Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Kráska a zvíře je jeden z nejuznávanějších a nejvíce ceněných animovaných filmů všech dob, který vás zaručeně uchvátí. Sledujte dobrodružství chytrého děvčete Belle, které se ocitne v honosném sídle prince proměněného v nestvůru. Za pomoci kouzelného zámeckého osazenstva se Belle naučí jednu podstatnou věc – že krása vychází zevnitř. Vstupte do magického světa, zaposlouchejte se do nádherné hudby a sledujte klasický příběh, který vás okouzlí jako nikdy předtím. Pohádka Kráska a zvíře získala dva Oscary – za nejlepší hudbu a píseň – a jako první kreslený snímek v historii byla nominovaná na Oscara v kategorii Nejlepší film. (HBO Europe)

(více)

Videa (21)

Trailer 1

Recenze (293)

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Další z klenotů mého dětství, na který nikdy nedám dopustit. Vedle klasické kreslené Knihy džunglí, Lvího krále nebo Sněhurky z pradávného roku 1937 jedna ze skupiny nejúžasnějších Disneyovek 20. století. Užil jsem si poměrně oba hrané remaky, francouzský zapadnutý možná o něco více, než letošní snahu s Emmou Watson, ovšem 90kové prvotní Krásce se nemohou vyrovnat. Oceňuji každičkou inovaci, ale jsem velkým zastáncem nostalgie. Obzvláště když mě tenhle animák provázel dětstvím klidně 10x do roka. Mou povinností je také zmínit to, že navzdory tomu, že obsahuje množství zpívaných pasáží a lze ho tak označit za muzikál, vzhledem k mému odporu k tomuto žánru jsem tady za písničky nemálo vděčný. ()

numi 

všechny recenze uživatele

Animák pozvaný na oskarové hody. Tradičně silný pohádkový příběh, tradičně jedinečná hudba a kreslené postavy, se kterými se lze plně ztotožnit (platí i pro dospělého diváka!!) - prostě Disney na jednom z vrcholů své filmové poutě. V porovnáním s takovým Aladdinem však má Kráska a zvíře přeci jen blíže k té tradiční pohádce, jak ji všichni známe a Aladdin tak vyhrává díky exotice prostředí i postav. A také humoru. Předměty v zakletém paláci sice dělají co mohou, ale na stoprocent to nevytáhnou. Klobouk dolů ovšem animátorům a scénaristům za to, že dokázali naprosto ojedinělým způsobem zachytit osobnosti a vzhled jednotlivých členů služebnictva v jejich zakleté formě. Jinak parádní jízda, která má smůlu v tom, že Disney v devadesátých letech uměl ještě o něco lépe. [říjen 2007] Po zhlédnutí na BD to na stoprocent je. [říjen 2010] ()

Reklama

Vědma 

všechny recenze uživatele

Tohle je zrovna pohádka, kterou řadím mezi své nejoblíbenější . To jak ji uchopil Disney je prostě jeho styl a bylo to roztomilé. Jenomže já si myslím, že k téhle pohádce patří trochu hororová, smutná a romantická atmosféra.Ta tady prostě nebyla. Právě osamělost zakletého zámku, kde je jen vyděšená Kráska a smutné, charismatické a v jádru laskavé Zvíře je důležitá. To se tady nepodařilo. Je to zářivý muzikál a tuctově disneyovská Kráska.Tady naopak se to podařilo skvěle, škoda, že už tuto pohádku dlouho nedávali v televizi. Jana Šulcová je zde moc krásná - http://www.csfd.cz/film/264294-kraska-a-zvire/ ()

Madison 

všechny recenze uživatele

70%. Nemôžem si pomôcť, ale ťažko sa mi ide s hodnotením vyššie napriek tomu, že ide opäť o krásnu disneyovskú romantickú schému, kde láska premôže všetky intrigy a neprávosti, v jednotlivostiach je stret krásky a zvieraťa neskutočne podmanivý, ale muzikálny aspekt ma zďaleka tak nenadchol, ako napr. v Tarzanovi a Pocahontas. Chvíľami zvláštne zostrihaný, strašne chaoticky a rýchlo natočený animák, pri ktorom pomaly nemáte čas vychutnať si romantiku. Mám rada tie rozprávkové myšlienky a všetko okolo toho, ale pre mňa je ľúbostným párom číslo 1 Pocahontas a John Smith a obľúbeným dejovým prostredím objavenie Nového sveta :-) - mimochodom, napriek slabšiemu hodnoteniu je aj Tarzan (1999) najmä po formálnej stránke a aj dejovo omnoho komplexnejším animákom. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Oldschoolový příběh, oldschoolový Disney. Ve své době určitě hit (a nejen mezi animáky), ale v té dnešní, kdy kinům zaslouženě vládne čím dál tím více dospělejší Pixar (a občas nějaké to dílko od DreamWorks), to už působí trochu moc... dětsky (veselé písničky a "legrační" vedlejší postavičky tehdy nemohly chybět snad v žádné disneyovce). 70 % ()

Galerie (57)

Zajímavosti (55)

  • Film měl nesoutěžní premiéru na filmovém festivalu v New Yorku v září roku 1991, kdy bylo dokončeno pouhých 70 % filmu. (Terva)
  • Snímek byl Americkým filmovým institutem v roce 2008 zařazen na 7. místo v žebříčku nejlepších animovaných filmů. (TheDude)

Související novinky

Disney100: Koncert

Disney100: Koncert

27.03.2023

Oslava 100. výročí která se nebude nikdy opakovat, proběhne přesně na den po sto letech od chvíle, kdy bratři Disneyové založili nejslavnější studio animovaných filmů na světě. Velkolepá narozeninová… (více)

Zemřela herečka Angela Lansbury

Zemřela herečka Angela Lansbury

11.10.2022

Přichází smutná zpráva ze Spojených států, v požehnaném věku šestadevadesáti let totiž v úterý 11. října zemřela v kalifornském Los Angeles americká herečka Angela Lansbury. Jen za pár dnů by přitom… (více)

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

Zemřel David Ogden Stiers z MASHe

04.03.2018

Major Charles Winchester III už není mezi námi. Jeho představitel David Ogden Stiers totiž ve věku 75 let zemřel ve svém domě v Oregonu. Stierse určitě znáte ze seriálu MASH, kde od 6. série ztvárnil… (více)

Princ Krasoň dostane vlastní film

Princ Krasoň dostane vlastní film

08.07.2015

Minulost i budoucnost patří disneyovským princeznám. Došlo na ně v Popelce i v Čarovném lese, v Krásce a zvířeti nebo v Mulan pak brzy uvidíme další. Mezi filmy o odvážných dívkách ale u Disneyho… (více)

Reklama

Reklama