„Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul,“ říká hlavní postava filmu Sy Parris. Už dvacet let dělá fotky v místním obchodním domě a vede dost smutný a osamělý život. Ti, co se sem přijdou vyfotit, si sotva všimnou muže za pultem. Jen Nina Yorkinová se na něho vždy usměje, pozdraví ho a odnese si další snímek šťastné rodinky. Yorkinovi jsou jeho nejlepší zákazníci - Sy sledoval před hledáček lásku Niny a jejího manžela Willa, viděl, jak jejich nyní devítiletý syn Jakob vyrůstá z plenek, ví všechno o jejich rodinných prázdninách. A protože svou práci dělá zodpovědně a dokonale, ve svém archivu schraňuje i fotografie, které vypovídají mnohem víc o osobním životě těch druhých. Jak rád by se stal součástí Yorkinovy rodiny, která z jeho pohledu má všechno, co on postrádá. Jenže pak zjistí, že není zdaleka tak dokonalá, rozhodne se, že s tím musí něco udělat a jeho záchranná mise končí bizarní konfrontací... Film režíroval Mark Romanek, v hlavní roli uvidíme Robina Williamse. (HBO Europe)

JosefTomas

Zajímavý film, který se opírá o hereckou schopnost Robina Williamse. Ten do této role dává úplně všechno a my proto, jako diváci, soucítíme se Syem o mnoho více. Romanek těží jak po příběhové stránce, tak i po vizuální. Do té dává jakýsi nadhled a film působí mnohem více uvěřitelněji, zejména poté přichází skutečnost, že Williams byl skvělý herec a postavy Sye nám je upřímně líto, i když si to moc nezasloužil. ()

adamix

Zaujímavé myšlienky o vzácnosti a dôležitosti fotiek, ktoré sú pre nás všednými a popritom dôležitými v akýchkoľvek formátoch. Neskutočný Robin Williams a jeho posadnutý sociopat Sy, v solídnom príbehu spracovanom do skvelej autorskej formy, pripomínajúcej Schumacherove psychotrilery. Film možno nevyústi v krvavé orgie ani v žiadne Americké psycho s bodycountom, ale odzrkadlí temné stránky ľudskej duše akými sú fanatizmus a posadnutá závisť s nebezpečnou túžbou žiť v živote iných a manipulovať ich. Nechápem, ako mi toto mohlo roky unikať. Silné 4*. ()

MIchael90

Námět perfektní, pro thriller přímo geniální. Avšak jeho zpracování už tak dobré není, což je velká škoda. Robin Williams sice hraje tuto "těžkou" roli skvěle, film ale celkově nedrží stejnou laťku po celou délku své stopáže. Toť alespoň můj názor. Jinak několik opravdu skvělých momentů a závěr byl taky povedený. Zatím 3/5, ale možná někdy po druhém shlédnutí dám více ;) ()

VanBradley89

" Každý nemůže být šťastný jako my." No Sy šťastný rozhodně není. Na světě nemá vůbec nic a nikoho. Kromě práce ve fotolabu. Kam lidé nosí vyvolat svoje filmy. Chodí sem taky sympatická maminka ze synkem do jejich života chce Sy patřit. Tak moc, že si pro sebe nechává jejich fotky, lepí si je pozdi a představuje si, že je jejich strýček. A pak se to stane. Moment, který otřese jeho světem. Manžel musí být potrestán. Musí pochopit. Robin Williams byl výborný, stejně tak atmosféra. Ale něco mě od té páté hvězdy odrazuje. Nevím co, ale nemůžu jí dát. Zatím ne. Rozesmál mě dabing Simpsonových. A úplně jsem nepochopil tu závěrečnou fotku. ()

Šak

V první řadě se jedná o jeden velký herecký koncert Robina Williamse, který tento kvalitní a působivý thriller dotahuje do naprosté dokonalosti. ()

cubiczech

Williamse obdivuju hlavně v těhle rolích. U něj prostě nic nečekáte a od začátku nevíte co udělá, ani na očích to vidět není. Perfektně zahrané, ale popravdě se to i hodně táhne. ()

jopal

Vyborne zahrate, dobre som sa bavil cely cas. Ten koniec mi trosku asi vadil. Viacej by som sa mu ako autor venoval, lebo myslim, ze zostane mnohym nepochopeny...(Mozno aj ja nemam ten spravny obraz...(?)) ()

Rust_Francis

Nenápadný snímek, kterému jsem nedával moc šanci, ale dokázal mě posadit pěkně hluboko do křesla. Vývoj děje a postupně se vyvíjející atmosféra ze mě udělali diváka v první řadě. Stejně tak jako bezchybný Williamsův výkon. Robin ty dramatické role prostě umí hrát. S postupem času docela mrazivé až dojemné. ()

hony23

Psychologické drama o jednom pošahanci, které má naštéstí snesitelných 92 minut, takže to skočilo dřív, než to začalo nudit. ()

tomino28

Thriller s velmi pomalým začátkem, prostředkem a koncem. Až na pár napínavých chvil v závěru, kdy jde skutečně do tuhého, se postavy nezajímavě prolínají bez zásadnějšího dějového významu. Je však potřeba vyzdvihnout Robina Williamse za jeho výkon v hlavní roli - já osobně mu připisuji i zásluhu na tom, že vytáhl snímek z šedi podprůměru. ()

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

22.10.2011

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (více)