Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

kanalek

Proč se Sin City stalo mým nejoblíbenějším filmem?Byla to láska na první pohled.Úžasné vizuální zpracování, pochmurného a deštěm promočeného města hříchu, ve kterém neexistují pravidla a v jehož zakouřených barech se odehrávají ty nejdrsnější příběhy, ve kterých hrajou hlavní roli zkorumpovaní poldové, laciné i luxusní děvky, zloději, gauneři a pošukové.Drsný humor a hlášky, které si pamatuji na zpaměť.I přes velkou brutalitu působí film elegantně jako vybroušený diamant a celkový lesk mu dodává pestré herecké obsazení.Pokud druhé a třetí pokračování nezklamou, mám tu nového kandidáta na nejlepší filmovou trilogii. ()

Sentinel

Asi nejkontroverznějších pět hvězdiček, co jsem kdy dal, ale stojím si za nimi. Netvrdím, že Sin City je dokonalost sama (viz komentáře těch co dali 3 a míň), ale jako neználek komiksové předlohy (což je asi většina diváků, i recenzentů;) jsem DVDčko zapínal aniž bych byl dotčen jakýmikoli předsudky. No a výsledek mne šokoval jak formou, tak obsahem. Zatímco u Třístovky jsme slintali nad vizuálními orgiemi, Sin City nabízí i nadmíru uspokojivý obsah a hlavně skvělé postavy. Nikomu své nadšení nevnucuji, myslím ale že si film zatracení nezaslouží. Nejtrefnější komentář: Marigold ()

schwejk

Já vám nevím - na Sin City můžu koukat pořád. Podle mě je to po vizuální stránce dokonalá pastva pro oči a scénáristicky zase skvělá akční komedie. Marvovy hlášky jsou k nezaplacení... Herci jsou skvělí a Jessica Alba sexy jako nikdy. Nemůžu si pomoct, ale tohle je jeden z nejlepších filmů vůbec - už aby bylo pokračování! ()

VonHayek

Už zde bylo řečeno snad vše, takže se omezím pouze na srovnání kinoverze a prodloužené režisérské..: Druhá zmíněná je o cca 20 minut delší, je rozdělena do čtyř samostatných filmů (včetně závěrečných titulků za každou partií !!! ), je přidáno něco málo nic moc důležitých scén (snad jen kromě Marvovy maminky a jeho Gladys - tato scéna svůj smysl měla) a celek tak na mne působí ještě "roztahaněji" než původní verze. Kratší a promíchaná verze tedy za 4 hvězdy, prodloužená za 3... ()

cici24

Nemůžu nic říct, než je to, že je to brutální nářez. Jeden z nejleších kultů všech dob. Film se syrový, surový, krvavý, sexy a temný. Vynikající atmosféra příběhů, skvělí herci, parádní příhěhy...prostě špička. Pro mě skvělý výkon Mickeyho Rourka. Tímto filmem odstartoval návrat mezi herce, který gradoval Wrestlerem:-)) ()

George89

Humus, smrad, brutalita a nekonečný souboj za spravedlnost, který pokračuje i když jsou všichni mrtví. "Ten žlutej parchant" byl fakt odpornej, ale historka bombová. ()

peetee7

Keď sa ponoríte do Sin City a vychutnáte si každý jeho detail, obraz a dialóg zanechá to vo vás obrovský zážitok. ()

mamutt

Jen dva filmy dokázaly přenést komixovou atmosféru na plátno tak aby to fungovalo. Tohle je ten první. Možná budete nesouhlasit, ale já to tak vidím. "I know it's pretty damn weird to eat people." Marv ()

Misterioso

Možná je to originální a je to co se týče vizuálního zpracování výborné, ale jinak? Příběh (jestli to tak vůbec můžu nazvat) mě absolutně nezaujal, velké množství zabíjení se mne také vůbec nedotklo (i když je pravda, že to určitě ani nebylo cílem pánů tvůrců) a hlavně to byla hrozná nuda!!! Hvězd a hvězdiček (těch hereckých) tam bylo kvantum, ale v tomto filmu by mohl hrát kdokoli a přesto by ho více než na 2* nevytáhl. Tentokrát mě Quentin překvapivě zklamal, vůbec jsme si nesedli. Pravděpodobně tomu dám ještě další šanci, byť na to momentálně nemám chuť. EDIT: Nevím, co se se mnou přihodilo, ale při další projekci mne ten film chytnul. Stále to pro mne není žádný filmový Olymp, ale vcelku zábavné pokoukání, co má styl, ano. 7/10 ()

E.T.Martin

Sin City je drsný a temný atmosférický komiks. Sin City jako film je nudný, bez duše a bez jakéhokoliv elementu, který by film poháněl kupředu a donutil u něj diváka vydržet. Nuda. ()

halberdier

Skvělý komixový film, nadchla mě vizuální stránka filmu, vnitřní monology hrdinů jsou skvělé, výborné ustřední trio Wilis, Rourke, Owen. Násilí občas podávané ve stylu Kill Bill - to jest přehnané, brutální, ale ne opudivé, spíš legrační (bílá krev po odseknutí končetin stříká jak z fontány) ()

Tejca

Ačkoliv nejsem velký fanda komiksů, musím uznat, že tenhle film se poved. Hodně se mi líbilo černobílé zpracování, ale prostě na nejvyšší hodnocení to u mě nemá. ()

blekekeke

Město hříchu, jak jinak taky s tolika drsňáky a tolika pochybnými existencemi. Užil jsem si to, a pokud se naskytne příležitost, dám si repete. ()

ccamaro

Zbožňujem komiksy a zo všetkých filmov z komiksovou predlohou sa mi najviac páčilo práve Sin City, pretože je jediným skutočným filmovým komiksom. ()

veverysiak

Nepoznám kvalitnejšie filmové spracovanie komiksu ako je Sin City, počnúc vizuálom, cez scenár, dialógy, strih až po réžiu, predpokladám, že zarytí prívrženci papierovej formy len opovržlivo odfrknú a fanúšikovia fantastických pohyblivých obrázkov mávnu rukou a obrátia sa k svojim xmenom, transformerom, spidermanom a im podobným preefektovaným fešákom, nič to však nemení na výnimočnosti tejto kultovky, takže 95%. ()

Nekdojiny

Nová dimenze filmového zážitku! Hltal jsem každý obraz, každý zvuk a slovo, každou hlášku a vtip tak černý jako duše hlavních postav a na konci toho všeho jsem zůstal s otevřenými ústy a v němém úžasu. Jeden z nejlepších filmů jaké kdy byly natočeny a kdyby neexistoval Pulp Fiction a kdybych neměl raději pozitivnější filmy tak by byl žhavím kandidátem na první místo. Každý detail a každá stránka tohoto díla je originální a špičková, dokonce i český dabing, a proto nechápu kritiku řady zdejších uživatelů, pročetl jsem spoustu negativních komentářů, ale ani s jedním nemohu souhlasit. Jestli Vás tenhle film neodrovná pak už nevím co.... ()

Bruce_cz

Úžasná jízda. Výborné herecké obsazení, ale co dělá tento filme mým oblíbeným je výborná černo-šedá stylizace (modré oči Alexis Bledel jsou naprosto AWESOME) a geniální scénář (smekám před Frankem Millerem). Mickey Rourke v roli Marva u mě naprosto boduje. Skvělá pastva pro oči. Podobně jako u třístovky lze nechat mozek doma, ale zábava to je královská (pokud vám nevadí šílené násilí). ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let