• Oskar

Nechci se opakovat, takže nebudu usedavě oplakávat talent Chevyho Chase, zmarněný ve více či méně slabých filmech. Spíš se podivím, proč právě Fletch mu přinesl takový úspěch. Ano, povedená místa se najdou (v situacích, kdy Fletcher použije nějaký převlek a bizarní pseudonym), pár replik nadějně zadoutná... Ale vzato kolem dokola je to jen typický produkt osmdesátých let: bohorovný novinář-detektiv v džínách a teniskách nedbale spolupracuje s podsvětím, frajírkovsky balí Geenu Davisovou a nám je to vlastně stejně jedno jako jemu. 40 %(8.3.2005)

Typický Chevy Chase, u kterého si odpočinete, i když to zase není taková za břicho se popadající komedie. Na komedii to má lepší zápletku, ale zároveň spoustu dobrých dialogů. Soundtrack jsou osmdesátky v plný síle. Slabší čtyři, protože tenhle styl mám rád. -"Why are you doing this, Mr. Fletch?" -"I like men. I like to be manhandled. I like you."(17.9.2009)

Chevy Chase je komik z USA, ktory najvacsiu slavu zazil v 80. rokoch, a v podstate sa rozlucil filmom Vanocni Prazdniny 1989. Nikdy som ho nemusel /a to je velmi diplomaticky napisane, v skutocnosti ho neznasam/, ale tuna s odstupom 30 rokov ide o slusnu komediu. Asi aj preto, ze nestala cela na Chase-ovi, ale hral tu aj Joe Don baker /Walking Tall 1973/. Pre mna tak na urovni Blaznive Dovolene : 57 %(25.10.2016)

Bavil jsem se skvěle - Chevy Chase jako novinář Fletch vyšetřuje proč si ho najal bohatý muž, aby ho zabil. Nespoléhá se na logiku nebo na pěsti, ale na svoji neuvěřitelnou drzost a ukecanost se kterou předstírá různé lidi, aby získal informace. Převleky a jeho schopnost vylhat se ze všeho jsou geniální a Chevy Chase se svým ironickým humorem s vážnou tváří se do této role přesně hodí. Navíc samotný případ není na komedii vůbec špatný.(4.6.2009)

Neda mi to, hoci som spociatku velmi dlho vahal, napokon som sa predsa len rozhodol udelit "prvemu" Fletchovi rovne 4 hviezdicky... Ono je totiz fakt, ze v case vzniku tohto filmu v zasade neboli na beznom poriadku vsemozne priam absurdne komedie (a je jasne, ze snad kdekolvek, kde hra stary dobry Chevy Chase, zakonite pojde o maximalne absurdne situacie)... To, co vo filme predvadza Chevy Chase, je skratka sled jednej sialenej situacie za druhou. Ked si k tomu pripocitam patricne ujete hlasky, vysledok je priam dokonaly... Nie je to sice ten druh komedie, ku ktorym by mal divak tendenciu vratit sa zas a znova (resp. pozriet si to znova by nebol problem, ale clovek by sa uz skratka urcite tak dobre nebavil)... Akokolvek, filmik ako taky sa urcite vydaril a kto ma rad Chevyho Chasea, ten sa nesklame. 70%.(18.2.2014)