Reklama

Reklama

Kráska a zvíře

  • USA Beauty and the Beast (více)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Kráska a zvíře je jeden z nejuznávanějších a nejvíce ceněných animovaných filmů všech dob, který vás zaručeně uchvátí. Sledujte dobrodružství chytrého děvčete Belle, které se ocitne v honosném sídle prince proměněného v nestvůru. Za pomoci kouzelného zámeckého osazenstva se Belle naučí jednu podstatnou věc – že krása vychází zevnitř. Vstupte do magického světa, zaposlouchejte se do nádherné hudby a sledujte klasický příběh, který vás okouzlí jako nikdy předtím. Pohádka Kráska a zvíře získala dva Oscary – za nejlepší hudbu a píseň – a jako první kreslený snímek v historii byla nominovaná na Oscara v kategorii Nejlepší film. (HBO Europe)

(více)

Videa (21)

Trailer 1

Recenze (291)

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Kdo by neznal klasický příběh o spanilé Krásce a divokém Zvířeti? Jsem rád, že jsem se po delší době konečně odhodlal ke zhlédnutí disneyovské adaptace, jejíž nezaměnitelné kouzlo přetrvává i dlouhá léta od premiéry. Na první pohled vcelku prostý příběh o dvou (zdánlivě dosti) odlišných individuích je podán velice milým a upřímným způsobem, navíc je doplněn o množství rozličných postaviček v podobě zakletých sloužících a obohacen nepřeslechnutelně líbeznou hudební stránkou, což z filmu dělá nádherný zážitek, který navíc díky bezbřehé fantazii animátorů hravě odolává zubu času. ()

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Tahle Disneyho klasika mi do sbírky dosud chyběla. Těšila jsem se a snímek mě nezklamal. Disneyho kreslenou animaci mám ráda, mezi moderní počítačovou animací dnes působí jako zjevení, a protože je to celkově kvalitní film, obstojí i desítky let po premiéře. Příběh je dojemný a poučný, jak to u pohádek bývá. A rozhodně není vhodný jen pro děti. Hudba je krásná a písničky všemu dodávají šmrnc. ()

Reklama

uiu 

všechny recenze uživatele

Zas tak skvělé to nebylo. Průměrná pohádka pro děti, která může zabavit pěknou animací, písničkami a grimasami postav. Po stránce příběhu jsem nepochopila, proč se do Zvířete Belle zamilovala, když ji vlastně věznil a nutil ji zamilovat se, ale chápu, že je to pohádka na ani ne 90 min a děti nepotřebují hlubší význam. ()

numi 

všechny recenze uživatele

Animák pozvaný na oskarové hody. Tradičně silný pohádkový příběh, tradičně jedinečná hudba a kreslené postavy, se kterými se lze plně ztotožnit (platí i pro dospělého diváka!!) - prostě Disney na jednom z vrcholů své filmové poutě. V porovnáním s takovým Aladdinem však má Kráska a zvíře přeci jen blíže k té tradiční pohádce, jak ji všichni známe a Aladdin tak vyhrává díky exotice prostředí i postav. A také humoru. Předměty v zakletém paláci sice dělají co mohou, ale na stoprocent to nevytáhnou. Klobouk dolů ovšem animátorům a scénaristům za to, že dokázali naprosto ojedinělým způsobem zachytit osobnosti a vzhled jednotlivých členů služebnictva v jejich zakleté formě. Jinak parádní jízda, která má smůlu v tom, že Disney v devadesátých letech uměl ještě o něco lépe. [říjen 2007] Po zhlédnutí na BD to na stoprocent je. [říjen 2010] ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Klasická romantická pohádka v klasickém disneyovském kabátku. Už dávno nejsem ve věku, kdy by mě zrovna v téhle podobě okouzlila, nicméně 4* jí patří právem. Pro její hravost, poetiku ... a taky pro Krásku: Narozdíl od literární předlohy pro ni vzhled Zvířete nebyl žádným tajemstvím - tudíž hned od začátku věděla, do čeho jde. ()

Galerie (57)

Zajímavosti (52)

  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v New Yorku v září roku 1991, kdy bylo dokončeno pouhých 70 % filmu. (Terva)
  • Bol nominovaný ako prvý animovaný film na cenu Akadémie v kategórii najlepší film. (Fleur6)
  • Snímek byl Americkým filmovým institutem v roce 2008 zařazen na 7. místo v žebříčku nejlepších animovaných filmů. (TheDude)

Související novinky

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Reklama

Reklama