Svatba mého nejlepšího přítele

• USA My Best Friend's Wedding (více)

Julianne a Michael uzavřeli na vysoké škole  dohodu: jestli do 28. narozenin nenajdou nikoho lepšího, vezmou si jeden druhého. Vypadá to jako úplná pitomost ale jen do chvíle, než to jeden z nich začne brát vážně. Do určeného limitu zbývá už jen několik dnů a Michael se konečně rozhoupal. Bohužel o ruku nečekaně požádal jinou dívku, než by si Julianne přála. Ta teď musí zapojit veškerou vynalézavě zvrácenou fantazii, aby dostala Michaela zpět. Připravte se na nejlepší svatbu roku. Teď jde opravdu o všechno! (Bonton Home Video)

Fiftis

Svadbu môjho najlepšieho priateľa som videl raz, naproste ničím ma táto snímka nenadchla, síce sa dej dal sledovať bez premáhania a v náznakoch by bol možno aj ľahký vtip, ale nič viac, film skončí a vy už nemáte potrebu túto slabučkú komédiu vidieť niekedy znova. Na mňa je to až príliš naivné. A Julia Roberts tiež nič moc v tomto filme a v tejto úlohe. Cameron Diaz tu bola podstatne lepšia. ()

burina

Priserna romanticka komedia (a to ja tento zaner mlujem) s otrasnou Juliou Roberts.Jedna hviezdicka za Ruperta Everetta. ()

Jacinda

Čekala jsem klasický konec a ono to bylo jinak.Musím říc tž eje zajímavé vypnoutsi zvuk. Měli jsme ho vypnutý kvůli americkým vánočním písním a musím říct, že najedou jsou daleko víc vidět hrecké kvality. ()

Boogeyman

Zajímavá romantika, která se narozdíl od naprosté většiny soukmenovců může chlubit námětem, kdy není úplně jasné, jak to dopadne. Tedy abych byl přesnější, MNĚ to nebylo jasný, všem ostatním jo! Jenže hodnocení je subjektivní, takže 4* a hotovo. Osobně bych mezi oběma děvčaty moc neváhal, Cameron byla lepší po všech stránkách! ()

petaspur

Michael byl uloven krásnou Kimmy a svatební zvony se již začínají rozhoupávávat. Vše by jistě proběhlo k všeobecné spokojenosti, avšak Michaelův telefonát nejlepší kamarádce Julianne vše zkomplikuje. Julianne nikdy s Michaelem žít nechtěla, ale s ranou (v podobě svatebního oznámení) do hlavinky si uvědomila, že Michaela nikomu nedá. Do svatebních příprav se tak zapojuje záškodnická družička, která ihned začíná, pod rouškou přátelského úsměvu, vymýšlet rafinované plány na zničení důvěry mezi budoucími novomanžely. ()

kingik

Julia Roberts si uvědomila, že miluje svého nejlepšího přítele Dermotta Mulroneye v okamžiku, kdy se rozhodl oženit s Cameron Diaz. Nezbývá, než svatbu za každou cenu překazit. To intrikaření hlavní hrdinky mě nebavilo, protože těžko jsem s ní pak mohl sympatizovat, ale sympatie se rozhodně nemohly přelít ani na stranu Cameron Diaz, která zde je za naivní, tupou blbku. Nevím, co tímto filmem chtěli tvůrci sdělit, ale mám pocit, že nesdělili vůbec nic, protože je to předvídatelná nuda s nesympatickými postavami. 40% ()

Anderton

Ak by v tom nehrali Robertsová s Diazovou, asi ťažko by sa z takéhoto priemeru mohla stať obľúbená televízna klasika. Film, ktorý som videl na kurze angličtiny v angličtine, takže mal pre mňa predsa len nejaký osoh. Pre klasických divákov sa jedná iba o oddychovku, pre tých náročnejších o stratu času. ()

Chrustyn

Jedna z těch slabších romantických komedií, ve kterých se objevila Julia Roberts. Tentokrát jako naivní nána, která se snaží překazit svatbu svého přítele, díky které si uvědomí svou lásku k němu. Film ničím nepřekvapí, je předvídatelný a bohužel není příliš zábavný. ()

heyda

Průměrná romantika, kterých sem ze zámoří putuje strašně moc a nejhorší na tom je to, že většinou vás neurazí, ale zároveň ani nenadchnou. Takže člověk jim pak skoro všem musí solit 3 hvězdičky. :-) ()

honajz

Příjemná oddychovka, kde mi Cameron i Julia lezly na nervy, ale zachraňoval to dokonale nonšalantní Rupert a Say a little prayer for you. . ()

claudel

Komedie určená lidem, kteří věří na přátelství mezi mužem a ženou. Anebo pro ty, co na něj nevěří?... ()

veru_needy

Na tuhle romantickou komedii se v televizi vždy ráda podívám. Nevím proč, ale něčím si mě tento snímek podmanil; působí tak nějak reálně, tedy když opomenu takové ty klasické americké přeháňky. Je trošku nutno poznamenat, že tak to holt dopadá, když nejste schopni říkat pravdu... a někdy ani sami sobě. Ale v tomto případě, je to spíše úsměvné. Julia Roberts je dobrá herečka a v těchto filmech jí to sluší. Dále je tu sympaťák Dermot Mulroney, který spolu s Julii tvoří sympatickou dvojici nejlepších kamarádů, kteří by tak moc chtěli si k sobě cestu najít, až se to nakonec nepovede. - ♪With each word your tenderness grows, tearing my fear apart and that laugh, that wrinkles your nose touches my foolish heart♪ ()

Sawy

Neurážející průměr s geniálním Rupertem Everettem,bez něhož bych šel s hodnocením určitě dolů.60 % ()

Agatha

Romantiky je v tomto snímku docela dost, ale vtipu tedy moc nepobral. Zvlášť když se jedná o "komedii" by tam měl humor převažovat ne? Herecké obsazení je až na Cameron Diaz velmi dobré a tvoří základ celého filmu. Julia Roberts je v této roli neobyčejně půvabná a moc jí to sluší. Cameron naopak pod silnou vrstvou make-upu vypadá jak pudřenka a tváří se jak sladká sůl. Ale i díky báječné hudbě se na to koukat dá. ()

Terva

Ocenění: Oscar 1997 - nominace: hudba (muzikál/komedie) Zlaté glóby - nominace: film (komedie/muzikál), vedlejší herec (R. Everett), herečka v komedii/muzikálu (J. Roberts) BAFTA - nominace: vedlejší herec (R. Everett) American Comedy Awards - nejzábavnější vedlejší herec (R. Everett) Blockbuster Entertainment Awards - herečka v komedii (J. Roberts), vedlejší herec v komedii (R. Everett), vedlejší herečka v komedii (C. Diaz) Florida Film Critics Circle Awards - vedlejší herec (R. Everett) London Critics Circle Film Awards - vedlejší herec (R. Everett) Satellite Awards - vedlejší herec v komedii/muzikálu (R. Everett) ....Scénář : Ronald Bass. Kamera : Laszlo Kovacs. Hudba - Ocenění 1998 - Oscar (James Newton Howard) - vítěz 1998 - ASCAP Film and Television Music Awards - vítěz. Ve filmu hlavně zazní - Diana King - I Say A Little http://www.youtube.com/watch?v=Mm62Aa4ahs8 CITÁT - Já musím být želé! ()

corpsy

Nespomínam si, žeby ma nejaká komediálna romanca z 90. rokov sklamala. Proste dekáda, keď sa darilo všetkým žánrom. Nejde o nič revolučné, ale sympatické obsadenie a ich odovzdané výkony, sú tu veľkou prednosťou. Dnes sa už nič také netočí a to ´´vďaka´´ prehnanému multikulty, politickej korektnosti a over the top feminizmu. ()

Astaroth12

Čo som čakal to som aj dostal.Veľmi svieža komédia s veľmi hviezdnym obsadeným.J.Roberts hrala aj lepšie,v tomto filme moc nezažiarila.No ale kde jeden zlyhá,tak druhí dominuje.Narážam na C.Diaz ktorá ´ťahala celí film,aj keď nepatrí medzi moje obľúbené herečky pre mňa najlepší herecký výkon,ktorý zahrala vo filmoch.Ja si neviem predstaviť kto by mohol zahrať tak dobre naivku,ale ten jej spev,no keď to pozeral Habera asi aj ošedivel.A z hercov ma najviac pobavil a bol naozaj parádny R.Everett,ten ma bavil po celí film.A ta scéna kde všetci spievajú I Just Don't Know What To Do With Myself považujem za jednu s najlepších scén,čo sa tyka komédii-romantík vobec. ()

Johanka

Krásný romantický film – vlastně komedie. Výborně sehrané role od R. Everetta, C. Diaz i J. Roberts. Vřele doporučuji. ()