Water Fielding je úspěšný právník a daňový poradce. Veškeré jeho výdělky ale stačí rozházet jeho rozmařilý tatík. A tak Walter žije s čerstvě rozvedenou houslistkou Annou Crowleyovou v domě jejího bývalého manžela - dirigenta Maxe Belssarta. Max se však vrací a Walterovi s Annou nezbude, než hledat si nový domov. Díky "výhodné" koupi, zprostředkované přítelem Jackem, koupí na první pohled krásný, prostorný dům. Zde je však čeká peklo. Na cokoli sáhnou, to exploduje, zřítí se, v nejlepším případě nefunguje (tato část překypuje velmi zdařilými gagy). Původně zamýšlené drobné úpravy se mění ve větší, až nakonec nezbývá než zadat generální rekonstrukci. Po čtyřech měsících je parta budovatelů _ dohozená ze známosti _ v nejlepším. Oběma hrdinům tečou nervy. Jejich původně něžný vztah se mění v utrpení a situace se ještě komplikuje ve chvíli, kdy Anna hledá útěchu u svého exmanžela, který se ji vší silou snaží přivést zpět... (oficiální text distributora)

vesper001

Všude dobře, doma nejhůř. Ty nejvíc akční scény mi trochu připomínaly velký úklid u mě doma. Obdivovala jsem Waltera a Annu, že to nevzdali. Já být na jejich místě, už ve dvacáté minutě ten pekelný dům sejmu plamenometem, spáleniště posypu solí a zazpívám nad ním komickou píseň. Takhle jsem se jen smála jako blázen. ()

dr.fish

Nastěhují se do levného nádherného domu a pak to začne. Nic nefunguje, včetně řemeslníků. Jejich láska projde zkouškou. Je to romantická komedie, takže vše dobře dopadne. 70% ()

psajko

Kdo by netoužil mít vlastní dům? Jenže s koupí vysněného domu to není jednoduché. Proto by tento film měl být takovým návodem pro všechny, co si takový domeček chtějí koupit. Zábavná komedie aneb„co všechno musím opravit, abych mohl bydlet“. Tom Hanks nezklamal, a už v této době byl vynikajícím hercem (např. scéna s propadnutou vanou). Ke konci už to není zábavná komedie, ale romantická komedie – i tak je to průměrná až nadprůměrná komedie. ()

VanTom

Trapně jednoduchá, na hony předvídatelná taškařice s pod rukama se rozpadajícím domem se naštěstí mohla opřít o přívětivou (romantickou) komedii se sympatickým párem Hanks + Longová. "A když základ je dobrý, pak se všechno ostatní dá spravit." :-) ()

Killda

Originální komedie se skvělými nápady. Navíc herecké duo je ve vynikající formě a Hanksův smích do podlahy to jen potvrzuje... ()

P1tr

Tom Hanks a Shelley Long táhnou tuto příjemnou osmdesátkovou komedii svými přesvědčivými a oddanými výkony, které nezkazí žádnou srandu, které tento film nabízí hodně a povede se mu vykouzlit hodně smíchu. Na film jsem náhodou narazil v televizi a po pár minutách mi došlo, že koukám na zapadlý komediální klenot, který jsem nedokázal a ani nechtěl přepnout. ()

herr_carter

S chutí bych si tenhle film pustil znovu, kdysi dávno jsem se tomu fakt hodně řehtal, Tom Hanks jako mladé hubené nemotorné ucho je tu k nezaplacení................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Han22

Výborná komedie, Hanks jako tradičně skvělý, ale hlavní roli hraje šílený dům, ve kterém platí Murpyho zákon "co se může pokazit..." na tisíc procent. Schody, vana, krb, kuchyně, řetězová reakce z lešení u toho jsem doslova chcal smíchy. Za vizuálními vtípky nezaostávají ani hlášky mezi Hanksem a Longovou a výborný přihrávač Godunov. Radost sledovat. ()

xaver

Trochu to připomíná staré klasické americké grotesky a to je dobře. Po dlouhé době zase jedna zdařilá americká komedie, u které se divák dobře pobaví. ()

Loki_Six

"The union forces me to allow you to go to lunch in spite of the way you've played. Those of you with conscience's will not be able to eat. And those who conscience's match your talents, go stuff yourselves I hope you choke!" ()

Zagros

Dům za všechny peníze je lehkou komedií o zamilovaném mladém páru, který koupí na doporučení jednoho známého na první pohled ideální dům. Když se do něj pak nastěhují, vše se jim začne doslova rozpadat pod rukama. Pro vtipné scény je tak vytvořeno ideální prostředí. Toho tvůrci dokázali využít, část filmu po nastěhování do domu je skvělá a místy jsem se u některých situací smál nahlas. Jako celek film průměr nepřesáhne, ale jako oddechová komedie na večer funguje spolehlivě. Tom Hanks už ve svých začátcích hrál dobře a po zásluze se později prosadil do velkých rolí. ()

Theraphosa

Perfektní komedie.Já osobně jsem se dobře bavil a mohl bych ji zařadit mezi moje nejoblíbenější,především díky Tomu Hanksovi,který už tenkrát byl nepochybně hereckým esem. ()

Hanys_

Vesměs to stojí jen na těch podařených pádech. Tu schody, tu vana, sem tam něco bouchne. Člověk s nima dost soucítil, celkově to má takový ten naivní pohodový feeling, který k těm osmdesátkovým us komediím patřil. 6/10 ()

Wishkah

Skvělá komedie s vynikajícím Tomem Hanksem a Shelley Longovou, mezi kterýma to opravdu jiskří. Při filmu sem řval smíchy a když se propadla vana, musel sem rychle letět na záchod, protože jinak bych to asi pustil smíchy do kalhot. Škoda, že film ke konci zvolní tempo, ale dodnes patří mezi moje nejoblíbenější. ()