Jak na věc

• Velká Británie About a Boy (více)

Osmatřicetiletý Will (Hugh Grant) je typický londýnský playboy. Je bohatý, svobodný, bezdětný a bezstarostný. Ale jen do chvíle, než mu jedna z bezpočtu přítelkyň, které až dosud střídal ve svižném tempu, dá "kopačky". A víte proč? Kvůli svému dítěti. Právě tato nová a zcela nepochopitelná zkušenost přivede Willa do nedotčeného "loviště", a tím je Sdružení osamělých rodičů, kde jsou téměř výhradně svobodné či rozvedené ženy. Právě díky Susie (Victoria Smurfit), té nejatraktivnější, se Will jedné neděle seznámí s Marcusem (Nicholas Hoult). Je to divný kluk a ještě podivnější je jeho matka Fiona (Toni Collette). Právě ten víkend, kdy poslala syna se sousedkou, se pokusí o sebevraždu, a tak se Will proti své vůli ocitne v roli záchranáře a vzápětí i pěstouna. Ten "spratek" se na něj překvapivě upnul, i když mu bylo od začátku jasné, že Fiona u Willa nemá nejmenší šanci. Dospělému chlapci zprvu není po chuti, že Marcus se stal jeho každodenním hostem. Ruší to jeho nicnedělání. Jenže pak se karta obrátí a Will toho malého nutně potřebuje, aby postupně začal chápat, že Marcus už navždy vstoupil do jeho života. (oficiální text distributora)

Charlinka

Tohle byl trošku zvláštní film ale přesto moc povedenej. S Hugh Grantem mám ve spoustě filmech problém, ale tady byl dobrej a nevadil mi a Nicholas tu zkrátka podal výborný výkon. ()

Mr.Lojza

Tyto postavy Hugh Grantovi sedí nejlépe a už se jich „snad“ bude držet, protože ten starý Hugh Grant (např. z filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb) je poloviční. ()

Moni33

Hugh Grant bude pro mě vždy jeden z nejlepších anglických herců a sledovat ho v takových anglických komedií mě bude bavit vždy!:) Děj mě baví hned od první minuty a i když první půlka filmu mi přijde zábavnější než potom ta druhá, konec to plně vynahradí. Tohle je film přímo pro mě! :) A i když Pavel Vondra (teda pokud se nepletu) dabuje Granta nejlépe, sledovat film v originále je o stupeň lepší... jako u většiny filmů... ()

principessa

Tak sem asi fakt divná nebo já nevim.. :-( čtu tady ty skvělý komentáře, kde je tenhle snímek vychválenej až do nebes a říkám si, že jsem nejspíš viděla úplně jinej film než všichni ostatní.... Ve mně to prostě nezanechalo nic... nepobavilo mě to (když nepočítám tu scénu, kde Marcus zabije kachnu bochníkem chleba, co upekla jeho máma, ale to byla jediná věc :-/, nedojalo mě to, já se prostě nudila.... ale tak možná mě ovlivnilo to, že sem si to pustila po fakt úžasným snímku, kterej mě naprosto rozsekal a myslím si, že tohle mě hodně ovlivňuje.. měla bych si mezi jednotlivýma filmama nechávat asi aspoň nějakou tu hodinku odstup a né je občas smažit jeden za druhým, nejspíš jsem pak dost neobjektivní...každopádně ale na víc to u mě není :-/ 3/10 ()

SheldonShamy

Netypická romantická komedie s typickým happy endingem. Tak to má být! Vtipné, milé, bez trapných dlouhých scén, kde se žvatlá o citech. Hugh Grant potěšil! ()

Alciele

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a tak někdy svedou dohromady i osmiletého stydlivého, smutného kluka s dospělým mužem, který má míň rozumu, než by se za nehet vešlo. A tak vedle sebe dozrávají a učí se jeden od druhého, čímž vzniká mnoho vtipných situací. Třemi slovy - pohodová rodinná komedie, ale ne jen tak ledajaká. ()

eMeMko

Velmi povedená komedie a pro mě osobně milé překvapení, že i v televizi se občas objeví něco kvalitního. Herecké výkony jsou dobré, Hugh Grant je v roli playboy velmi přesvědčivý, nicméně největší pozornost si zaslouží mladý Nicolas Hoult. Vůbec se nedivím, že za ztvárnění Marcuse získal několik cen a také pozornost Hollywoodu. Výsledné hodnocení, ideální film na dlouhé podzimní večery. ()

