Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ****

  Pro Ridleyho vcelku netradicni namet, ale ani tentokrat me nezklamal a natocil pravdepodobne nejlepsi vinarskej film. I kdyz ono tu nejde ani tak o vino, jako spis o prodej vinice a to je jen zaminka pro rozjeti vtipny romanticky komedie. Film je sice tezce prdvidatelnej a scenar bych taky rozhodne neoznacil za komplikovanej, cely to proste pusobi dojmem, jak kdyz si chtel Ridley a spol odpocinout. Jenze tady to proste nevadi, film ma fakt milou a pohodovou atmosferou a i kdyz dve hodinky jsou mozna zbytecne moc, ani na chvily nenudi a svizne odsejpa. Cemuz taky napomaha prijemna hudba a perfektni kamera. A samozrejme hlavne herci. Russell zvladne zahrat naprosto cokoliv a i tady je perfektni, akorat ze zacatku, kdyz dela drsnyho obchodnika, tak pravdepodobne proto, aby byl divakum vic sympatickej, z neho tvurci udelali lehce blbecka, kterej se pokydava rajcetem, pada do bazenu a podobne. Pak tu je naprosto nadherna Marion Cottillard. No a mile me prekvapil Freddie Highmore, kterej, kdyz nemusi delat nejakyho chytryho hrdinskyho parchanta, ale proste normalniho kluka, kterej travi leto u strejdy, tak je naprosto prirozenej a sympatickej. Takze si vlastne ani nemam na co ve filmu stezovat nebo co zkritizovat, ale na 5* mi to stejne nepride.(25.4.2009)

 • StarsFan
  ****

  Moc příjemná záležitost, někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček, ale už jen kvůli té francouzské atmosféře si tenhle snímek průměrné hodnocení nezaslouží... Ridley Scott se nám rozhodl představit v trochu jiném světle a místo fenomenálních bitev vsadil na dlouhé záběry jedné vinice a krásného Provence. A co naplat, podobně jako u jeho akčních kousků, i tady mu to naprosto žeru...(29.5.2007)

 • genetique
  *****

  Z filmu ide pocit, akoby si Ridley a Russell zašli spolu oddýchnuť na dovolenku do prekrásnej vinohradníckej oblasti na juhu Francúzska a z dlhej chvíľky im napadlo natočiť nezávislý, oddychový, nenáročný film pre vlastné potešenie. Maximálna pohoda, chillin' atmosféra, bezprostredne úprimní herci, stopercentne nevtieravá romantická zápletka a znamenite decentné a pôvabné hlášky (mix, ktorý by od Ridleyho čakal málokto) mi bezvýhradne stačia na báječný filmový zážitok. 90%.(6.2.2009)

 • Boss321
  *****

  První tři věty jsou SPOILER!! Překrásná romantická komedie o sobecké kariéristovi Maxi Skinnerovi, který zdědí po svém strýci vinařskou oblast, ale rozhodne se ji prodat. Ještě před prodejem se zamiluje do servírky, kterou musí po prodeji opustit a vrátit se zpět do Londýna, ale tam si uvědomí, že vymění svůj dosavadní život za život na přenádherném francouzském jihu. Ridley Scott si odskočil od své dosavadní tvorby do klidných komediálních vod, které mu sedly na výbornou. Russell Crowe a Albert Finney jsou sympaťáci a do rolí parádně zapadli a "Edith Piaf" Marion Cotillard to velice sluší. Prostě oddychovka, která mě zahřála u srdce a kterou jsem si velice oblíbil......(14.1.2008)

 • KarelR
  *****

  Asi nejlepší feel good film. I podvacáté perfektní...(23.2.2007)

 • - Režisér Ridley Scott měl vlastní představu o natočení filmu podle příběhu Petera Mayle, který ho později vydal v knižní podobě. Konečná verze knihy je odlišná od té představy, kterou spolu Scott a Mayle diskutovali, režisér se rozhodl film natočit tak, jak si předsevzal. (don corleone)

 • - Pro záběry, kdy Max (Freddie Highmore) spadne do bazénu, se musel vykopat a vybetonovat nový bazén kvůli dostatečné hloubce. (Gastovski)

 • - Po Gladiátorovi (2000) se Ridley Scott a Russell Crowe opět sešli, tentokrát za „mizivých“ 35 milonů, což zřejmě divákům moc neimponovalo. Příběh ze slunečné Francie utržil během prvního víkendu promítání (10. – 12. 11. 2006) 3,7 milionů, a to stačilo studiu Fox jen na desátou příčku. Pro Crowa to byl nejhorší výdělek od snímku Mystery, Aljaška (r. Jay Roach, 1999) a Dobrý ročník nakonec v amerických kinech vydělal jen 7,5 milionů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace