Film natočený podle knihy Nicka Hornbyho Fotbalová horečka. Jako malý chlapec se Ben s rozvedenou matkou přestěhoval do Bostonu, kde byl velice osamělý. A tak ho jednoho dne matka svěřila strýci Carlovi, který ho zavedl na baseballový zápas. Ten den se zrodila jeho obrovská láska ke klubu Red Sox, která trvá dodnes, kdy je Benovi třicet… Ben je povoláním učitel a jednoho dne jede s několika vybranými žáky na matematickou exkurzi. Během ní pozná půvabnou Lindsey, která se o ně stará. Mezi oběma mladými lidmi brzy vzniká milostné pouto. Je tu ale potíž: Ben má ještě po strýci předplacená místa na stadionu, kde nepromešká jediný zápas svého milovaného klubu. Lindsey je zase zapálená pro svou práci, v níž si vede velmi dobře a možná ji dokonce čeká povýšení. S Benem začne chodit na zápasy, ale jeho vášnivému nadšení pochopitelně tak zcela nepropadne. Pak nazraje čas, aby představila Bena rodičům. Právě v téže době se ale hrají velice důležité zápasy, na kterých Ben samozřejmě nemůže chybět. A tak odjíždí Lindsey do Baltimoru sama, zatímco Ben s kamarády, kteří jsou stejně jako on posedlí Red Sox, odjíždí na Floridu. Po návratu pokračují společně v návštěvách baseballových zápasů, kde se Lindsey seznamuje s dalšími nadšenci, kteří po léta zasedají na stejná místa na tribuně, aby horlivě povzbuzovali svůj klub, přestože jeho úspěchy nejsou právě nejoslnivější. Pak přijedou rodiče Lindsey do Bostonu a společně jdou všichni čtyři na večeři. Rodičům se sice zdá Ben poněkud divný – nechá si totiž u stolu zacpat uši, aby neslyšel z rádia, jak hraje jeho klub, protože si zápas nahrává – ale když pomůže otci Lindsey proniknout do velmi uzavřeného golfového klubu, vezmou ho na milost. Pak ale jednoho dne přichází Lindsey a nápadem: letí služebně do Paříže a chce, aby ji Ben doprovázel. Ovšem je tu zase stará známá potíž: právě v té době se hraje mimořádně důležitý zápas, na kterém by Ben nerad chyběl... (TV Prima)

Pítrs85

Mám rád filmy se sportovní tématikou. Mám docela slabost pro Drew Barrymore. Knižní předloha Fever Pitch je pro mě, jakožto velkého fotbalového fanouška, nejoblíbenější čtení. Ale co bylo probůh tohle?!? Pokud si chcete tuto vynikající knížku vychutnat i ve filmové podobě, sáhněte raději po anglickém "originálu" Ve fotbalovém kotli (nebo Fotbalové opojení, prostě po Fever Pitch :p). Úplně souhlasím s komentářem od DaViD'82, tohle je naprosto zbytečný snímek. A baseball je blbá hra. A Fallon otravnej trapák. Jedna hvězdička za Drew, druhá za to fanouškovské bláznění, pro které mám nejen pochopení, ale i tichý souhlas :-) (sám jsem taky takový- no skoro). Ale snímek bratrů Farrellyovic už nikdy víc... ()

Kamca_

Ze začátku mě film docela bavil, ale pak mě malinko začal nudit. Některé scény se mi zdály moc přehnané, ale od amerických tvůrců se nedá ani nic jinýho čekat. A ten konec ... No to si taky mohli odpustit. Jinak hudba a herci byli docela fajn. 50%. ()

