Manažer Tim je jen na dosah od velkého kariérního úspěchu. Musí jen najít hosta a přivést ho na speciální večeři, kterou jeho šéf pořádá každý měsíc. Vítězem večera se stává ten, kdo s sebou přivede toho největšího blbce…  Tim je manažer, jehož kariéra stoupá vzhůru. Nyní konečně dostal povánku na speciální večeři, kterou každý měsíc pořádá jeho šéf ... ten, kdo s sebou přivede největšího blbce má ve firmě následně zaručeny značné výhody. Timova snoubenka Julie celou událost považuje za odpornou a tak jí Tim slíbí, že se večeře nezúčastní. Jenomže pak narazí na Barryho, jenž ve volném čase staví propracovaná dioramata z vycpaných myší. Timovi je okamžitě jasné, že právě objevil dokonalého kandidáta na vítěze Večeře pro blbce, neodolá pokušení a Barryho pozve. Ovšem ačkoli Barry vše dělá s tím nejlepším úmyslem, rozvrátí Timův život a dostane ho na šílenou sestupnou spirálu, ohrozí nejdůležitější obchodní dohodu, přivede zpět do Timova života jeho šílenou expřítelkyni Darlu a snoubenku Julii nasměruje do náručí jiného muže… (oficiální text distributora)

Beagle

Nevydržela jsem ani do v titulu zmiňované večeře. Možná to byla chyba, ale spíš jsem si ušetřila několik stovek mozkových neuronů, které by to trapno nemusely přežít... ()

lioncel

Dávám jednu hvězdičku a to jen pro : Julie / Stephanie Szostak ... v tomto případě nějak nemohu nesrovnávat s originálem, takže .. pro mě je to jinak odpad! jako když vyšije .. a to na rozdíl od spousty místních protiamericky zaměřených človíčků já tento jejich komplex normálně nesdílím, ale tady musím otevřeně a nahlas prohlásit, že na francouzskou filmovou lehkost, eleganci a šarm amíci prostě nemají … ()

M.i.k.e

po většinu času zoufale nevtipná a iritující záležitost,která francouzskému originálu nesahá ani po kotníky.Carella mám poměrně rád,ale tady byl naprosto nesnesitelný.Natěstí to trošičku zachránil mind controler Galifianakis a slepý šermíř Chrise O´Dowda.Od filmu s takto slušným obsazením a režisérem,který má s komediemi (navíc dobrými komediemi) zkušenosti,by člověk čekal víc.Zklamání...30% ()

Chen

Původní verzi jsem neviděl a v této se často skáče od fungujícího humoru k trapnosti a zpět, ale ve finále to nebyla žádná hrůza, obsazení příjemné a pár vtípků mě pobavilo. 60 % ()

HappySmile

Celou dobu se to strašně vleklo a kdyby to bylo aspoň o 20 min kratší, určitě by to tomu hodně prospělo. Carell tady hraje opravdu ukázkového blbce, kterého budete chtít permanentně zabít. Pro mě to byly po celou dobu slabé 2 hvězdičky, ale konec byl teda pecka (od zahájení večeře), to jsem byla mrtvá smíchy, a tak nyní s klidným svědomím dávám 3 hvězdičky. ()

Caminzind

Dinner for Schmucks není doslovným remakem Veberovy komedie (případně divadelní hry). Inspirace zde spočívá v základní kostře námětu a částečně převzatých dialozích. Navzdory tomu je to opravdu zábavná komedie, jejíž originalita spočívá v sérii humorných akčních scének, které v předloze nenajdete. Carellova titulní postava mi přijde zvládnutá možná až na výbornou, což jsem opravdu nečekal. Vytvořil hrozně zvláštní charakter, který ani nemám ke komu přirovnat. Člověk by možná očekával nějakou rychlokvasnou atrapu Pierra Richarda či Rowana Atkinsona. Ale Carell? Ten chlap snad ani neumí přehrávat. Je sice komický, ale vůbec ne jako absurdní figurka z podobných komedií. Působí na mě hodně autenticky a dokonce i reálně. A jde z něj občas i strach. 72% (Závěr filmu je už poměrně slabší.) ()

