Nepohodlný

• Velká Británie The Constant Gardener (více)

V odlehlé části Severní Keni je nalezena brutálně zavražděná aktivistka Tessa Quayle. Její manžel Justin, člen Britského vysokého komisařství v Nairobi, se rozhodne vyšetřit smrt manželky na vlastní pěst. Důkazy ukazují na zločin z vášně. Proto se Quayle pronásledovaný výčitkami a pověstmi o nevěrách své zesnulé ženy vydává po stopách její minulosti. Bude muset riskovat vlastní život a projít tři kontinenty, aby odkryl pravdu. Díky přístupu k diplomatickým tajemstvím začne postupně odhalovat spiknutí, které je mnohem rozsáhlejší, než by si kdy dokázal představit... Nepohodlný byl natočen podle románu bývalého příslušníka britské zpravodajské služby, nyní světoznámého autora špionážních bestsellerů, Johna le Carrého. Režisérem thrilleru je Fernando Meirelles, který má na svém kontě nominaci na Oscara (za režii filmu Město bohů). Hlavní role ztvárnili Ralph Fiennes (nominovaný na Oscara za Anglického pacienta a Schindlerův seznam) a stále oblíbenější herečka Rachel Weisz. (oficiální text distributora)

venca163

Už jen herecky ten film stojí za to. Ralph Fiennes je tu výbornej a kdo by nemiloval Rachel Weisz? Film nutí přemýšlet, scény hezky drží pospolu, dobře gradujou a celý to neni shozený nějakym senzačnim závěrem nebo přehnanou agitkou. (80%) ()

Smileface

Trochu nudné. Příběh obsahuje přílišné natahování než se začně něco dít, to co mu ovšem dodává na atraktivitě je zajímavý námět, až mrazivě reálný a vůbec bych se nedivil kdyby farmaceutické firmy něco takového opravdu prováděli. Tyhle firmy mající své lidi všude možná stojí i za problémy českého zdravotnictví(viz. Miloš Zeman - Vzestup a pád české sociální demokracie). ()

Danula13

Na můj vkus trochu rozvláčné, nicméně výborné drama ze světa velkých korporačních peněz ve stínu globalizace a zkorumpované politiky. Ano, o tom je dnešní svět, před kterým normální smrtelníci záměrně zavírají oči. ()

darwin

Nesmírně důležitý film o skutečných problémech, které se týkají nás všech a o dvou lidech, kteří se s tím snaží něco udělat. A jako bonus okouzlující Rachel Weisz. Jen tak dál Fernando. ()

Lavi

Velmi zajímavý snímek zachycující aktuální téma problémů třetího světa. "V Africe nejsou vraždy, jen politováníhodné smrti..." K tomu přesvědčivé a strhující výkony Ralpha Fiennese a Rachel Weisz, nebo výborná kamera zachycující atmosféru slumů Nairobi či nebezpečného jižního Súdánu. ()

masr

Dlouhý, pomalý film. Zčásti mi zapadl mezi Hotel Rwanda a Lord of War.. Jenže ve mně nezůstal jako ten film, o kterém tu lidi hovoří. Není to pro mně film o tom, jak odporný je svět byznysu a politiky... To mizí, to je známé, je to nevyposlechnutá každodennost...Jiná věc zůstává...Pořád totiž nemohly zmizet Tessiny pohyby a tvář, jezero a ptáci, tiché zoufalství a nepoddání se . Nejdřív tři hvězdy. Když nemizí z paměti, čtyři. Nakonec pět. Co jiného pro toho, kdo ukáže, že víra a domov může navěky být v jediné ženě. 90% ()

chmíří

Afrika je krásná a drsná země a tento snímek ukazuje obě dvě polohy! Na jedné straně snímek vypráví o bezohlednosti západního světa a přesvědčuje nás že s tím musíme něco dělat na straně druhé nám skvělá kamera ukazuje krásu afriky. To co je zajímavější si už každý vybere sám... ()

Borec3

Ze začátku mi meirellesův dokumentární styl namířený na dva známé holly xichty (jinak je tomu u kultovního Města bohů) působil dost nepříjemné stavy. Boural vžitější uhlazenost, podobně, jako to dělají například fotografie hvězd a ikon od Antonína Kratochvíla - fotka dítěte umírajího na aids dýchá stejným přístupem jako jeho fotka Johnyho Deppa a jiných. Ale zpět k filmu. Pak jsem na to zapomněl, nastal hlubší ponor do modrooranžově laděných obrazů a předně, do příběhu. Ještě přesněji, do mrazivě-aktuálního příběhu o bezcennosti života a váze tučného účtu. Fiennes - parádní proměna. ()

Rudinsky

Dávam 5 hviezdičiek, i keď možno mierne nadhodnotených. Každopádne je to určite štyri a pol, a tak mi nedá opäť aktivovať svoju dobrácku dušu a trošičku prižmúriť okom. A možno ani nechcem. Fantastická kamera, ale skutočne fantastická, zatraktívnila už aj tak odvedenú špičkovú filmársku robotu. Ralph Fiennes JE vinikajúci herec, ktorému sedia v tomto filme všetky výrazové polohy, Rachel Weisz moc nemusím, pretože jediné čo vie je zdvíhať obočie nad svojim pološkuľavým výrazom drsnej AFRICAN WOMAN, ale budiš. V tomto filme jej tá poloha sedí oveľa menej ako v Constantinovi, ale na vyjadrenie zložitého, ale krásneho vzťahu medzi ňou a Justinom to zvládla obstojne. Príbeh roztrhaný na viac úrovňové rozprávanie jednoducho zbožňujem, krimi zápletka originálna a aktuálna, a koniec - poviem to jednoducho - žiadne klišé a s citom predostretý. Pretože Meirelles vôbec netlačí na pílu, nesnaží sa byť hyper coolový, nesnaží sa byť dojímavý a ani prepepřený samoúčelnou akciou - jednoducho to podal chlapsky a správne režisérsky a je to kvalitná podívaná:D Vrelo odporúčam, obzvlášť jedincom, ktorí majú tendencie uvedomovať si silu vzťahu a emócií. Pretože mechanickí popcornoví borci nedocenia niektoré prekrásne nápady v tomto filme. 96% ()

