Disneyho úspěšný animovaný film Herkules je plný zábavy, fantazie a dobrodružství. Mladý smrtelník Herkules je obdařen nadlidskou silou a chce dokázat svému otci Diovi, že je takový hrdina, který se může opět stát bohem. Na jeho cestě za hrdinstvím jej doprovázejí věrní přátelé – létající kůň Pegas a osobní trenér Phil. Je tu ale ještě bujarý a vznětlivý darebák Hádes, který plánuje převzít vládu nad Olympem a ztěžuje tak Herkulovi jeho cestu, jak jen to jde. Herkules se musí rozhodnout mezi legendární silou a láskou k řecké krásce Meg. Jen díky cenné lekci, že důležitější, než síla nadlidská, je pouze síla jeho srdce, se Herkulovi podaří zachránit Olymp a upevnit si své místo hrdiny. (HBO Europe)

pakobylka

Pohádka, která se snaží tvářit převelice moderně a zároveň stylově, nicméně její vtipnost je trochu nucená - jakoby se hrálo o naplnění předepsaného počtu veselých scének. ... jakýmkoli obsahem. A pokud je - krom toho - jejím hlavním hrdinou namachrovaná hora svalů s jedním mozkovým závitem, mám s ní trochu problém ... 2.5* ()

mortak

Nutno uznat, že velkovyrobna jménem Disney umí své produkty prodat. Herkules je hravý, herci skvělí (Woods, DeVito), animak docela chytře vpleta antický svět do standardního disneyovskeho mustru... A bohužel tady je ten háček. Všechny ty vychytávky v každé scéně nezakryji tuctovy příběh, který snad vygeneroval počítač. Tohle prokletí se podařilo na chvíli zmenit Pixaru (než ho Disney spolknul). Jo, a prosím o sequel "Herkules a Meg po dvaceti letech aneb domácnost hrdinova". Kolik otců s dětmi v kině by bralo raději tu nesmrtelnost? ()

tom88

Nikdy som túto rozprávku nevidel celú, keď som bol menší a teraz s odstupom času mi vôbec neprišla nadpriemerná ani ako klasika. Disney mal vždy aj na viac. Animácia sa mi tiež príliš nepozdávala. 85 miliónový rozpočet sa mi zdá asi naozaj veľa. Ale pravda že som sa ako tak pobavil. 65% ()

Doudis19

Lehce ode mě nadhodnocená kultovka, která si ovšem za své chytlavé songy, komika Háda i skvělou animaci, plný počet určitě obhájí. Přes lehce překroucenou mytologii, se i po letech nejde odtrhnout, od dobrodružstvý přitroublého hrdiny a stejně jistě, jako vyloudí na tváři úsměv, dokáže tahle milá pohádka, i pořádně tajit dech. ()

UhLee

(6/10). Pohádka od Disneyho, která má svoje kouzlo, ale na Pixar to pořád nemá/nemělo.. Příběh Herculese, který jsem shodou náhod shlédl na dovolené v Řecku, takže to mělo dost dobrou atmosféru.. Celkově je film mírně nadprůměrný oproti tomu co se plodí teď někdy za hnoje.. Hádes je bezkonkurenčně nejlepší postavou. ()

LordSnape

Klasická Disneyovka. Jen v tomto případě mě neustále otravovaly ty nepovedené písničky, které se prostě s českým dabingem nedají poslouchat a trošku ohraný příběh. Studio Disney totiž odjakživa recyklovalo staré báje a příběhy (až snad na Lvího krále). Grafika je opět "tradiční" a velkým kladem je tentokrát postava Háda, jež hláškuje jak může. Aspoň něco. ()

kinghome

Na tenhle animák jsem koukal vždy, když jsem přijel k babičce na vánoce. Vždycky, když ho vidim, tak na mě dejchne nostalgie. Byly to skvělý časy. Každej rok ve stejnej čas 6 let po sobě.... Na tomhle jsem vyrostl. Úžasnej animák. ()

