Slevinovi se právě moc nevede. Jeho dům byl určený k demolici a on se vydává za svou přítelkyní, která má však již jiného. Aby se dostal z toho všeho, půjčí si byt svého přítele Nicka Fishera v New Yorku, zatím co on je mimo město. Avšak Nickova nepřítomnost přibude na seznam jeho problémů. New York je nebezpečné místo pro život, s podsvětím plným kriminálníků a gangsterů. Ale dva z nich jsou nejrespektovanější: Rabbi (Ben Kingsley) a Boss (Morgan Freeman). Kdysi partneři a nyní úhlavní nepřátelé. Jeden druhého obviňují z nedávných záhadných vražd bookmakerů. Mezitím se Slevin seznamuje se svou krásnou sousedkou Lindsey. Jejich flirt je však brzy přerušen, když se Bossovi lidé vrátí pro Nicka do jeho bytu. Nikdo neví jak Nick vypadá a Slevin gangstery nedokáže přesvědčit, že není ten koho hledají. Slevin se tak ocitne před Bossem a dostane onu příslovečnou nabídku, která se nedá odmítnout - Slevin zabije Rabbiho syna a jeho dluh bude splacen. (oficiální text distributora)

Hwaelos

Mám strašné nutkání dát filmu čtyři. Opravdu jsem se bavil (kromě natahovaného konce), Willis byl se svým jedním výrazem důvodem chrochtat blahem, stejně tak roztomilá Lucy Liu (vážně jí je přes čtyřicet?), i ten ňouma Harnett byl dost k světu s dvakrát přeraženým nosem (obzvláště v diskuzích nad výrazovou logikou s Benem Kingsleym). Nemyslím si, že by scénář byl tak špatnej, ačkoli to okecávání na konci si mohli ušetřit - blbějším divákům už souvislosti tou dobou zapadají dávno. Vizuální nápady s tapetami se mi taky líbily. Jen filmu schází ona Ritchiovská údernost, s jakou servíruje každé "bang bang". Rapidstřihy, ostré stíračky, umění utnout v nejlepším... ()

Terva

CHYBA VE FILMU - Když příjde Slevinova sousedka pro cukr a po rozhovoru odchází - má bílé ponožky, když se ale v zápětí vrací zpět pro cukr, který zapomněla, má červené ponožky. Scénář : Jason Smilovic. Kamera : Peter Sova. Hudba : Joshua Ralph ()

zablaga

"My name is Goodcat, you can call me Mr. Goodcat". Ani neviem ako opísať pocity, ktoré to vo mne zanechalo. Môžem však len odporúčiť. Je to niečo výnimočné s úžasným príbehom, hercami a réžiou. Presne tak sa mi to páči, skvelý film. ()

Marek1991

Dosť brutálna gangsterka, ktorá sa mi však nepáčila. Najmä herecké stvárnenie Bruceom Willisom, či Morganom Freemanom, scenár ma tiež veľmi nezaujal. Taký podpriemer. ()

Padme_Anakin

Lucky Number Slevin – sedmý kůň v desátém dostihu aneb zákon pomsty. A kansaská léčka se bez těla dělat nedá. Takže kdo je Nick Fisher? Nick Fisher je odpověď na otázku, jak dostat dva chlapy, kteří se dostat nedají. Naprosto dokonalá krimi prosáklá černým humorem od začátku do konce, skvěle jsem se bavila a finále považuji za třešinku na dortu, dá se pouze vychutnat. Za zmínku jistě stojí výkon Joshe Hartnetta, obzvláště stojí-li u dveří v papučích a okolo beder má pouze osušku. Příjemně a mile mě překvapila Lucy Liu, byla mazlivě kouzelná. A Bruce Willis opět dokázal, že nájemný vrah v jeho ztvárnění ani okem nemrkne a působí dojmem zcela ochrnutého obličejového svalstva. A na závěr chválím, ale úplně neskutečně chválím hudbu, celý film byla jedním slovem suprskvělá. ()

corpsy

Film trochu padá na neoriginálnosti a výkyvov atmosféry. Raz je to čierna komédia, inokedy romantická komédia a v neposlednom rade aj drsná dráma. Zvraty v deji sú pomerne v hojnom počte, ale scenár je napísaný dobre a skladačka sa bez hluchých miest poskladá báječne. Snímok nesiaha svojim predchodcom a predobrazom od pána Tarantina, Scorseseho, či Ritchieho ani po členky, ide ale o svižnú a zábavnú vecičku. ()

curunir

Možno to znie kruto, ale tento film je zaslúžený prepadák. Ja tento žáner obzvlášť nemusím, nič proti nemu nemám ale Nabiť a zabiť mi miestami než akčný film pripomínalo nepodarenú komédiu. Herecké osadenstvo je síce bohaté na zvučné mená ale zle obsadené. Ako Morgan Freeman, tak i Sir Ben Kingsley sa do úloh bossov nehodia, Lucy Liu je absolútne smiešna (tak isto ako i záver s ňou), obsadenie Bubu z Forresta Gumpa pôsobí ako zlý žart a tak jediný kto neurazí je jedine tak Willis, ktorý má s podobnými postavami hromadu skúseností. Zápletka filmu i keď v zásade veľmi jednoduchá je až neuveriteľne zbytočne zamotaná a pridavajú sa k nej vedľajšie zápletky pri ktorých je už prítomnosť logiky otázna. Ak by boli aspekty tohoto filmu porušené i s tak na stopáž vcelku príjemného filmu by vzniklo ešte niečo omnoho kratšie, len či i aspoň o niečo kvalitnejšie? Aby som však iba nekritizoval, občas som sa pousmial nad niektorými hláškami, ktoré boli podobne ako film všemožne pozakrucované. ()

