Hustě osídlené galaxii vládne Aliance, která vznikla spojením sil pozemských velmocí USA a Číny. Válečný veterán Malcolm Reynolds je kapitánem plavidla s idealistickým názvem Serenity. Vydělává si na živobytí jako podřadný zlodějíček a nájemný převozník. Posádku jeho lodi tvoří jeho věrná kamarádka Zoë, její muž a zároveň pilot Wash, opravářka Kaylee a svalovec Jayne. V momentě, kdy na palubu přibere dva nové pasažéry, se dostane do mnohem větších potíží, než na které je připraven. Mladý doktor a jeho sestra River, která oplývá telepatickými schopnostmi, totiž prchají před tajnou vládní organizací, která se snaží z dívky vytvořit dokonalého zabijáka. Vesmírná loď na sebe upoutala nejen pozornost vládních sil, ale i galaktických pirátů a dalších nepřátel. Další nebezpečí se ale skrývá v samém srdci Serenity... (TV Nova)

Mr.Roman

Brilantné, hoci predčasné, zakončenie istých seriálových liniek, so zároveň udržaním požiadavku samostatne fungujúceho (veľko)filmu (aj keď ťažko posúdiť ako zapôsobí na niekoho, kto seriál nesledoval). Istá zbrklosť a nútená improvizácia je vidieť, no vynikajúci herci, ktorí si svoje úlohy zopakovali, dajú zabudnúť na tieto, v porovnaní s filmom ako celkom, zanedbateľné nedostatky zabudnúť. Nathan Fillion rulez. ()

Elkesar

Velké zklamání, seriál se vyznačoval určitou lehkostí, pohodou. Tohle je pouze akční směs, která naprosto promrhala potenciál seriálu, a vydala se zcela jiným směrem. Postavy, zanikají jsou hlušší, humor téměř zaniká. Z desperáda se stane hrdina i když v seriálu, by pro to neměl jediný důvod. Jednoduše já osobně, doufám, že jednou někdo natočí opravdu pořádný film nebo seriál, který by dostal důstojnosti vesmíru Firefly. Tohle je brak. ()

Vanguard77

Je to nucené useknutí skvělého Firefly a to tvůrcům odpustit nedokážu (i když vím, že to není jejich vina). River zde hraje hlavní housle, ale nesdílím Galadrielino nadšení, že "konečně byl využit její potenciál". Ono kdyby seriál neusekli na Foxu po čtrnácti dílech, tak bychom se bývali taky dočkali a nejspíš by to čekání přineslo sladší ovoce. Jinak je film slušný, poprvé jsem ho viděl o pár let dřív, než jsem vlastně viděl Firefly, a to byla chyba. Až po tom, co znáte seriál, si Serenity řádně užijete. A až do konce dnů budu proklínat ty k*etény, co tomuhle dali stopku. ()

Ajka1

Neznalci seriálu zřejmě jen těžko docení filmový počin Josse Whedona, tak jako skalní fanoušci Firefly. Serenity je větší, více vzrušující a jak řekl Alan Tudyk v jednomu rozhovoru "more Universal" (hezký dvojsmysl) než byla původní televizní série. Něco by se určitě vylepšit dalo, ale když vezmeme v potaz značně omezený rozpočet (tedy alespoň na Hollywoodské poměry), dojdeme k závěru, že drobné nedostatky jsou nám plně vynahrazeny v závěrečné vesmírné bitce, která jen dokazuje, že Joss na to prostě má. Skvělá volba Chiwetela Ejiofora do role hlavního (ne)záporáka. Ani po druhém shlédnutí neztrácí své kouzlo - 99%. ()

Jaromír

Hodně klišé, rádobyvtipných hlášek, které se snaží být stylové (což je občas hodně trapné) ale dívat se na to dá. ()

intro

Do seriálu Firefly jsem se zamiloval a tohle mě taky dostalo. Jak moc bych si přál další pokračování seriálu, nebo aspoň natočení dalšího filmu o lodi Serenity a její posádce. ()

McMastamind

Seriál u mě patřil do kategorie dokonalých věcí, které si je třeba zapamatovat a čerpat z nich celý život. Serenity je ale "bohužel" "jen" hodně dobrý film. Scénář sice pořád klape, hlášky, ač občas slabší než ve Firefly, taky neurazí, celé je to trikovější a rozhodně je vidět, že na projekt dostal Whedon víc peněz. A dost možná právě dostatek financí stojí za tou největší chybou Serenity, kterou je naprosté zanedbání charakterů. Právě to mě na seriálu nejvíc dostalo! každý jednotlivý člen posádky měl svou osobitou povahu a jednání, každý byl jedinečný a mě činilo nesmírné potěšení hádat, co která postava udělá a jak zareaguje. Tady? Nic. Kouzlo je pryč. Bohužel. ()

