Mít vždy dobrou trefu a zůstat naživu, o to tady vlastně běží... Jason McCullough dávno plánuje svůj odjezd do Austrálie, a jen shodou okolností se pak na cestě náhodou ocitne v městečku zlatokopů Calendar, kde zrovna příliš nevládne klid a pořádek. Spíše si tam každý dělá, co chce a často přitom jde o život. Místní starosta Perkins s dalšími zástupci právě hledají náhradníka za zabitého šerifa. Vhodným kandidátem se díky svému přesvědčivému umění pistolníka stává Jason. Ten pak spolu s vykutáleným pomocníkem Jakem začne řešit po svém problémy s pořádkem ve městě. Na prvém místě se musejí vypořádat s místní bandou zločinců… Divácký, komediálně laděný western natočil herec, scenárista a režisér Burt Kennedy, tvůrce snímků Honáci, Vůz plný zlata, Vlakoví lupiči. Jeho příběh využívá klasických westernových prvků a situací s komediální nadsázkou, vtipem a humorem. Úlohu neohroženého Jasona McCullougha ztvárnil James Garner (známý z filmů Velký útěk, Souboj u El Diablo, Grand Prix, Vesmírní kovbojové a Maverick). (Česká televize)

Gig

Klasický komedialní weatern Burta Kennedyho. A výborný je původní český dabing. Zákaz koukání na pozdější dabingy. Veškerý humor a dialogy jsou ty tam. ()

da-a

Kterak tajemný cizinec, mířící do Austrálie, zakotvil v prohnilém westernovém městečku a jal se konat pořádek. Kdo ví, jak moc mě tyto komedie z Divokého Západu ještě překvapí. Kulisy, v nichž by se dalo rozehrát slušné pistolnické dráma tentokrát slouží jako dokonalé místo pro nekomplikovaný, ale mnohdy chytrý humor, ve kterém se mísí slovní, fyzické i satirické výpady nikdy neminuvšího Jamese Garnera a jeho věrného sidekicka Jacka Elama. Některé scény jsou pojaty v "cartoon" stylu, jiné lehce parodují ustálená westernová klišé. Protože mě film zastihl s nekrytými zády, užil jsem si ho o to víc. Doporučuji nejen těm, kteří jsou unaveni z věčně vážných tváří pistolníků. ()

zigy

Munzar s Růžkem a další skvělé hlasy z dob, kdy český dabing byl lepší originálu. Oliva ukazuje, jaký byl skvělý dabér, když i padoucha dokázal namluvit, úplně jinak než třeba Bodieho, nebo Dartagnana. Naivní, dětinská a hrozně milá westernová parodie, možná spíš čistá komedie. Vězení bez mříží... ()

MrKrahujec

Velice sympatický film. Takový správně "klukovský". Až jsem si při jeho zhlédnutí vzpomněl, jak mi ho kdysi dávno vášnivě doporučoval můj nejlepší kamarád, když jsme spolu chodili do druhé třídy. Poslechl jsem ho sice až o 45 let později, ale rozhodně nelituji! ()

PTuranyi

Výborná westernová komédia s jednoduchou zápletkou nastolenia poriadku v mestečku na divokom západe. Produkcia a scenár sú výborné. Jason, ktorý prijme dočasne prácu šerifa, pretože ako on hovorí "je na ceste do Austrálie", nie je žiadny tvrdý chlapík. Zato však rieši všetky problémy s humorným nadhľadom. James Garner túto úlohu zvládol na jednotku a ostatní herci mu výborne sekundujú od Joan Hackett v úlohe šarmantnej Prudy, Jacka Elama stelesňujúceho prihlúpleho šerifovho pomocníka až po predstavených mesta. ()

dawexx

Tuhle westernovku mám hrozně rád. Dodneška máme doma kazetu z vysílání z ČT2 někdy z roku 93. James Garner se elegantně vysmívá všem svým předchozím hrdinům a dělá to s grácií a vtipem. Jako šerifovi s cestovatelskou horečkou ("Já jsem vlastně na cestě do Austrálie") mu zdatně sekunduje Jack Elam v roli jeho trochu přitroublého zástupce, Walter Brennan jako cholerický taťka, Bruce Dern v roli jednoho z jeho tří synů Joea (a toho nejsmůlovatějšího, který se zrovna nechá tak hloupě zatknout novým šerifem), Kathleen Freeman jako drsná, romantická a vztahovačná Prudy a v neposlední řadě plukovník Potter alias starosta Harry Morgan. Super, co dodat! ()

RoyBatty444

Veľmi príjemná oddychová komédia z westernového prostredia. Garner je jednoducho fasa baba a v spojitosti s Joan Hackett im to sekne. Starostu si strihne Harry Morgan z M*A*S*H alias MUDr. Shermana T. Potter. ()

Bogrant

Vynikajúce vystrelenie si zo všetkých tých, na život a na smrť sa tváriacich westernov, ktoré je vskutku oblažujúcim doplnkom tohto žánru. Elegán a zároveň humorista Garner všetky tie scenáristické zábavky zvládla s veľkým prehľadom a krásne ich svojím prejavom vylepšuje natoľko, že sa človek nejeden krát dobre zasmeje. ()

Bragi66

Legendární westernová komedie s padouchy a se špinavými padouchy. Pokud si vás ale nezíská herecký výkon hlavního hrdiny (James Garner), tak to bude chvílemi i docela otrava. Aby komedii udržel jen situační humor, to už sakra musí být situační humor! I tady by prospěla občas nějaká ta hloubk, případně dějové zvraty. ()

evangelik

Před několika roky jsem si vzpomněl, že jsem tenhle film jako kluk viděl a že se mi velmi líbil - dal jsem 5 hvězd. Teď jsem si to pustil znovu - dávám 3. Na 5, to by muselo být něco jako "Limonádík" nebo "tak nějak". Dívám se, že ta hlavní představitelka zemřela velmi mladá... ()

JUX

Prijemna a vtipna komedie/parodie. Neni to nic, u ceho by se clovek rezal od zacatku do konce, ale rozhodne to vyvola dobrou naladu. James Garner, ktery se vlastne tady jen zastavil na ceste do Australie, je skvelej ()