poster

Kráska a zvíře

 • USA

  Beauty and the Beast

 • Slovensko

  Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • liborek_
  ****

  Když se dá dohromady klasický příběh a klasická animace, může vzniknout krásný (nejen) dětský film se vším, co k tomu patří - a v Krásce se to povedlo takřka dokonale. Romantika, napětí, vtip... Kdo by jen nechtěl pověsit Gastona za nohy do průvanu, vzít si Belle za ženu? (viděno z pohledu šestiletého kluka :-)) ) a hrát si s roztomilým Chipem, který vám přijde dát napít Darjeelingu...? Tahle disneyovka se podařila a i po uplynutí osmnácti let od vzniku dokazuje, že planimetrie dokáže stereometrii převálcovat levou zadní - ať se Pixar snaží sebevíc.. :D ___ Tak už máme vedle hraného filmu (Cocteau, Herz), divadla (Cocteau), poezie (Hrubín), opery (Glass) a bigbítu (Petr Novák) i animované zpracování známého příběhu.. Přijde ještě někdo s něčím podobně originálním?(10.4.2009)

 • numi
  *****

  Animák pozvaný na oskarové hody. Tradičně silný pohádkový příběh, tradičně jedinečná hudba a kreslené postavy, se kterými se lze plně ztotožnit (platí i pro dospělého diváka!!) - prostě Disney na jednom z vrcholů své filmové poutě. V porovnáním s takovým Aladdinem však má Kráska a zvíře přeci jen blíže k té tradiční pohádce, jak ji všichni známe a Aladdin tak vyhrává díky exotice prostředí i postav. A také humoru. Předměty v zakletém paláci sice dělají co mohou, ale na stoprocent to nevytáhnou. Klobouk dolů ovšem animátorům a scénaristům za to, že dokázali naprosto ojedinělým způsobem zachytit osobnosti a vzhled jednotlivých členů služebnictva v jejich zakleté formě. Jinak parádní jízda, která má smůlu v tom, že Disney v devadesátých letech uměl ještě o něco lépe. [říjen 2007] Po zhlédnutí na BD to na stoprocent je. [říjen 2010](7.10.2007)

 • uiu
  ***

  Zas tak skvělé to nebylo. Průměrná pohádka pro děti, která může zabavit pěknou animací, písničkami a grimasami postav. Po stránce příběhu jsem nepochopila, proč se do Zvířete Belle zamilovala, když ji vlastně věznil a nutil ji zamilovat se, ale chápu, že je to pohádka na ani ne 90 min a děti nepotřebují hlubší význam.(12.12.2010)

 • Viktooorka
  *****

  V roce 1995 jedna malá pihovatá princezna, při svém posledním dni ve školce, dostala od své učitelky knížku s názvem Kráska a zvíře, která se rázem stala jednou z nejoblíbenějších.. Tahle princezna rostla a rostla, ale knížka byla pořád poblíž. Nejdříve pod polštářem, postupem času v nočním stolku, v dalších letech schovaná ve skříni a o 15 let později a již po několikátém stěhování, byť schovaná v posteli, stále byla v dosahu teď už jednadvacetileté pihovaté princezny. A v čase Vánoční pohody se stal zázrak a princezna uzřela, že knížka není jen knížka, ale i film.. A tak z nostalgie zapálila svíčku, zachumlala se do peřiny a vrátila se do svých dětských let. A i po tolika letech příběh neztratil své kouzlo a nové vyčaroval. Knížka už neleží v posteli :o)(11.12.2010)

 • Germanotta
  *****

  Zo všetkých Disneyoviek mi príde vzťah "krásnej dievčiny a princa" asi najreálnejší, ide o to že v celej rozprávke môžeme vidieť ako sa postupne ich vzťah vyvýja aj keď princ je zviera, v iných Disneyovkách ako napr. v Sleeping Beauty sa z čista jasna zjaví princ a pobozká princeznú a všetci sa zachránia.(13.10.2011)

 • - Hlasom Krásky sa stala herečka a speváčka Paige O'Hara, ktorá porazila v konkurze 500 uchádzačiek. Mala vtedy 30 rokov a uspela najmä vďaka svojmu hlbšiemu a dospelejšiemu zafarbeniu hlasu. Tvorcovia chceli, aby Kráska mala dušu staršiu, než je jej skutočný vek. (krasomama)

 • - Modelom pre Krásku bola, podobne ako u morskej víly Ariel, scenáristka a producentka Sherri Stoner. Obidve postavičky majú jej typické gestá, napríklad si odfukujú z tváre neposlušný prameň vlasov. (krasomama)

 • - Snímek byl zařazen Americkým filmovým institutem v roce 2008 na 7. místo v žebříčku nejlepších animovaných filmů. (TheDude)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace