Brooklin se proměnil ve válčiště gangů. Policista Gino Felino však přijímá způsob boje brutálních zabijáků. Zůstává sám, ale nikdo proti němu nemá šanci, protože policista skvěle ovládá nejenom zbraně, ale také východní bojové umění. Žádná Ital nemůže uniknout vlivu mafie, platí to i o Ginovi, ale neznamená to, že by neprosadil bez milosti zákon. Steven Seagal přichází počtvrté a způsob, jakým zakročí proti lidem mimo zákon, vyráží dech, protože Gino Felino je nemilosrdná spravedlnost. (Warner Home Video CZ)

smrtacik

Števo Seagal, dnes by ste už o neho ako herca ani rebrík neopreli, vlastne oprava, ja osobne som ho za herca ani nikdy veľmi nepovažoval, ale... Ale sú tri filmy z prelomu 80-tých a 90-tých rokov na ktoré nedám dopustiť a v každom z nich si strihol hlavnú úlohu. Jedným z nich je Nemilosrdná spravodlivosť. Je to príbeh policajta Gina Feliniho (Steven Seagal), ktorému na ulici zastrelia, priamo pred očami jeho ženy, priateľa Bobbyho, ktorý je tiež policajt. Gino je Talian a keďže sa dej odohráva niekde v Brooklyne, tak je tu aj Talianská mafia, ktorej členovia sa s Ginom poznajú, jednoducho tu spolu všetci vyrastali a akým takým spôsobom si prejavujú stále určitý rešpekt. To sa však mení, keď na ulici zabijú spomínaného Bobbyho a za vraždou stojí Richie Madano (Wiliam Forsythe). Tým okamihom sa začne všetko komplikovať, lebo Gino, ale aj miestni ,,zlí hoši“ začnú sfetovaného a všetkého schopného Richieho hľadať. V podstate sa dej odohráva len jeden deň, resp. noc, keď Gino brázdi autom ulice mesta a Bobbyho hľadá. Film je plný násilia, presnejšie...toto je podľa mňa najakčnejší a najbrutálnejší Seagalov film. Dominuje mu typická pochmúrna a temná atmosféra New Yorku. Prostitúcia, zločin, korupcia... Seagal, napriek tomu, že ma v tvári stále ten istý vražedný a naštvaný výraz je perfektný. Keď sa točil tento film bol v najlepšej kondícii, a tak sa tu naplno využíva jeho potenciál nadobudnutý v bojových umeniach. Pri ceste za nájdením vraha svojho kamoša nemá problém vymlátiť nejaký podnik...nechýba sekáčik na mäso zaťatý v ruke, vymlátené zuby na biliardovom stole, alebo už obvykle Seagalovské lámanie končatín na viacej kúskov. Viem, že toto nie je film pre každého, je to film presne ako hovorí názov o ,,nemilosrdnej spravodlivosti“, takže je plný násilia. Určite by som nedoporučil ľuďom, ktorí nemajú tento akčný žáner radi, takže nepozerať Maryan :-))...je možné, že niekto chcel byť ako malý doktor a pozeral lekárske filmy, ja som obdivoval drsných neskorumpovateľných policajtov, takže aj keď si tento film pozriem znovu, je v ňom veľký kus sentimentu a rád si spomeniem ako po mne zimomriavky chodili, keď Gino vytiahol brokovnicu z auta a išiel na vec, alebo na to milé malé šteňa čo našiel a vozil so sebou. Ono to znie síce ako protirečenie, ale Seagal tu je dobrý napriek tomu, že nevie hrať. Vystačí si tým ako dokáže vykúzliť bolestivé grimasy na svojich protivníkoch a oveľa lepší herecký výkon podáva hlavný záporak Wiliam Forsythe, z ktorého naozaj cítiť nevyspytateľnú povahu a strach. Takže konečné doporučenie len, Seagalovým fandom a už čoskoro pamätníkom akcie 90-tych rokov.Hodnotenie: 70% ()

beckham-

Tak jak 'Gino' vymlátil ten podnik, nebo závěrečná bitka s otvírákem v hlavě neměli chybu. A nemusí mít k tomu 200 miliónů rozpočet. ()

Kingjiri

Možná to bude tim, že nejsem Seagalův fanoušek a na jeho filmech jsem nevyrůstal, ale místní průměrný hodnocení přes 60% mi přijde fakt moc. Vůbec v ničem si tenhle snímek nezadá s Seagalovejma video filmama posledních let. Nechyběj tak špatný herci a ještě horší dialogy. Akce je fakt pramálo - co si pamatuju, tak snad jenom dvě bitky a jedna přestřelka. Seagalova prvotina byla mnohem povedenější počin, dvě slabší hvězdy. ()

Ozzy2

Všechny filmy se Seagalem jsou na pokraji odpadu a to z jednoho důvodu.Že ve filmu nestačí mít jen rychlé ruce,ale hlavní hrdina by měl především umět hrát.Což Seagal absolutně neumí. Seagal se tváří všude stejně,má stále tytéž údery a já nepoznám,který film je vlastně který. Pro mě je Seagal nejnudnější akční herec všech dob a už mi TV leze na nervy s tím,jak neustále dokola omílají vše,co natočil. ()

