Everything matures... eventually. Ridley Scott střídá malé filmy s těmi velkými a já nevidím důvod, proč bych měl dávat "pouze" čtyřhvězdičkové hodnocení, přestože Dorý ročník není nic světoborného a jedná se jenom o další z řady pohodových a oddechových filmů jak pro tvůrce, tak i pro diváka. Dobrý ročník šlechtí to, že se nejedná o film snažící se o něco víc, jako tomu bylo u Scottových Švindlířů, a taky fakt, že tady nejde vůbec o naplnění žánrové šablony nápravy arogantního sobce (protože ho za a) hraje charizmatický Russell Crowe s pověstí bijce a za b) k žádné nápravě ve skutečnosti nedojde v závěru filmu) a Scott si s jednotlivými scéhamty a klišé pohrává. Londýnské epizody jsou v chladných barvách, ty z Provence v teplých a dají upomenout jak na hollywoodskou klasiku A Bůh stvořil ženu, tak i na rozverné eskapády jako z Mého strýčka či Pana Hulota na prázdninách od Jacquese Tatiho (tyto tři jmenované filmy jsou dokonce na hrdinově rande s místní servírkou promítány na pozadí). Scott se navíc může opřít o vyloženě příjemnou hudbu a kvalitní herecké obsazení i pro ty nejmenší role (dalším plusem je, že zde nejsou žádné figurky a povinné žánrové propriety komplikující hrdinovi cestu ke zdárnému konci jsou odsouvány na druhou kolej, viz údajná sestřenice), umně balancuje na vlnách sentimentu a patosu a málokdy je skutečně kýčovitý. Ridley dozrál do dobrého ročníku. :-)(21.1.2007)

Workoholik, milionář a sobec v jedné osobě se vrátí na místo, kde trávil své dětství, nenápadně sbalí jednu místní děvu, která se s ním cicmala, ještě když byl malej capart, jo btw taky potká svoji sestřenku, kterou samozřejmě bude mít hnedka rád a spolehne se na její korektnost a znalost v oboru, rozhodne se, že to tady prodávat nebude, že se na tom hezkým rozpadajícím se baráčku s přilehlejma pohnojenejma vinicema usadí a bude tu šťastně žít až do smrti se svojí láskou, a k tomu si bude připíjet extra kvalitním vínečkem a hrát se svým vinařem tenis. A to si jako myslíš Scotte, že ti to sežeru i s navijákem? A ještě se k tomu budu smát něčemu, co si říká humor? NE! Jedno velké klišé zabaleno do romanticko-komediálního hávu. Nebýt dobrého Russela, nebyl by to ani průměr.(18.8.2008)

Z filmu ide pocit, akoby si Ridley a Russell zašli spolu oddýchnuť na dovolenku do prekrásnej vinohradníckej oblasti na juhu Francúzska a z dlhej chvíľky im napadlo natočiť nezávislý, oddychový, nenáročný film pre vlastné potešenie. Maximálna pohoda, chillin' atmosféra, bezprostredne úprimní herci, stopercentne nevtieravá romantická zápletka a znamenite decentné a pôvabné hlášky (mix, ktorý by od Ridleyho čakal málokto) mi bezvýhradne stačia na báječný filmový zážitok. 90%.(6.2.2009)

Moc příjemná záležitost, někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček, ale už jen kvůli té francouzské atmosféře si tenhle snímek průměrné hodnocení nezaslouží... Ridley Scott se nám rozhodl představit v trochu jiném světle a místo fenomenálních bitev vsadil na dlouhé záběry jedné vinice a krásného Provence. A co naplat, podobně jako u jeho akčních kousků, i tady mu to naprosto žeru...(29.5.2007)

Skvělá práce, Ridley! Když jsem se z traileru dozvěděl, že se chystáš provětrat klasická "hluboce lidská" klišé a naplnit přerod sobce z londýnského akciového trhu v bodrého chlapíka omámeného francouzským vínem, chytal jsem se za hlavu. Jenže tys to, chlape jeden, zvládl zrežírovat s takovou energií a vnitřní šťávou, že jsem si hned po příchodu domů zabookoval dva lístky do Provence. :-) Pohodový film s oprýskaným poselstvím, ale vášní v srdci.(12.10.2006)

• - Pro záběry, kdy Max (Freddie Highmore) spadne do bazénu, se musel vykopat a vybetonovat nový bazén kvůli dostatečné hloubce. (Gastovski)

• - Ve filmu se měl původně objevit i Aaron Eckhart, ale z projektu nakonec odstoupil. (don corleone)

• - Jako inspirace pro šatník Maxe Skinnera posloužil vlastní strýc Russella Crowa. (don corleone)