ConanVJ

Průměrná komedie, která mě už moc nenadchla. Příběh je pěkný, ale moc vtipných situací zde není. Za mě 50% :) ()

mustafa

Velmi zajímavá a povedená komedie. Líbil se mi nápad natočit příběh o milostném vztahu kariéristky a chlapíka posedlého sportem (konkrétně baseballem). Navíc se bratři Farrellyové dokázali vyhnout přílišnému moralizovaní a především se do jejich tvorby navrací humor, nejvtipněji se jeví zachycení zaslepeného fanouška, pro něhož existuje pouze jediný tým. Téma fanouškovství je ve filmu pojaté velmi citilivě a hlavnímu hrdinou jsem jeho posedlost věřil a jeho jednání na stadionu či v soukromí chápal. Sport je zkrátka zdrojem humoru a zábavy. Fanaticky zamilován na to velmi vtipně poukazuje a v tom spatřuji největší klad filmu. Na druhou stranu se mi zdálo, že se scénaristé v některých pasážích až příliš krotí, především ve prospěch romantiky. Je to škoda, protože se film v průběhu začíná proměňovat v další žánrový přírůstek a film evidentně ztrací dech. Vytrácí se humor, vyprávění se zvrhne v žánrové klišé, které vyvrcholí stupidním koncem. Bohužel ani chemie mezi Drew Barrymore a Jimmy Fallonem příliš nefunguje a jejich vztah je opravdu jen scénáristikcou konstrukcí. A to především zásluhou Drew Barrymore, v jejímž podání postava Lindsey působí jako naivní emancipovaná panenka z pohádky. Bohužel zcela selhává jako komediální herečka a tím herecky naprosto nestačí Jimmymu Fallonovi, jehož postava a styl herectví (hodně přehrává a gestikuluje) jsou zdrojem většiny vtípků v tomto snímku. ()

blackrain

Komedie, které příjemně pobaví můžou být natočeny i bez trapáren a nejrůznějších vulgarismů. Sem by se ani takové věci nehodily, protože by potom z toho byla jenom fraška. Nevadilo mi, že je od začátku jasné, jak to celé dopadne. Nelituju ani toho, že jsem filmu věnovala svůj čas. Nebudu se ani bránit tomu, abych viděla film znovu. Já jsem se příjemně bavila. Jimmy Fallon byl roztomilý a sladký. Drew Barrymore se k němu hodila akorát, takže spolu vytvořili pěknou dvojici. ()

jajinka

Další americká romantická komedie se známou zápletkou, happyendem..Trochu oběněn příběh o posedlost k baseballu.. ()

MATADOR

Poblázněný fanoušek RedSox se zamiluje a zároveň nastávají patálie, co je mu přednější. Typická americká komedie, která má sice nějaký ten "potenciál" někoho donutit k smíchu, ale bohužel se tak tomu stane jen v pár okamžicích a to je na komedii opravdu málo. Konec mohl být typický - americký a odsunul bych tento film, do nejhorších hodnocení, jelikož je to prostě chuchvalec scén, které mají málo co společného a dohromady z toho je jen pouze ztráta času. Ale ten páteční večer, co to běželo v televizi je optimální. Komedie o fanouškovi RedSox, který se zamiluje a řeší celý film, co s tím. ()

halogenka

Po dlouhé době romanťák, při jehož sledování mi nebylo blivno. Sice trochu přitažený za vlasy, ale proč ne. V žánru romantických komedií to cením na 4. Knižní předlohu jsem nečetla a britské zpracování neviděla, takže to neřeším. ()

Skip

Velmi nenáročná a dosti nemastná, neslaná komedie, která jen tak proletí a odplyne kamsi do nenávratna, kde jí asi bude dobře, když nebude nikoho moc otravovat. ()

wipeout

Už som sa dávno zmeiril s tím, že od filmov podobného razenia nemôžem očakávať zázraky. Americká fastfoodová romantika ako vyšitá, bez akejkoľvek snahy vyhnúť sa ceste k priemernosti. Kým sa ešte film ensnažil dramatizovať životy postáv bolo vše celkom fajn. 1,5* ()

IceQueen

Príliš veľa času na štadióne a viac fórov na ktorých sa nedá zasmiať, ako tých hodných aspoň jemného úsmevu. ()

lekr

Ze začátku mě to teda nebralo ale nakonec se to opravdu rozjelo a z filmu se stala jedna z nejlepších komedií co jsem kdy viděl..možná proto že jsem úplně stejný jako hlavní hrdina Ben...on je fanatický fanda baseballového teamu, já zas fanda a sběratel Arnieho a filmu vůbec......a oběma dvěma nám reálný svět naprosto uniká dokud do našeho světa nevstoupí láska....ach ta ironie osudu!! ()

Další remake od Farrellyů

Další remake od Farrellyů