Rambo II

• USA Rambo: First Blood Part II (více)

Veterán z vietnamské války John Rambo je zavřený a pracuje v kamenolomu. Jeho bývalý velitel plukovník Trautman za ním přijede a nabídne mu, že ho dostane z vězení, když pomůže zachránit zajatce ve Vietnamu. Rambo souhlasí a letí na základnu do Thajska. Má za úkol najít zajatecký tábor a potvrdit jeho existenci fotografiemi – nesmí však vejít v kontakt s nepřítelem. Velitelem operace je Murdock, který v Rambův úspěch příliš nevěří, ale chce uspokojit své nadřízené. Rambo má seskočit z letadla, ale seskok se nevydaří: zůstane viset za popruhy a musí se odříznout. Murdock chce akci zrušit, protože nevěří, že by Rambo mohl takový skok přežít. Plukovník ho ale přemluví ať počká alespoň 36 hodin... Rambo přežil a setká se se spojkou – ženou, která ho má dovést na místo určení. Po řece je přeplaví říční pirát a v noci dorazí k táboru. Při prohlídce najde Rambo několik zajatců zavřených v chatrči a jednoho přivázaného ke kůlu. I přes jasné rozkazy se rozhodne tohoto muže zachránit. Společně prchají džunglí a pronásledují je vietnamští vojáci. Nastoupí na loď, piráti je ale chtějí zajmout. Rambo je zneškodní a potopí i člun, který na ně zaútočil. Mezitím se k místu setkání blíží vrtulník s plukovníkem, který má Ramba vyzvednout. Nahlásí Murdockovi, že má Rambo s sebou jednoho ze zajatců a ten dá okamžitě rozkaz ke zrušení akce. Když plukovník protestuje, namíří na něj pilot zbraň a on nemůže nic dělat. Murdock předpokládal, že tábor bude prázdný, a tím pádem se kongres o zmizelé americké vojáky přestane zajímat. Přítomnost zajatců ale mění celou situaci... (TV Prima)

altaica

PRO MUŽE:Ach ta nostalgie, děvka jedna mizerná. V době, kdy se u nás promítaly filmy s nesmrtelnými ruskými partyzány a sovětský voják byl vždy geroj, v době, kdy soldateska Krasnoj Ármiji, upřímně nenáviděná většinou lidí, se už 20 let roztahovala v naší zemi, tak v té době se objevily první pokoutní kopie Ramba II. Kdo by ho nemiloval, vždyť s takovým nadšením a zaujetím kosil ty rusácké zmrdy přesně tak, jak si to tu všichni přáli. Nejedná se o žádnou uměleckou výpověď. Rambo si na nic nehraje a ani nemusí. Je to poctivý béčko se vším dobrým i zlým, co k tomu patří. Kvintesence toho, co znamená výraz akční film. A za tu žánrovou čistotu, výbornou hudbu, vynikající akce v předdigitální době s absencí hluchých míst, za mou radost, že někdo těm zmetkům nakopal pr*el, i když jen ve filmu, za oči, co vykoukly z bahna, za explozivní šípy i souboj helikoptér.... Za to všechno tu plnou palbu nechám, i když tím klesnu v čsfd na úroveň barbara a malého čecháčka. No, a?         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Cokoliv byste, Madame, chtěla říci negativního o tomto filmu – šablonovitost, naivita hraničící se stupiditou, herectví omezené na kamenný ksicht plus napínání svalů a luku, ano v tom všem byste měla nejspíše pravdu. Přesto bych uvítal, kdybyste v tomto případě držela zobák a krok s noblesou Kleopatry a zdržela se komentáře, i kdyby jen z pietních důvodů vůči ve své době ikonickému filmu akčního žánru.          HLÁŠKA:Když chceš vyhrát válku, musíš se stát válkou!// To čemu říkáte peklo, je pro něj domov. – pozn. chybí už jen tklivé “Mamma, I´m coming home.” ()

Oudee33

Splněný dětský sen! Co jsem od toho čekal, jsem dostal a žádnou hloubku zde nehledám a myslim že o tu tady nejde.. Zkrátka výborná akce, kouzelná Julia Nickson a nezastavitelný Rambo. Nejlepší díl!!! 90% ()

topi80

Legenda videopřehrávačů, zrnících obrazovek a čteného dabingu. Buď patříte k zasvěceným anebo ne. Pokud ano, oceníte vyhazování objektů do vzduchu pomocí luku, kosení protivníků jak v počítačové hře i vyšší výbušné kalibry dávkované vrtulníkem. K tomu působivé exteriéry a tradiční morální poučení, že není radno věřit těm, co před veřejností hrají divadlo, že by chtěli něco vyřešit. Na nedostatky zapomínám z důvodu, že filmy nemají jenom příběhy, které se odehrávají v nich, ale též příběhy, které se odehrávají v souvislosti s nimi (a někdy k tomu stačí i sezení před zazrněným obrazem z rozvrzaného videa v době, kdy bychom snímek v televizi očekávali marně). ()

elent

Dvojku jsem viděl jako kluk nespočetněkrát - už tenkrát jsem si uvědomoval, včem je to přehnaný, mnohdy lživý a jak jsou některé scény moc. Dneska se takový filmy objevují každou sezónu jak na běžícím pásu, kolikrát jsou ještě dementnější - počkejte za x let jak si budem klepat na čelo u mnohých komiksáren zejména z dílny Marvel. Mě prostě však přijde, že tenhle ryzí zástupce 80. let je 100x více filmem než to co nám nabízí současné "cesminské dřevo"... Po letech jsem si pustil úvodní scénu v lomu a při následném úvodním hudebním motivu jsem dostal neuvěřitelnou husinu :-) Proto dávám za pět... ()

