„Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul,“ říká hlavní postava filmu Sy Parris. Už dvacet let dělá fotky v místním obchodním domě a vede dost smutný a osamělý život. Ti, co se sem přijdou vyfotit, si sotva všimnou muže za pultem. Jen Nina Yorkinová se na něho vždy usměje, pozdraví ho a odnese si další snímek šťastné rodinky. Yorkinovi jsou jeho nejlepší zákazníci - Sy sledoval před hledáček lásku Niny a jejího manžela Willa, viděl, jak jejich nyní devítiletý syn Jakob vyrůstá z plenek, ví všechno o jejich rodinných prázdninách. A protože svou práci dělá zodpovědně a dokonale, ve svém archivu schraňuje i fotografie, které vypovídají mnohem víc o osobním životě těch druhých. Jak rád by se stal součástí Yorkinovy rodiny, která z jeho pohledu má všechno, co on postrádá. Jenže pak zjistí, že není zdaleka tak dokonalá, rozhodne se, že s tím musí něco udělat a jeho záchranná mise končí bizarní konfrontací... Film režíroval Mark Romanek, v hlavní roli uvidíme Robina Williamse. (HBO Europe)

Demonic189

Až do záveru veľmi veľmi dobré! Žiaľ celý plán nášho "hrdinu" a celkové vyústenie mi prišli máličko (SPOILER: načo tie fotky šéfovy? Akurat prezradil celý plán) nedotiahnuté a koniec nie najlepšie vygradovaný. Vedel by som si predstaviť omnoho šokujúcejšie vyústenie deja, ale zbytok okolo toho je ozaj kvalitka. Najmä Robin je vo svojej úlohe fantastický a len čakáte kedy "TO" príde. ()

GTS_PUNK

Sy Parrish (Robin Williams) je samotár, ktorý pracuje ako vyvolávač fotografií v supermarkete. Počas rokoch na tejto pozícii si vytvoril silné emocionálne puto k rodine Yorkinovcov, ktoré postupne prerastá do obsesie a stalkingu, končiac až mrazivým činom. Hoci zďaleka nejde o film jedného herca, režisérovi Markovi Romanekovi sa pre Robina Williamsa podarilo vytvoriť rolu, vďaka ktorej pre seba "kradne" takmer všetku pozornosť, a pred divákom hrá svoju znamenitú "one man show". Na filme síce možno obdivovať aj viaceré iné skutočnosti, akými sú napríklad referencie na mená známych fotografov či zasadenie do obdobia postupného masívneho prechodu z analógového filmu k digitálnej fotografii, ale diváka aj tak najviac dostane postava Sy Parrisha. Väčšinu filmu tvorcovia ponúkajú možnosť sledovať jeho život iba zvonka - človek tak nevidí jeho skutočné pohnútky, motívy a dôvody - takže si ani nedokáže vytvoriť aspoň trochu celistvejší obraz o jeho osobe. Divák síce vidí každodennosť postavy Parrisha, ktorá sa javí ako smutná a osamelá, jeho minulosť a osobné pozadie však zostávajú naďalej skryté. V náznakoch sa odkrývajú postupne a len veľmi pomaly, pričom najviac o sebe nepriamo prezrádza až v samotnom závere. Práve v jednej z posledných scén si možno logicky pospájať isté čriepky jeho slov do mozaiky, v ktorej síce chýba množstvo kúskov, ale dá sa v nej vidieť časť Parrishovho vnútra. Táto neúplná mozaika slov je nie hlbokým, ale na pochopenie (snáď) dostačujúcim ponorom do jeho psyché, do bolestivej a traumatickej minulosti, ako aj ozrejmením jeho konania. Divák si síce kvôli úplnému pochopeniu bude musieť spomenúť na niektoré scény či konkrétne vety, následne si však uvedomí jednotlivé súvislosti. One Hour Photo je pomerne nenápadným filmom, ktorý by ale bola škoda prehliadnuť. Zaujme príbehom a najmä vynikajúcim Robinom Williamsom. Už sa len stačí usadiť, pozrieť sa do objektívu, a povedať "syr". ()

