Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Avathar

Sklamanie? Ani náhodou! Výborná sci-fi komédia, ktorej knižná predloha je síce lepšia, ale to nič nemení na tom, že som sa po celú stopáž kráľovsky bavil. 90% ()

Stegman

Mně se to líbilo. Na druhou stranu, děda na to mlčky koukal 40 minut, pak řekl: "To je ale KRAVINA!", vstal a šel spát. - Pečlivě si vybírejte, s kým se na to díváte. :) ()

plechulka

Pro všechny, koho to zajímá - PŘEČTĚTE SI KNÍŽKU!!! Jde o jednu z nejvtipnějších věcí v celé Galaxii, což se o filmovém zpracování bohužel říct nedá.... ()

LordSnape

Ano, je opravdu těžké zfilmovat knížku bez nijak výrazně uceleného děje. Film opravdu působí jako všelijaký slepenec všech možných i nemožných scének a gagů. Některé méně, jiné trochu více povedené, ale trošku tomu i dopomůžou mí oblíbení herci jako Malkovich, Nighy a Rickman v roli depresivního robota Marvina. ()

Mrkvič

Asi rok před filmem jsem si dal stařičký seriál a filmová verze mi nepřinesla nic nového. Knižní předloha musí být výborná, ale nacpat ji do 104 minut není možný. Pár vtipů se z knížku ujalo, ale jinak je to hodně obyčejný zážitek na to, o jakou předlohu se jedná. ()

SG_ever

Knihu jsem nečetl takže nemohu srovnávat, každopádně film mě po celou dobu skvěle bavil. Smál jsem se, kroutil hlavou a žasnul. Co víc říct ? Herci odehráli své a hlášky, které byli ve filmu mi zůstanou v hlavě ještě po dlouho dobu. Výborné. (85%) ()

LiborGondek

Velmi pěkný a oddechový snímek a i když je to kravina, dívá se na to moc dobře a pobavíte se. Obsazení je rozhodně nadstandardní (Helen Mirren, Bill Nighty, John Malkovich, Alan Rickman, kteří sice hrají jen vedlejší role, ale důležité je, že tam prostě jsou), myšlenka originální a naprosto bizarní. Ale nic z toho nemá na maniodepresivního trotla Marvina. Naprosto úžasnej robot, kterej je to nejlepší na celém filmu. 80% ()

hallelluja

V jednotlivostiach čarovné až geniálne (áno, geniálne), ako celok nelákavé až odpudivé. Na ekologickú či akúkoľvek inú agitku mám totiž silnú alergiu, navyše z toľkej hrdze a pološera ma už začínali štípať oči. Sorry Martin, tentokrát to tvoj výraz permanentne zachovávajúci paniku nezachráni, dávam tri. ()

ecceHOMMO

Dlho som otáľal, kým som sa rozhodol vzhliadnuť tento snímok. Veľké očakávania som veru nemal. A....i keď to bola šialená jazda, nebola to jazda zlá. Mnohokrát som sa pobavil na malých vtípkoch, či dômyselnosti akou boli niektoré veci v snímku prevedené. Príjemné prekvapenie. ()

kinghome

Trapná "komedie", u který jsem se zasmál možná dvakrát. Tohle že je kult? Slyšel jsem samou chválu a dostal jsem hovno. Plus strašný herci a postavy, který si nemůže snad nikdo oblíbit. Prostě slabota. 35% ()

Ryuuhei

Od takové „legendy“ jsem čekal víc, než jen hromadu divného humoru, absurdity, občasné pseudointelektuální vložky a jen sotva dobrý děj. Párkrát jsem se sice i zasmál (parodie na pouťový strašidelný hrad) a doslova žasl (továrna na výrobu planet, jediný nezapomenutelný moment celého filmu), ale jinak si nemyslím, že si film zaslouží víc pozornosti, než co se mu dostalo. Respektive, od „42“ jsem čekal mnohem víc na to, jak to plno lidí omílá a odkazuje na to. 55% ()

TO

Zajímavá podívaná, hromada nápadů, dost bizardních vtipů, ale třeba Galaxy Quest byl lepší. ()

gjjm

Stopařův průvodce po Galaxii je úžasná kniha - vtipná, moudrá a pravdivá. Bohužel, film podle ní se moc nepovedl. Marvin je sice krásně depresivní, Vogoni krásně odporní a sem tam se nějaký záběr povede (zničení země, animované pasáže) a několik vtípků, které v "pětidílné trilogii" se taky povedlo, mnohem víc toho ale chybí (Čingischán, ručníky...). Bohužel. A jsem strašně depresivní, že to dopadlo takhle :( ()

Maki89

bohuzial velmi tazko spracovatelna kniha, takze niet sa comu cudovat ked napisem ze strasne chaoticky film... kazdopadne celkom pobavil... a kto by si nezamiloval deprimovaneho robota? :D 6/10 // po druhom precitani po par rokoch a druhom pozreti, dviham na 7/10 ()

Jazzzz

Jo bavil jsem se, místy mi to i připomínalo Rrrrr!!!, ale bohužel neudželo si to úroveň po celou dobu filmu a dá se říci, že místy to zavánělo trochou trapnosti. Určitě se nepřidám k zástupu zastánů tohodle filmu a ručník budu raději brát pouze do koupelny nebo na koupaliště... :-) ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007