Aildrin

V pravdě epické zakončení seriálu Firefly. Kdybych před Serenity neshlédnul celé Firefly, asi určitě bych na to koukal jinak. Myslím si, že člověk který Firefly neviděl, může jen těžko soudit závěrečný film toho krátkého, ale skvělého seriálu. Serenity za ním dělá důstojnou tečkou, díky které mi už není tolik líto, že byl po čtrnácté epizodě ukončen. Film se stále (ikdyž oproti seriálu o poznání míň) drží originálního konceptu scifi-westernu a uzavírá většinu z otevřených kapitol Firefly. Závěr je samozřejmě ve westernovém duchu a tak na nějaký čistokrevný happyend může divák zapomenout. I přesto, že má film pár nedostatků, musím uznat, že mě jeho rozměr (oproti celkem komornímu podání Firefly) dostal. Kdybych před shlédnutím Serenity neviděl celé Firefly, hodnotím ***. Jelikož ale znám pozadí příběhu a charaktery postav, které závěrečný film vůbec nerozvíjí, dávám *****. Serenity je zkrátka film pro ty, kteří viděli celé Firefly a divák který nezná celý příběh nad tímhle filmem zřejmě a docela pochopitelně, ofrní nos. ()

petrik11

Páni, tak to bol des. Naivný dej prepáčim, ale exteriéry a masky boli úbohé. Mal som dojem, že sa jedná o sedemdesiate roky, keď o výpomoci IT si vtedajší tvorcovia mohli nechať len zdať. ()

minima

Chápu, že neviděl-li někdo seriál, v samotném Serenity může tápat. Jakožto čerstvý přírůstek do fandomu Firefly ale pro mě Serenity byla výborným zakončením a završením celého díla. Bavila jsem se celou dobu a konečně měla River přesně tolik prostoru, kolik potřebovala. Zápletka vynikající, hudba, triky, já prostě nemám co vytknout. Takže asi tak. ()

Tremono

Doporučuji rozhodně vidět nejdříve seriál Firefly, bez znalosti postav, jejich historie a vztahu mezi nimi spoustu nemusíte pochopit. Serenity je akčnější Firefly, závěrečná tečka, rozseknutí seriálu, které pohne světem a hodně změní. O hvězdičku výše jak seriál. ()

maoc

Pustil jsem si to v autobuse cestou do Práglu, kde nebylo moc na výběr a tohle nevypadalo úplně blbě. Škoda, že je to tak dlouhé, protože jsem to nemohl dokoukat :) Bavilo mě to, ale nic hlubšího nepřineslo. Seriál neznám. Jako akční SF dobré, i když plné klišé. ********** Po mnoha letech jsem se pustil do seriálu Firefly a oblíbil si ho. Tak jsem si znovu střihnul Serenity v dabingu se synem a fungovalo to. Není to sice tak milé a postavy film nemůže stihnout vykreslit tak do podrobna, ale pro znalé to není potřeba a neznalí mají smůlu. Film uspokojivě vysvětluje kde se vzala River a proč ji Aliance tak nahání. I když, uspokojivě. Možná vzhledem k roku vzniku. Dnes by taková zpráva o tom, co vláda dělá, mohla z křesel od Netflixu zvednout leda ty se slabší prostatou. Píše se rok 2021, druhý rok "pandemie", na jejímž šíření bezvadně spolupracují média a vlády celého světa. Dotýká se to všech lidí, ale že by se někdo moc zvedal a měly se hroutit vlády jsem si nevšiml. Tak či tak, film mne potěšil, syna bavil, tak proč mu jednu stařenu nepřidat? ()

Adámo

Soudě podle ostatních komentářu bude třeba shlednout seriál, ale stejne si nejsem jistý, jestli to může zásadněji pomoci. Vůbec to nepůsobí jako dospělý film, spíše jako intro k seriálu. | 11/2012 ()

Ingie

Jediné, čím si dokážu vysvětlit extrémně nízké hodnocení v porovnání s kvalitou tohoto filmu, je neznalost Firefly. Bez kontextu je to asi matoucí. Ale pro někoho, komu se seriál líbil... Nemám ani jednu výhradu. ()

pekas

Do prdele, napsal jsem docela dlouhej příspěvek, kterej se mi po odeslání neuložil. Znova to teda dlouze rozebírat nehodlám. Za film 94% a za seriál roním krokodýlí slzy. ()

jprmusic

Ano správně, tenhle film nejsem schopen docenit (Galadriel), protože opravdu vůbec netuším, o co vlastně jde. I s ohledem na výše uvedené mě nezaujali ani film, ani herci. Překvapivě vysoce hodnocený film v seriálovém formátu. Posledních 30 min jsem se modlil, aby všichni umřeli a už byl konec. ()

subic

Firefly je celkem slušný seriál a Serenity se posunul o kousek dál, z televize na video. Jedna věc mi ale dost vadí, seriáloví herci ho srážejí někam na béčkové video. Triky jsou slušné, neškodilo by více akce a méně hluchých míst, které to zbytečně natahují. Asi už neseberu odvahu dát si to ještě jednou. ()

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

Matthew McConaughey se ztratí v Karibiku

01.02.2017

Když se řekne Serenity, řada si lidí si vybaví filmové zakončení seriálu Firefly. Od téhle klasiky ale uběhla řada let, takže si může "vyrovnanost" půjčit do názvu zbrusu nový projekt. O co přesně… (více)

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

Nová bondovka hledá záporáka a bondgirls

06.04.2014

Joss Whedon (Avengers) už před deseti lety věděl, že má Chiwetel Ejiofor velkou hereckou budoucnost. Záporák z jeho sci-fi akčňáku Serenity se nedávno blýsknul v otrokářském dramatu 12 let v řetězech… (více)

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

Režisér „Buffy“ debutuje na plátně

26.09.2005

Režisér Joss Whedon až doposud pracoval na seriálech, z nichž asi největší popularitu si získala Buffy, přemožitelka upírů. To se však změní už tento čtvrtek 30. září, kdy se na plátnech amerických… (více)