Domino (Keira Knightley) se narodila do světa luxusu a milovala nade vše svobodu a nezávislost. Opustila kariéru modelky a stala se členkou komanda zabývajícího se chytáním uprchlíků. Začala tak kariéru lovkyně lidí. Film je natočen podle skutečné události. (oficiální text distributora)

sharky

50% 127 minut je na vidoklip přecejenom trochu dlouhá metráž...Velmi zajímavý námět, navíc podle skutečné události, mohl být základem pro hodně dobrej film, scénář už se ovšem moc nepovedl, příběh je vyprávěn retrospektivně, příliš složitě s mnoha peripetiemi, místo zajímavého života Domino je veškerá pozornost soustředěna na jeden konkrétní případ. Málokterý záběr má víc než dvě vteřiny, většina záběrů je zrnitá a točená z ruky, zkrátka je to celé jeden dlouhý videoklip. Výsledek příliš neodpovídá tomu, že na tom Scott pracoval 10 let. Navíc padesátikilová Keira není vhodně zvolená představitleka Domino, v reálu by tu brokovnici (nemluvě o dvou samopalech, každý v jedné ruce) ani neuzvedla a při prvním výstřelu by odletěla 5 metrů dozadu, nějak jsem jí tu roli vůbec nevěřil. A taky závěr s afgánským teroristou a operací nemocné holky, vůbec nekoresponduje se zbytkem filmu a zavání slátaninou nejvyššího kalibru ()

anais

Tony Scott se rozhodl zajít ještě dál ve svém experimentování z Man in fire a Hire: Beat the devil. Jejich tendence upřednostňující kulometný střih a barevné filtry se ještě dala přežít, chápal jsem ji spíš jako klad. Jenže v Dominu je toho víc. Je to rychlejší, hlasitější, a co hlavně, nepřehlednější. Jako by se jednalo o jeden dlouhý, samoúčelný experiment. Měl jsem totiž problém identifikovat kdo, po kom střílí, některé scény jsou často sestříhány na efekt. Chtěl jsem Domino (jak to skloňovat? Domině? :-) fandit, ale zběsilost s jakou se Scott snaží vytvořit pekelnou filmovou jízdu mi byla nesympatická. Jeho postavy se pod tíhou „dobře vypadajích“ záběrů rozpadají na pohé figurky, které nedýchají skutečným životem. Z toho mi tak trochu plyne, že nejlépe z tohoto zmatku vycházejí Brian Austin Green a Ian Zielering, kteří si osobnosti svých postav utvářeli během celých 90. let. Jejich přítomnost ve filmu je vtipná, a to i přes to, že hrají stejně strašně jako v Beverly hills 902 10. A jasně, celé to lze chápat jako svébytnou výpověď umělce snažícího se vytvořit ryze filmový svět, kde nepatí realistická pravidla. Jenže k čemu to je, když si z toho divák odnese jen vzpomínku na stroboskopické blikání na plátně? ()

honajz

Naprosto nesympatická kráva v naprosto nesympatickém obrazovém provedení s naprosto nesympatickou kamerou a střihem. Z těch barviček jsem měl brzy chuť dát si houbičky. Povrchní bublina, nic víc. ()

HellFire

Jedna věc mě při sledování neustále štvala, a to nepovedený střih s neustálým problikáváním. Nebylo to dobré ani na efekt, natožpak užitečné. No a co se celkového pojetí filmu týče - hloupý námět. ()

GigaPudding

Tajemství vzniku tohoto filmu je odhaleno někde v devadesáté minutě. Je to kafe a mescaline. Druhá hvězdička je pouze za Keiru Knightley :D. ()

Scrytcher

Tak v tomto se Tonz trošičku utnul. Hned v úvodu na nás vybafne známý zavádějící titulek "Podle skutečných událostí", pokračujeme do policejního kanclu. Zajímavé, kamerové filtry pěkně korespondují s prostředím, Lucy Liu už není protivný andílek a Keira mi až na britský přizvuk nevadí. Následuje úvod - vlastně konec, abych to upřesnil, který nahodí řeznou atmosféru akčního filmu: Hudba - perfektně vybraná a zasluhuje pochval, Mickey Rourke - bouchače už zmákl v Sin City. A to je tak vesměs vše, co dokáže Domino nabídnout. V dalších dvou hodinách přichází chaos, zmatek, zbrklý střih nebo přes kopírák od Guye Ritchie, nereálnost (neříkejte mi, že 50-ti kilovej drobek Keira uzvedne dvě zbraně M16 a dokáže z nich střílet). Scott se už jen submisivně podřizuje všemu okolo. Je to reality show? černá komedie? thriller? nebo jen nezvládnutý akční film? Já se přikláním k tomu poslednímu a navrhuju každému ať si radši znovu pustí Man On Fire. Slabé 3*. ()

SOLOM.

