Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

• slovenský

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Tohle jsem viděl poprvé až nyní a musím uznat, že v lecčems předčí své konkurenty na to samé téma. Navíc Disneyovská animace má něco do sebe, takovou tu pohádkovost. A zdejší zakleté panstvo na zámku v ůzných věcech je pěkným oživením a působí to hodně pěkně. Jedna z pohádek, která se těm za mořem povedla lépe, než třeba těm naším autorům.(28.11.2010)

Zřejmě se jedná o jeden z nejlepších a nejnápaditějších filmů od Disneyho. Příběh sice není příliš originální, ale rozhodně je hezký, vtipně a poutavě podaný a především animace nádherná. V dnešních animovaných filmech se tolik originální fantazie a kouzelné atmosféry už bohužel nevidí, zejména začarovaný dům s oživlými věcmi neměl chybu. Myslím, že dnes jsem se už tohoto filmu bavila víc, než kdyby mi bylo pět :).(10.12.2010)

49. Zlatý Glóbus za rok 1991 - cena (3) - *Nejlepší film (komedie / muzikál), *Nejlepší hudba - Alan Menken, *Nejlepší filmová píseň - "Beauty and the Beast" - Hudba Alan Menken, text Howard Ashman + nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Be Our Guest" - Hudba Alan Menken, text Howard Ashman(14.12.2008)

Nádherný film. Narozdiel, od Leviho kráľa tu žiadna scéna nepripadala nanútená, žiadna postava nebola zbytočná (a už vôbec nie trápna, alebo dokonca neznesiteľná). Tá Oscarová nominácia bola plne zaslúžená. Nádherná hudba a sem-tam piseň dodávali filmu prekrásnu rozprávkovú atmosféru, ktorá vrcholí v dojímavom závere. Vážne nemám slov, Krásku a zviera jednoducho treba vidieť...!(16.10.2009)

Průměrná uzpívaná pohádka z dobrými postavami... co docela rychle uteče. Z trochu rozpolceným příběhem a slaďoučkým žužu záporákem... ehmm. Kupodivu mě zde bavila i ta uzpívaná stránka... Není jí moc, je tam i nějaká ta akce vtip.. a romantika... neteče rozhodně z obrazovky jako je tomu u cukruvkové filmové verze. :) 55%(17.7.2017)

• - Pre animátorov boli predlohou Krásky herečky Judy Garland a Julie Andrews. (unclejack)

• - V roce 2012 byl z film znovu uveden v kinech ve 3D verzi. Převedení do třetího rozměru přišlo na 10 000 000 amerických dolarů. (Terva)

• - Ve snímku byla poprvé skloubena klasická animace s 3D animací. Konkrétně se tak stalo ve scéně se záběrem průletu nad tančícím párem v obrovském sále. (Say)