Water Fielding je úspěšný právník a daňový poradce. Veškeré jeho výdělky ale stačí rozházet jeho rozmařilý tatík. A tak Walter žije s čerstvě rozvedenou houslistkou Annou Crowleyovou v domě jejího bývalého manžela - dirigenta Maxe Belssarta. Max se však vrací a Walterovi s Annou nezbude, než hledat si nový domov. Díky "výhodné" koupi, zprostředkované přítelem Jackem, koupí na první pohled krásný, prostorný dům. Zde je však čeká peklo. Na cokoli sáhnou, to exploduje, zřítí se, v nejlepším případě nefunguje (tato část překypuje velmi zdařilými gagy). Původně zamýšlené drobné úpravy se mění ve větší, až nakonec nezbývá než zadat generální rekonstrukci. Po čtyřech měsících je parta budovatelů _ dohozená ze známosti _ v nejlepším. Oběma hrdinům tečou nervy. Jejich původně něžný vztah se mění v utrpení a situace se ještě komplikuje ve chvíli, kdy Anna hledá útěchu u svého exmanžela, který se ji vší silou snaží přivést zpět... (oficiální text distributora)

lucijelucije

Dobrá a bláznivá komedie, určitě se zasmějete a T. Hanks se svým už tehdy herecky výborným výkonem přispěl ještě k lepší zábavě. Určitě nadprůměrný film. 7/10 ()

peetriss

Tradiční zástupce Hanksových bláznivě komediálních osmdesátek, kde se pracuje s velmi jednoduchým předmětem zchátralého domu, který zpočátku funguje dobře, ale postupem času se ukazuje, že na utáhnutí celovečerní komedie nestačí a s přibývajícími minutami jí dochází dech. ()

GreatestFan

Hodně vtipné, asi jako dejme tomu... němé grotesky s dialogy : ) tyhle filmy o obřích domech z karet mám na pobavení dost rád, postupem to ale začne docela nudit. ()

Greg25

Je to typická osmdesátková komedie, kde jsou některé humorné scény a prvky hnány až za hranici nadsázky, takže máte pocit, že je to už trochu moc neuvěřitelné i na takovouto komedii. Nicméně zábavné, byť ne úplně humorné. Svojí zásluhu na zábavnosti má jistě i vynikající Tom Hanks a skvělá Shelley Long, jíž bych vyzdvihla ještě o kousek výš, protože její postava má typicky (v podobných komedií obvyklé) sklony sklouzávat k hysterii, ale Shelley Long skvěle balancuje na té hraně grotesknosti a k té nepříjemné hysterii nesklouzne za celou stopáž ani na okamžik. 60% ()

Narciska

Ad absudrum, nevadí, hlavně když je to k smíchu. Ale místy až moc přitažené, v kombinaci s bývalým manželem střídavě nevkusné či pohádkové... ()

Ladicz3k

Říkal jsem si, že dnešní komedie, až na většinu výjimek stojí za starou bačkoru a, že je čas shlédnout ty o kterých ví málokdo a které jsou nedoceněné a tahle pro mě zaručeně je ! Výborný Tom Hanks a scény ze kterých mi smíchy tekly slzy. Pro mě skvělá komedie a 5*. ()

MickeyStuma

80. léta byla pro mladého Toma Hankse obdobím komedií a tento je jeden z nich. Příběh sleduje mladé manžele koupíc si starý dům naplněný až po okraj problémy a závad. Dějovou linkou je tedy snaha tento dům dát zase dohromady a zvelebit ho. Jenomže jak už to tak v životě bývá, není to nic jednoduchého. Naprosto skvělý snímek, který svým humorem velmi často balancuje na hranici mezi komedií, sitcomem a groteskou. Nestárnoucí děj plný gagů a vtipných situací nezklame ani dnes. ()

Rathalos

Smial som sa skoro cely film a to je zaklad k tomu,aby vznikla jedna z naj komedii minuleho storocia,vzdy sa k tomu rad vratim a pozriem si to...:-) ()

VerenaLord

Hanks je skvělý! Nebýt jeho, asi by tento film stál celkem za nic. K první půlce nelze nic vytknout, ta druhá už je o poznání horší kvality. Nelze mít přehnané očekávání, pobavit se sice dá hodně, ale jinak jen lepší průměr, který však neurazí. ()

danny_21

Vtipná komedie nevybočující z mustru hereckých začátků Toma Hankse, tentokrát o renovaci starého domu. Přesto ale musím uznat, že ta triviální zápletka byla docela vtipně podaná, se spoustou podařených gagů jako třeba ten s propadnutou vanou, ten byl k popukání, stejně jako výborný Hanks - 75 % ()

boni

Milá komedie starých dobrých osmdesátek. Toma Hanksa mám jako herce rád a tohle je jeden z jeho prvních větších filmů, kde dokazuje, že talent má od pána boha. Ubíhá to v slušném tempu, zasmějeme se v pravidelných intervalech a scény s tím, jak se rozpadá dům, jsou opravdu hodně vtipné. Viděl jsem to už 2x, líbilo se mi to, ale přesto nedám více než 3*. Nevím, mně k vyššímu hodnocení chyběl nějaký větší šmrnc toho filmu, neumím to ani přesně popsat, ale každopádně mohu doporučit - na víkendové odpoledne ideální film. ()