Jeskyně

Uprostřed hlubokého lesa v Rumunsku narazí tým vědců na ruiny opatství z 13. století. Po bližším průzkumu zjistí překvapivou věc - opatství stojí na vchodu do obrovského systému podzemních chodeb. Místní biologové věří, že v jeskyni by mohl existovat dosud neobjevený ekosystém, proto najmou skupinu amerických jeskynních potápěčů, aby jim pomohli její hlubiny prozkoumat. Jack (Cole Hauser) a jeho bratr Tyler (Eddie Cibrian) jsou profesionálními průzkumníky, kteří vedou tým nejlepších světových jeskynních potápěčů a neustále vyhledávají nová a nová dobrodružství. Do Rumunska dorazí s nejmodernější výbavou včetně nové kyslíkové bomby, díky jejíž velké kapacitě může zůstat potápěč pod vodou až 24 hodin. Elitní skupina, k níž patří také Charlie (Piper Perabo) a Buchanan (Morris Chestnut), ihned začne s průzkumem. To, co najdou uvnitř jeskyně, však není pouze nový ekosystém, ale úplně nový živočišný druh... (oficiální text distributora)

Cechyno4

Slabé. Slabé a po většinu času hodně nudné. Zdejší hodnocení filmu ke dni 26.11.2010 sedí. Tento film rozhodně díru do světa neudělá. Ať už se to týká ztvárnění příšer či celkového příběhu. Akční scény na konci sice pobaví, ale to je vše. ()

zuzza11

Klasická americká honička se zvířátky... řadím do éčkových filmů typu anakunda, krokouši či 30ti metrový žraloci s nenápadnými umělými čelistmi... proto v tomto odvětví dávám dvě hvězdy, za to, že to zas tak připitomělé nebylo :D ()

Dr.Bishop

Tohle bolelo. Horor/ thriller/ akční/ dobrodružný film, napínavý asi jako volební mítink ČSSD v Senohrabech. Tuhle hodinu a půl už mi nikdo nevrátí...10% ()

daniel.98

Zase jedna pseudohororová kravina, kterých tu bylo mraky. Je to neskutečně překvapivé - vědci najdou nějakou zapomenutou jeskyni, vlezou dovnitř, zjistí že je tam nějaké lidožravé monstrum a pak se to rozjede. Stvůra vraždí jednoho turistu za druhým a ti co zbývají se snaží vymyslet jak se odtamtud dostat. Stejně jim to ale k ničemu nebylo a všichni chcípli. A to je podle některých překvapivý děj.... ()

Moonspeller odpad!

No cekal jsem od toho malo,ale az tak? Z tohoto "neceho" se podle vseho vyklubala podprumerna fraska + naprosto sprosta vykradacka Aliena ,ovsem s jinym,v tomto pripade nehereckym obsazenim a namisto vesmirneho dejoveho zasazeni si autor vybral onu jeskyni. O monstrech okate pripominajicich vetrelci druzinu v cele s finalnim Bossem/Matkou se snad ani nemusim zminovat. HA ! Nazdar ... ()

vodkasesemte

43%, vy jste banda nedomrdu! Takovej krásnej triler z vlhkého prostředí hlubokých jeskyní! Vážně si myslíte, že příšery neexistují? Kdybyste trochu sledovali poslední události, věděli byste, že se chystají vkročit na tento svět, a kostel byl to poslední, co jim stálo v cestě. Nebude to už dlouho trvat, a začnete ty pohádky brát vážně! PHOBIE, koho zajímá, jesli je tam tma nebo zima, my chceme vidět bikiny! - Why the hell would they build a church out there? - They built the church to seal the cave as a display of Gods protective power. - Now try to imagine, these Knights Templar entering the cave and according to the local legend fighting these winged demons. - Europeans legends always have sad endings. Znáte tu o karkulce (než jí změnily konec)? - Depth 162 - Gas 1800 - Dark side of the Moon. - Tell Tyler I will give him a call from first base camp after I set up that fiber optic. - You know , Briggs, I qould warn you not to be so arrogant, but then you would have no personality at all. - You know I m best scout. - Maybe so. But I can count on Briggs. - First scout consolation prize… - I wanna be first in a place nobodys ever been. - Well, you and I arent that different. - If I find something unique, I want to put my name on it. - Which will now be forever known as… Kublai khan - Any hot showers? - That would make my day - I ve had enought water. - Our friend here does prove theres an abundant food supply. Question is, is he at the top of the food chain, or is there something else? - We are a mile below the surface and three miles in. - The best ppl to get us out are all right here. - We are the rescue team. - You mind backing up, bud? - The only thing I do know this is definitely a predator. - So now we are part of the food chain. - WE ALWAYS HAVE BEEN. JUST FORGOTTEN THAT. LIVING IN CITIES. - Lost pigmentation and sight developed a heightened sense of hearing and smell. - This is a totally self contained ecosystem. Primeval creature that has eveloped in total isoation. - You really wanna be sitting here on your ass when the lights go out? - Better up than down. - As long we stay together as a group, we can hold them back. - If you ever want to see the sun again, you should follow me now. - DONT STOP BELIEVING IN HIM. - Everythings got a weakness. Where is it. Ten, kdo má rád dialogy jako já, mi rozumí. Ví, že je tam něco jinak. A Lena má fakt mrdavej britskej přízvuk. Doporučuju! ()

