Když se zrodil tisíc a jeden ostrov Zeměmoří, ovládali planetu svými zlovolnými silami nejděsivější bytosti ze všech - Bezejmenní. Řádu kněžek se ale podařilo ukovat z víry vzácnou runu míru, která nastolila v Zeměmoří klid a zahnala Bezejmenné do hlubin chrámu na ostrově Atuan. Jenže pak byla runa rozlomena a světem se začalo šířit jako mor zlo v podobě nájezdníků. Podle pradávné pověsti se má ale jednoho dne objevit mladý čaroděj, který runu opět spojí a přinese do světa ostrovních národů trvalý mír. Oním vyvoleným je kovářův syn Ged. (oficiální text distributora)

hell_boy

Velice příjemné překvapení. Mix Harryho Pottera a Pána prstenů v nízkorozpočtovém provedení, ale se slušnými hereckými výkony a poutavým příběhem. Kvalitních fantasy se točí strašně málo, tak jen houšť takových titulů. to monolog: kdyby se měl hodnotit každý film podle knižní předlohy podle toho, jak moc se jí drží, tak by jsme se většinou pohybovali poblíže odpadu (mimochodem rozdíly, které jsi vyjmenoval mi zase až tak markantní nepřijdou, zkus si přečíst Lukjaněnkovu Noční hlídku a pak kouknout na film a následně vypsat rozdíly...bylo by to na celou knížku :)) ()

Brasi odpad!

Vrazi! Mordýři! Ničemové! Všichni, kdož se podíleli na tomhle masakru mýho nejoblíbenějšího fantasy světa. Absolutní zruinování veškerýho potenciálu, který příběh Zeměmoří pro zfilmování má. Mnou udělenej "odpad" nikdy nebyl tak případnej jako tady. Odpornost a naprostý pohrdání původním dílem. Na druhou stranu musím uznat, že takhle silný emoce ve mně film nevzbudil už hezky dlouho... ()

MickeyStuma

Dvoudílný dobrodružný fantasy příběh televizního kanálu SyFy je přesně takový, jaký může být očekáván. Velmi známý příběh upraven ku prospěchu svému a dějově roztáhnutý téměř do tří hodin, se nás snaží nějak kulturně povzbudit. Napětí ale aby divák hledal snad mikroskopem a samou nudností aby se dopoval kofejnem, neboť na uspání je to celé tak akorát. Po obrazové stránce to sice není zase až tak špatné a je vidět, že si tvůrci na vizuálních efektech dali hodně záležet, jenomže takhle, jak to bylo předloženo, to bylo zcela zbytečné. Zkrátit dějství na jeden celovečerní film by bylo velice kuprospěchu. ()

papaguy

Nejsem si jistý, jestli je dobrý nápad předělat knižní předlohu pro dospělejšího čtenáře na film pro děti. Výsledkem je totiž zákonitě spousta naštvaných diváků. Tvůrci filmu přetavili kultovní fantasy s poměrně temnou atmosférou na dvoudílnou roztomilou televizní pohádku. Co zůstává, je nějaké to duchovní ponaučení (o sebepřijetí, a že rozum a víra musí zůstat v rovnováze) a špetka té hororové atmosféry, takže děti se z toho vyvolaného Stínu po..... strachy. Takže fakt nevím, kdo se na to bude dívat.:-) ()

ER

Film se světlými místy,ale těch bylo dost málo.Evidentní mišmaš Pána prstenů a H.Pottera, který občas zaujme, aby se vzápětí nedostavil pravý opak. Konstrukce děje není špatná,občas se povede i nějaký ten efekt. Jenže pak se dostavuje plytkost ve vyprávění, ve stylu"tohle se stalo",aniž by to jakkoliv upoutalo diváckou pozornost. Herecké výkony jsou přiměřené TV filmu...nenadchnou,ale neurazí. Což v podstatě platí pro celý film a s přihlédnutím na TV produkci přidávám hvězdičku navíc. ()

Akitenshi

Paní Guinová má štěstí, že ještě žije, jinak by se nejspíš obracela v hrobě. Vím, že když se natáčí film podle knížky, nemůžete do něj dát všechno, někdy se film od knihy odlišuje v mnoha ohledech a stále to je dobrý film... Tím chci říct, že hlavní je myšlenka a pokud si jí dokáže film zachovat, nemusí a vlastně by ani neměl být udělaný podle knížky, ale tohle... krucinál, tady tu knihu snad nikdo nečetl... ()

Yahey

Dá se na to koukat. Příjemné fantasy s klasickým hrdinou, jeho mistrem, stínem (ten je povedený) a sexy animou (jde zřejmě o pornoherečku). Začátek je svižný, konec se čím dál víc rozřeďuje do klišé. ()

