Země je navždy vymazána z vesmírné mapy kvůli stupidní pilnosti těch nejodpornějších tvorů v celém vesmíru. Vteřinu před tím je zachráněn jeden z pozemšťanů, Artur Dent. Jeho mimozemský přítel v lidské podobě, Ford Prefect, ho vezme s sebou na vesmírný stop a oba se tak ocitají na lodi ničitelů Země. Tím začíná nešťastné vesmírné dobrodružství s hledáním základní otázky života, vesmíru a vůbec. Denta na něm doprovází dvouhlavý galaktický prezident Zafod Bíblbrox, jeho pozemská přítelkyně Trillian a neskutečně paranoidní android Marvin. (Warner Bros. CZ)

Suzy_17

Absolutně bizarní, ale za to geniální film. Podle mě by film měl být přesně takový. Pobaví a zapomenete na starosti. Přestože kvůli nějakým scénám to přece jenom na pět hvězdiček nemá, vždycky si na to ráda kouknu znovu. A vizuální stránka taky není špatná. ()

MathewBB

Film jsem viděl poprvé před 10 lety a nelíbil se mi vůbec, nyní jsem se díval znovu, s tím, že vím, o čem to bude a mnohem, mnohem lepší! ()

gizi

Až po shlédnutí filmu jsem vyhledal knihu a nemůžu říct, že film by měl být špatný. Naopak při shlédnutí znovu po pár letech jsem se opět skvěle bavil. 80%. ()

JendaBenda

Jedny z mála knih (kromě Zeměplochy), které jsem četl a budu číst opakovaně. Film byl splněním mých snů. Tedy dokud jsem ho neviděl. Tak nějak kniha je vždy lepší filmu, ale jsem rád, že to někdo natočil. Každopádně jsem se bavil, jen jsem Marvina čekal méně tlusťoučkého a Forda jiného vzezření. Přesto jsem to viděl vícekrát a místy jsem si dosazoval hlášky z knížky 😁 ()

KajunkaB

I přes to, jaká je to vlastně kravina, jsem se bavila. Britský humor má rozhodně přidanou hodnotu oproti amrickému a já ho přímo miluju. Právě proto, jaká je to vlastně patlanina nevíte, co se stane dál a to mě drželo u obrazovky. Určitě musím vypíchnout Freemana, kterému role perfektně sedla a jeho grimasy a mimiku, které mluví samy za sebe. Ke konci mě potěšil i Bill Nighy, přesto že mě jen malou roli. Skvělá oddechovka. ()

Skylwalker42

Neznám předlohu. Jelikož mám rád britský humor a Martina Freemana, tak dokážu odpustit, aže je to až celé totálně ulítlé a nezanechá nějaké dlouhodobé dojmy, spíš vůbec ne. Ale bavil jsem se nadprůměrnně - poezii také nemám rád :) ()

jarynzlesa odpad!

Velice špatná adaptace skvělé předlohy, ktera se jí vůbec nedrží a proto to je tak špatné. Autoři mysleli, že umí lépe, ale skončilo to jako nesladká limonáda. ()

XTrader

Od knihy se to celkem dost liší, ale to se není čemu divit. Kdyby to bylo podle knihy, pak by měl film tak 10 hodin. Celkově bych řekl, že to není zlé. Herci dobří, efekty dobré. Nenudil jsem se, ale není to ani oskarový snímek. ()

MoziMedve

Tohle je asi první příběh kde jsem narazil na to, že se mi film líbí víc než předloha. Samozřejmě film jsem viděl dřív a ten absurdistický sci-fi humor mi prostě sednul. Knížky jsou hodně podobné, ale je jich celkem 5 a film je vlastně o půlce první knihy. Absurdismus který pobavý na 2 hodiny už me ve třetí knize docela sral. Pořád jsou tam vtipné hlášky a dobré nápady, bohužel chybí děj a postavy jsou mi v knihách celkem ukradené. Film tímhle netrpí. Byla tam snaha dát dohromady jakž-takž děj se kterým je možné držet krok.  Přirovnal bych to asi k tomu, že kus dortu je fajn, ale sníst ho celý vede k nevolnosti. ()

Hombre8

Knížku jsem nečetl. Ale zkusím to. Příběh by mohl mít potenciál. Ze začátku se zdálo, že by to mohlo být fajn, občas vtipné, sem tam i moudro, ale asi by to nesmělo točit takový pako. Od octnutí se na lodi toho dvouhlavého nesympatického pošuka už to ke koukání nebylo. ()

diax3

Martin Freeman je ideální Artur. Trillian, Ford i Zafod (kterej si z jedný hlavy měl na maškarním udělat papouška, takže nechápu, jak se s jeho krky stalo to, co se ve filmu stalo...) taky ok, Marvin byl depresivní pěkně. Tam to ovšem končí snad pro každýho, kdo to čet. Nedokážu se nijak přemluvit, aby se mi to líbilo, nekonečný potenciál byl dle mého zalit do levný sádry. ()

marcuz

Vsetko sa rozhodne zdarilo, film je zabavny, miestami strhujuci, divak sa rozhodne nenudi a film sa da jedine doporucit, proste treba vidiet. Druha strana mince je, ze sa tam mozno len deje prilis vela naraz a inteligentnost tejto zabava vdaka tomu castokrat zbytocne klesa. Do necelych dvoch hodin sa tato kniha neda len tak lahko zhrnut, hlavne nie pokial sa na platne bude stracat cas klise scenami. Inu, prvy diel tejto serie je na svete a pevne verim, ze co nasleduje bude lepsie a lepsie. ()

Spapanek

Začátkem je nutno podotknout dvě věci, které se na mém hodnocení projevují nejvíce: knihu jsem nečetl (i když to hodlám rychle napravit) a mám moc rád britskou mentalitu, řeč i humor. Průvodce jsem viděl před dvěma dny a pocit z něj mám stále stejný. Velmi dobrá komedie se zajímavým dějem, výbornými nápady a skvělými gagy. Pominu-li úvodní píseň, která je sice vtipná, ale mě se moc nelíbila, pak mi chybí vysvětlení několika věcí, jako proč jsou ručníky tak důležité, nebo na co Humma Kavula potřeboval onu zajímavou pušku (to jsem ale puntičkář, co? ;-)). Proto mé hodnocení čtyřmi hvězdičkami, nutno však podotknout, že je to spíš 4+. Každopádně jsem se moc a moc bavil. ()

spexina

Nebylo to špatné, ale na druhou stranu ani né moc dobré.Knížku jsem četla, je lepší než film.Herci podali skvělé výkony, ale zpracování prostředí a příšerek není příliš přesvědčivé.Obzvlášť prezident galaxie se mi nelíbil.Tři hvězdičky jsou myslim tak akorát. ()

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

10. ročník Future Gate sci-fi film festivalu

13.09.2023

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

Shyamalan: Rostliny jsou špatné, áno?!

01.06.2007