Rattlehead

"Po šesti měsících dosáhly tržby z kin čtvrt miliardy dolarů. S tím se musí vyrovnat i kritika. Rambo II dostává nejhorší kritiky, jaké kdy nějaký film zaznamenal. Už nejde zdaleka jen o to, jestli je to film dobrý nebo špatný, ale především o politiku. Rambo porušuje mezinárodní smlouvy, zhoršuje už tak dost napjatou atmosféru mezi Spojenými státy a Jihovýchodní Asií". Připočteme-li k tomu, že v tom samém roce Sly natočil ještě čtyřku Rockyho, tak buďme rádi, že nevyvolal Třetí světovou válku... Rambo II je kult, který ve svém žánru už nemůže být nikdy překonán. Jeden z nejúspěšnějších filmů všech dob. Skvělá hudba Jerryho Goldsmithe a zkušený kameraman Jack Cardiff (který točil s Hitchcockem "Pod obratníkem Kozoroha", případně "Africkou královnu" nebo "Červené střevíčky"). Jasných pět hvězdiček. ()

Knor

,,První Krev" bylo vážnější a syrovější akční drama, Druhá Krev je skoro válečnej film kde na jedný straně je armáda spojenců z Vietnamu a Ruska a druhou armádu tvoří John Rambo, veterán z vietnamu, člen elitních jednotek, vycvičen k boji a zrozen k zabíjení. No a co se mi líbí nejvíc, no tak ta první jmenovaná armáda je zhruba tak do poloviny filmu relativně v bezpečí. Pak se ale Rambič nasere a vymlátí všechny do mrťe :-) Za pomoci nožů, luků, výbušnin, automatických i poloautomatických zbraní a bojových vrtulníků ukáže svým nepřátelům jak vypadá válečný peklo uprostřed džungle. No není to krása, Rambo je ten největší frajer, jemu se dá prostě jenom fandit. ()

Blutarg

Chyba ve filmu: když se Rambovi v úvodním výsadku zasekne popruh ve dveřích, pomocník v letadle se ho snaží prsty uvolnit. V čase 17:00 je ale jasně vidět, že má na pravém rameni nůž, kterým mohl Rambův popruh odříznout. ()

papadoce

Priznávam, že oproti jednotke tu je zreteľne badať väčšie množstvo akejsi filmovej “naivity” alebo ako to nazvať. Jedným šípom sa tu dávajú dole vrtuľníky, desaťročný zajatci plávajú energického kraula a tak, ale NO A ČO. Toto je John Rambo, zelený baret, ocenený vojnový hrdina a jeden z top hrdinov môjho detstva. Tak choďte s racionalitou do hajzlu. Všetko je tu presne ako má byť. ()

Duke90

Ale jo, celkem mě to bavilo, ale oproti fenomenální jedničce (za což může nejspíš kvalitní literární předloha) je druhý díl "jen" obyčejné přímočaré akční béčko bez žádných hlubších odboček a výraznějších záporných postav - tedy ne, že by Berkoff nevypadal dostatečně démonicky, ale jako psychopatický rus mě tedy nepřesvědčil, kdežto Dennehymu jsem naopak v prvním díle věřil všechno, protože jeho projev byl absolutně nenucený. Celá zápletka okolo zajateckého tábora je pouze vedlejší notou pro hutnou akci. Co jsem si ale nejvíc opět užil, byly Rambovy dopředu promyšlené attacky, kdy je vždy o dva kroky napřed před svým nepřítelem a pořádný prostor dostala skvěle využitá lukostřelba. ()

ANTYCHRYST

Pokračování legendárního Ramba Tentokráte osvobození USA zajatců z Vietnamské džungle:) tohle je můj oblíbený díl..maskování v blátě..uvazani šátku po smrti te kočky..mučení, které Ramba nemůže rozhodit a závěrečné zúčtování nemá chybu:) i s priletem na zakladnu :) 100% na to se dá koukat pořád ()

Řízek

První díl byl o něčem. Ale tady se akorát střídají záběry drsně se tvářící Rambo - Rambo si zavazuje kaničku / utahuje šátek - drsně se tvářící Rambo s utaženou kaničkou a zavázaným šátkem kosí vše žluté / rudé. A pak ta scéna s helikoptérama... hrůza! ()

Arccos

Duchaprosty, nerealisticky, akcni. Vyjit to dnes, poslal bych takovy film zrejme nekam blizko odpadu. Ale tohle je vylozene kultovni. ()

deep

oproti jedničce,která měla určitou hloubku je tohle jen naivní kravina,ale nelze popřít,že mě tenhle film vždycky bavil. ()

Jaromír

Stará akční klasika, která už teď na mě nepůsobí tak, jako kdysi. Hudba je fajn. Nejlepší jsou ale bonusy :). Komentátor: "Co si od tohoto filmu slibujete, čeho chcete dosáhnout". Stallone: "Doufám, že vytvořím postavu, která bude reprezentovat myšlení některých Američanů. A tak skrze zábavu vzdělávat" :D. V akčním filmu bez děje chce vzdělávat :D. Jo, staré dobré časy, škoda, že se Stallone taky nestal guvernérem :D. ()