Deset let po událostech prvního dílu se chudá Kalifornie chystá vstoupit do Unie. Pistolník McGivens se sice pokusí se svou bandou zmařit výsledky referenda, zasáhne však Zorro a jejich záměr překazí. Potom se vrátí na svou haciendu, kde žije coby don Alejandro de la Vega s milovanou manželkou Elenou a synkem Joaquinem, který obdivuje Zorra a otci vyčítá, že není statečný jako on. Ani Elena není spokojená. Vyčítá manželovi, že bojem za svobodu a spravedlnost zanedbává rodinu. Jejich spor dojde tak daleko, že Elena požádá o rozvod a začne se objevovat ve společnosti po boku Francouze Armanda. Mezi zastánci vstupu do Unie a jeho odpůrci, kteří se obávají, že narušená rovnováha sil povede k občanské válce, roste napětí. Zatímco Alejandro na jedné straně utápí manželskou krizi v alkoholu a na druhé dál bojuje za spravedlnost, Elena je nucena spolupracovat se dvěma agenty, kteří znají Zorrovu totožnost a za své mlčení požadují informace o Armandovi. Také Alejandra vedou stopy k Armandovi. Zjistí, že pro něj pracuje i McGivens a že jejich cílem je překazit připojení Kalifornie k Unii. Manželé se při pátrání několikrát střetnou a odhalí Armandovy záměry s novou, extrémně silnou výbušninou. Zorro chce vyhodit do vzduchu vlak, který ji převáží, všimne si však, že uvnitř je jeho rodina. Je odhodlán ženu a syna zachránit a jednou provždy zúčtovat se zrádným Armandem a jeho muži. (TV Nova)

Paity

Už to není ta jednička, poutavá, rychle proudící, nabitá vášní. Už jen to jen jakýsi odlesk. Navíc příběh je jakoby uměle nainstalován, aby to celé "sedělo", což ale každý divák okamžitě rozpozná. Výsledkem pak je dobrodružství na jedno odpoledne. Víc nic. ()

Ripley

Je to typická hollywoodská "dvojka".Slabší a dražší než předchozí díl,ale zdaleka ne tak špatná jako zdejší hodnocení. ()

mirkaaa

Film, který trpí klasickými syndromy dvojek. Zatímco jednička byla vtipná, svižná a měla šťávu, dvojka zkrátka postrádá napětí a více se soustřeďuje na rodinný život. ()

Prochy38

Jednoduché: Vemte původní film, přidejte dítě, trapnost, nerealitu, naivitu a nevtipnost a máte tento film. Jak se mi první snímek fakt líbil, tak tady už spíše skřípu zuby. A. BAnderas je pořád skvělý Zorro, C. Z. Jones je snad ještě krásnější, ale ten jejich potomek mi z filmu dělá hloupou frašku. Z toho plyne, že film klesl o dvě tři divácké generace nížeji. Stejně jako v Mumii, velké filmové klišé dvojek, přes které já se nehodlám přenášet. ()

Hanes88

Ne ne ne a ne. Tohle pokračování bylo těžké zklamání. Nevím, co přesně tím tvůrci sledovali. Jako Banderas si zahrál svoji roli dobře, ale celkově a hlavně dějově to byla opravdu blbost. 35%. ()

Jayem

Podla môjho očakavania je to sklamanie. Aj ked sa to zo začiatku celom dobre rozbieha asi po 20 minutach to ide dole vodou. ()

matmanX

Naprosto stejný případ jako u Mumie. Na zábavném dobrodružném filmu se musely vydělat prachy a tak se splácalo pokračování s nepřímou úměrností rozpočtu ke kvalitě. Všechno je krásně politicky korektní a neškodné, bez krve, s dětským vedlejším hrdinou, a nakonec ještě přidáme pokuřujícího koně. O víkednu na to zajdou rodinky s dětma, nějak si to vydělá než se objeví špatné recenze, a je to v suchu. ()

