Je prvního dubna a Sylvie se dopouští osudové chyby. Opuštěná a sklíčená se vydává do ulic velkoměsta vybojovat si svou lásku zpět. Překonává jednu překážku za druhou a doufá, že svůj vztah zachrání. Netuší, že se řítí k fatální kolizi. Tenhle den, by raději začala znovu. Celovečerní absolventský film Restart vznikl v koprodukci mladé pražské společnosti Axman Production, FAMU a finské Univerzity umění a designu v Helsinkách. Restart vypráví o jednom dni v životě mladé Sylvie (Lenka Krobotová). O dni, ve kterém se její život rozpadne jako domek z karet. O dni, který by raději začala znova.

Moderní a originální vizuální styl filmu Restart je výsledkem spolupráce českého režiséra Julia Ševčíka a finského kameramana Kasimira Lehta. Subjektivně pojaté vyprávění nabízí pohled na okolní svět Sylvinýma očima. Expresivní obrazy vtahují diváka hluboko do nitra hlavní hrdinky.

Restart je osobité, experimentální drama ze současnosti. Česko-finský štáb natáčel film v průběhu roku 2004 na lokacích po celé Praze: v klubech Radost FX a Roxy, v reálných bytech a fast-foodech, v nákladných dekoracích, které postavil architekt Henrich Boráros. Post-produkční práce včetně střihu, zvukového designu a realizace speciálních efektů probíhala ve Finsku. Film byl natočen na formát Super 16mm a následné zvětšen na promítací formát 35mm (1:1,85). Soundtrack filmu obsahuje skladby od The Nihilists a housové tracky Ecsona Waldese. Původní hudbu k filmu vytvořila kapela Khoiba. (oficiální text distributora)

ad

Uz me ty filmy o promiskuidnich kravkach, ktere sami nevi co chteji a co jsou zac a citi se velmi ukrivdene, kdyz to nevi ani ostatni, nebavi. Kdyby takovych lidi nebylo na svete mraky, mozna by se dal vznik tohoto filmu obhajit, ale takhle zbyva jen samoucelna vizualni onanie. Sednete si do kterehokoli baru a dostane se vam autentictejsiho zazitku na dane tema.. ()

zette

Pokud nedate filmu poradny pribeh, muze mit vyborny soundtrack, tocit kamerou, menit filtry a dobry film z toho stejne neudelate... ()

O´Hara

Děj mi nic neříkal, postavy taktéž. Záživnost skoro nulová. No a ty 2* jsou jen díky tomu zpracování. Ve zkratce: celkem nuda. ()

Radiq

Celou dobu čekám na nějakej restart, jako že se ta podělaná pražačka konečně vzpamatuje a začne se chovat trochu racionálně, ale to se nestane. Ale to by mi nevadilo - řekněme, že to bylo jen vykreslení postavy. Ale nepřitáhl mě ten styl. Jako že představa co když to a co kdyby to... A ono se to pak mate a mě to sere. Tento film se dá taky charakterizovat tak, že to je film, ve kterým se dá čekat na soundtracku song od Ecstasy of St. Theresa (kterej se tam ale myslím není - ale zas je tam Khoiba, což je podobný). Rozhovory postav byly umělý a křečovitý a nepřirozený, stejně jako ty situace. Takže jediný, co můžu pochválit, je hudba. ()

aniabo

Vyloženě sugestivně natočený film, spousta vizuální nádhery, střih a kamera/světlo/barvy boží, všechno vnímá člověk se Sylvou, jejíž příběh mi přijde absolutně přesný - když už se to sere, tak pořádně. Chvíli trvá, než si člověk zvykne na poněkud stylizované herecké výkony, ale druhá půlka už absolutně zaujme. Spíš než cokoliv jinýho mi film připadá jako perfektní svědectví své doby před nějakejma těma deseti lety, kdy se chodilo v Praze do Roxy nebo do Radosti, holky měly barevný čočky, všichni nosili ty samý brejle proti slunci z vietnamský tržnice (raybany jakoby vůbec nebyly, mimochodem kam se poděly ty tržnice taky?), zároveň ze všech stran jede depresivně alternativní Khoiba v soundtracku..Zábavný ještě je, jak se v tomhle filmu ukážou později všichni známý lidi: Xindl X jako scenárista (co na tom teda tak vymejšlel nevim, nicméně pár trefnejch scének ze života tam je), Julius Ševčík jako začínající režisér, Krobotová a Krobot (hraje nasranýho souseda), zfetovaná Anička Polívková a drsná blbá blondýna Pazderková za barem. ()

tomeek

Když jsem si uvědomil, že jediné, co se za prvních 40 minut stalo, bylo, že hlavní hrdinka ztratila kabelku, ani jsem to nedodíval. Rádoby cool, megafiltry, vedle kterých je instagram krasohled - vůbec mě to nebavilo. ()

kocik1 odpad!

