Novinář Irvin Fletcher připravuje v převleku za dealera reportáž o distribuci drog. Jednoho dne ho na pláži osloví neznámý dobře vyhlížející mladý muž Alan Stanwyk, zaveze ho do své luxusní rezidence a nabídne mu neobvyklý obchod. Chce, aby ho Fletch zastřelil, a nabízí mu za to 50 tisíc dolarů. Důvodem je, že Stanwyk má nevyléčitelnou rakovinu, a kdyby se zastřelil sám, přišla by jeho žena o vysokou životní pojistku. Fletch souhlasí, ne snad proto, že by měl v úmyslu muže opravdu zabít, ale zajímá ho, co je za tím vším skryto. Nedá mu příliš práce zjistit, že Stanwyk je absolutně zdravý, že je zapleten do obchodu s drogami a je bigamista. Zbývá odhalit, jakou roli v tom všem hraje drahý pozemek v Utahu, kdo je Stanwykovým komplicem v obchodu s drogami a co se vlastně ve skutečnosti skrývá za jeho nabídkou. (TV Nova)

DaViD´82

Seriózní klasicky vystavěná solidní žánrová zápletka versus Chase dělající v každé jedné scéně pitvořivé eskapády a nablblé humory. K tomu debilní voiceover a guilty pleasure echt osmdesátkový soundtrack. V předloze je, předpokládám, novinář/detektiv Fletch pojat jako šarmantní cynik, co bez suché hlášky neudělá krok. Zde je pojat jako kretén. Ne, že by kontrast seriózní žánrovky a groteskového humoru nemohl fungovat, mohl a speciálně pak s Chasem, ovšem tady to po celou dobu dře, nikdy si to nesedne a vůbec to celé působí jako pilot druhořadého osmdesátkového seriálu více než co jiného. ()

Oskar

Nechci se opakovat, takže nebudu usedavě oplakávat talent Chevyho Chase, zmarněný ve více či méně slabých filmech. Spíš se podivím, proč právě Fletch mu přinesl takový úspěch. Ano, povedená místa se najdou (v situacích, kdy Fletcher použije nějaký převlek a bizarní pseudonym), pár replik nadějně zadoutná... Ale vzato kolem dokola je to jen typický produkt osmdesátých let: bohorovný novinář-detektiv v džínách a teniskách nedbale spolupracuje s podsvětím, frajírkovsky balí Geenu Davisovou a nám je to vlastně stejně jedno jako jemu. 40 % ()

Fiftis

Môžem len odporučiť túto detektívnu komédiu s Chavy Chaseom v hlavnej úlohe. Keď sa povie komik 80tych rokov, tak nech rozmýšľam akokoľvek dlho, nevybaví sa mi iné meno než práve Chavy Chase. A ak sa vám nepáči séria bláznivých komédií o prázdninách Grizzwoldových, tak vás poteším, že tu sa nejedná až o tak sprostú (neslušnú) komédiu. Tento film sa hrá na seriózny a to vôbec nieje na škodu. Navyše Chavy vie zahrať aj serióznu postavu a v sekunde sa vie zmeniť v blázna, ktorý sa dostáva do komických situácií. Táto snímka sa vám skrátka zapíše do pamäti a to nie len vďaka hlavnému hrdinovi, ale aj prepracovanému príbehu a taký Policajt v Beverly Hills (1984) sa môže ísť kľudne spláchnuť. A je škoda že táto snímka nieje tak ľudom známa. ()

Joe321

Typický Chevy Chase, u kterého si odpočinete, i když to zase není taková za břicho se popadající komedie. Na komedii to má lepší zápletku, ale zároveň spoustu dobrých dialogů. Soundtrack jsou osmdesátky v plný síle. Slabší čtyři, protože tenhle styl mám rád. -"Why are you doing this, Mr. Fletch?" -"I like men. I like to be manhandled. I like you." ()

Martin741

Chevy Chase je komik z USA, ktory najvacsiu slavu zazil v 80. rokoch, a v podstate sa rozlucil filmom Vanocni Prazdniny 1989. Nikdy som ho nemusel /a to je velmi diplomaticky napisane, v skutocnosti ho neznasam/, ale tuna s odstupom 30 rokov ide o slusnu komediu. Asi aj preto, ze nestala cela na Chase-ovi, ale hral tu aj Joe Don baker /Walking Tall 1973/. Pre mna tak na urovni Blaznive Dovolene : 57 % ()