Aljak

Hmmm, nič moc. Steve Carell už bol veru obsadený do rôznych podivných rolí, ale táto zrejme prekonala úplne všetky. Rola takéhoto dementa mi k nemu vôbec nepasuje, aj keď to nezahral až tak zle. Do veľkej miery mi to svojim štýlom pripomínalo film Due Date, avšak ten bol minimálne o kategóriu lepší. V oboch prípadoch vypĺňala väčšinu príbehu dvojica mužov - jeden cieľavedomý a trpezlivý, druhý úplne mimo reality. Komédia toto bola dosť chabá, aj keď mala aj svoje svetlé chvíle, ale tých bolo pomerne málo. ()

O´Neill

Francouzský jsem neviděl, zato tohle nemá úroveň. Herecké obsazení je výtečné, samotní herci ale nemají prostor vyniknout. Má to být komedie, já jsem se ale pořádně nezasmál ani jednou. Zkrátka - jediné pozitivum, a důvod proč dávám hodnocení jaké dávám, je to, že i když to má skoro dvě hodiny, uběhlo to relativně rychle. ()

J0hny5

Ale jo dalo se. Nijak vybočující jedna z mnoha amerických komedií, je to pořád to samý, jen ten příběh je zase trošku jinej. 45% ()

Juto

Film je sporadicky zábavný. Pôvodná verzia je o parník lepšia. Silné vás všetkých prosím, radšej si pozrite originál. 1/10 ()

c.tucker

Proč se dělají tyto remaky? Ale to všichni vědí. Pro peníze. Tady je zachován základní koncept, ale jinak je to celé pořádně překopáno k obrazu americkému. Carell a Rudd jsou výborná dvojka a občas jsem se tedy pořádně zasmál. Jemaine z Flight Of The Conchords, je senzační týpek a málem jsem ho nepoznal. "Už jsi měl někdy ruku po loket v zebří vagíně?" Szostak je velice rozkošná. Ale i přes to, to už nemá to kouzlo a očekávání večeře. ()

campix

Částečný remake výborné francouzské komedie ze kterého dokázali udělat brak pro masy. Někomu se to asi líbí, ale když může člověk srovnat obě dvě varianty, tak není možné jiné hodnocení. Blbec k večeři s Ruddem a Carellem v hlavních rolích je infantilní, nevtipný a místy opravdu debilní film. Proto nevidím jiný důvod pro existenci tohoto filmu nežli vidinu peněz, ale kdo by taky něco jiného čekal. Bohužel jsou ještě daleko debilnější filmy, takže ode mě ne úplně špatné hodnocení. ()

KajusaK

:D) prostě super, opět něco jiného, než naco jsem zvyklá..Tim a Berry zahráli své role naprosto dokonale..A ty myšičky..No prostě skvělé!! je sice pravda, že se z těch 109 minut dalo udělat s přehledem 60, ale nebylo to tak zlé jak podle hodnocení vypadá..Já se párkrát opravdu zasmála..3 silné * ()

zorro

Očekávání bylo větší, škoda že to nedopadlo lépe. S francozkím blbcem k večeři to nemá společné skoro nic 60% ,Manchester ()

Splasher

Ani známá jména to nezachrání. A to kvůli slabému scénáři. S originálem to nesrovnávám, ale i tak to neobstojí. Slabé. ()

StanislachKo

Hollywood opäť predviedol to, v čom je najhorší. Odporúčam osondovať francúzsku verziu a zároveň začať hejtiť novovznikajúcu hollywoodsku verziu filmu Intouchables. Od odpadu ma delí Carell, ktorý miestami pôsobí nemožne roztomilo (slovo "vtipne" by bolo moc). ()

Aargh odpad!

Já proti americkým remakům zahraničních filmů nic nemám, dost se mi jich i líbilo, ale z tohohle jsem si několikrát ublinknul do pusy. Nechápu, proč je Steve Karel tak slavný komik, já ho ještě neviděl ve vtipné roli. ()

Triple H

Carell je ako totálny, na nervy lezúci idiot veľmi dobrý. Problém je, že lezie na nervy tak veľmi, až k nemu ťažko získať náklonnosť. Okrem totálnej idiocie bohužiaľ disponuje minimom vlastností, ktoré by nám jeho postavu mohli priblížiť. Do záveru nedá človeku žiadny dôvod na sympatie. Pohroma, ktorú tropí je pritom skôr otravná ako vtipná. Možno to bol úmysel, neviem. Možno sa len nedá veľmi smiať na idiocii figúrky, ktorá má programovo vzbudzovať poľutovanie, alebo zlosť. Každopádne mi film veľmi nesadol. Pozitívum je, že som vďaka nemu objavil Fool on the Hill od Beatles, čo je krásna pesnička. ()