Nastala chyba při přehrávání videa.
 • StarsFan
  ****

  Moc příjemná záležitost, někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček, ale už jen kvůli té francouzské atmosféře si tenhle snímek průměrné hodnocení nezaslouží... Ridley Scott se nám rozhodl představit v trochu jiném světle a místo fenomenálních bitev vsadil na dlouhé záběry jedné vinice a krásného Provence. A co naplat, podobně jako u jeho akčních kousků, i tady mu to naprosto žeru...(29.5.2007)

 • Boss321
  *****

  První tři věty jsou SPOILER!! Překrásná romantická komedie o sobecké kariéristovi Maxi Skinnerovi, který zdědí po svém strýci vinařskou oblast, ale rozhodne se ji prodat. Ještě před prodejem se zamiluje do servírky, kterou musí po prodeji opustit a vrátit se zpět do Londýna, ale tam si uvědomí, že vymění svůj dosavadní život za život na přenádherném francouzském jihu. Ridley Scott si odskočil od své dosavadní tvorby do klidných komediálních vod, které mu sedly na výbornou. Russell Crowe a Albert Finney jsou sympaťáci a do rolí parádně zapadli a "Edith Piaf" Marion Cotillard to velice sluší. Prostě oddychovka, která mě zahřála u srdce a kterou jsem si velice oblíbil......(14.1.2008)

 • dobytek
  ***

  Připadalo mi to, že Ridley Scott už měl plný zuby všech těch velkofilmů, tak si dal takovou režisérskou dovolenou a natočil pro změnu jeden "malej" film z francouzskýho venkova. Výsledkem je na jednu stranu sice strašně pohodová, ale na druhou stranu naprosto neoriginální romantická komedie. Nějakej uspěchanej kravaťák z velkoměsta musí jét někam na venkov, a on si tam najednou uvědomí, že na venkově by se mu žilo krásně v klidu a bez stresů. Samozřejmě se tam ještě musí zamilovat do nějaký osoby, která ho ze začátku nemůže ani cejtit. Jako je to dobře natočený, zahraný, celkem hezky se na to kouká, ale nějak mě to nenadchlo. Hodně slabý 3 hvězdy.(26.9.2014)

 • Gemini
  ***

  Dobrých ročníků vyprodukovalo světové vinařství bezpočet. Tak velký, že vám splývají, pokud nejste skutečný znalec. Tady vám ale ani znalectví nepomůže, žádný jedinečný buket nečekejte. Ridley Scott totiž natočil řemeslně jak jinak než precizní produkt bez chuti či zápachu. Lehce omšelý čtyřicátník Crowe - který tu má s ohledem na věk hlavních romantických postav být možná i mladší než ženská hrdinka - se tu má bezhlavě na první pohled zamilovat (tedy na první pohled fyzicky, na druhý potom i srdcem) do třicetileté Marion, a objevit krásu a pohodu života v Provence. Jako reklama pro zmíněný subdepartement vynikající. Jako romantická komedie nefunkční. Chemie schází, a biofarmařením to rozhodně neodůvodníte;) Příběhové peripetie nebyly špatné,a pokud jde o hlavní linii, tak musíte jednoznačně vědět, do čeho jdete, pokud jste někdy nějaký film z daného žánru viděli, ale byl začátek, byl prostředek, byl konec, a já jsem šel pryč bez jediného okamžiku, kdy bych si řekl "jo, tak tohle je fajn" - jen jsem se uchechtl žlutému Smartu a Lanci Armstrongovi. Znám lidi, kterým to celé přijde úžasné, ale taky znám jejich filmový vkus a lásku k Francii;) Klobouk dolů za odvahu pana Scotta, že se vydal vstříc jemu zatím neznámému žánru, ale odvaha se cení jen do určité míry. A ta míra je rozhodně kratší než pomalu dvě hodiny. O HODNĚ kratší. 60%.(24.8.2011)

 • Brouk
  ****

  Duben 2008 - Miluji víno, miluji Francii, "ujíždím a relaxuji " na romantických filmech... I nachystal jsem se do pohody (nalil si skvělý a sváteční BARSAC) a usedl k "bedně" abych shlédl dlouho očekávanou filmovovou lahůdku.... Nic vůči R.C., ale už jsem dlouho neviděl herce hrát hlavní roli s tak neupřímně nepřesvědčivým zápalem... Film to není přitom vůbec špatný ba naopak, Provence jako kulisa... famozní... ale od představitelů (představitele) hlavních rolí jsem čakal trochu víc než trochu nudnou a trochu nepřesvědčivou rutinu... ale ono to třeba chce jen dozrát... ten můj pohled... Uvidíme jaká bude další sklizeň, tj. repete mého shlédnutí tohoto snímku a dlouho to trvat nebude... :-) Srpen 2008 - Jen málokdy se vracím ke svým komentářům a hodnocením, on ten pozdně doupravený text či změna hodnocení není ve většině případů správná, v tomto případě milerád udělám změnu... Přidal jsem jedničku a po třetím shlédnutí ještě více obdivuji M.Cotillard (božská jako E.Piaf), musím ustoupit a ubrat od negativ na R.Crowa... jen si všimněte jeho bezděčné mimiky, hejska a povrchnío floutaka zahrál dobře... inu... ten film v mých očích zraje jak víno... a jak známo dobré víno je živé.. i tento film ožil.... u mě ANO!!! Můžu ho...(21.4.2008)

 • - Režisér Ridley Scott měl vlastní představu o natočení filmu podle příběhu Petera Mayle, který ho později vydal v knižní podobě. Konečná verze knihy je odlišná od té představy, kterou spolu Scott a Mayle diskutovali, režisér se rozhodl film natočit tak, jak si předsevzal. (don corleone)

 • - Po Gladiátorovi (2000) se Ridley Scott a Russell Crowe opět sešli, tentokrát za „mizivých“ 35 milonů, což zřejmě divákům moc neimponovalo. Příběh ze slunečné Francie utržil během prvního víkendu promítání (10. – 12. 11. 2006) 3,7 milionů, a to stačilo studiu Fox jen na desátou příčku. Pro Crowa to byl nejhorší výdělek od snímku Mystery, Aljaška (r. Jay Roach, 1999) a Dobrý ročník nakonec v amerických kinech vydělal jen 7,5 milionů. (imro)

 • - Je velmi málo pravděpodobné, že by se v době, kdy byl Max malý, vyráběly taková nafukovací křesla do bazénu, jaká vidíme ve filmu. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace