Bestián: Kupředu, zpátky jen krok!

• Velká Británie Blackadder Back and Forth

Lord Edmund Bestián (Rowan Atkinson) a Baldrick (Tony Robinson) testují svůj stroj času. Vydávají se do minulosti pro pár suvenýrů a nakonec se jim podaří změnit minulost. Ocitnou se tak např. v Sherwoodském lese, kde se setkají s Robinem Hoodem nebo u Bitvy u Waterloo. (Nancy)

vesper001

Chceš-li si na Silvestra vystřelit ze svých přátel, zabij Baldricka, než začneš. Když lord Blackadder sliboval opatřit pár rekvizit z doby minulé, ještě netušil, že stroj času je funkční, a on nešťastnou náhodou vyhubí dinosaury, změní jednu nadějnou spisovatelskou kariéru, morálně rozleptá Robina a jeho mužné zbojníky, vévodu z Wellingtonu připraví nejen o holínky, a co hůř – ze svých přátel udělá Francouze. Kromě zlaté sestavy Atkinson-Robinson-Richardson-Fry & Laurie, se tu objeví i Kate Moss jako Marianna, Colin Firth alias Shakespeare, Tyrannosaurus Rex v roli dinosaura a Hordy Skotů se skvěle zhostí partu skotských hord. :) Těším se na pokračování v roce 3000. ()

Radiq

Když se něco vrací zpět ke svým počátkům, většinou to za moc nestojí. Ani v tomto případě to nedopadlo nejlíp. Už samotnej nápad se strojem času není dobrej. Jinak většinou to nějak neřeším, ale tak nějak mi tady chybí ten smích diváků, jak bývá v sitcomech. Ale na druhou stranu, ono tady toho vtipného zas tak moc nebylo, bohužel. I Černá zmije a Baldrick vypadají v současnosti tak nějak divně a úplně zabité je to na konci tím, kam to spolu dopracovali (to bylo snad nejtrapnější z celé ságy). Nevidět předchozí série, dopadlo by mé hodnocení ještě hůř, ale z nostalgie dávám aspoň 3. ()

fantoci

Na tomto filmu co bylo jediné se mi nelíbil dabing. Petr Rychlý je hroznej myslím že dobří jsou Jiří Lábus a Jiří Prager jinak nikdo. ()

Wallas

Výborná perlička k završení celé série - všechny charaktery zůstávají ve svých rolích a drží se svého kopyta, což naprosto podtrhuje famózní konec, díky kterému dostává smysl první epizoda první série. ()

filmmovier

Když pominu tu absolutně příšernou změnu jmen, byla to parádní krasojízda. Musím se přiznat, že dabing mi nevadil, ale Jiří Prágr je prostě nepřekonatelný. Parádní tečka za jednou geniální sérií, ve které uvidíme i dosud nepoznané příslušníky rodu Černých zmijí. Edmund s Baldrickem tentokrát cestují časem, v parádním kousku se dozvíme jak vyhynuli dinosauři, opět navštívíme fenomenální královnu Akžbětu I., Napoleona i Shakespeara v podání Colina Firtha. Ta hláška s Kennethem Brannaghem mě dostala...Samozřejmě nesmím opomenout i lady Marion v podání Kate Moss. Prostě naprosto úžasné zakončení fenomenální ságy se všemi starými známými mě absolutně dostalo a zrovna smutním - a asi nějakou chvíli smutnit budu. Protože ten konec, ten konec byl naprosto parádním závěrem, takovým, že lépe to tvůrci ani zakončit nemohli. Chci pátou řadu... Vážně senzace, ať navždy žije rod Blackadderů. Jo a ten Baldrick na konci (překladu na Packala si už nevšímejte) mě taky dojal.... Mohl se objevit i Percy, ale to mi nakonec ani nevadilo. Paráda. Paráda. Geniální dílko a bez diskusí ten nejlepší závěr čehokoliv, co jsem zatím viděl. Takže hodnocení je jasné. Prosím jen o jedno. Předabovat!!! 100%. ()

Mrkvič

Skvělá jednohubka v podání Rowana Atkinsona a Tonyho Robinsona. Právě postava Baldricka je trestuhodně v české verzi přejmenována na Packala a jeho klasická nezapomenutelná hláška "mám vychytralý plán" je nahrazena nějakou trapnou sračkou. ()

July

Perfektní završení Zmijákových příhod. Jen nechápu ten český překlad názvu. Ještěže jsem ho viděla tradičně v originále s titulky :-). ()

noriaki

Možná nejslabší díl z celé série. Inteligentní a cynický humor je až na výjimky pryč. Snaha nacpat do děje co nejvíc událostí se vymkla z rukou, vtipy jsou vyprávěné v poklusu a chybí jim správné načasování. A i samo téma glos se změnilo. Black Adder už neglosuje lidi kolem sebe, ale naváží se do historických postav, což je občas ku prospěchu (Shakespeare), ale většinou ne (kdykoliv jindy). ()

