Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

prezdivaka odpad!

Zřejmě to mělo být vtipné. Je to neskonale trapné. Viděl jsem to až do konce jen abych zjistil, kam až to může dojít. ()

Zejf3da

Pro mě velmi milé překvapení. Když jsem viděl jak na Dinner for Schmucks všichni nadávají, nečekal jsem vůbec nic. Bez Carella a Galifianakise by se na to nedalo vůbec koukat, ale tihle dva jsou opravdu totální exoti a celkem to táhnou nahoru. Kdo je nemá rád, vůbec bych se nedivil kdyby hodnotil odpadem. Jediná věc kterou bych vytknul je samotná závěrečná večeře, která vůbec nemá grády a jako vrchol filmu docela selhává. Ve vedlejších rolích mě potěšili David Walliams z Little Britain a Chris O´Dowd z IT Crowd. ()

Zyne

francouzský originál je jedna z nejlepších komedií, jakou jsem kdy viděl a je to především díky skvělému situačnímu humoru a neagresivnímu hraní si na blbce. a právě toto chybí tomuto americkému remaku. pozitivní na Roachově filmu je to rozvedení příběhu trochu jinam, mimo bytový interiér a film tak celkově působí živěji a rozmáchleji než jeho předloha. nicméně, to čím byl originál skvělý, zde naprosto chybí. humor je šroubovaný a idiocie postav-blbců přeumělkovaná. ani jedna z postav zde není takový ten milý a nevinný nekňuba, kterému se prostě lepí smůla na paty, za to se to tu hemží pitvořením, blbečkovskými úsměvy a podobnými retardovskými proprietami. korunu tomu pak dodává naprosto hrozná postava (a představitelka) Darly... Pozitiva - vyborne a skutecne vtipne kreace panu Galifianakise, O'Dowda a Walliamse, prijemne vypadajici slecna Szostak, mysi umeni a par vtipnych hlasek pri zaverecne veceri (slepcovo kresleni, ztraceny klitoris...). celkove ale film na jedno zkouknuti a Carrell si timto u me udelal spis vroubek... ()

Reverger odpad!

Neuvěřitelná zhovadilost, scénář se bohužel nepovedl, známé tváře to taky nezachránily a výsledek...Ujetá, neuvěřitelně nezáživná rádoby komedie, u které bych se musel tak maximálně lechtat. ()

TheKiw

Bombovní remake, kterému originál nesahá ani po paty. Steve Carell je suverénní, hláškuje jednu genialitu za druhou a nejde si ho nezamilovat. Na rozdíl od fádního, nijak extra vtipného a francouzského (!!!) originálu jsou Schmucks narvaní super postavama, absurditou a v neposlední řadě i emocemi (ách). Dlouho jsem se u komedie takhle nahlas nenachlamal. ()

Phorbo

Proti klasickému francouzskému ztvárnění je todleto hrozné zklamání. Carell se tady docela hezky hodí. Problém byl asi v českém dabingu, se kterým jsem se na film díval. ()

suzanne1997

Takhle dobře jsem se už dlouho nepobavila, musím říct, že i přestože jsem se nechtěla dívat, nakonec se z tohoto filmu stala nejlepší věc, kterou jsem mohla vidět a mohla zabrat páteční večer. Každopádně nemám, co bych mu vytkla, bavila jsem se opravdu na 100% a určitě se na tenhle film znovu podívám. Sama za sebe jej proto doporučuji, ale je na každém, jestli se na něj podívá nebo ne. ()

maty39

S francouzským originálem má tento film společnou jen zápletku. Vlastně jen část zápletky. Jinak je to úplně jiný film. V zásadě se jedná o průměrnou komedii jakých továrna na sny chrlí tucty každý rok. Prostě tuctovka na nedělní odpoledne s jediným plusem/mínusem, kterým je Steve Carrell. Jestli je to plus nebo mínus záleží na vašem vztahu k němu. Já ho mám díky Office docela rád, takže já na hodnocení přitlačím. 70% ()

lili6

Nuda, i když je film označenej jako komedie, vtipnosti ten film teda moc nepobral. Člověk se nezasmál a nezasmál, to už i ty Tupíři, na který jsem se dívala předtim, pobrali víc humoru. ()

Stanley619

Hodně velké zklamání. Steve Carell není vůbec vtipný, spíš trapný. Na francouzký originál to nemá ani náhodou. Čekal jsem o hodně víc, když už se odhodlali udělat remake. Dovolil bych si to přirovnat k ''povedenému'' remaku Souboj titánů. Jedno málé plus za loutkaře Jeffa Dunhama, jinak nic moc. Originál, je prostě originál. 45% ()

Nightbreed

Komédia ktorá nebaví ale nasiera. Keď máte moc dobrú náladu a chcete si ju pokaziť tak Dinner for Schmucks je to pravé orechové. Pár krát mi bolo moc trápne za hlavné postavy. ()

Kratoc

Tak nějak u toho postrádám ten francouzský šmrnc. Nevím, jestli je to Amerikou, ale přijde mi, že jejich humor je postaven hlavně na trapnosti. Takže zatímco u francouzského originálu je ten humor vtipnější (zní to divně, já vím), tak tady je to o tom, že čím trapněji, tím více se divák má jako smát. Nevím, na mě to nefunguje :) ()

LukyNike

Já bych tento film viděl spíše na romantickou komedii, ikdyž těch míst, kde se zasmějete není až tak moc. Nicméně dokoukal jsem, tak to není nic tak strašného. Steve Carell zahrál blbce jak se patří:) ()

toi-toi

Zábavný počin, no typický americký priemer. Francúzky film mi prišiel vďaka svojej krátkej stopáži príliš nútený i keď pobavil. Roachov film ponúka všetky (ne)správne americké klišé, pár francúzskych nápadov a vypchaté myšky. Film na večer keď sa chcete len smiať a nechcete rozmýšľať. ()

MAJkLSON

Steve Carell a Zach Galifianakis to posouvaji vys a vys, bohuzel neoriginalni zapletka, konec a nektere situace to opet podkopavaji. Ale za videni to rozhodne stoji, nekolikrat se dost zasmejete. ()

Gastovski

Film dopadl dle mého očekávání: stejně jako v případě Návštěvníků i zde se jedná o trapnou, navíc ještě nesmírně zdlouhavou změť wtf děje, ve kterém se najdou všechna zaběhnuté klišé: procitnutí necity, dojemný konec atd. Původní francouzské koncepci to nesahá ani po kotníky. ()

TaanStari

Carell hraje ještě většího dementa než normálně, takového, že to už překračuje únosnou (a hlavně vtipnou) mez. Ostatní herci jsou buďto zoufale nevýrazní (Rudd, Galifianakis), nebo nesympatičtí, až to bolí (Lucy Punch, Jemaine Clement). ()

jasanka

Tohohle filmu jsem se hodně obávala, protože francouzskou verzi Blbce k večeři z roku 1998 naprosto zbožňuju. Trailer se mi taky vůbec nelíbil. Ale nakonec jsem do toho šla… Nebylo to tak úplně blbé, s francouzskou verzí to zas tak moc společné nemá, ani to není žádná komorní záležitost, ale typický americký film. Když to tedy vezmu jako samostatný film - pár vtipných chvilek to mělo, ale rozhodně nic extra to nebylo. Postavy byly dovedeny dost do extrému a hlavní „blbec“ mi spíš než jako blbec přišel jako poměrně nebezpečný psychopat. Co je ale pro mě plus, je skutečná večeře – opravdu se tu objeví, a to na poměrně dlouhou a vtipnou část filmu. ()