Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

jakup57

Asi pred rokom som čítal knihu...a film je asi na rovnakej úrovni. Kravina ako sa patrí...20% za občasný humor... ()

Nakamura san

Na knížku to zdaleka nemá,ale co bavil jsem se,jen robota jsem si představoval jinak,ještě,že jsem to stihl celé(pět dílů od již zesnulého Adamse) přečíst! ()

RoyBatty444

Nič svetoborné sa nekoná napriek tomu sa tento počin dá vidieť aj viackrát a vždy z toho mám dobrý pocit. Anglický humor, pár veľkých scén, Hensonové spracovanie Vogonov, nesmrteľný ale na smrť deprimovaný Marvin sú hviezdami tohto dielka. ()

agent_barton

Hodnocení této dobrodružné komedie asi nejlépe vystihuje odpoveď na onu základní otázku Života, Vesmíru a vůbec: "42". Co si jen pod tím představit? Jedná se o totální kravinu či na filmu přeci jenom něco bude? Ale musím přiznat, že od filmu jsem nic nečekal, a tím více jsem se u něj bavil. Knihu jsem nečetl, tak nemohu srovnávat. ()

ragtime

Tak toto bol naozaj neskutočný zážitok. Predlohu som nečítal, takže som nevedel, čo od toho čakať. A dostal som várku nečekaného absurdného uleteného anglického vesmírneho humoru s výbornými hercami. Dávam 5. ()

pogoman77

Knížku(y) jsme nečetl. Naprosto skvělá komedie, už jen začátek z delfínama odrovnává a to je fakt teprve začátek. ()

Hrabenka7

Rozhodně se nedá srovnávat s knihou,ale který film ano? Výborný nápad obsadit Martina Freemana do hlavní role,lepšího Arthura si nedovedu představit. A další bod za Marvina! ()

ssamo

Nechápem, ako môže niekto natočiť film podľa úplne dokonalej predlohy a použiť z nej tie najslabšie momenty (česť výnimkám). Teda ak by som film porovnával s knihou, tak by to bolo sklamanie. Ak to beriem ako film samotný, na to, že to bol druhý režisérov film, bolo to zaujímavé. O tom svedčí taktiež slušný zisk. Oceňujem aj to, že režisér dal do filmu niečo svoje, a nenatočil film podľa príbehu knihy. To by bolo zbytočné, keďže seriál podľa knihy bol už dávnejšie natočený, a chcelo by to ďalšie diely, lebo celá "päťdielna trilógia" by sa do jedného filmu nezmestila. Pre mňa priemerný film, ale má svoje čaro. ()

michalkop

Četl jsem původní knihy. Od knihy se v lecčems odlišuje. Do filmu se nevešla ani polovina humoru z jeho předlohy. Vogoni jsou tu mimochodem mnohem hezčí, než se o nich píše. V celé původní sérii jsem si nějak nevšiml, že by Ford Perfect byl kromě nezaměstnaného herce rovnou i afroameričanem (to abych zachoval multikulturní korektnost). Závěr se už dost mísí a ohýbá směrem k ukončení v jednom dílu. Nedá se říct, jestli je to špatně či ne. Docela mě zklamala Sartinbartfastova kancelář, která vypadala jako z laciného východoněmeckého sitcomu. Samotné dotažení konce s myšmi bylo dost ubohé a hodně odlišné od originálu. Od té doby je film vůbec jakoby po lobotomii - Slartibartfast říká "Tak co, tak už Zemi doděláme. Arthure je něco, bez čeho by se Země obešla?", Na to odchází Arthur s Trillian a Zafod s víceprezidentkou. Předtím naprosto v rozporu s předlohou je na Zemi v domku oblehnou Vogoni a všechny je vyřadí depresivní Marvin. Jednou depresivní střelou z pušky, která doposud střílela jen jeden na jednoho... Končí to, že v Srdci ze zlata jedou do Restaurantu na konci vesmíru (druhá z pěti knih). A na to, že je to o Stopařově průvodci po Galaxii. Tak se samotný průvodce ve filmu mihne pouze jednou dvakrát. Nápis Don't Panic je ze špatné strany, průvodce nemá žádné tlačítka a udělali z něj spíš skládací tablet. Dál záznamy z něj se ve filmu občas mihnou, ale buď pouze jako voiceover nebo jako jednoduchá animace. Trochu škoda. Pak mi trochu neleze do hlavy, že delfíni, kteří ze Země utekli před jejím zničením, protože o něm věděli, se hned na ní vrátí pár vteřin po dozkonstruování Země ještě v tom magratheaském boxu... Spousta promarněného potenciálu zabaleného do leštivého hollywoodského pozlátka s vynuceným happyendem. ()

chicotomas

Když člověk vidí poprvé prvních 10 minutu, musí si ťukat na čelo vo co jako gou... A musím se přiznat, že i já jsem měl podobné pocity... Jenže pak se to tak nějak pozvolna rozjede a začne anglický humor, kterému se budete smát. Ale pouze, pokud se budete na film soustředit (a nebude u toho třeba na počítači). Odpověď na otázku života, vesmíru a vůbec a Hlubino Myšlení - to je prostě legendární! ()

Allein4

Martin Freeman exceloval, hlas Billa Nighyho byl naprosto dokonalý a padnul melancholickému robotovi jak ušitý. Scénář je takřka hovadinou, ale zpracování se povedlo na výbornou. Rozhodně to má něco do sebe. ()

Otan

Všiml jsem si ,že se tu často zmiňuje kniha.Ta je asi vždy lepší jak film,ale já ji nečetl a film viděl v mírné náladě,takže mi odpustíte to vysoké hodnocení.Prostě se mi to líbí.Vřele doporučuji. ()

xardix

Tento film beru jak o příklad jak nedělat filmové trailery. Z traileru jsem se na film velmi těšil, avšak veškeré vtipné části byly obsaženy ve 2 minutové ukázce a zbytek je bohužel jen nudná výplň. Knižní předlohu bohužel neznám, ale film je pro mě velkým zklamáním. ()

Ann2

Nemůžu si pomoct, ale na tomhle filmu mi pořád něco vadí. Pravděpodobně je to celková slátanina snad všech dílů knižní předlohy (která je klasicky na rozdíl od filmového ztvárnění velmi povedená), proto je celkový obrázek jakási zmatená změť a všehochuť, ve které se člověk jen těžko orientuje a po nějaké době ho to stejně přestane bavit a nechá příběh běžet. Jinak se mi líbilo vcelku dobré herecké obsazení, můj oblíbený Martin Freeman to tak nějak celé zachraňuje a Zooey Deschanel byla taky nakonec docela roztomilá. ()

ssarka

mám ráda anglický humor,mám ráda ulítlý věci,který ale mají děj,mám ráda Martina Freemana...takže mi z tohoto vyšlo 5 hvězd úplně s přehledem....ps: byla to opravdu nekonečná nepravděpodobnost,že by se mi knížky nelíbily,ale stalo se,prostě mi styl psaní nesedl.. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007