Ryuuhei

Ohledně Herkula jsem se setkal hlavně s jeho herní adaptací (která mě mimochodem bavila a mám ji nespočetněkrát dohranou) a film jako takový, co si pamatuju, jsem zatím neviděl. Nebo možná někdy v útlém dětství ano, ale na to si bohužel už nějak nevzpomínám. Rozhodl jsem se tedy podívat v rámci televizního vysílání. Neočekával jsem od toho nic, ale nakonec jsem velice příjemně překvapen. Je to sice v základu pohádka, ale tak výborně sladěná, že mě dokázala svým stylem vyprávění, hromadou dvojsmyslů (a situací) pro dospělé publikum a vůbec i díky celkovému šmrncu sakra bavit a zaujmout. Co hlavně uznávám, tak přítomnost velice silné a sympatické ženské postavy, to se jen tak nevidí. Klasicky animovaných Disneyovek jsem moc neviděl, kromě tedy Lvího krále před pár lety, a jinak jsem se vždy uchyloval k těm novodobým, digitálním. Ale jak to je dnes, to bylo i před 20 lety. Nemohu si stěžovat. 85% ()

Lachtaan

Herkules je sice trochu právoplatně zapadnutou Disneyovkou, jelikož nemá ambice na konkurování Lvímu králi či 101 dalmatinům, je ale jinak velkou chybou, že jsem ho až dosud neviděl, protože dokáže zabavit víc než pořádně. Jen je dalším z těch klasických animáků, kterým škodí otravné zpívané pasáže. [viděno na Disney+ 14.7.2022] ()

Nutrička

Vím, že kdysi když jsem byla mladší, se mi to moc líbilo, ale asi jsem to teď přecenila. Jo, docela jsem se bavila, ale ty postavy... Herkules je nebetyčně tupý, ta fialová slečna zas od první minuty nehorázně nesympatická a Hádovi poskoci... no tak ti mi lezli na nervy přímo neuvěřitelně. Hádes sám je ale naopak nejlepší postava filmu, jeho nervní výbuchy vzteku a hořící paruka jsou výborné. A dobrý byl i boj s tím drakem na začátku, i když mi trochu vadil rozdíl mezi počítačovým drakem a kresleným zbytkem. ()

MikyAff

Něco tak roztomilého, jako je malý Pegas jsem hodně dlouho neviděla! Celkově bych zařadila Hercula mezi ty lepší Disney pohádky. Múzy tu mají skvělé doprovodné písně a celé je to fajn zábava. Záporák je akorát tak děsivý a zároveň vtipný, hrdina se snaží být hrdinou doslova a doprovodné postavy se starají o slušnou zábavu. Baví mě to teď daleko víc, než když jsem byla malá. ()

oveckaoa

Možná kdybych to viděl tehdy, když to vyšlo bylo by hodnocení větší, ale nyní stěží 2 hvězdy. Nějak nechápu oblíbenost Meg na celém youtube jsou články o tom, že by měla mít solovku a, že je to jedna z nepřiznaných princezen, která ji ještě nemá a spousta lidí v ní vidí velký potencionál já teda na ní nevidím nic zvláštního. Humorově je to prázdné nezasmál jsem se ani jednou a některé ty narážky na báje jsou spíše pro znalce než pro děti, které to nepochopí. Český dabing to totálně dokurvil navíc jelikož píseň I Won´t Say I´m In Love je v češtině příšerná. 40 procent a i to jsem hodný. Jinak zásadní filmová chyba je zde řečeno, že pokud si bůh tak v tom jezeře mrtvých přežiješ Hádes je bůh a nikdo ho o to nepřipravil (nejspíše to ani nejde totiž) a přesto tam zemřel. ()

hroubek

Herkules v rámci Disneyho filmů byl taková rarita a to hlavně, že se příběh velmi dobře podřídil starým bájím a pověstem. Ale ne zas takovým způsobem abychom mohli mluvit o dospělém animáku. Přesto jsou tam věci, které více potěší starší diváky a to jako spousta narážek na řecké pověsti,spousta povědomích míst a postav.Velmi mě potěšilo ztvárnění Hádese, Meg a hlavně Herkulova učitele Filoktétes. Není to klasická disneyovka přesto jí nechybí šmrnc a nápady. ()

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem