Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

prochy10

nezdálo se mi to zase tak špatný, jak se tady píše.....pravdou je, že kdo nemusí nesmyslný příšery atd., tak to pro něj asi není, ale koukat se na to dalo a chvilkama to bylo i napínavé, skoro na 4*, ale za ten konec jednu hvězdu uberu ()

Doomer

Takova horsi verze descentu nicmene charaktery jsou sympatictejsi - hlavne v prvni casti v te druhe uz se chovaji docela blbe ()

departed

Plus prostředí a atmosféra. Mínus vše ostatní. Možná stačilo nasadit jen lepšího režiséra, který by vybral pečlivěji scénáristy a herce (a taky kameramany - ty akční sekvence byly nehorázně nepřehledný a bolely z toho oči). Holt to vyšlo na nějakýho amatéra, jenž měl v kapse třicet miliónů a vynaložil s nimi takhle špatně. Naprosto špatně! ()

Martin1979

Tenhle film jsem už dlouho chtěl vidět, a to i přes ne zcela pozitivní hodnocení a komentáře. Po shlédnutí však musím uznat, že hodnocení je relativně přesné. Film byl od začátku do konce jedna velká nuda bez překvapení. S The Descent se nedá vůbec srovna. 50 %. ()

DavidWebb

Nuda a nedostatok filmového materiálu dokáže človeka doviesť k rôznym veciam. V mojom prípade to bola tentokrát Jaskyňa, zavrhovaná a očierňovaná ako vnútro komína. No, keď nebudem brať do úvahy slabšie herecké výkony (u niektorých vyslovene slabé, žé Piper, žé Lena) a pár nelogických blbín v scenári, tak to nebolo zas také zlé, ja som sa vcelku bavil. Do pozitívna ma prekvapkala réžia - na béčkový film bol úvod a hlavne dajverské scény z jaskyne veľmi slušne natočené. Zato podzemné príšerky, ktoré vedia lietať, loziť aj potápať sa, už boli príliš silným úletom. Nuž čo, klasické "účel svätí prostriedky" si tu scenáristi požičiavali častokrát. Hoci základná myšlienka - vodný parazit mutujúci hostiteľa - nie je zlá, kvôli čo najväčšiemu efektu to tvorcovia prepískli. Tak či onak ja som bol v zásade spokojný, dokonca ako film s jaskynným potápaním sa mi to páčilo viac ako Sanctum. Jaskyňa proste vyzerá vizuálne dobre a treba ju brať ako béčkovú zábavu a nie ako ďalšieho Votrelca. ()

joelly01

Ta jeskyne byla pekne atmosfericka, ale jinak docela zoufalstvi. Hlavne ty nestvury se moc nepovedly, pusobily spis smesne nez strasidelne (alespon tedy na me). Film take neni nejak dlouhy, takze se do konce da docela dobre vydrzet. Extra dojem to neudelalo, ale jsou horsi filmy (fuj, porad se nemuzu vzpamatovat z te posledni paramentalni aktivity, jeste ted jen jsem si na to vzpomnela se mi uplne zatmelo pred ocima vzteky). Navic jsem za posledni tyden nabehala 68 km, coz je muj Rekord a chlubim se tim vsude, procez ani csfd nesmi byt vyjimkou! ()

vox_populi

veľkým plusom tohto filmu je jeho vizualizácia - využitie prekrásnych jaskynných priestorov... ďalšie plusy - dobrá práca kamery, nápadité a dobre spracované akčné scény, akceptovateľné herecké výkony ...mínusom je nezáživná dejová línia a technicky poslabšie efekty. Dávam poctivé tri hviezdy ()

Gekon odpad!

Neuvěřitelná blbost vhodná tak akorát pro zasmání. Pokud byla cílem tvůrců parodie, tak bych nějakou tu hvězdičku dal, ale obávám se že to mysleli vážně a tak je jediným možným řešením odpad. Nemohu se ubránit porovnání s The Descent, který byl po všech stránkách lepší. Proto se divím, že se do kin dostala právě tato slátanina. Holt i distributor se někdy sekne. ()

Amadeo

Priam ukážkový príklad priemerného "B" s príšernými kritikami, ktoré nakoniec celkom milo prekvapilo. Dej spočiatku nudný ale neskôr v temnom podzemí s monštrom za chrbtom dostáva ten správny Bčkový spád. Celovo na ** a tá tretia za nádherný otvorený koniec, ktoré milujem. ()

Elegnor

Hvězdička je za trochu překvapivý konec jinak tuctového šablonovitého neděsivého hororu/thrilleru (vážně?). Ploché postavy a často stupidní dialogy atmosféře taky moc nepomáhají. Mimochodem vážně by parazit člověku pro přizpůsobení do podzemních jeskyní nechal narůst křídla?? ()

Jaromír

Občas pěkné triky a to je tak vše. Nejvíc mi vadil Cole Hauser hrající hlavní postavu, jsem mu to vůbec nevěřil. Dále byl nanic krátký příběh, který neměl "dramatické pauzy" :). Celkově nuda, příběh se dá popsat tak, že parta lidí vleze z jedné strany do "roury", kde je něco honí, dokud nevylezou na druhé straně. Žádná sranda, žádná invence, žádné překvapení, žádné vcítění do postav... Člověk se nelekne, nezasměje a bohužel ani nepobaví :(. ()

Anniysha

Rádoby strašidelný,rádoby napínavý, rádoby drastický...rádoby od všeho trochu a výsledek je slátanina bez kloudného děje nebo překvapení. Jako výsměch 'dramatický' závěr, který vás má navnadit na pokračování? To nevyšlo.. ()

Pitryx

No, bohužel toto vše již známe z jiných filmů. Ale budiž. Snad jen prostředí jeskyně je nové a velmi zajímavé. Technicky velmi dobře zpracováno, dějově taktéž. Záběry zajímavé, v ději však několik hluchých míst a i když jich není moc a dají se přečkat. Hodnoceno jako průměrná podívaná, ovšem v tom lepším slova smyslu. Nova 13062010 8116/9050 --- Souhlas s předchozím hodnocením. Nova 20032010 8815/9051 ()