lobo87

Tradičný Hugh Grant, výborná Toni Collette a charizmatický Nicholas Hoult v zaujímavej... komédii... dráme...? Ťažko určiť žáner, film mal zo všetkého trošku a ešte k tomu bol líznutý aj romantickou linkou. Neprvoplánový humor, silné momenty a kvalitné herecké výkony... 70% ()

koza3

Moje žena byla v řechtací náladě, tak jsme si chtěli pustit nějakou komedii. Tahle nálada k ní přichází dvakrát třikrát do roka, takže toho bylo potřeba využít. První půlka byla nabitá špeky a opravdu jsme se smáli. Nebyla to teenegarovská komedie s trapnými vtipy, ale takovými těmi z reálného života o looserech všech věků a typů. Snímek docela rychle odsýpak a neměl konvenční příběh. Není to ten film, kde Hugh Grant nakonec dostane svou Julii Roberts a bude s ní šťastný až do smrti... nebo jo? :-) Nechám na Vás, ale určitě to pobaví... ()

fimler

Z tohohle filmu mám velmi podivnou depresi!!! Až tak moc feel-good, že mi z toho bylo blbě, ale ty 4* si to zaslouží! ()

HrudkaJ

No, dobrý, ale jak píše tady Marigold, i na mě až moc konzervativní. Čekal jsem možná trochu víc odvahy vystoupit z té "ostrovitosti" a dotáhnout onu snahu o něco jako mužskou emancipaci až do konce a klidně ji tak ukázat i těm "osamělým" ženám-matkám, jakkoli všichni víme, že to vůbec není tak jednoduché. Ale o to právě jde. ()

Dejf4

Žádný světoborný a přelomový příběh. Ale z filmu číší strašně pohodová atmosféra. Především všechny klišé se zde zboří, má to určitý nadhled a humor s dramatem je dávkován zcela přesně. Není tam nic rušivého, naopak vše funguje tak jak má. Hugh Grant si to náramně užívá a je to jeden z tahounů celého snímku. Feel good podívaná jak se sluší a patří. 8/10 ()

hrumsrt

Bráchové Paul a Chris Weitzovi umí a především když jsou do tvorby namočení oba dohromady, výsledek mě pravděpodobně potěší.. I když jejich prvotinu - první díl American Pie - nic nepřekoná, navždy budou tihle týpci z New Yorku podepsání pod nejlepší teen filmovou sérii, co vznikla. Jak na věc je jejich celkově třetí kousek a taky poslední na němž ještě pracují jako tvůrci dohromady, potom už si každý šel svou vlastní profesní cestou, která ale prozatím ani pro jednoho pořád není rovna jejich společným projektům..  Tady jde o trošku rodinnější komedii, která je pro Hugh Granta mostem mezi jeho dvěma nejikoničtějšími filmovými rolemi.. A dodávám, že Hugh Grant je tady naprosto boží! Tyhle životem ušlapaný chlápky, který na první pohled nemají na stěžování žádné právo a jejich pohodlné životy by jim každý jen záviděl, Hugh zkrátka umí nejlépe a tady tomu není výjimkou.. Když jde o chemii plynoucí z generačního střetu má příběh parádní spád, ale v momentě kdy se naopak pokouší o serióznější témata a střídá mezi depresí a humorem je to malinko ubíjející.. Není to sice nějak hravé ale Hugh to tady parádně táhne a jeho sarkastický humor, sukničkářské vystupování je takřka neokoukatelné.. Dobrá podívaná, která sice té romantiky v sobě skrývá trošku méně, ale to si právě dostatečně kompenzuje v dramatičtější notě.. A to finální hudební číslo? To byla fantastická tečka na závěr! 70% ()

chucky

Tak takový život by se mi taky líbil!!! Granta nic netíží, prachy má, ženský taky.............a nakonec z toho všeho vznikne tato skvělá pohodová komedie ()

AVP

Odcházel jsem z kina a chtěl být jako Will aka Hugh Grant :) Takový pocit jsem měl naposledy když jsem viděl Krokodýla Dundeeho a spal na zemi s loveckým nožem. Takové filmy mám rád. ()

_Irbe_

Nádherný film o lidských pocitech a tužbách,kde naprosto exceluje Hugh Grant.Nejlepší na celém filmu je ovšem scéna na školním koncertě,kde Grant doprovazí Marcuse na elektrickou kytaru při písni Killing me softly with his song. ()

Singerův obrobijce a jeho protivníci

Singerův obrobijce a jeho protivníci

15.02.2011

Už v březnu má padnout první klapka fantasy Jack the Giant Killer, která má být dospělejší a dobrodružnější verzí známé pohádky o Jackovi a fazoli. Scénář oscarového Chrise McQuarrieho (Obvyklí… (více)