Chevy Chase je komik z USA, ktory najvacsiu slavu zazil v 80. rokoch, a v podstate sa rozlucil filmom Vanocni Prazdniny 1989. Nikdy som ho nemusel /a to je velmi diplomaticky napisane, v skutocnosti ho neznasam/, ale tuna s odstupom 30 rokov ide o slusnu komediu. Asi aj preto, ze nestala cela na Chase-ovi, ale hral tu aj Joe Don baker /Walking Tall 1973/. Pre mna tak na urovni Blaznive Dovolene : 57 %(25.10.2016)

Neda mi to, hoci som spociatku velmi dlho vahal, napokon som sa predsa len rozhodol udelit "prvemu" Fletchovi rovne 4 hviezdicky... Ono je totiz fakt, ze v case vzniku tohto filmu v zasade neboli na beznom poriadku vsemozne priam absurdne komedie (a je jasne, ze snad kdekolvek, kde hra stary dobry Chevy Chase, zakonite pojde o maximalne absurdne situacie)... To, co vo filme predvadza Chevy Chase, je skratka sled jednej sialenej situacie za druhou. Ked si k tomu pripocitam patricne ujete hlasky, vysledok je priam dokonaly... Nie je to sice ten druh komedie, ku ktorym by mal divak tendenciu vratit sa zas a znova (resp. pozriet si to znova by nebol problem, ale clovek by sa uz skratka urcite tak dobre nebavil)... Akokolvek, filmik ako taky sa urcite vydaril a kto ma rad Chevyho Chasea, ten sa nesklame. 70%.(18.2.2014)

Oproti knížní předloze je film posunutý více do humoru (především díky převlekům - v knize Fletch všechny svoje aliasy utáhne v džínách a tričku), ale přesto se filmu daří nespadnout do komediálního žánru a zachovat si původní půdorys solidně vystavěné konverzační detektivky se suše hláškujícím hrdinou.(25.7.2007)

Bavil jsem se skvěle - Chevy Chase jako novinář Fletch vyšetřuje proč si ho najal bohatý muž, aby ho zabil. Nespoléhá se na logiku nebo na pěsti, ale na svoji neuvěřitelnou drzost a ukecanost se kterou předstírá různé lidi, aby získal informace. Převleky a jeho schopnost vylhat se ze všeho jsou geniální a Chevy Chase se svým ironickým humorem s vážnou tváří se do této role přesně hodí. Navíc samotný případ není na komedii vůbec špatný.(4.6.2009)

• DaViD´82

Seriózní klasicky vystavěná solidní žánrová zápletka versus Chase dělající v každé jedné scéně pitvořivé eskapády a nablblé humory. K tomu debilní voiceover a guilty pleasure echt osmdesátkový soundtrack. V předloze je, předpokládám, novinář/detektiv Fletch pojat jako šarmantní cynik, co bez suché hlášky neudělá krok. Zde je pojat jako kretén. Ne, že by kontrast seriózní žánrovky a groteskového humoru nemohl fungovat, mohl a speciálně pak s Chasem, ovšem tady to po celou dobu dře, nikdy si to nesedne a vůbec to celé působí jako pilot druhořadého osmdesátkového seriálu více než co jiného.(30.8.2018)