Honzua

Geniální (jako vždycky) už od začáteční ikonografie, kde Blackadder zastřelí posledního anglosaského krále, až přes nakládačku Shakespearovi k rozpuštění parlamentu. Neuvěřitelný políček Brannaghovi aneb jak jednou větou můžete nenásilně dopálit člověka, který jistému tématu oddal svůj tvůrčí život. Mazané plánování, kuličkové pero a Blackadderovo "Hello Darling" Darlingovému potomkovi v bitvě u Waterloo. Přesně jako bych se vracel v čase celou jednou érou britského humoru. Na konci způsobuje sakra těžkou ale krásnou nostalgii. ()

fabecc1222

V dabované verzi hned každého prašti do uší, že je dabing kompletně odlišný od seriálu, a to nejen co se týče obsazení, ale i překladu (Baldrick = Packal, Černá zmije = Bestián...), což mi asi také trochu zkazilo zážitek, ale i celkově je toto podle mě jeden z těch nejslabších dílů Zmijáka a jeho bandy. Vesměs převzaté fóry z původního seriálu to jakžtakž drží nad vodou, samotná zápletka docela odsýpá, jenže na druhou stranu se v žádné době nezdržíme tak dlouhou dobu, aby dokázala něčím zaujmout. Vtipy s bonusovou kartou nebo dinosaury jsou bych řekl tak nějak pod úroveň klasického Zmijího humoru. Paradoxně tak nejvíce potěší známý Zmijácký hudební motiv a parádní, klasický Zmijákův závěrečný song: https://www.youtube.com/watch?v=8kN87BwWkTM ()

Elrond88

65%; v kontextu Černé zmije pro mě nejslabší část; velký vliv na mém hodnocení měl také hrozný dabing (Petr Rychlý ad.), bez něj bych si to užil mnohem víc ()

mcleod

I když v trochu jiném stylu, je tento speciální díl o současném Blackadderovi cestujícím v čase opět výborný. Možná díky novým časovým rovinám, kde sledujeme další členy rodu Blackadderů, se Back and Forth řadí mezi to nejlepší, co v tomto sitcomu vzniklo. Ideální uzavření příběhu... ()

Kosmik 1

Dabing je fakt příšerný, ale za to snímek bohudík nemůže, proto ho ani nehodnotím. Bohužel mi zde britský humor místy nesedl tolik, jak bych si přál. Přitom ho mám docela rád. Takže pro mě bylo fajn vidět pospolu Rowana Atkinsona, Hugha Laurieho, proklatě sexy Kate Moss a Colina Firtha. Ale to je asi tak všechno. 65% ()

Braddy

Taky mi trošku vadila "změna" jmen při dabingu, ale jinak nemůžu tomuto dílku nic vytknout. Miluju Mirandu Richardson! ()

Mr.Jackass

Nic jsem od tohoto půlhodinového skeče nečekal a proto jsem velmi příjemně překvapen a výborně jsem se pobavil. Cestování v čase a jeho útrapy popsané velmi vtipnou formou... ()

kenkaku

Opět myšlenkově mazaně postavená epizoda která díky možnosti (jakkoliv nepravděpodobné hlavně díky faktu, že stroj vlastně postavil Baldrick ;)) použití stroje času nabízí výjevy Britské historie a několik neopakovatelných (a brutálních) vtipů... btw..: se zeptejte učitele Angličtiny na překlad: "Bugger my giddy aunt" a pochopíte (ten můj to přeložit odmítl a jen ptal se kde jsem to sebral ;)) nebo brilantní vetu na téma "hustej" (You really are as thick as clotted cream, that's been left out by some clot, and now the clots are so clotted, you couldn't unclot them with an electric de-clotter, aren't you, Baldrick? ). Nelze jinak než plný počet a doufat v avizované pokračování v roce 3000 :D. ()

Zagros

Pro fanoušky seriálu krásná sentimentální jednohubka se všemi starými známými. Jinak je to spíše zkratkovité zavzpomínání si na doby minulé, kdy se jako berlička použije stroj času. Proč ne. Pár vtipných scén se našlo a pobavilo. Přesto více jak tři hvězdy nedám, fanoušci seriálu si ovšem mohou minimálně jednu přidat. ()

DocBrown

Tenhle dil uz nebyl tak kvalitni jako predchozi 4 serie, ale pulhvezdicky tady udelovat nelze. Preklad i dabing na CT byl opravdu tragicky, takhle prekrucovat jmena je zlocin, ale hodnotim puvodni verzi. Ceska tak o 30% dolu. ()