Vyvrženci pekla

Vyhnaní z pekiel

Akční / Krimi / Thriller / Horor

USA / Německo, 2005, 109 min

• Deimos

DivX/// Obsazení 4/10 Děj 5/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +v mnoha bodech lepší než předešlí film (lepší obsazení, na postavy jsem si už zvykl, čistčí kamera, snad drsnější dialogy), navíc povedenejch posledních 20 minut a dobrej závěr -jenže film stratil na hudbě, té je tady málo, žádná extra vypalovačka/// Jo, tak to by sme měli pokračování. Dle mého slabota. Možná mám silný žaludek a možná mě taky vzrušuje něco jiného, ale takovýhle hnusárny ani moc ne. Sice je znát, že to je další film Roba Zombieho, takže se v některých bodech zlepšil, to ovšem ve výsledku nestačí. Byly by to slabé 2*, díky závěru se k nim však bezproblému přikloním./// Celkem 43%///(27.8.2007)

• kinej

Nějak mi uniká, co chtěl autor tímto filmem říct. Na horor to až zase tak napínavý film není, horší krvavá jatka jsou dne k vidění ve skoro ve všech béčkových hororech. K akčnímu filmu tomu chybí více akce a ke klubovému filmu zase lepší scénář. Ne že bych musel za každou cenu škatulkovat, ale snažím se něčeho chytit, jelikož tento film je ve všem nevýrazný. Vlastně ne ve všem. Soundtrack bych si určitě poslechnul znovu, a věřím, že pokud by dostal Rob Zombie lepší scénář, asi by si poradil líp, protože vizuální stránka filmu je vcelku dobrá.(4.6.2009)

This is SICK! Výborná 70´s atmosféra a kruté scény, při kterých by ste ze mě krve nedořezali (nebo jak se to říká, že jo). Rob Zombie se předvedl jako parádní režisér, nakloubil hooperův TEXASKY MASAKR s road movie, dokořenil dobře vybranou hudbou, zalil výtečnými herci a vyšperkoval klasiky jako Michael Berryman (THE HILLS HAVE EYES od Wese Cravena), Danny Trejo apod.(7.8.2006)

• arie

Zombieho Vyvrženci pekla sú snímkou s nulovou gradáciou napätia a samoúčelnou prezentáciou brutálneho násilia, ktoré vyzerá v konečnom dôsledku viac menej trápne. Zombie sa snaží šokovať´. Šokovať akýmikoľvek prostriedkami, vo Vyvrheľoch sa nešetrí mučením, psychickým aj fyzickým, vulgarizmami, extravagantnými personami, ale vo výsledku je snímka omnoho menej šokujúca ako by sa zdalo na prvý pohľad. Žánrovo je film podivnou zmesou čierneho humoru, ktorý je ale dosť nepochopiteľný a mne jeho pôsobisko v snímke skôr prekážalo, a mixom road movie o úchylnej rodinke, ktorá si sem tam niekoho zabije. Nuž a samotnej brutality a vrážd sa v Zombieho snímke nachádza taktiež o dosť menej ako som predpokladal, takže nemôžem Vyvrheľov označil ani za kontroverzný a už vôbec nie kultový film. Herecké výkony sú nevyrovnanou zmesou režisérových priateľov a pomerne známych ksichtov a kultových mien. Z ústredného tria mučiteľov mužské oko majviac zaujme Robova manželka Sheri Moon, jej brata si zahral Bill Moseley a fotríka kapitána Spauldinga Sid Haig. O výkonoch tejto trojice by sa dalo polemizovať, no mňa najviac zaujal spomínaný Haig. Ostatné osadenstvo tvorí nevyužitý Danny Trejo, Michael Berryman dostal ledva cameo a Matthew McGrory, škoda reči... Jedinou aspoň trochu zaujímavejšou a lepšie zahranou postavou je šerif Wydell, ktorého si strihol William Forsythe. Z osamelého za pomstou prahnuceho človeka sa v závere mení na beštiu, stáva sa "človekom" presne takým istým akých celú tú dobu prenasledoval. Zombie nás v týchto momentoch zneistuje a zároveň necháva na pochybách, s kým máme vo filme sympatizovať. Jasne tak vypláva na povrch jeho fascinácia brutalitou a obdiv k Charliemu Mansonovi. Mňa svojou lacnou historkou nenachytal a dve hviezdičky dávam jeho výtvoru bez mihnutia oka.(14.7.2006)

Příběh o vraždící rodině Fireflyových (viz.: Marx bros.), který u mě začíná na 5* už za tátu klauna a jeho hlášky i za povedenou atmosféru 70.let asi v polovině bohužel začíná i přes klipový střih mírně nudit a "nečekanou záchranu " na konci už zachraňuje :) jen konec á la Thelma & Louise... celkově, ale každopádně velmi "příjemná" zábava. A pozor : Nikdy se neotáčej ke klaunovi zády, když s tebou mluví !(3.1.2007)

• - Bratr Sheri Moon Zombie si ve filmu zahrál cameo policejního strážníka v úvodní scéně. Původně byl na place jen jako návštěva, ale Rob Zombie ho postavil do záběru protože věděl, že umí dobře zacházet se zbraní. (c.tucker)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 30. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Film měl původně vedlejší zápletku zahrnující scény s Dr. Satanem. V interview Rob Zombie řekl, že tyto scény vystříhal, protože Dr. Satan v tomto filmu by byl něco jako Chewbacca v Bonnie a Clyde (1967). Zombie dodal, že všechny scény s Dr. Satanem budou uchovány na DVD ve vystřižených scénách. (c.tucker)