Chamyl

Já prostě nevím. Všechno to působí velmi znepokojivě s předzvěstí něčeho opravdu hrozného, atmosféra houstne, osudy jednotlivých postav se vyvíjí a blonďatý Robin Williams je odporně přívětivý strýček z minilabu, ale... Ale nakonec se něco stane, možná ani každý přesně neví co a pak blik: KONEC. O motivech chování jednotlivých postav, především Sye nezjistíme vůbec nic a tak ho můžeme milovat, litovat či nenávidět, ale to je tak všechno, co můžeme dělat. Během filmu je několik situací (např. fotografie "jeho maminky", stěna plná fotografií), které slibují silný závěr či nějaké hlubší odhalení, ale film nakonec zůstane stát na půli cesty. A to mi brání, přes jinak slibný námět a uspokojivé zpracování, přidat čtvrtou hvězdu. ()

JamesLeon

Expres foto je zvláštní film se zajímavou postavou, kterou opět výborně ztvárnil Robin Williams. Nečekal jsem, že to bude takové psycho. Film mě opravdu "zarazil do křesla" a místama jsem téměř přestával dýchat. Zvláštní pocity mě provázely celým filmem a hlavně po závěru, kde je hodně prostoru pro naší fantazii... ()

sWONDER

Robin Williams je tu neskutočný. Úplne si ma omotal okolo prsta. S filmom to už tak jednoznačné nebolo. Romanek to natočil presne ako chcel. Má to byt sonda do duše príliš osamelého človeka a v tomto smere je to paráda. Napínavá, znepokojivá, nepredvídateľná hra. Na môj vkus je to ale málo a niečo tomu chýba. V podstate sa tam toho veľa neudeje. Čo je škoda, mohol to byt oveľa lepší film. ()

Megynka

Nejsou to úplně čistí 4 hvězdičky, ale film mne zaujal, hlavně těch pár vět na jeho začátku. Takový vpád do života někoho, kdo sleduje ty naše ... ()

TommyDiamond

I když už minula doba, kdy se chodily vyvolávat snímky, tak po shlédnutí tohoto filmu asi každý zapřemýšlí, kde mohly jeho fotky skončit a kde možná ještě visí… Snímek Expres foto dokáže u diváka naladit zvláštní atmosféru, která postupně graduje až k překvapivému závěru, nad kterým se člověk velmi rád zamyslí. I když hlavní hrdina má velmi neobvyklý fetiš a podivínskou povahu, tak on sám celý příběh netvoří. Tvoří ho i lidé na fotografiích a on jako otrok fotografií se jim snaží pomoc. A jak to tak bývá, někdy dobře myslená pomoc může i uškodit...... Robin Williams se v hlavní roli doslova blýsknul a patří mu velká pochvala..... Dávám čtyři hvězdy ()

create

Robin Williams zahrál roli chladného a tichého psychopata celkem slušně, ovšem to mi na celý film nestačí... Podle mého názoru film a i celkem slušná zápletka nebyly dotaženy zcela do konce a i přes to, že film měl celkem velký potenciál musím hodnotit třemi hvězdami, protože mě ničím nepřekvapil. Ovšem také ničím nezklamal, takový běžný průměr. ()

Knor

Robin Williams dokazuje, že je všestranný a hlavně vynikajicí herec. Role psychopata mu jde stejně dobře jako komika. Výborný film se zajímavou myšlenkou. ()

SkupaCorba

Velká škoda že film sa rozbiehal cca 50minút. Zo začiatku velmi nejasné o čo vlastne ide miestami som myslel že to vypnem. Chvala pánu bohu nejaký dej to nakoniec malo. ()

himor

Vskutku výborný film, skvelý Robin v zaujímavom plátku. Videl som asi 3x kým som to nejak vstrebal. Silná psychologická dráma, treba vidieť. 85-90% ()

