Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

• slovenský

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Dneska je to klasika od Disneyho s pekný dejom, sympatickými postavami, príjemnou hudbou a podobne. Skrátka to obsahuje všetko čo taká Disneyovská klasika má mať. Jediné čo mne osobne vadilo boli tie muzikálne pasáže, ale inak kultový animák. Update: perfektné 3D, odporúčam. Obľúbený soundtrack: Prologue, Transformation. 90% - 5* / 3D verzia 95% - 5*(6.1.2011)

Zřejmě se jedná o jeden z nejlepších a nejnápaditějších filmů od Disneyho. Příběh sice není příliš originální, ale rozhodně je hezký, vtipně a poutavě podaný a především animace nádherná. V dnešních animovaných filmech se tolik originální fantazie a kouzelné atmosféry už bohužel nevidí, zejména začarovaný dům s oživlými věcmi neměl chybu. Myslím, že dnes jsem se už tohoto filmu bavila víc, než kdyby mi bylo pět :).(10.12.2010)

Dva, na první pohled, zcela odlišní tvorové na pozadí příběhu velké lásky... Všechny lokace jsou nakresleny velmi působivě a vytváří úžasnou atmosféru. Hudba je naprosto bez jediného kazu, písně jsou chytlavé, nápadité, energické a dojemné... Toto mistrovské dílo Alana Menkena jsem si prostě zamiloval. Charaktery všech postav jsou vystiženy perfektně a obzvláště služebnictvo hradu si nelze neoblíbit . Je to zkrátka pohádka, která vždy měla a bude mít jisté místo v mém srdci... :) Soundtrack: 9,6/10(8.3.2008)

V roce 1995 jedna malá pihovatá princezna, při svém posledním dni ve školce, dostala od své učitelky knížku s názvem Kráska a zvíře, která se rázem stala jednou z nejoblíbenějších.. Tahle princezna rostla a rostla, ale knížka byla pořád poblíž. Nejdříve pod polštářem, postupem času v nočním stolku, v dalších letech schovaná ve skříni a o 15 let později a již po několikátém stěhování, byť schovaná v posteli, stále byla v dosahu teď už jednadvacetileté pihovaté princezny. A v čase Vánoční pohody se stal zázrak a princezna uzřela, že knížka není jen knížka, ale i film.. A tak z nostalgie zapálila svíčku, zachumlala se do peřiny a vrátila se do svých dětských let. A i po tolika letech příběh neztratil své kouzlo a nové vyčaroval. Knížka už neleží v posteli :o)(11.12.2010)

Proč ta americká posedlost francouzštinou? :) Část nápisů ve frj, část v aj. Nechápu... Nejkouzelněji na mě působila písnička při hostině. To bylo fakt něco. Choreografie, nápady s tancujícími lžičkami a vidličkami, balet talířků - bravo! Musím říct, že Zvíře se mi líbilo hned od začátku. I když bylo trochu nevrlé, tak bylo přitažlivé. Oproti tomu slizkýmu svalovcovi, kterej chtěl Bellu jen jako vychovatelku a uklízečku. Sympatický snímek. Podle mě jedna z nejlepších disneyovek.(9.3.2012)

• - Ve filmu lze nalézt jednu drobnou chybu v rámci použití francouzského jazyka, kdy postava Lumiéra (Jerry Orbach) vysloví slovo "monsieur" jako "monsiňór". Správná výslovnost tohoto slova je však "mesijé". (vyfuk)

• - Konvice paní Potts je použita také ve filmu Tarzan (1999), v kempu Jane. (Mr.Critic)

• - Film je věnován textaři Howardu Ashmanovi, který zemřel ještě před premiérou filmu. (Terva)