Vyvrženci pekla

Vyhnaní z pekiel

Akční / Krimi / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 109 min

• CANNIBAL

Nuda až za hrob. Prvních patnáct sekund to vypadalo, že by to za něco mohlo stát, ale pak už jenom nuda až k zbláznění. Nízké napětí jenom šílená zvrhlá rodinka co se trapně snaží být hororově hodně cool. A Rob Zombie je vůl, že to takhle zprasil. No, není se co divit. Však on sám je taky dost mizerným metalistou, takže co taky jinýho čekat z jeho filmařský tvorby?!(3.10.2012)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $17,044,981Tržby Celosvetovo $19,390,029║ Prehnaná samoúčelná brutálna nehoráznosť, čo som ani nedokázal dopozerať. Rob Zombie ide zatiaľ svojim štýlom úplne okolo mňa. /0%/(11.1.2007)

Musím konštatovať, že Rob Zombie mi ako režisér vôbec nesedí. Tá špinavosť a nekompromisné násilie sú sympatické, ale Robove scenáre sú proste katastrofálne a načisto mi bránia vychutnať si niektoré solídne režijné vychytávky...(5.9.2008)

Příběh o vraždící rodině Fireflyových (viz.: Marx bros.), který u mě začíná na 5* už za tátu klauna a jeho hlášky i za povedenou atmosféru 70.let asi v polovině bohužel začíná i přes klipový střih mírně nudit a "nečekanou záchranu " na konci už zachraňuje :) jen konec á la Thelma & Louise... celkově, ale každopádně velmi "příjemná" zábava. A pozor : Nikdy se neotáčej ke klaunovi zády, když s tebou mluví !(3.1.2007)

Vskutku hodně drsný snímek, který svojí syrovostí a neučesaným pojetím má hodně blízko k Hopperově klasické prvotině Texas Chainsaw Massacre. Dynamická režie a smrtící tempo a pro mně osobně jeden z nejlepších hororů letošního roku....PS: A hraje tam Leoš Suchařípa! :o)(27.11.2005)

• - Film měl původně vedlejší zápletku zahrnující scény s Dr. Satanem. V interview Rob Zombie řekl, že tyto scény vystříhal, protože Dr. Satan v tomto filmu by byl něco jako Chewbacca v Bonnie a Clyde (1967). Zombie dodal, že všechny scény s Dr. Satanem budou uchovány na DVD ve vystřižených scénách. (c.tucker)

• - Karen Black požadovala daleko vyšší plat za roli matky Firefly. Rob Zombie k tomu nesvolil a požadoval přeobsazení této role za zkušenou herečku Leslie Easterbrook. (c.tucker)

• - Když šerif John Quincy Wydell (William Forsythe) zatlouká hřebíky do rukou Otise B. Driftwooda (Billiho Moseleye), je vidět, že hřebík v levé ruce je zaražen téměř po hlavičku. V dalším záběru je hlavička hřebíku od kůže mnohem dál. (Geriel)