Jordan

legenda v obore nám zostarla? majster tesár sa uťal? čierny kôň žánru sa i napriek svojim štyrom nohám potkol? zrejme . . . pretože dva celkom podarené vtipy sú na 90minútovú paródiu od Brooksa dosť veľkým prepadákom ()

Smok

Spojenie hororu a komédie s mojim obľúbencom Lesliem. Mrzí ma, že to píšem, ale nie moc zdarilé, a až na pár dobrých hlášok ani vtipné. ()

predators

Myslím, že z Drákuly šlo vytáhnout o kapánek více. Pár vtípků je dobrých, L. Nielsen se asi jako Drákula narodil, ale chtělo to více "oživit" :-) Uvítal bych více než jednu akční pasáž, a to ještě, když počítám tu se zapicháváním kůlu do srdce :-) Pro mě Nielsen dobrý, všechno ostatní je plácáním krevní plazmy :-) 30% ()

Chrustyn

Přijde vám vtipné, když se někdo hlavou bouchne o lustr?? Tak z takových vtipů jsou "Drákuloviny" složeny. A je zde jen málo vyjímek. ()

Ghoulman

V tomto případě se s lítou odvahou přidávám k té menšině uživatelů, kteří tento film nepovažují ani za strašlivý nevkus, ani za zábavu pro diváky po frontální lobotomii. Proklajte mé srdce dubovým kůlem a nechte mne shořet na popel, ale mne se to prostě líbilo. A to i přesto (nebo právě proto), že mám Drákulu jak načteného, tak nakoukaného v mnoha různých provedeních. ()

Stanislaus

Za zvuků čardáše se odehrávající parodie plná vskutku vtipných momentů a narážek na hororové upírské klasiky v čele s vynikajícím mistrem parodie Nielsenem, který moc dobře ví, jak diváka pobavit. Dále pak trochu jiný Van Helsing, který se baví zastrašováním studentů při pitvách, či šílený Draculův pomocník Renfield, který čas od času nepohrdne nějakou tou nohatou havětí ze země. Zkrátka jedna z těch povedenějších parodií, která sice nesahá k vrcholu v rámci svého žánru, ale na ty solidní 3* s klidem stačí. ()

Oktavianus

Hodnocení (zvlášť u těch, s kterými se jinak obvykle shoduji) mě tu lehce překvapuje...není to dokonalé dílo, ani dokonalá parodie, ale velmi zábavný film, který naprosto přesně imituje jak Coppolova Drákulu, tak i onu černobílou perlu z roku 1931 s famózním Belou Lugosim. Některé scény vytahuje za uši, jiné přepracovává, jinde parduje celý žánr. Stylem humoru je zde Brooks velmi blízko Mladému Frankensteinovi, čili není to taková řacha jako Spaceballs, ale pořád výborný. Pár hloupých fórků a opakující se kulisy se hravě schovají jen za Harkera vrážejícího kůl do Lucyina srdce :-) ()

Ivoshek odpad!

No mercy s tímhle filmem. Hodina a půl trapnosti v papundelkových kulisách. Brooks a Nielsen mě překvalili, od nich bych tohle nečekal. MacNichol mě nepřekvapil, protože jsem vždycky věděl, že je to d...l, jehož maximum je ta jediná d.....í role v d......m seriálu z právnického prostředí. ()

SOLOM.

Humorné zpracování legendárního upíra hodně pokulhávalo a v celém filmu se objevilo jen několik světlejších chvilek, které mi vykouzlily úsměv na tváři. Jinak se zde totiž objevil jen suchý humor a pár pokusů vytvořit zábavnou atmosféru. Na začátku filmu se to producentům ještě celkem dařilo, ale postupem času se zábava začala postupně vytrácet a začala se dostavovat paní nuda s velkým N. Dopomohly k tomu i prkenné herecké výkony hlavních aktérů, od kterých jsem zvyklý na lepší představení. Hororová podstata se za celý film mockrát neobjevila a tak musím říct, že jsem viděl mnohem lepší upíří parodie. Filmové efekty se v některých místech opravdu překonávaly, jak sliboval text distributora, ale při samotném zpracování prostředí Transylvánie mi velkou radost neudělaly. Umělost prostředí a kulis byla patrná na první pohled. ()

eraserhead666

Bylo by s podiem, kdyby se nejznámější upírský příběh s nejznámějším románovým/filmovým upírem nedočkal parodického zpracování. Jenže tentokrát si Mel Brooks asi vzal moc velké sousto. Humoru pomálu (skvělé jsou asi jen dvě scény), Leslie Nielsen se snaží seč může, Peter MacNicol velice překvapuje, přesto je to po většinu času dost nuda. Navíc, herci hrajou strašně, vtírá se ale nutkavý pocit, že to je v rámci většího komična schválně. škoda, škoda, mohla to být docela zábava. Jeden z Nielsenových nejslabších filmů. ()

TheEvilTwin

Od dvojice Mel Brooks a Leslie Nielsen jsem čekal daleko větší nářez. Tohle je taková hodně slabá, místy až trapná komedie, ve které je poměr sucha k humoru asi 10 minut ku 20 sekundám. A to je bída. Nehledě na to, že slabý rozpočet je zde víc na škodu než k užitku. Na parodii velmi slabý kousek. ()

BoPo

Jedna z tých vydarenejších paródií. Čo však stále stačí len na 2* dojem. Hviezdou filmu je pre mňa Peter MacNicol ako Renfield. Samozrejme Leslie Nielsen mal tiež svoje bláznivé záblesky. ()

Tommassi3

"Ona je mrtvá ??" - "Ne, není !!" - "Není mrtvá ??" - "Ne, ona je Nosferatu !!" - "Ona je Italka ??" ;) Jen pár záblesků Brooksovy tvůrčí geniality a dokonale nevyužitý žánrový klasik Leslie Nielsen.. ()

Dale

Obstojný príbeh o Drakulovi, ktorý nie je oveľa horší ako ten Coppolov. No ako komédia je to veľmi slabé. Jediné, na čom som sa zasmial bol dvojitý výšplech krvi na Stevena Webera. No nenudil som sa a nevyskytovali sa tam ani žiadne trápne rádobyvtipné scénky, aké obsahovali Nielsenove filmy, ktoré nasledovali po tomto snímku. ()

Hismael

Hlavní je že se na to dá v pohodě dívat a není potřeba se chytat za hlavu. Parodované části nejsou nijak extrémně vtipné, ale ani nepovedené. Z parodií Lesieho Nielsena spíše průměr. ()

Terva

CITÁT - Jdu na hrad, mám sraz z hrabětem Draculou............. Jeden relaksační transilvánský příběh u kterého se nebude chtít spát. Leslie Nielsen jako hrabě Dracula. Pravda humor je někdy divný, ale jako celek to není zlé. Historie příběhu je povedená. CITÁT - Asi začnu kapitánem............... Draculova denní můra mě rozasmála. Ačkoliv moderní věda upíry a jejich existenci popírá, věřte, že tady je určitě potkáte. CITÁT - A určitě se vrátí.......... Není mrtvá, je nemrtvá................ Tanec lásky okolo 60 minuty byl krásný a choreograficky velmi povedený. CITÁT - Jsem jako vyměněná.......... I ostatní tance jsou dobré, nebojte. Dramatické vyvrcholení příběhu se povedlo a tak může být divák vcelku spokojen a ani mu to moc nepije krev. CITÁT - Renfielde, ty kreténe!...... Ano pane. ()