Kukuřičné děti

• USA Children of the Corn (více)

Mladí milenci se na své cestě napříč Amerikou zastaví v malém městečku v Nebrasce a dozví se šokující věc. Jednoho dne před třemi lety zde děti, na příkaz démona zvaného ‘‘Ten co chodí mezi řádky‘‘, zabili všechny dospělé... V mysteriózním hororu natočeném na motivy povídky Stephena Kinga.
Dvanáctiletý kazatel přijíždí do malého městečka obklopeného nekonečnými lány kukuřičných polí. Ovládne místní děti a přikáže jim zabít všechny dospělé, aby jejich krev přiživila úrodu. Dětem je zakázáno tančit, hrát nebo zpívat a když je jim osmnáct, musí se obětovat kukuřičným polím. Některé z nich se pokusí utéct, ale krvelačný Malachai je uloví. Pár mladých milenců na cestě napříč zemí uvidí na cestě mrtvého mladíka, přivezou ho do zdánlivě pustého městečka a potkají tam jeho vyděšenou sestru. Dívka se jim snaží vysvětlit co se zde děje a varovat je před ďábelskou nadvládou teroru, ale dvojice jej brzy pocítí na vlastní kůži. Živí dospělí nejsou v Gatlinu vítáni, takže musí udělat vše, aby unikli z posedlého městečka živí... Literární předlohou dnes již kultovního snímku byla povídka mistra hororu Stephena Kinga. (oficiální text distributora)

Chrustyn

Další nezajímavé zpracování knihy Stephena Kinga. Tentokrát se zabijáckýma smradama v hlavní roli. Nulová atmosféra a napětí zajišťují 90 minut nudy. ()

klerik

Tak trochu klasika. Ale inak béčko. Pár brutalitiek je fajn, film dobre ťaží z nepríjemného prostredia vidieka a zlých detí... ()

Nettrass

Jednoznačný důkaz o tom, že popcorn a děti, je doslova vražedná kombinace. Kukuřice vzrostlá, děti ,,slušné,, , hlavní hrdina nemastný - neslaný - nedopražený. Když venku prší na lány kukuřice, tak se na to mrknout dá... ()

MM11

Kukuřičné děti = mistrovský námět vyplácaný do řady slaboduchých výplní videopůjčoven. To platí stejně tak pro první díl jako pro páté pokračování. Základním kamenem úrazu zbytečně dlouhé série bylo většinou špatné obsazení. Že Peter Horton patří jen do epizodních rolí v nezáživných seriálech a Linda Hamilton v této době krom Terminátora nikam je zjevné, ale nikoli nejhorší. Pravou hrůzou jsou osoby jako Isaac nebo Malachai čili samotné děti. Jejich počínání není děsivé, spíš působí jako trapný boj o moc, takové trapné špičkování. Vesnička obležená fanatickou skupinkou dětí by měla mít respekt (mám v paměti jeden díl původního Star Treku, který cosi podobného skvěle zobrazil) a ne nudit sektářskou rétorikou a hádkami o to, jestli Malachai udělal to a ono. Do logiky především těch dvou "neposkvrněných" dětí radno lepší se ani nepouštět, jenom musím ještě říct, že obalit chátrající děj nadpřirozenem ke konci je poněkud alibismus. Nemluvě o tom úplném závěru, jemuž jenom chybí věta o tom, že další pokračování je už čerstvě ve střižně a připraven k dostání na pultech nejbližší půjčovny. Když už nic, aspoň by to mělo logiku, jinam tyhle vycpávky ani nepatří. ()

SOLOM.

Tajemství kukuřičných lánů zůstalo částečně skryté a to je pro diváka jen dobře. Jeho fantazie už tak dostala po celou dobu filmu pěkně na frak a, že to byla docela solidní jízda. Navíc by se tu nikdo nedožil víc jak 19. let. Nádherné prostředí dokázalo vytvořit osobité kouzlo pro Kingovu předlohu a režisér Kiersch se coby začátečník docela vytáhl. I u hereckých výkonů si nemůžu skoro na nic stěžovat, takže v celkovém hodnocení budu hodně štědrý. Navíc si budu dávat příště pořádný pozor na svých procházkách v kukuřici. ()

ARI50

Kukuřice a fenomén vražedných dětí je příběhově hodně dobře vymyšlen a málo město je dobré a tak nedostal jsem bůh ví jakou krvelačnou podívanou ale užil jsem si to. ()

ancientone

Adaptácia, od kt. si fakt že nič nesľubujete a následne vás prekvapí úrovňou štylistických postupov a mierou budovania hutnej atmosféry. Showroom toho lepšieho (ale nie toho úplne naj) z horroru 80tych rokov s prímesou folk horrorového subžánru. Nedocenený žánrový pamätník. ()

oLí

6/10 Než jsem si před pár dny Kukuřičný děti pustil ( asi po jedenácti letech ), měl jsem v hlavě vzpomínky polorozpadlýho policajta na kříži a začátku v hospodě - to mi bylo asi osm a v tý době to na mě zapůsobilo tolik, že když jsem ty samé scény viděl předevčírem, nevěřil jsem, co vidím. Byly uplně jiný, suchý, obyčejný. Ale i tak to bylo docela slušně koukatelný. ()

Morholt

Kukuřičné děti mě docela dlouho míjely, ale když jsem se rozhodl to napravit, byl jsem zklamán. Jedná se vlastně jen o obyčejné osmdesátkové béčko s nadějným začátkem a několika solidními momenty, které však zapadají do celkové šedi. Ani herecky to není žádná sláva. Linda Hamilton musí mít za zadkem Terminátora, aby dokázala zaujmout. Film vlastně láká jen tím, že je natočen podle Kinga, jehož fanoušci budou ovšem po shlédnutí přinejmenším rozpačití. Další díly série si s radostí nechám ujít. 30% ()

BoPo

Detská sekta ovládla americké mestečko. Takže letné prázdniny boli predĺžené na celý rok. Avšak z dôvodu jednostrannej stravy detičky akosi zhoršili správanie. Veď jesť kukuricu s kukuricou, to by zmenilo každého. Kto videl tento film určite ako ja nechápe, ako mohli vzniknúť ďalšie pokračovania. A že ich nebolo málo. ()

st.ranger

Kingova četba má tolik adaptací, ale pramálo kvalitních. Děti kukuřice patří do většiny nepovedených, zvláště co se týče nadmírou úprav od předlohy. ()

Terva

Film natočen podle předlohy Stephena Kinga. Ve filmu si zahrála Linda Hamilton jako Vicky a v osmé minutě docela pěkně zaspívá. Vítejte v Gatlinu v nejkrásnějším městečku v Nebrasce, městečku pobožných dětí a kukuřice. CITÁT - Bůh a suchá zrna.......... Film působí trochu zmateně, ale má své napětí a kdo četl knihu, najde si i své oblíbence, dokonce i toho co chodí mezi řádky........... Hudbu k filmu zasadil Jonathan Elias. ()

corpsy

Taký ´´obyčajný´´ horor. Fakt ma nenapadá nič čo by som mohol spomenúť. Snáď len toľko, že ak to neuvidíte, tak o nič prevratné neprídete. A ak áno, tak vám to tak isto neublíži. ()

liquido26

Nekompromisní horor se super syrovou atmosférou zemědělsko-náboženského maloměsta, fanatickou sektou dětiček a dvěma náhodnými kolemjedoucími. Trošičku mě zklamalo to nadpřirozeno na konci. Mnohem víc by se mi líbilo, kdyby to prostě byl jenom film o fanatické sektě. ()

curunir

Od tunajšieho hodnotenia z ktorého si už viem urobiť celkom slušný názor som očakával niečo horšie, vo výsledku som bol však viac-menej prekvapený. On ten film má vlastne celkom aj hlavu a pätu, samozrejme zaužívané hororové napätie sa tu nijak nemení a odklon od poviedky i keď v mnohom značný a nie natoľko atmosférický v konečnom dôsledku natoľko nevadí, takže Deti kukurice možno radiť medzi slušný priemer. Film akosi presahuje Kingovi poviedku, ,,ten kto kráča medzi riadkami" tu naberá omnoho ucelenejšiu podobu, výsledok v knihe je úplne iný a ani hlavným hrdinom by sa mohlo o takomto konci iba snívať. Z hercov najviac vynikajú diabolskí haranti, John Franklin v úlohe Izáka je neuveriteľne démonický a odporný, oproti tomu je veľmi sympatické súrodenecké duo. Výraznejším kladom je potom ešte hudba, ktorá vďaka detským chorálom (trocha pripomínajú The Omen) dopomáha celkovej atmosfére filmu. ()

Astaroth12

Čakal som oveľa väčší prúser, ale napokon to bola celkom v pohode záležitosť. Pred mnohá rokmi ma tento film vobec neoslovil, ale teraz som sa celkom bavil. Maskér v kaviarni bol dosť dobrý a asi to bola i najkrvavejšia scéna vo filme. Lebo veľa toho sa dialo mimo zaber. Triky i na tu dobu boli veľmi slabé a lacné. Detské hviezdičky na čele s Isaacom ( John Franklin) boli tragické. Film sa oplatí vidieť hlavne kvôli spojeniu kukuričného pola s tajomnom skrývajúcim sa v nom. Takže atmosféra je celkom vydarená a aj keď ten, čo chodí medzi riadkami sa neukázal i tak koniec bol slušne vygradovaný. Nečakal som, ale zatial to na začiatku cesty je za silne 3* a uvidím, ako to bude ďalej. ()

schizmo

Osmdesátková klasika, u které se domnívám, že etablovanost jejího názvu daleko převyšuje skutečné kvality. Naopak velký potenciál tématu nedostává svému naplnění a laťka nastavená v úvodní scéně v bistru je vlastně takovým highlightem celého filmu a dál se jede v podstatě na vlně vraždění fanatických dětí s větším či menším gore nádechem a autentickou dobovou atmosférou. Osobně považuju za nejsilnější prvek filmu soundtrack Jonathana Eliase, který se svou morbidností a vlastně i zpracováním nejvíce přibližuje Goldsmithovu majstrštyku Omen! ()

Korbitch

Cože, dalších deset pokračování??? Tvl, tak to nechceš. Aby těch kravin nakonec nebylo jako klasů v kukuřičném poli. Jeden totiž vážně stačil. ()