Han22

Nepohodlný kombinuje několik žánrů - krásnou a smutnou romantiku, která vrcholí překrásným a smutným finálem v závěru filmu, dále pak silné sociální drama z Afriky a otázky zneužívání moci nadnárodními korporacemi ve spoluprácemi s mocnými papaláši ve vedení různých vlád no a za třetí tu máme celkem slušný thriler. Zatímco dramatická rovina funguje skvěle a přinutí člověka k zamyšlení nad tím co se v Africe děje (než nad tím běžný člověk mávne rukou, protože v Africe je chudoba, války a umírání prostě normální a nikomu to dnes už ani nepřijde divné); thrilerová část je slabší, protože od začátku mi bylo jasný, že hrdina toho moc nezmění a pokud jo, asi to nepřežije. Nicméně velice působivý film, využívající krásnou world-music i výbornou kameru se skvělým Fiennesem. ()

Cracker

Veľmi zaujímavá dráma, trochu mi to pripomínalo State of play. Slušné tempo, hudba ktorá dokázala vyčarovať napätie a herci ktorý hrali ako o život:D ()

Jaccobos

Komornější film, který má mnoho kvalit, které nedokáži - ne vnímat, ale ocenit... Podobně jako v Anglickém pacientovi ()

adam9

Bohužel, v takovém "sviňském" světě dnes žijeme. Film krásně ukazuje, jak farmaceutické společnosti nakládají s lidským životem a kam až jsou schopny zajít, když jim jde někdo po krku. Neskutečně mě dojal konec, a to nejen kvůli toho SPOILER, že musel zemřít jeden láskyplný pár, ale také ta hudba k tomu byla povedená. Rachel byla zde opět skvělá a po zásluze získala Oscara. ()

Mistickzz

No jo, Meirelles už pri Meste Bohov predvádzal svoj talent a v tomto prípade, tiež nesklamal. Dráma, ktorá sa tvári aj ako thriller je jedinečnou ukážkou ľahkosti, kamerových vychytávok a skvelých hereckých výkonov. Už dlho vo mne tak film nevyvolal emócie a záverečná pieseň je lahoda nie len pre uši, ale aj dušu. 85% ()

Wally

Profesionálně odvedený film se silným příběhem....o tom, že je 'černý' kontinent západní civilizací permanentně a vědomě 'znásilňován' a farmaceutický průmysl a společnosti jsou jedno velké svinstvo se už ví...nebo spíš, kdo chce, tak ví...tento film to jen vkusně připomíná...a smutně... V podstatě jsme rukojmí tohoto systému. ()

cab

Manzelka (Rachel Weisz) diplomata (Ralph Finnes), ktery ma zalibu v zahradniceni, je velmi zvidava zena a je hrube nespokojena s bezlidskymi pokusy farmaceutickych firem na kenskem obyvatelstvu. Za svou iniciativu je potrestana a jeji manzel se musi rozhodnout, co udelat s jeji rozdelanou praci. Dalsi drsny pribeh dnesni smutne reality dusneho africkeho prostredi, ktere je nevycerpatelnou studnici nametu v mistrne rezii tvurce Mesta bohu (Fernando Meirelles). 95% ()

Balu...

Utahané, roztřepané a chvílemi nudící. Přesto obsahující výmluvné odpovědi na otázky, které nás ani vlastně nenapadají. ()

Další špionážní adaptace na cestě

Další špionážní adaptace na cestě

30.03.2014

John le Carré je britský klasik thrillerové špionážní literatury a v poslední době se s kvalitními adaptacemi jeho knih roztrhl pytel. První vlaštovkou byl Nepohodlný, zfilmovaný před 10 lety, ale… (více)

Rachel Weisz v „sexuálním dramatu“

Rachel Weisz v „sexuálním dramatu“

24.09.2010

Někteří z nás nepotřebují vědět víc, aby se začali těšit do kina. Jsou tu ale i další zajímavá fakta: scénář pod názvem 360 píše oscarový Peter Morgan (zřejmě nejvytíženější scénárista současnosti) a… (více)

Město nepohodlných slepců

Město nepohodlných slepců

14.06.2007

Město bohů a Nepohodlný jsou dva pádné důvody, proč příznivci náročnějších filmů dychtivě čekají na další tvůrčí počin brazilského režiséra Fernanda Meirellesa. Tím spíš, že natáčení, které Meirelles… (více)

Poslední podfu(c)k

Poslední podfu(c)k

12.10.2006

Nováčik Rian Johnson, autor nízkorozpočtového high school noiru Brick, vymetače nejrůznějších filmových festivalů, se opět chystá vkročit do nezávislých vod, tentokrát však s oscarovým záchranným… (více)