Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

jefff

Vlastně docela fajnová rom-kom s pohodovým feelingem a dobrým Grantem, který tímhle filmem asi završil svou nejslavnější část kariéry. Má to dobrý scénář a to je u filmů tohoto typu asi nejdůležitější. ()

sedm.1

Drama/komedie - trefné hodnocení.Chvilkami úsměvné,chvilkami smutné,chvíli veselé,chvíli dojemné,romantické,i trpké,přes neoriginální námět originálně pojaté.Hugh Grant skvělý. ()

kisha

v rámci romantických komedií nadprůměr...a Hjůův cynismus řízlej sobectvím mi byl hrozně sympatickej ()

skinnee

Prijemna komedia s dobrym britskym humorom. Hughovi to fajne sedi a nezaostavaju ani "spolupracovnici". Mal som velmi kvalitny vecer pri dobrom filme a chutnom caji. ()

Hortenzia

zoberte nejakú dobrú knihu,všetky dobré časti zoškrtajte,vo zvyšku pomeňte čo môžete a ešte k tomu pridajte nemožného žmurkavého hugha granta - to bol očividne návod na natočenie tohto filmu ()

herr_carter

komedie šitá podle jednoho mustru pro jediného herce na světě - Granta. Už po x té jsem viděl příjemnou komedii s hlubším psychologickým záběrem, které neurazí...................moje hodnocení = 6,5 z 10. ()

NICOX

Já se tak těšila... a asi po 15 minutách sem zjistila, že už sem to jednou viděla. Rozhodně to není špatný film a možná bych i ty 4* dala, ale nedám. Proč? Já ani nevím. 70 % ()

killjezor

Ač nemám rád Granta, ne jako herce ale je mi nesympatický jako člověk, tak tomuhle filmu prakticky není co vytknout. Tempo je sice za začátku šílenější, než by bylo třeba a pak až moc zvolní, konec taky nijak nepřekvapí, ale je to velice pohodový a zábavný počin ve světě rodinných komedií. Rád jsem se podíval i podruhé. ()

casioa....

Hugh je skvelý - boh inteligentných romantických komédií, Rachel je nádherná (tiež sa zas a znova pýta do môjho háremu :), Nicolas hrá ako dospelák , Toni - jeho mama mi je svojim drbnutým výkonom absolútne nesympatická, pôsobí tak asexuálne, že by som asi skôr začal baliť Hugha. A myšlienka prerodu playboya je skvelá...komédia, ako má byť. ()

Kuny27

Romantická komedie, s plnými překvapeními a vtipy. Grant se velice vyšvihl, jeho herecký výkon je zde velice znát. jediné, co bych vytkl, je až moc přehnaný happyend a celkem špatné zakončení filmu. Jinak film vřele doporučuji, herecky, režijně, dívatelně a vizuálně je velmi dobře spracovaný. ()

Billie777

Velmi milý ale "nepřeslazený" film, netypická komedie s inteligentním nevlezlým humorem. Hugh Grant tu hraje svojí roli skvěle. Plus je povedená hudba. Tenhle film mě mile překvapil. Nemám důvod, proč nedat plné hodnocení. Tohle je jedna z těch komedií, která si to zaslouží. ()

honzii

Srdcová záležitost, ale hlavně skvělá komedie, která pracuje s těžkými tématy natolik umě, že vám to nekazí tu příjemnou pohodu, přičemž řešená témata neztrácí na své tíze. Skvělá kniha Nicka Hornbyho a neméně skvělý film, který si skoro nejde nezamilovat. Hugh Grant v roli povrchního floutka bezchybný. ()

MARTIN*I

O tom jak je nicnedělání krásná věc, leč se časem omrzí. To by se možná dalo říci i o komediích s Hugh Grantem, nicméně mě tenhle chlápek a jeho sušší a břitký humor stále baví. Z tohohle snímku cítím ale až moc snahu něco divákům sdělit a trochu mi občas až vadí to melancholicko-suicidální prostředí a trochu nesympatický klučina v hlavní roli. ()

Zagros

Popravdě nechápu velebení tohoto filmu. Ničím výjimečný komedie/drama/romantický film. Obsazení se vůbec nepovedlo. Možná je to i poprvé, kdy mi v podobném filmu nebyla sympatická ani jedna postava. Navíc ty jejich rozhovory mi přišly nesmyslně praštěné. Pravděpodobně na Jak na věc velmi rychle zapomenu a vůbec mi to nebude vadit. Víc než na dvě hvězdy to není. ()

Hopper

Jedna z najlepších komédii posledného obdobia a dôkaz o tom, že predsa len európske filmy stále majú pred Hollywoodom ak už nič iné tak aspoň morálny náskok - a Hugh Grant tu, napriek tomu, že mi až tak veľmi neprirástol k srdcu, nemá chybu. A už keď happy end, tak aspoň v uveriteľných hraniciach. ()

lukasch

Opravdu musím říct, že to je jedna z nejlepších komedií co jsem v poslední době zhlédnul. Je vidět, jaký je rozdíl mezi americkým záchodovým humorem a britskou komediálností. Nemám rád Hugh Granta, ale tenhle film mění můj pohled na něj dost zásadně. Dobrý scénář, nádherná Rachel Weisz...to se zkrátka musí vidět. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)