Marsik

Než jsem si film pustil, moc jsem od něj neočekával. Čekal jsem jen další nudnou stokrát natočenou pakárnu o ničem. Tohle mělo ale šmrnc, grády a já se dobře bavil. Tolik známých herců pohromadě, skvělá zápletka, parádní nenudící tempo a závěr naprosto bombovej. Takže jsem byl nad míru spokojen a po skončení jsem si řekl: "JJ, to bylo dobrý". Čili film splnil účel. 5 hvězdiček bohužel nedám, to bych musel z filmu totálně padnout na prdel, ale 4 hvězdičky a 85%-ní ohodnocení je podle mě spravedlivých. ()

spaceboyCZ

Woooooow. Wooooooow. Nene, tenhle film, no mnam, pochutnal jsem si na nem. Opravdu. Filmy takovehoto razeni se mi libi. A Willis opet dokazal, ze nepatri na vrakoviste, kam ho mnozi posilali po filmu Hostage, 16 blocks apod. Navic Josh Hartnett tady predvadi opravdu skvele divadlo. Morgan Freeman a Sir Ben Kingsley jsou uz jen ty povestne tresnicky na dortu, jimz nicmene kazi sytou barvu trosku kysela Lucy Liu. To nic ale nemeni na tom, jaky celkovy dojem tento film na me zanechal. ()

fannah

Tento film mě dostal. Skvělý scénář plný propletenců, které se někdy bohužel až moc vysvětlují. Jinak perfektní Bruce Willis, dokonalá výprava a střih mě ovlivnily natolik, že dávám 80% ()

agentmiky

Po prvních třiceti minutách by mé hodnocení znělo asi takových 65%,film nebyl špatný,pár vtipů,ale co se stalo ke konci,to asi nikdo nečekal.Film oplývá skvělými hláškami,které mě mnohokrát velice pobavily.Výkon Joshe Hartnetta se mi hodně zamlouval,výborně ztvárnil svou roli.Všichni ostatní byli také skvělí,samozřejmě Willis,Freeman i Kingsley taktéž.Opravdu jsem neočekával takový konec.Gangsteři museli koukat,jak byli oblafnuti.Film mě tak překvapil,že už teď patří mezi nejoblíbenější gangsterky s nádechem humoru a vtipu.Hodnocení:90% ()

Wysch

Někdo tady hodnocení takhle podhodnocovaného filmu vylepšit musí. Velice vymazlený scénář, dobří herci, slušný spád, žádná minuta nudy. Co víc si přát? A že vykrádá? No a co? Ku.evsky tenhle snímek baví, tak si ho taky ku.evsky užívám. :-) ()

Paxxx.cz

Filmy nabitý hereckými hvězdami obsahující zmatený příběh, který vyplyne až na samotném konci. Docela originální film...7/10. ()

Lamiczka

Mladý muž Slevin se zdá být zavlečen do intrik svého kamaráda Nicka Fishera. Postupně si ho na kobereček zvou dvě hlavy mafiánského a gangsterského podsvětí - Boss a Rabbi. Boss po něm chce, aby zabil syna Rabbiho, protože se domnívá, že právě on zabil toho jeho. Tím smaže dluh svého, stále nepřítomného, přítele Nicka. Nečekané a zdaleka ne nevítané pomoci se mu dostane od sličné sousedky, kterou postupně zasvětí do svých plánů. Plánů, které jsou nečekaně propletené více, než si kdejaký mafiánský poskok i pronásledující policie dokáže představit. Takhle má vypadat správná kriminálka! Zamotaný a na první pohled velmi komplikovaný případ mladíka, který cílevědomě kráčí za odplatou. Trpělivost se vyplácí a ve scénáři tohoto filmu to platí dvojnásob. Divákovi jsou rozklíčování dávkována postupně a ve víru napětí, akce a samozřejmě i mrtvol, se dozvídáme vše podstatné. I tak je až do konce filmu na co koukat, nad čím přemýšlet a fabulovat. Stejně famózně jako předložený scénář, překvapují hlavní herecké role - Josh Hartnett opět dokazuje, že i přes tvář neviňátka a hezouna umí být tvrdým oříškem, Bruce Willis sice nedostal tolik prostoru, ale v roli bezcitného zabijáka je naprosto dokonalý a Lucy Liu v roli praštěné, přesto velmi inteligentní a zvídavé pracovnice pitevny je mimořádně okouzlující a sympatická. Tohle byla zkrátka trefa do černého, i když jsem při výběru střílela na slepo. ()

JJ.Gibson

Neuvěřitělně spletitý příběh, ačkoliv úplně vysvětlen :) Tento snímek hýří hereckými esy, takže si vysloužil hvězdičku navíc. Občas kazí dojem z podíváné, místy jalový scénář, ale to se dá zvládnout. Když nic jiného, tak je to velmi nevšední a stojí to za to vidět. ()

Bond má prvního kandidáta na režii?

Bond má prvního kandidáta na režii?

03.05.2017

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

Igor ví, jak to bylo s Frankensteinem

07.09.2012

Klasický hororový román Mary Shelleyové byl zfilmován už nespočetněkrát... a ještě nás pěkných pár verzí čeká. Každá bude jiná. Nedávno dotočené I, Frankenstein australského režiséra Stuarta… (více)