Epizody(6)

Jednoho večera prolétá zemskou atmosférou roj komet doprovázený neuvěřitelnými světelnými efekty. Bill Masen tento roj komet nevidí, protože leží v nemocnici s obvazy na očích. Ráno se probouzí a zjišťuje, že v nemocnici a na ulicích jsou všichni slepí. Myslí si, že je jediný člověk na Zemi, kterému zůstal zrak. Později však narazí na ženu jménem Jo Pleyton, která osudného večera také nebyla schopna pozorovat světélkující oblohu. Společně se dostávají mezi různá společenství a skupiny většinou nevidomých lidí a pomáhají jim. S několika dalšími vidomými lidmi se snaží vytvořit lepší svět. Je vtom však jeden velký problém - Trifidi. Masožravé chodící rostliny, které projevují určitou inteligenci, se rozhodli, že porazí dominantní druh na naší planetě pomocí svých smrtelně jedovatých žahadel. Světová centra jako Londýn začínají rychle chátrat a na celém světě se rozpoutala válka mezi oslabeným lidstvem a smrtícími rostlinami.

Šesti dílný seriál je natočený podle knižní předlohy klasické světové sci-fi od Johna Wyndhama, The Day od the Triffids, jež byla přeložena do více než čtyřiceti jazyků a je označována za nejprodávanější sci-fi román století. Seriál je daleko povedenější verze než stejnojmenný film z roku 1962. (lift666)

lift666

Hmm... no budiž. Dám tomu ty 4*, i když si je nezaslouží. Celé jsem si to představoval trochu jinak, ale tak je to přece vždycky. Za zhlédnutí to stojí, ale... všeho s mírou! ()

hero_bk

Hodně doslovné zpracování skvělé knížky (což se cení) je potápěno jistým amatérismem, a hlavně tristními hereckými výkony... Pro tuhle Josellu že by někdo prohledával půl Anglie? ()

Mijagi

Zkoukl jsem hned po dočtení knihy. Seriál věrně kopíruje její dějovou linku. Škoda jen slabého finančního rozpočtu, který se podepsal nejen na trikové složce (komediálně působící gumové kytky), ale hlavně na atmosféře. Jednotlivé díly by zasloužily dvojnásobnou stopáž, aby byl dostatek prostoru na vykreslení postav a jejich pocitů. Takhle jde spíše o rychlé převyprávění příběhu. Zdařilý závěr ukončil mojí nerozhodnost mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Doporučuji všem fanouškům chytré sci-fi literatury a amatérským nadšencům do biologie. ()

Pochtli

Snaha byla a až na pár maličkostí se film/seriál drží knihy. Už aby to vzal někdo schopnej do rukou a udělal pořádnej film, u kterýho budou jen padat čelisti a běhat mráz po zádech.. Trifidy jsem si představoval naprosto jinak, tyhle pokojovky jsou spíš pro zábavu.. ()

mikhail

Klasika. Na dobu vzniku slušne natočená, limitovaná slabšími špeciálnymi efektami, ale viac menej držiaca sa knižnej predlohy. Hodnotenie: 75% ()

Stejšn

No takhle: sice je pěkné, že je to zatím nejvěrnější adaptace, ale stále není dost dobrá na to, aby se o tom dalo prohlásit že je to koukatelné. Zpracování televizní se vším všudy a zahrané je to spíš jako divadlo. Dost mi to připomnělo svým stylem Nemocnici na kraji města. Atmosféru to skoro nemá, všichni přehrávají a jako samostatné dílo to moc neobstojí - přečíst knížku je nutnost. Jo a taky jsem se do konce těšil na kolopás a oni ho nahradili obyčejným landroverem! ()

javlapippi

Civilizácia ako ju poznáme skončila, väčšina populácie prišla o zrak pri prelete komét a na oslabené ľudstvo si brúsi jedovaté žahadlá pochodujúca vegetácia. Televízna adaptácia sa drží literárnej predlohy dosť verne, jediná väčšia zmena je asi prenesenie deja z 50. do 80. rokov, akurát na môj vkus trochu skratkovito, takže pár scén mi dávalo väčší zmysel so znalosťou knižného deja. Spracovanie dosť pripomína československé inscenácie, čo ja rád, len herecké výkony oproti tým našským mi prišli trochu britsko studené. Hlavným mínusom nižšieho rozpočtu pre mňa boli samotné trifidy. V knihe to bola obávaná hrozba, obzvlášť na konci kde tesne obklopovali farmu, tlačiac sa v tisícových počtoch na plot, ale tuná ich v jednom zábere nikdy nie je viac než desať. Oplatí sa pozrieť, ale neoplatí sa čakať od toho zázraky. ()

(fjw)

Tato šestidílná série se drží podle románu. Což je velmi chválihodné. Kniha je velmi výborná. Mohlo se to pohybovat dějově rychleji a propracovaněji, například útok Trifidů atd. Ale na to, že je to z televizní produkce, tak si to zaslouží chválu. ()

kedluben

kdžy ta knížka je tak skvělá! atmosféra u tohoto "seriálu" sice už tak skvělá není, ale snahu cením. špatný to nebylo. ()

VUCAKO

Až příliš z toho čiší TV zpracování - to je snad jediné, co této minisérii vytýkám. Jsem velký fanda Wyndhamových knížek, a tak jsem ocenil, že je to dost přesná adaptace předlohy. Ani mi nevadily efekty, připadají mi úplně adekvátní době a televizi. Doporučuji zejména fandům britské sci-fi. 90% dávám v rámci TV kategorie.. ()

RoyBatty444

Spracovanie na dobu vzniku dobré, ale na priek tomu len 3z5 a za slabšie herecké výkony. Knihu som zatial nečítal (mea culpa, , mea maxima culpa). ()

Wez

Excelentní televizní počin,který jsem viděl asi v roce 82(byla to vůbec první věc,kterou jsem shlédl tenkrát,když fotr dotáhl domů video) a knižní předlohu četl až pár let po shlédnutí tohoto seriálu-byl jsem opravdu velmi mile překvapen,nakolik věrně se tento seriál(původně jsem myslel,že je to film) drží své předlohy a i přes nejspíše nízký rozpočet mě ohromil svými myšlenkami,výbornou atmosférou zkázy,triky,hereckými výkony a prostě vůbec vším..Znova shlédnuto před chvílí(tudíž po celých 35 letech),kdy jsem všech 6 dílů zhltl na jeden zátah a ani chvíli se u toho nenudil a zjistil jsem,že této adaptaci čas absolutně nijak neuškodil-naopak!!!Tvůrcům se opravdu povedlo natočit se skromným rozpočtem a ve skromných podmínkách nadčasové a strhující dílo,které mě naprosto uchvátilo,ta novější verze se s tímto,i přes CGI triky nemůže absolutně měřit-jasných 5 hvězd a klidně bych ještě přidal!!!! ()

Archvile

Tento seriál je takmer dokonalou kópiou geniálneho románu od Johna Wyndhama. Atmosféra je na dobrej úrovni a celkovým spracovaním predčí aj modernejšie spracovania knižnej predlohy. A na to že je to "len" TV produkcia s omedzeným rozpočtom, tak klobúk dole. BBC nám to zase raz natrela. ()