Richard Tyler (M. Culkin) je malý hoch, co pro strach nemá zrovna uděláno a existuje-li byť jen nepatrná šance, že se může něco stát, snaží se jakémukoliv nebezpečí všemožně předejít. Jednoho dne jej otec požádá, aby se vydal do obchodu, ale během cesty se strhne průtrž a schová se v knihovně. Chce odsud zavolat domů, ale neznámo jak se ocitá v kouzelném světa literatury. Setkává se s Vládcem knih, který mu poví, že aby se dostal zpátky, bude muset přestát několik zkoušek. V tom mu však budou pomáhat jeho noví přátele – přesněji řečeno mluvící knihy – Dobrodružství, Fantazie a Horor. (Česká televize)

Remielia

prepačte ale nemôžem inak, ked som mala asi 11 bol to moj najoblubenejši film a cele to dobrodruzstvo som si chcela prežit namiesto hlavneho hrdinu ani po rokoch pre mna ten film nestratil svoje decke kuzlo:) ()

Patr1k

Rozprávka môjho detstva, by som povedal klasika, skvelý slovenský dabing, ešte mám doma originál kazetu :) ...HORROOOR ! ()

RKBoy

Dnes to považujem za priemer ale ako malý som tento film miloval.Teraz to na mna pôsobí aj dosť jednoducho a animácia sa mi už nezdá tak skvelá,takže nostalgia má vplyv na hodnotenie.Ale aj tak sa jedná o jednoduchý rodinný film , ktorý je milý a hlavne obrovský zážitok pre deti do 10 rokov (aspoň pre mňa bol :) ). ()

Hagu

Jelikož je to jedna z pohádek mého dětství, takže já tuhle pohádu můžu vidět kdykoli, sice jsem názoru, že ve slovenštině t o má tu atmosféru která člověka vtáhne v češtině už tolik bohužel ne. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Valigar

už si ho moc nepamatuji, proto se držím při zdi se 4*, ale vím, že když jsem tento film shlédl v mých 8 letech tak má děcká zaplesala radostí a ještě dnes na něj vzpomínám v dobrém ( ty jo, to je skoro jako nekrolog- odpočívej v pokoji). ()

Olafa

Kdybych film hodnotila z doby, kdy jsem ho viděla poprvé, tedy cca 10 let, musela bych jen s nadšením přikyvovat. Film se mijako děcku líbil. A o to myslím tvůrcům šlo. ()

nickymilka

Tohle je pohádka mého útlého dětství. Milovala jsem ji a zároveň z toho měla noční můry. Když na ní koukám po 10ti letech znovu, mám pořád ten zvlášní pocit, který jsem měla i kdysi. Pamatuju si, jak jsem všechno brala naprosto vážně a pak se mi o oživlých knížkách často i zdávalo. Animace je fakt nic moc, ale tenkrát........ tenkrát to bylo neuvěřitelně uvěřitelné a pravdivé. Nemůžu jinak a jak řiká Phobia - jděte se bodnout rohlíkem za tak nízké hodnocení :) ()

Standey

Příjemná pohádka, kde se kloubí reálný svět se světem animovaným. Není to sice žádná pecka, ale lepší průměr. ()

Smartynko

Pozerateľné a ničím to nemôže uraziť. Pre deti to rozhodne nie je zlý film a pre nikoho iného predsa nebol určený. Ja si pamätám, že na toto sme dokonca boli zo školy a nemal som problém. :) ()

migr

Příběhově složité(naznaky mnoha hlubokých literárních postav) pro dětsko, kdy je dospělí ozřejmi, takže ideálni rodinná kombinace, nu z nostalgie a originality 80% ()