Sin City - město hříchu

• USA Sin City (více)

Noirový thriller plný násilí, v němž se prolíná několik dějových linií z oblíbených komiksů Franka Millera, vykresluje obraz nejděsivějšího města bez slitování pohledem těch nejdrsnějších postav. Bruce Willis exceluje v roli policajta s nemocným srdcem, který přislíbil ochranu sexy striptérce (Jessica Alba); Mickey Rourke hraje mrzoutského psance s posláním pomstít smrt své jediné životní lásky (Jaime Kingová) a Clive Owen ztvárňuje Shellieinu (Brittany Murphyová) tajnou lásku Dwighta, který po nocích brání Gail (Rosario Dawsonová) a její lehké děvy z Old Townu (Devon Aokiová a Alexis Bledelová) před drsňákem (Benicio Del Toro) se zálibou v násilí. (Cinemax)

laurence

Těsně vedle. Výborně natočený komiks, dobře zahrané charaktery postav, jejichž nadlidské schopnosti lehce obtěžují protože nikdy není jasné, kdy už někdo konečně umřel. Ale to by nebyl ten hlavní problém. Nejhorší je, že ve finále to nezaklaplo do sebe. Vůbec. Takže na konci zůstane jen hlava plná černobílé krve. ()

Stupid

Ženský ... v jednu chvíli to z nich lítá jako ze stržený sprchy a o minutu později se tváří, že se nic nestalo. ()

gezper

Pro oko líbivé netradiční zpracování s vesměs slušnými hereckými výkony hvězd většího či menšího kalibru. A přesto mě to obsahově z části minulo, neoslovilo. Hrozně chladné, odtažité, divácky nezúčastněné - což je pro velkou skupinu diváckého pléna naopak výrazné plus. Pokud se na to někdy znovu podívám, tak jedině v původní "krátké" verzi. V prodloužená DC BR jsou povídky normálně ucelené, nikoliv prokládané! [70%] ()

Scaevola

Extrémní po všech stránkách a nutně vyžadující určitý typ nálady - jako umělecké cvičení postmoderny ale celé dílko funguje skvěle. ()

Radussee

Dokonale natočený snímek s luxusním kontrastem, žhavá atmosvéra,perfektní vystižení lidských pocitů,dobré obsazení,...nemám co dodat,u mně má jako jeden z mála plný počet... ()

Desmi

Čistě za originalitu dávám *** , avšak o kvalitě to nevypovídá. V podstatě je to "nudně agresivní". Mrtvola sem, mrtvola tam, ale bez napětí bez vášně. U akčního filmu hledám něco jinýho než kupu mrtvol zabíjených monotóně. Sin city mě neoslovilo. ()

v.indruchova odpad!

Zvrácenost největšího zrna. Jsem šokována nad násilím. Tolika lidem se to líbí. Hodně psychopatů. Doporučuji jít do politiky tam je jich taky hafec. Nemyslím to jako urážku pouze jako smutnou pravdu. ()

black8

Absolútna strata času. Muži ako skoro nesmrteľní hrdinovia alebo naopak zloduchovia, ženy prostitútky, ktorým je nevyhnutné sem tam dať po papuli a skoro neúnosná miera násilia. Zaujímavé vizuálne spracovanie mi je ukradnuté vzhľadom na vymenované nedostatky. Všetky komixové klišé sa stretli v tomto bezduchom filme, ktorý ospravedlňuje asi len to, že predloha bola pravdepodobne rovnako zlá. Jedna hviezdička za to, že si vôbec niekto dal tú námahu, resp. že som si ju dala ja. ()

Merenre

Z tarantinových rádobyveledíl pro mě asi nejpovedenější, ale mám podezření, že za to z největší části může Jessica Alba. ()

Johanita

Dějově to na mě bylo dost drsné a sugestivní(aka "He made me watch!" etc.), proto jsem se snažila brát to jako nadsázku, jinak bych se asi fakt bála a měla nepěkné sny. Na komiksy si moc nepotrpím, a i tak mě zpracování fakt bavilo a užívala jsem si každý záběr, každou hlášku. Dokonce i na potřetí, s odstupem několika let. Dávám čtyři hvězdy a vůbec toho nelituju. Herecké obsazení k nim filmu hodně dopomohlo (aspoň za mě, neznalé originálního komiksu). ()

Nerdvana

Hříšné a zároveň morální. Panoptikum vnitřních démonů s rychlými soudy a kolty proklatě nízko u pasu. I vy se nejspíš na tu chvíli stanete odpadlíkem v mrazivém Sin City. ()

Muf911

Super vizuálně natočený komiks, kde hraje spousta velmi známých herců. Černobílá noir atmosféra, neustálý déšť nebo sníh, perfektně na plátno převedené typické scény z komiksů. Dlouhé stíny, efektní mlátičky, retro auta svištící vzduchem, drsní týpci. Občas byly některé náměty i na mě trochu moc (pes okousávající osekaného člověka) a slabší povahy budou hodně scén těžko vydýchávat. Nicméně celkový pocit pozitivní. ()

hony23

Skvělá jízda vzdávající hold komiksovým hrdinům nepostrádá nic. Vtip, násilí, napětí a kopec nadsázky - to vše je zabaleno ve vizuelně úchvatném balení. Jeden z těch mála filmů, u kterých by mi nevadilo, kdyby byly o hodinu delší! ()

DurbanPoison

Z komixových zpracování filmů je pro mě Sin City číslo 1. Podle mého vkusu se nemůže vůbec srovnávat s filmy typu Iron man, Thor, Avengers, atd.. Je to film, který mohu vidět několikrát a jen tak mě neomrzí. Faktem je, že děj nenese žádný vyšší účel pochopení. Jde vlastně jen o velmi krásné a brutální zpracování. Pochmurný děj v ještě pochmurnějším prostředí, úžasný! ()

Jayk19

Bombastická komixová podívaná dodržující pravidla.Excelentní noir atmosféra od začátku do konce ve všech čtyřech příbězích a stylizace která by nevadila ani marvellu.Takhle se měl točiti X-meni,hned by mi víc sedli ()

Sin City míří do televize

Sin City míří do televize

01.06.2017

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

Noir Film Festival 2014 startuje již 21. 8.!

16.08.2014

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let