Rodin

Jako milovník literární předlohy jsem byl velmi zklamán. Pro neznalé ale může jít o vcelku slušný a poměrně vkusně natočený fantasy film, který neurazí. Ale ani nenadchne. ()

Petike

Myslím, že aj David Lynch sa napriek jeho neslávne nepodarenej adaptácii Duny snažil k danej látke pristupovať s úctou a relatívnou vernosťou aspoň niektorým veciam (hoci pointu zabil). Tí, ktorí v Hallmarku spískali túto adaptáciu a nedovolili LeGuinovej zasiahnúť, kým bol ešte čas pripomienkovať, nemali v sebe ani toľko slušnosti, aby si vstúpili do svedomia a priznali si, že čo-to nepekne zbabrali. Hviezdu tomuto počinu dávam iba za fakt, že Glover solídne hraje Ogiona a Tenar neobsadili najhoršie. P.S. Ešte pár týždňov môžete na BBC Radio 4 Extra popočúvať šesťdielnu rozhlasovú adaptáciu pôvodnej trilógie. Kašlite na túto minisériu a bežte radšej počúvať rozhlasovú verziu. Je to tisíckrát vernejšie a krajšie spracované. ()

LuNaj

Nčetl jsem knihu, takže se nejrůznější odchylky od ní nepromítnou v mém hodnocení. Já jsem byl velmi mile překvapen. Ani jsem nečekal, že to bude až tak dobré. Kvalitní, nízkorozpočtová fantasy ve stylu Pána prstenů. A navíc jsem tady potkal Kristin Kreuk ze Smallville;-) ()

pekas

Nad zdejším hodnocením už se raději ani nepozastavuju. Výborná fantasy, která se mi líbila podstatně víc, než Pán prstenů. Celou dobu neztrácela na zajímavosti i přes bohatou stopáž a díky za ni. Kratší by jistě tento film lepší nebyl. Hlavní hrdina Shawn Ashmore, zde uveden na patnáctém místě v obsazení : ))), měl hodně netypické vlasy (v X-Men vypadal hodně jinak) potěšil, ženské zde jsou taky nádherné. A hlavně příběh je velice povedený - ne knihu jsem nečetl. Za mě 100%. ()

matab

Chudák knížka. Jako malý jsem jí měl moc rád. Jen za úcty k literární předloze a dobrému námětu dávám dvě hvězdy. Obsazení nic moc, pochopení knížky nulové. Efekty už snad radši nebudu ani komentovat. :-( S bídou 30 %. ()

Galenius

Bohumžel, nelze než se přiklonit k hodnocení monologa. Četl jsem knihu, celou sérii. Toto mi připadalo, jako by vzali děj všech knih, smíchali to dohromady a pák náhodně poslepovali v náhodném pořadí beze smyslu. Snad jen občas slušné herecké výkony to tahají z totálního propadáku. ()

Santek

To je pořád jen Pán prstenů. Sakra jsou přece i jiné fantasy. Já si někdy připadám jak v monopolní společnosti. Podle diváků je nejdříve pán prstenů a pak dlouho nic. I pán prstenů na hluchá a slabá místa. Mně se tohle líbilo. Já jsem tuhle knihu taky nečetl a na to, že to byl televizní formát, to bylo velmi hezky zpracované. Ten závěr byl překvapivý. ()

yugy

Obdivuji, jakým způsobem se tvůrcům filmu podařilo vypreparovat všechno, co dělalo knížky Le Quinové zajímavé a originální. ()

romulus

Skvělá fantasy, která sice nedosahuje kvalit LOTRa, ale i tak se nudit určitě nebudete. I když jsem knihu nečetl, tak se jedná o velmi zajímavý a propracovaný film. Herci jsou dobří, jenom škoda že z nich není nikdo z námý (jedinou vyjímkou je zde Danny Glover, který je na plátně asi celkem 15 minut). ()

Tempest

Asi, podle jiných komentářů, jsem měl štěstí, že jsem nečetl knižní předlohu. Mě se film docela líbil, určitě je to spíše televizní film, ale na něco z produkce TV je docela kvalitní. Film plyne docela poklidným tempem, žádné velké akce, ale je takový pohodový. Když budu chtít zrelaxovat a pustit si něco příjemného, tak bych šáhl po něčem podobném. Ostatně i z žánru fantasy se jedná o tu lepší část, určitě je lepší než řada nových a podstatně dražších "A" filmů, které nedávno běžely v kinech (jako např. nový Conan, Válka Bohů nebo Solomon Kane). ()

numan

Vcelku milá pohádka z rodu příběhů esteticky zjizvených mladých čarodějů, hobitů a Glumů a tak... Navíc docela mrská, bo nebyl čas se moc vykecávat. Zkuste narvat takovou bichli do necelých tří hodin. :o) ()