Kráska a zvíře

Beauty and the Beast

Kráska a zviera

Animovaný / Rodinný / Muzikál / Romantický

USA, 1991, 84 min (SE: 90 min)

Tahle Disneyho klasika mi do sbírky dosud chyběla. Těšila jsem se a snímek mě nezklamal. Disneyho kreslenou animaci mám ráda, mezi moderní počítačovou animací dnes působí jako zjevení, a protože je to celkově kvalitní film, obstojí i desítky let po premiéře. Příběh je dojemný a poučný, jak to u pohádek bývá. A rozhodně není vhodný jen pro děti. Hudba je krásná a písničky všemu dodávají šmrnc.(16.4.2012)

Dva, na první pohled, zcela odlišní tvorové na pozadí příběhu velké lásky... Všechny lokace jsou nakresleny velmi působivě a vytváří úžasnou atmosféru. Hudba je naprosto bez jediného kazu, písně jsou chytlavé, nápadité, energické a dojemné... Toto mistrovské dílo Alana Menkena jsem si prostě zamiloval. Charaktery všech postav jsou vystiženy perfektně a obzvláště služebnictvo hradu si nelze neoblíbit . Je to zkrátka pohádka, která vždy měla a bude mít jisté místo v mém srdci... :) Soundtrack: 9,6/10(8.3.2008)

Mal som asi 15, keď som sa prvý krát dostal k tejto rozprávke. Mohli by sme čakať, že v tomto veku chlapcov nenadchýna animovaná love story, ale toto bolo tak nádherné, že dodnes neviem uveriť, že sa niečo také mohlo napísať a zároveň nakresliť. Pesníčky sa ztotožňujú s nádhernou atmosférou, a sú zaspievané s takou dávkou lásky, aké sa môžu zrodiť len medzi nedosiahnuteľne sa zdajúcimi vzťahmi... Between the Beauty and the Beast.(30.10.2008)

Kreslená klasika, ktorá nepotrebuje komentár z času starých dobrých Disneyoviek! Perfektná hudba, nádherné poňatie osudového príbehu lásky prebudeného z nenávisti. Trošku mi chýbal emotívnejší záver, ale inak bolo všetko milučké. Mimochodim Gaston bol riadny looser, tiež by som mu natrhol prdel! =) 80%.(9.5.2006)

Oldschoolový příběh, oldschoolový Disney. Ve své době určitě hit (a nejen mezi animáky), ale v té dnešní, kdy kinům zaslouženě vládne čím dál tím více dospělejší Pixar (a občas nějaké to dílko od DreamWorks), to už působí trochu moc... dětsky (veselé písničky a "legrační" vedlejší postavičky tehdy nemohly chybět snad v žádné disneyovce). 70 %(10.12.2010)

• - Modelom pre Krásku bola, podobne ako u morskej víly Ariel, scenáristka a producentka Sherri Stoner. Obidve postavičky majú jej typické gestá, napríklad si odfukujú z tváre neposlušný prameň vlasov. (krasomama)

• - Pre animátorov boli predlohou Krásky herečky Judy Garland a Julie Andrews. (unclejack)

• - Natáčení probíhalo převážně v Disney studiu v Glendale v Kalifornii. (Terva)