luke774

Cole Hauser je prostě magnet na špatné filmy. Ten člověk má určitý potenciál, ale jak je někde ohlášená jeho účast, větřím průšvih. U Jeskyně jde zatím o jeho "vrcholné" dílo. Báječná gumová monstra, úchvatná jeskyně, ve které může být na témže místě led i oheň, do toho se někomu dokonce povede umřít dvakrát a jedna cesta umí mít hned několik podob. Hvězdičku za scénu na skále a za Marcela lurese, kterého je pro podobné shity vyloženě škoda, 4 dolů za vše ostatní.. ()

blazma

Trochu škoda že to nesklidilo lepší ohlasy. Pro mě to byl docela fajn zážitek. Jasně není to extra třída, Horrorové prvky to moc nemá a jestli to je horror jenom proto, že jsou uvěznění v temné jeskyni a monstrem tak budiž. Neznáme monstrum které se muselo přizpůsobit jeskyním podmínkám je super námět, s postavami jsem si vytvořil vztah jak mi byli sympatičtí, že mi bylo líto když umírali. Otevřený konec, který bohužel asi nikdy nespatří světlo světa jelikož to málo vydělalo. Pro mě škoda, pro jiné asi oddych. ()

J.Mayen

Ano souhlasim, ze je tu jakesi spojeni s bezkonkurencnim Padem do tmy, musim se i priznat, ze jsem byl po prvnim shlednuti zklamany, protoze ma clovek neustalou tendenci srovavat, tohle bylo lepsi a to zase horsi, bohuzel pro Cave to bylo velmi spatne skore. Je treba se asi na film divat trochu jinym uhlem, coz se mi podarilo po dalsim shlednuti a film se mi libil mnohem vic, proto take moje hodnoceni. ()

Nikolas__

Bez problému sledovatelný fantastický survival, který mě ale dost zklamal. Zas až taková kopírka Descentu to není, a monstra vypadají skvěle. Jen bych preferoval jen jeden typ, klasického humanoida, né obří svini a mrňavýho krtka. Každopádně jsem čekal hororové béčko, a nakonec je to spíše dobrodružné akční sci-fi. Tohle bude pro někoho určitě silné Guilty Pleasure, pro mě je to další zapomenutelný survival. Vlastně vůbec nechápu jak tomuhle může dát někdo větší hodnocení než tomuhle, a vlastně i tomuhle. ()

Rychloskot

Nic mi tam nepřišlo vyloženě dobré. Trochu laciné, trochu hloupé, postavy ploché, děj předvídatelný. Ale v kategorii béček nebyl nejhorší ()

szabi

Neda mi aby som to neporovnal s filmom descent - pad do tmy! Descent je sice o par hviezdiciek lepsi, ale i tento film ma nieco do seba... Ma skvelu az tak casto nevidanu atmosferu, s celkom dobrym SGI. Je to sice obycajna vyvrazdovacka no podla mojho skromneho nazoru sme boli svedkami aj inych a a omnoho blbsich a horsich hororov napr. Anakonda 2, a podobne somarinky. Jednoznacne si taketo male hodnotenie nezasluzi...Nedam si pokoj kym to nebude mat aspon tych 45 -50% ()

david666

Pěkné příšerky, pěkné jeskyně, solidní atmosféra - sice blbí herci ale na to se v hororech přece (většinou) nehraje? takže proč všichni tak málo bodů? ()

Tuty

Zlatej Pád do tmy, ta alieno-nevimjaká-prehistorická příšera by vypadala docela dobře (viz ta scéna na skále), jen kdyby tam občas byla trochu vidět...Sestřihaný je to jak nějakej seriál, scény se střídaj jako na houpačce.Zkouknout se to dá, ale v malym množství, ten konec (,,otevřenej konec") mě ale i pobavil... ()

bulawaio

4/10. Tenhle horor rozhodně mohl dopadnout mnohem lépe. Bohužel díky scénaristické impotenci a režijní neschopnosti byl naprosto promarněn ohromný potenciál jeskynního typu. Parta vcelku sympatických postav si počíná jak kdyby je vystřihly z éry němých hororů. Do toho akční scény, kde by se člověk musel snažit nakrucovat na pohovce, aby něco pořádného viděl. Škoda, druhý pád do tmy se zde rozhodně nekoná. ()

JP84

''Jen jsem chtěl být někde,kde ještě nikdo nebyl'',plánuje si hlavní hrdina.Omyl,borče,jseš někde,kde už bylo tolik lidí:v dalším nezvládnutém thrilleru s příšerou a hláškující mladou bandou.První hodina byla docela obstojná,držela si napětí a měla docela dobrý spád.Takže,i když to bylo jedno velké klišé, už jsem chtěl dát aspoň ***.Jenže pak přišla závěrečná půlhodina,kterou mohu nazvat jediným slovem:HOVADINA. ()

Scaevola

Zajímavé obsazení a několik prvků nepřekvapivé mytologie, ale po prvním objevení nestvůrek nuda. - Po letech jsem se odhodlal k druhému shlédnutí a musím říci, že na svůj žánr (rozuměj lovení hlavních hrdinů něčím a někde, kde nikdo nečiní logická rozhodnutí) jde vlastně o povedený snímek se slušnou atmosférou. Samozřejmě se nejedná o žádný majstrštrik, avšak přímočaré dobrodružství s lehce strašidelnými scénami mi tentokrát sedlo. ()

Vojta-x

Tak nakonec 3 hvězdy. Sice tam není milion výchubů, stotisíc mrtvých, ale děj je docela napínavý a navíc téma jeskyně mám rád. Film mi byl daleko milejší než jiné zde s dvojnásobným hodnocením. ()

mysterinka

Není to úplný horor ale spíše teda zařazený do zvířecích hororů, ale na konec horor jako horor akorát hlavní zabiják je zvíře. Napínavé akční, dobrý film ()