Torpid

Akční film potřící do Top 3 Seagalovi tvorby. Zdařile vykreslený Brooklyn 80. let, mafiánské postavičky a jiní fůjtajblové hlavnímu sympaťákovi zkříží cestu za spravedlností vždy jen na pár sekund, protože pokud na hrdinu zaůtočí, jsou okamžitě odmeteni do tmavých koutů, kde se následně svíjejí v bolestech. Tenhle úsporný Seagalův akční projev má své kouzlo. Vše zde působí trochu uvěřitelněji, než je u ostatních Stevenových filmů zvykem. ()

dakarin

Spravedlnost je jedním z nosných témat filmového umění. Napočítejte, kolik z 20 nejúspěšnějších (nejlépe hodnocených) filmů csfd se spravedlností výsostně zabývá ... a potom to zkuste ve Vaší dvacítce ;-) Bez zajímavosti by nebylo zjistit, jaký posun je v tomto smyslu v prostředí indického Bollywoodu a jeho místního obecenstva. Steven Seagal je taková kladná skoro pohádková bytost pro věčné kluky :-) u mě má 4 čtyřhvězdičkové filmy z počátku tvorby (včetně jeho vlajkové lodi Přepadení v Pacifiku - 72%). Tvrdou spravedlnost velmi precizně zná Starý Zákon Izraelců, ovšem popravdě všechny zákony funkčních států starého i nového světa v různých odstínech - tedy nosné téma... ()

tranquill

Hodně syrové a krvavé se skvělými ukázkami aikida v reálném použití. Steven je charismatický, ale nekompromisní. Určitě jeden z jeho nejlepších filmů. ()

Schlierkamp

Americký akční film odehrávající se během jednoho dne v Brooklynu v hlavní roli se S. Seagalem s jeho charakteristickým copánkem, hrajícího neohroženého policistu Gina Felina, jemuž jeden z vůdců gangu Richie Madano zastřelil nejlepšího přítele Bobbyho. Gino se pochopitelně rozhodne pomstít svého přítele za každou cenu a skoncovat s Ricciem, jenž patřil v mládí mezi jeho blízké přátele, v současnosti se z něho však stal drogově závislý, agresivní a primitivní zločinec a nechutná troska. Pomateného a nepředvídatelného zabijáka si v této vynikající seagalovce zahrál přesvědčivý W. Forsythe. Nepřemožitelný Gino v honbě za spravedlností vyhlásí válku všem místním zločinným gangům, k pacifikaci svých protivníků používá své dokonalé asijské bojové umění či v případě nevyhnutelnosti střelné zbraně a tuto likvidaci soupeřů dokonce zvládá okořenit vtipnými hláškami. Z mého pohledu se jedná o jednu z nejlepších filmů se S. Seagalem a ve svém žánru akčních filmů z počátku 90.let také patří k nejzdařilejším, a proto nemám problém tento snímek Johna Flynna náležitě ocenit. ()

Bakemaster

Hm, docela dobrý potěšila mě psychopatická agresivita zdrogovaného Williama Forsytha, jinak se vždycky musím tlemit té módě post80tek, kde mají ženský trvalou a chlapi už ji nemají, ale zato pomádou nešetří. Steve se postará o celej Brooklyn bez pomoci nikoho, všechny zabije a je klid. ()

10Domik10

Podľa mňa s prehladom najlepší film so S. Seagalom, na ktorom sa veľkou mierou pričinil aj zloduch William Forsythe. A vôbec do roku 1998 to Stevenovi celkom išlo ale potom prišiel nával odpadov. ()

Psycho.R

S timhle jsem byl spokojenej. Hlášky, který tvořej´80´ tu dýchaj´na každym rohu, Steven tu semele na hromádku pěknou kupu hajzlíků a hlavně zajímavě, střílí se tu pomálu. Takže ok :-) ()

danny_21

Stevie, alias nasraný polda Gino Felino, čistí špínu v Brooklynu. Po stránce soubojové bych řekl, že jde o jeho nejlepší kus, vyčištění billiardového báru bylo perfektní, sem tam nějaká ta hláška ale horší už scénář a volba záporáka Richieho, Billy mi tam prostě neseděl, ale celkově u mě hned za Under Siege- 65 % ()

rublik05

Když jsem byl malý, tohle byla má první „seagalovka“ vůbec. Nemilosrdnou spravedlnost jsem viděl snad stokrát a pořád mě nepřestává bavit svou jednoduchostí a neuvěřitelně syrovou atmosférou, kdy Seagal jako nekompromisní policista Gino Felino kosí jednoho zločince za druhým a čistý Brooklyn od zločinu. Nejvíc mě na filmu baví příběh, který je sice jednoduchý, přesto je velice efektivní a dokáže diváka zaujmout. Souboje jsou na velmi dobré úrovni a spolu s přestřelkami patří k tomu nejlepšímu, co snímek nabízí. Potěšila mě také dobrá hudba a humor, což filmu moc prospělo a děj to tak trochu odlehčilo. Z herců zaujme především hlavní záporák, který se Williamu Forstheovi neskutečně povedl, ale víceméně všem hercům jejich role sedly. Výtku mám pouze k DVD dabingu, který je oproti dabingu z VHS kazety příšerný. Jinak se jedná o povedené devadesátkové akční béčko. 9/10. ()