Joó každý by jí chtěl vojet – Keira byla (je) pořádný kus ženský a přesto jí tahle role moc nesvědčila. Nevím, celý film byl dost zvláštní a popravdě se mi na tom líbily jen ty akční pasáže (no a samozřejmě sexy taneček před skupinou nadržených gangsterů). Ovšem jen do chvíle než se vybouralo to jejich auto. Potom se to celé zvrtlo v jakýsi paskvil přemrštěných scén a já začal doslova zívat nudou...“Skutečný příběh lovkyně lidí“ si určitě našel množství věrných přívrženců, ale nebýt Mickey Rourkea a charismatické Keiry Knightley stal by se z toho jen další céčkový popkorňák na jedno shlédnutí…50% ()

Sofia

Tak jsem tady v menšině, ale prostě nemůžu jinak než za 5. Mně se ten zběsilý vizuální styl spojený s rychlými střihy, mezititulky, komentáři a vražedným soundtrackem prostě líbí. Hlavní představitelé mi sedli a jsem ráda, že Tony Scott svoji vizi dotáhl až do konce. Už se těším na jeho další dílo. Nejlepší hláška - "He said, remove the right arm..." ()

Ilicka

Byl to sice dobrý netradiční film, ze kterého ale mě už ke konci díky zešílelému střihači Tony Scottovi bolela hlava. ()

Hogun

Keira Knightley, sa nám v tomto ináč asi najhoršie natočenom filme za posledné obdobie, snaží dokázať (a úspešne), že herectvo spolu s postavou lovkyne ľudí sú jej úplne cudzie a skôr sa hodí ako okrasná ikona do vedlajších úloh typu "Love Actually" alebo "Pirates of Caribbean". Čo sa týka režiséra Tonyho Scotta, tak ten si podľa všetkého uhol toho meskalínu viac ako hlavné postavy a "mierne" to prehnal s ozaj bleskovým strihom scén a psychadelickou kamerou ala Reality Show ;) Celý film od ťažkého pádu na hubu zachraňuje Micky Rourke a zopár vydarených vtipných scén. 4.5/10 ()

Bauer

Jaj!!! Tohle bylo fakt od výborného režiséra Tony Scotta? Ten který režíroval perfektního Muže v ohni?? Bohužel je! Tento režisér patří mezi mé oblibené ale tohle si u mně si to tímhle filmem zkazil.Na můj vkus tam bylo až moc zběsilých střihů , které mi po čase začli vadit.Keira Knightley , vím , že to je mladá talentovaná herečka ale tady hrajou drsňačku a ja jí to vůbec nevěřím.Mickey Rourke je frajer a stále ještě umí hrát , jeho role mu sedla! Skvělou práci ohledně hudby předvedl ( opět ) Harry Gregson - Williams.Film je nudný a lehce na něj zapomenu.Po druhé už bych to asi vidět nemusel. ()

mm13

Tony Scott na rozdiel od drvivej väčšiny snaživých klipárov svoju prácu zvláda priam excelentne. Možno v nej utápa príbeh, ale nie seba samého a ja som si tieto orgie vychutnal do úplného dna. Áno, väčšina výčitiek ostatných užívateľov je opodstatnená, lenže mne je to v tomto prípade jedno. Bol to zábavný ZÁŽITOK k akému sa dá vrátiť. Plus Keira je určite zlatíčko, ale Mickey poklad nad všetky poklady!!! ()

becki_tu

Tony Scott rozpoutal neskutečné audiovizuální orgie, což však při závěrečném resumé vidím jako jedno z mála pozitiv a rozhodně mi tahle osobitá forma střih-Keira-střih-střih-akce-střih nevadila. Bohužel samotný děj byl dost chaotický, nepřehledný a místy jsem se dost slušně ztrácel. A ačkoliv mám Keiru docela rád, tak tady opravdu stroprocentní není a často přehrává. Opravdu velká škoda nezáživného a překombinovaného příběhu, mohl to být kult. ()

