„Když listujeme albem fotografií, vidíme jen šťastné chvíle našeho života. Nikdo nechce mít snímek události, na niž by rád zapomenul,“ říká hlavní postava filmu Sy Parris. Už dvacet let dělá fotky v místním obchodním domě a vede dost smutný a osamělý život. Ti, co se sem přijdou vyfotit, si sotva všimnou muže za pultem. Jen Nina Yorkinová se na něho vždy usměje, pozdraví ho a odnese si další snímek šťastné rodinky. Yorkinovi jsou jeho nejlepší zákazníci - Sy sledoval před hledáček lásku Niny a jejího manžela Willa, viděl, jak jejich nyní devítiletý syn Jakob vyrůstá z plenek, ví všechno o jejich rodinných prázdninách. A protože svou práci dělá zodpovědně a dokonale, ve svém archivu schraňuje i fotografie, které vypovídají mnohem víc o osobním životě těch druhých. Jak rád by se stal součástí Yorkinovy rodiny, která z jeho pohledu má všechno, co on postrádá. Jenže pak zjistí, že není zdaleka tak dokonalá, rozhodne se, že s tím musí něco udělat a jeho záchranná mise končí bizarní konfrontací... Film režíroval Mark Romanek, v hlavní roli uvidíme Robina Williamse. (HBO Europe)

fefee

Zaujímavý a neokúkaný thrillerový snímok s príjemným Williamsom v hlavnej úlohe, s komornou tajomnou atmosférou v Americkom štýle. Príjemné prekvapenie. (3,5*) ()

VanTom

Nenápadný pracovník fotolabu (v brilantním minimalistickém podání Robina Williamse) namísto vlastního šedého života "stalkuje" zdánlivě ideální rodinu své zákaznice. Málomluvné psychoanalytické drama pozoruje jeho prázdnou existenci a spíše než na rozvitý děj se zaměřuje na znepokojivou atmosféru podpořenou chladnou elektronickou hudbou. Nebylo mi z něho úplně příjemně. Lepší 3 * ()

Philoun1

Robin Williams v roli chlápka, u kterého vůbec nevíte co udělá, byl dobrý, ale to ostatní mě moc nezaujalo. Takže takové lepší 3*. ()

hot_spot

Brilantně natočená a zahraná psychologická one-man show, která selhává jen chvílemi díky nelogickým motivacím hlavní postavy. Robin Williams dokázal opět překvapit svým hereckým rejstříkem a roli komplikovaného magora vystřihl přímo hypnoticky. ()

manonfire

Miluju, když skvělý komik skvěle hraje smutnou roli ve skvělém filmu. A že to zde platí ve všech bodech. A to nepočítám velmi silnou audiovizuální stránku filmu. Co je to ale všechno proti tomu co zde předvádí Robin Williams. 80% ()

venca163

Obrazově celkem zajímavý, ale creepy weirdo potenciál zvostal z větší části neproměněnej. Většina lidí si po tom gradovanym napětí na závěr tak trochu přeje nějakej ten detektiv Somerset moment... (65%) ()

Smileface

Výborný Robin Williams v psychologickém thrilleru o životních hodnotách a hořkosti samoty.Výborná ojedinělá podívaná. ()

solskjaer

Pamatuji si, že když jsem si tento film pouštěl nečekal jsem vůbec žádné překvapení. Proč také když Expres foto nešlo ani do kina, ale rovnou na video. Ovšem po konci filmu jsem byl mile překvapen. Tak dokonalý a po všech stránkách komplexní film jsem již dlouho neviděl. Nechyběl humor napětí dokonalí herci, prostě od každého něco namícháno do prvotřídního koktejlu. Já jsem nadšený. ()

sedm.1

Malý nenápadný psychothriller s výborným Robinem Williamsem.Těch necelých 100 minut člověka vyděsí o to víc,že příběh Sy Parrishe je sakra realistický.Navíc ne zrovna u moc filmů soucítíte s hlavním magorem(natož abyste mu i chvilkama dokonce fandili). ()

NALBERTik

Fpoho filmek se super vykonem R. Williamse. Scena ze sna jak vystrizena z hororu ;) Hudba mi misty pripominala Mazaci hlavu... cili pozitivum ;) ()

BMAJTZ

V tomto filmu mě Robin WIlliams opět překvapil tím, jak zvládá i odvážnější vážnější role. Jeden z těch lepších thrillerů co jsem letos viděl. ()

uzzi

Hodně odtažitý a uzavřený film. Prostupuje jím zvláštní atmosféra, jakoby minutu před výbuchem. Naprosto skvěla hlavní postava ztvárněná Robinem Williamsem, on je ten kdo celý fílm odtáhne od začátku do konce a tady naprosto exceluje, bez velkých gest. Povedená je také barevná stylizace, kdy život hlavní postavy jakoby obklopují chladné barvy a jen ve chvílích radosti, nebo snění a ho prozařují barevnější odstíny (je to tedy hlavně studeným prostředím SavMartu kde pracuje), rozhodně řežisér Romanek opravdu mile překvapil. ()

darwin

Robin Williams excelující v mrazivém dramatu o osamělém a spravedlivém človíčkovi, který se rozhodne vzít spravedlnost do svých rukou. Pouze tři hvězdy kvůli slabému konci. Za to, co ten manžel provedl, by si zasloužil rozsekat palici a ne vyfotit. ()

cab

Originalni one man show Robin Williams s netypickou pokryvkou hlavy!!! Hraje samotare, ktery si oblibil jednu rodinku z okruhu zakazniku pro ktere vyvolava fotky ve fotolabu. Ale jednou uvidi fotku, ktera byt videt nemela, coz radikalne zmeni jeho chovani... 75% ()

wosho

Výkon Robina Williamsa je zde mrazivý,smutný-neskutečně reálný,až z něj jde strach,přitom je vám ho líto a soucítíte s ním.Skrátka jedna z jeho nejlepších filmových reikarnací.A jaký je film? O třídu horší než jeho výkon. ()

Milan25

Robin Williams jako fanatický zaměstnanec fotolabu docela nahání hrůzu. Film jsem si pustil s tím, že jsem o něm nikdy před tím neslyšel, a byl jsem docela mile spokojen. 75% ()

Michalechal

Expres foto ukazuje uzavřený svět narušeného Sye, který žije život s rodinou, které léta vyvolává fotky. Rodině se věnuje v obchodě jako první, hýčká ji dárky a lepšími fotografiemi a představuje si, jaké by to bylo, být součástí jejich idylické rodinky. To vše až do chvíle, kdy se mu pod ruku dostanou k vyvolání fotografie jedné povědomé ženy ... V takovéhle roli jsem R. Williamse ještě neviděl. A tak trochu toho lituji. Mrazilo mě příjemně až do konce. ()

Affleck Jr. vs. Bostonský škrtič

22.10.2011

Klony Keiry Knightley útočí

Klony Keiry Knightley útočí

03.03.2009

Britská kráska konečně setřese dobový kostým a vklouzne do něčeho současnějšího, nebo možná dokonce futuristického. Zahraje si totiž v britském sci-fi thrilleru Never Let Me Go. Podrobnosti zápletky… (více)