Ollie235

Bavil jsem se o kousek víc než u Zorro: Tajemná tvář. Vrchol televizní zábavy to rozhodně není, ale mám pro oba film částečnou slabost. Mezi Banderasem a Catherine to hezky vře a jiskří. A ženská jako ona se šavlí v ruce? No co víc si přát. ()

Sochorisko

Klasický pokles stylu, napětí a zajímavosti v tomto druhém díle, poměrně úspěšného filmového kousku. Zorro, idol všech chlapeckých srdcí, nás opět naplňuje touhou být jako on, umět šermovat jako on a chovat se jako on. Ukázka tradičního "dobra" proti klasickému "zlu". Občas nám ale ony dramatické a akční scény přejdou v cosi, co se nedá nazvat ani nudou, natožpak filmem. Člověk najednou má chuť to vypnout. Celkově ale žádný propadák. Na oba dva díly se dá koukat.. Ale další díl bych už nedoporučoval .. ! ;D ()

kecinzer

Chvílemi se vám zdá, že jde o strašnou trapárnou, ovšem občas má tento výtvor i světlé stránky. Každopádně kdyby nebyl tak dlouhý, určitě by to přispělo jen k tomu lepšímu. ()

Lilloos

Překombinované politikaření a manželská krize v rádoby zábavném kabátu. Herci nic moc, hlavně Antonio už funí z posledního. Kam se poděl ten akční krasavec z jedničky? ()

kaze

taká rozprávka pre malé deti. Myslím, že starý Zorro bol oveľa lepší. Tento bol prehnaný. Pripadalo mi to ako rodina Úžasných. ()

Mat21

U některých filmů by bylo lepší, kdyby zůstalo pouze u jednoho dílu. Legenda o Zorrovi na mě působila klasickou vykrádačkou úspěchu prvního dílu bez hlubšího dějového zpracování. Navíc příliš sebejistý a štěstěnou oplývající Zorro, který zvládá 8 metrovými skoky dohánět koně, k výslednému dojmu z filmu taktéž příliš nepřidal. Vše alespoň zachránily velmi povedené efekty, i když jich nebylo příliš, a celkové prostředí. ║15.11.2008║ ()

Bozvav

Slabší než první díl, ale úplný průšvih to není. nejvíce mi asi vadilo to klišé, že násilnický hrubián musí být primitivní šereda, naopak uhlazený gentleman je hlavní slizoun. Osvěžujícím prvkem byl syn Zorra, jinak scénář stupidní, humoru pomálo. jako celek slabší průměr. ()

#47

U výčtu žánrů zcela nepochybně chybí "KOMEDIE", někdo by možná ocenil kdyby byl Zorro pojat vážně...ale pak bych já takhle vysoko určitě nehodnotil. U řady scén jsem se opravdu upřímě smál, akční sekvence byly opět velmi efektní, příběh jak vystřižený z Bonda (vzhledem k režisérovi se není ani čemu divit), výborný Zorro Junior (trochu mi dokonce připominal toho smrada ze 4 pokojů )... těžko dokážu říct, jestli byla Legenda o Zorrovi lepší než její o sedm let starší předchůdce...ale každopadně jsem zažil 2 hodiny svěží a zábavné podívané a doufám že se ještě dočkáme třetího dílu. ()

Puol

Efektne spracovaný, ale plytký film. Chýba postava podobna tej , ktorú stvárnil Antony Hopkins v prvom diely. Banderas je v pohode. ()

Šílený Zorro

Šílený Zorro

30.04.2011

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

„Restartér“ Bonda zkusí komiks

06.02.2009

Studio Warner Bros. chce navázat na megaúspěch Temného rytíře a po vzoru Harryho Pottera plánuje rozmáchlou sérii o gothamském mstiteli. Takže trilogií to neskončí, ať už bude Nolan ochoten v… (více)

Bay sa pohrá s robotmi

Bay sa pohrá s robotmi

14.07.2005

Bayova dovolenka na Ostrove sa pomaly končí a režisér už všetok svoj pracovný čas venuje príprave akčného (a primerane drahého) sci-fi plného pestrofarebných robotov s názvom TRANSFORMERS. Jedným z… (více)