JASON_X

Předesílám, že jsem silně alergický na kokainistický střih a "moderně" rozklepanou ruční kameru. Ale kupodivu u tohohle filmu jsem to nevím proč celkem snesl. Na bratrovi Ridleyho Scotta je znát jeho reklamní klipová průprava, takže celý film je opravdu hodně rychlá jízda. Scéna za scénou, akce za akcí, flashbacky. Celé to ale tak nějak dobře drží pohromadě. Keira Knightly je dobrá, Mickey Rourke taktéž, skvěle padnoucí role se našla i pro mého oblíbence Christophera Walkena, objevila se i Lucy Liu a Mena Suvari, a perličkou pak pro mě byla účast dvou hrdinů seriálu Beverly Hills Nevímkolik (jehož několika dílům jsem v dávné minulosti bohužel neunikl), kteří s humorem a nadsázkou hrají sami sebe a kteří dostanou to, co si poprávu zaslouží :) Nářezová je scéna z Show Jerryho Springera (chinegro, blacktino atd.), která mě hodně pobavila. Telefonické nedorozumění ohledně pravé ruky je taky k popukání. Kvůli epileptické kameře i režii však přeci jen hvězda dolů, škoda, protože scénář je výborný. Další hvězda dolů za dementní happyend o šťastných chudých dětičkách v Afghánistánu s dolary v rukou a za tlustou nejmladší babičku šťastně slzící nad chudinkou svou vnučkou přijmutou do nemocnice. Patetický hnus. ()

Sawy

Tony Scott mě zklamal.Čekal jsem drsný akční nářez,ale dostal jsem pouze jednu zdlouhavou nudu.Keira podává zřejmě nejhorší výkon své kariéry,jen Mickey Rourke celkem ujde. 35 % ()

Morholt

Keira jako akční hrdinka? No to snad ne, říkal jsem si, ale ono to kupodivu dopadlo docela docela dobře. No občas to s tou drsností přeháněla, ovšem zase ne tak, aby se to nedalo přežít a když už to k tomu směřovalo, tak jí usměrnil její mentor v podání Mickeyho Rourka. Vůbec obsazení bylo obrovským plusem. Sice mi tam moc neštymovaly postavy Iana Zieringa a Briana Austina Greena, ale na druhou stranu když keira Greenovi zlomila nos, škodolibě jsem se uchechtl a pomyslel si, že něco podobného bych přáli i Tori Spellingové. :D Každopádně obsazením, bohužel, ty pozitiva vesměs končí. Scottova režie mi tentokráte moc nesedla a na to, že to má být snímek akčního rázu, tu bylo akce poskrovnu. Naštval mě střihač, který to sekal jak kat Mydlář a nakonec to nezachránila ani kamera, která byla přefiltrovaná a sem tam zmatená. Škoda, že to Tony nepojal víc jako životopisné akční drama. Nebylo to špatné, ale na druhou stranu mě to prakticky ničím, kromě Keiry, nezaujalo. 60% ()

Shaqualyck

Chápu, že kulometná kadence střihu a všechny ty různobarevné filtry nemusí každému vyhovovat. Nicméně já jako vášnivý milovník videoklipů jsem si všechny ty technické parádičky, kterými Tony Scott svoje dílko vizuálně vyšperkoval, opravdu užil. S Keirou Knightley v hlavní roli jsem neměl na rozdíl od mnohých škarohlídů nejmenší problém. Jako holka, co vymění přehlídkové molo za svět nanejvýš svérázných lovců lidí, je tahle mladá angličanka patřičně drsná, přidrzlá a hlavně uvěřitelná. Mickey Rourke si part jakéhosi taťky-učitele evidentně vychutnal, přinejmenším stejně jako já celou tuhle divokou akční jízdu, na kterou přívlastek cool sedne jak prdel na hrnec. Skvěle jsem se bavil. Dost na to, abych dal s klidným svědomím čtyři hvězdičky. ()

ScarPoul

Prvá polovica perfektná. Bavilo ma to, nieslo sa to v typickom Scottovskom ultra klipovom štýle. Keira je perfektná ale hlavne poteší Mickey, ktorý u Tonyho slavil comeback, ešte skôr než mu ho ponúkli Stallone a Aronofsky. Od druhej polovice to ale stavia na konkrétnej zápletke a zo životopisného fláku( ktorý je naozaj zaujímavý) sa dostávame do akčnej roviny, ktorá je síce funkčná, ale pre mňa trochu rušivá v rámci toho čo som videl v prvej polovici. Na druhú stranu je tam znova množstvo režisérskych vychytávok a slávnych štekov - hlavne Tom Waits a krásna Mena Suvari poteší. Domino je potvrdením nového Tonyho Scotta. Film, ktorý má drajf, našlapaný soundtrack a je plný premyslených detailov a emócií. To, že sa to trochu dramaturgicky rozpadá je jediná výhrada. Na druhú stranu - na to koľko je tam postáv, je každá podaná realisticky - bez rozdielu ako dlho je na obraze a každá má charakteristiku. Čo tiež nie je vždy pravidlom. Nie dokonalé ale kvôli postávam zábavné aj na viac pozretí. ()

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)

Co chystá andílek Lucy?

Co chystá andílek Lucy?

06.07.2005

Už je to nějaký čas co jsme naposledy slyšeli o božské dominátorce Lucy Liu. I když co si budeme nalhávat, klíčové je ji vidět, že ano. :) A zdá se, že se máme na co těšit společným jmenovatelem… (více)