ŠpetaMarek

Standardne nadstandardne Williamsem zahrany antihrdina s pokrivenym pohledem na svet moralizuje sve okoli. Tohle vas bud uhrane nebo to po 10 minutach vypnete. Dobrá myšlenka je přesvědčivě natočená a já se ani minutu nenudil. ()

papadoce

Expres foto je komorný psychologický srillerík s minimálnym počtom hercov, sálajúcou znepokojivou atmosférou, nezvyčajne výrazný svojou “uskutočniteľnosťou” v reálnom čase a navyše s fantastickým Robinom Williamsom v hlavnej úlohe. Originálne poňatie témy, ktoré vyvoláva u diváka skľučujúce pocity prakticky bez jedinej kvapky krvi, či výstrelu, je jedinečné. Robin Williams je absolútne uveriteľný a mrazivý zároveň. No a záver je vďaka téme, hudbe a hercom úžasne vygradovaný, dostane diváka na špičky a hoci sa v podstate nič zdrvujúceho neudeje, divák by nemal byť sklamaný. Je to skutočne zvláštny filmík, akoby veľmi veľmi chladný. Je to spôsobené všetkým čo som opísal vyššie, no ku tomu na mňa pôsobil “modro” a sterilne čisto, čím ešte znásoboval znepokojivú mrazivosť. Vidieť takto originálne prevedenie príbehu o psychopatovi s maniakálno depresívnymi sklonmi a častými poruchami v gyroskopickom mechanizme bolo osviežujúce. Viem, že šlo “len” o film, ale za ubližovanie deťom by som dával hyenám tie absolútne najtvrdšie tresty. Navždy. Film za štyri. ()

Homerking

Seymour Parrish je velmi osamělý, smutný muž, nemá žádné přátele ani rodinu, svůj veškerý čas a energii tak věnuje své práci ve "fotolabu" místního obchoďáku kde upravuje a vyvolává snímky pro různorodou klientelu. Zákazníci fotolabu si Saye sotva všimnou, jen jediná žena Nina Yorkinová se k němu chová přátelsky, pokaždé mu daruje úsměv a prohodí s ním pár slov, netuší však že tento na první pohled obyčejný chlapík je zcela posedlý jejím životem i rodinou. /// Velmi zajímavý thriller se slušným napětím. Příběh poukazuje především na dlouhodobou osamělost a její následky. Když jsem na tenhle kousek kápnul říkal jsem si - Robin Williams v roli stalkerského psychopata? to bude průser" a světe div se nebyl. Williams zvládl tuto roli famózně, smutek a sklíčenost zahrál jedinečně, díky jeho hereckým dovednostem jsem s postavou Saye hluboce soucítil.  Dál musím pochválit výbornou hudbu a skvělý kontrast barev kterým film disponuje. Mimo slabšího závěru nemám co vytknout. Určitě doporučuju a ještě přikládám filizofické věty z filmu které mi utkvěly v paměti. „Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul“ , "Čeho se obáváme nejvíc, to už se nám stalo" ()

Sir Ludvig

Pre mna jedno z najvacsich prekvapeni posledneho polroka. Jeden by si uz myslel ze kvalitny horor starej skoly uz vymrel a potom to vsetko zachrani jeden film malo znamych tvorcov a jeden herec ktoreho by som tu vobec necakal... S plnym hodnotenim som vahal iba chvilku, pretoze sa objavil odnikial a doslova ma zaril do kresla! Na dnesnu doby jeden zaujimavy paradox - je to velmi vizualny film s minimom vyzialnych trikovych scen. Ako bonus pre fajnsmekrov je pritomna inspiracia i priame odkazy na majstra Kubricka! ()

nula87

Velmi slušný psychothriller s vynikajícím Robinem Williamsem. Romanek skvěle navozuje atmosféru odosobněného obchoďáku bílými a modrými filtry a naopak sytými barvami rodinnou pohodu. Seymourovi se zhroutí jeho umělý svět, když dostane padáka a navíc objeví fotku, kterou neměl. Pak rozpoutá hru, ze které mrazí. Neudělal jsem nic jiného, než že jsem fotil ()

Jezkobezko

Naozaj nechapem preco tento film nesiel do kin a musim nan narazit nahodou...mozno preto, ze v kine by bola zima. Pribeh je to mrazivy a z Robina isiel strach od zaciatku az do konca.Robin plus scenar za 5. ()

S_t_e_a_d_y

Asi vím, co tím chtěl básník říci, ale byl bych rád, kdyby to řekl srozumitelněji a smysluplněji, abych si tím mohl být jistější. Takhle jsem z toho celej takovej jakejsi rozpačitej. ()

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

22.10.2011

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (více)