Načmárat na peřinu "sbohem" je možná cool, jenže kdo to zbaští, může být i vůl. Moderní vizuál na něčem, co je podle mého názoru o ničem.:-( ()

dr.fish

V roce 2005 to byl film svěží a nápaditý- alespoň pro mne. Dnes oceňuju kameru a ten nezávislý kabátek. Bohužel samotná zápletka je trochu ošoupaná a nepřekvapí. Vzhledem k tomu, že to možná je to nejdůležitější na celém snímku, zbývá už jen ta atmosféra a styl, kterým se to tenkrát dělalo. Dneska asi málo životný snímek, ale Khoiba k tomu hraje pěkně. Krobotová tu má svou největší životní roli. 70% ()

Jazzzz

Tak tento film jsem hltal už od začátku. Jak mám ještě teď v živé paměti to jak jsem se u King Konga kousal v Kině nudou tak teď můžu porovnat a Restar je skvělý. Pouhých 85 minut mi přišlo dlouhých jako celý den, a to nejen jednou ale celý den dvakrát. Jeden postřeh, který mě napadl během filmu: Filmy jsou černobílé nebo barevné, tento film je modro žlutý! A co vytknout? Snad jen tu zamotanost, ale to byla moje chyba, že jsem se nestíhal orientovat. Určitě bych byl hrozně rád kdybych mohl tento film shlédnout ještě jednou! ()

Ravi

Taková studie jednoho aprílového žertíku, kdy se občas prolínají obavy s realitou, ale ke konci se to ustálí, takže se vyplatí to shlédnout. Na české poměry vynikající, okouzlující a neobvykle poutavé. Jedinou emoci, kterou to ale vyvolalo byl pocit zadostiučinění, přičemž nevím, zda je tohle emoce, kterou jsem od filmu chtěl. Asi ne. Film je takovým vztyčeným ukazováčkem nad rozpustilostí dnešní doby. Ale podle mě je to málo. 65% = 3/5 ()

Autogram

Prvoaprílový žart nemusí byť vždy vtipný, hlavne keď si ho Sylva urobí sama zo seba. Film je zaujímavý experiment na štýl neláskavej českej komédie a to vysoko oceňujem. A tiež množstvo zaujímavých vizuálnych prvkov, dobre stvárnené predstavy a celkom podarený a napínavý príbeh. Čo na tom, že koniec nemá zmysel, veď sa vie, že rozmaznané puberťačky nevedia, čo chcú, a ženu ani kvetinou neudrieš. –––– Slib mi, že si mě nikdy nevezmeš. Slib mi, že se z nás nestane pozlacená jmenovka na dveřích. –––– Dělej! Tak udělej konečně něco! ()

klima777

Sylvie je afektované, "vyspeedované" taneční dítě. Restart je pozoruhodný, byť v zásadě neoriginální film. Zvykne-li si divák na takřka solipsistickou perspektivu, nezbývá uznat, že Ševčík má slušně nakročeno... otázkou zůstává kam. Stane se Genorem Hollywoodu či slavnou Nemesis tuzemské kinematografie? Uvidíme... (2,5*). ()

silent cut

Na tenhle film jsem se vydal do multiplexu...jsem z menšího města, takže samotná cesta do kina by možná scénáristicky mohla působit zajímavěji než poměrně banální příběh Sylvy, která si za všechno může vlastně sama...jenže o tom to je... věci jsou mnohdy jednodušší, než bychom si přáli...často žádáme o radu, přestože sami moc dobře víme co je třeba udělat a občas se překotně řítíme do neznáma, přestože nejlepší, co bychom mohli udělat, je sedět na místě a počkat. O formě se tu nebudeme bavit, ta je bez diskuze... U titulků jsem seděl a koukal...nevěděl jsem co si o tom mám myslet...někdo v přední řadě znechuceně odhodil svůj popcorn... asi takhle... je to film, u kterého byste neměli přemýšlet, zkuste se vcítit...pochopit...pak je to bomba... ()

hot_spot

Jasně, vizuální stránka je cool až na půdu, ale... Je sice pěkný, že se občas objeví český film, který není hořkou komedií o tom jak je život na hovno, bohužel Restart je jednoduše blábol. Taková dějová prázdnota by nepůsobila rušivě při čtyřiceti minutách stopáže, tvůrci ale očividně za každou cenu chtějí překročit aspoň 80 minut, proto do filmu cpou hromady samoúčelných vizuálních vychytávek a nesmírně rušivě působí taky neustálé "alternativní děje", které si Sylvie vytváří ve své hlavě a v ději to dělá akorát guláš. Většina replik hlavní hrdinky působí šroubovaně a její chování někdy sahá za hranice zdravého rozumu. Julius Ševčík ale nemusí být nutně špatný režisér, na tomhle námětu by si vylámal zuby kdekdo. Kdyby zkusil černou komedii, možná by nás příjemně překvapil. ()

Specs

Hlášky: Sylvie: - "To znám, nejdřív kytku a pak páčidlem do hlavy a brutální znásilnění." šéf: - "Vynechala jsi tu fázi, kdy tě svážu do kozelce a přinutím tě něco vymyslet." & Sylvie: - "Slib mi, že si mě nikdy nevezmeš." Martin: - "Slibuju." Sylvie: - "Slib mi, že nikdy nebudeme mít dvě roztomilý děti." Martin: - "Slibuju." Sylvie: - "Slib mi, že se z nás nikdy nestane pozlacená jmenovka na dveřích." Martin: - "Slibuju." ()

ondrech

Kamera: Kasimir Lehto..... sedmdesátiminutový orgasmus kameramana by si zasloužil i hvězdiček deset. Tolik inovace, nových pohledů... Kasimir mě velice příjemně překvapil. A docela výjimečně mi nevadila ta tuna přepalů a třepající se obraz. Bravo! ()

Jste Otrlý divák?

Jste Otrlý divák?