Sarah Huttinger pracuje jako novinářka, která má v deníku New York Times na starosti lokální zprávy, zejména pak svatby a nekrology. Se svým snoubencem, právníkem Jeffem Dalym, právě letí na svatbu mladší sestry Annie. Setká se tu se svéráznou, energickou babičkou Katharine, které se svěří s tím, že si není jistá, zda se má za Jeffa provdat. Necítí se ještě na usedlý manželský život a touží spíše po dobrodružství. Od babičky se dozví, že její matka Jocelyn, která zemřela, když byla Sarah ještě dítě, pár dnů před svatbou zmizela a prožila krátkou milostnou pletku s neznámým mladíkem. Sarah při srovnání své povahy s povahou otce i sestry začne pochybovat, jestli je dcerou svého otce, a rozhodne se matčina milence najít. Při pátrání se dočká dalšího překvapení, když tetě Mici uklouzne, že podle matčiny aférky byl natočen úspěšný film Absolvent. Šokovaná Sarah pochopí, že s neznámým mladíkem se tehdy vyspala nejen její matka, ale také babička Katharine. Ví, že se dotyčný jmenuje Beau Burroughs, že zbohatl pomocí internetových obchodů, a tak se za ním vydá do San Francisca, kde muž právě přednáší na kongresu. Dozví se od něj, že kvůli úrazu při fotbale zcela určitě nemůže být jejím otcem, a pak se společně opijí, což má zcela nečekané následky. (TV Nova)

misterz

Klebetí sa, klebetí, ale nič také zaujímavé som sa nedozvedel. Pomerne trápna záležitosť svojou hlavnou pointou postavená na filme Absolvent (1967). No to vysvetlenie okolo toho a celý ten príbeh no... ešte teraz ma z toho bolí hlava. Veľká nuda. Na druhú stranu bavili aspoň herci. Podpriemer. 40/100 ()

ChewieDC

Překvapivě dost vtipné, Jennifer Aniston je o něco méně nepříjemná nežli jindy a Shirley MacLaine je opět boží. Jenom na konci mi přišlo, že Rob Reiner chtěl do dobré komedie rychle nacpat nějaké to poselství a prozření. ()

Jordan

už som to viackrát spomínal - romantické komédie nie sú moja šálka kávy (ani čaju), nie je to môj parket, nie som v nich ako doma, nie sú u mňa ani varené ani pečené ani smažené a vôbec ich nevyhľadávam . . . no keď si z dlhej chvíle a totálnej nudy pustím film označený ako romantická komédia, idem do toho s tým, že sa musím zmieriť s pár "pravidlami" hry - všetko sa na dobre obráti, dočkáme sa (minimálne jednej) svadby, všetci budú celý čas ako zo škatuľky a ak niečo zavŕzga, ono sa to hneď rýchlo opraví. Každopádne na Jennifer sa dá pozerať, je to predsa len kus peknej ženskej, dokonca som sa pristihol, že sa na pár hláškach a replikách, ktoré boli mienené ako vtipné, naozaj smejem. Inu . . . účel (preklínam to slovo) tento film splní na skoro 100% - lenže ten účel samotný nie je nič pre mňa. Nech sa akokoľvek snímky podobného razenia snažia, nad tri hviezdičky si to nevydupú. Môžu si ich ale celkom schopne zaslúžiť a obhájiť. Možno len vďaka peknej Aniston, spomínaným zopár vtipným hláškam a snahe pristúpiť k miliónkrát otrepanému a videnému "romantičnu" aspoň trochu originálne - skrz "Absolventa", si tento film u mňa tieto tri hviezdičky celkom obhajuje. Pri romantických filmoch hold stačí ignorovať niektoré fakty . . . a konce. ()

MikeCool

"Můžu se tě na něco zeptat? Když se Scotem hrajete tenis, bavíte se dobře? Třeba u televize? Jo, při Přátelích! Nehledě na tuto hlášku, která mě rozesmála, to byla lehce podprůměrná komedie. Bohužel. ()

Smok

Priemerná komédia, ktorú ja osobne neberiem tak, akože sa snaží priživovať, alebo dokonca byť pokračovaním jedného nemenovaného filmu, ale skôr naň len odkazuje. To by všetko bolo v poho, skôr ma zarážala istá zvrhlosť, ktorá sa vo filme brala absolútne ľahko, ba priam sa z nej celý čas ťažilo. ***SPOILER*** A to síce, že postava Beau Burroughsa s ľahkosťou a nonšalantnosťou pretiahne starú matku, dcéru a vnučku ktorá je vlastne možno aj jeho dcérou. Tfuj! To už aby sa človek bál, či na scénu nevybehne aj prababička, alebo pravnučka. Ale to už by snáď boli scény do filmov s iným žánrovým zameraním... ()

predators

Až na postavy (a Jennifer) nezajímavý paskvil, kde Costner skočí, na co může a všechny skočí na Costnera. Komedie to rozhodně není. 20% ()

nash.

Co se vznikne, když se smíchá americká klasika Absolvent a česká klasika Muži nestárnou? Romantická, pohodová a místy zábavná jednohubka se skvělou Shirley MacLaineovou, která hravě strčí do kapsy Costnera i Anistonovou, několika vtipnými hláškami a odkazy, škádlivou narážkou na Přátele, netradiční scénou milostných hrátek v letadle a několika dalšími opravdu zábavnými momenty. Není to nic převratného, nic, co by se chtělo stát klasikou, ale také nic, co by nudilo nebo zkazilo večer ve dvou. ()

Slarque

Zajímavá hra se slavným Absolventem. Ten naštěstí patří k základnímu filmovému vzdělání, protože bez jeho znalosti zbyde jen standartní romantická komedie. Dobře obsazená i natočená, ale už by to stejně nebylo ono. ()

klerik

Nevidel som film ABSOLVENT. Nepovažujem Jennifer Aniston za nejako výnimočnú herečku. Mám rád Kevina Costnera. Tento film je tuctový. Prehnaný a romanticko klišovitý scenár je však občas vtipný. Stávka na istotu... ()

Chrustyn

Další z řady nezajímavých romantik, které se snaží být originální, použitím odkazu na legendárního Absolventa. Za tím vším se však skrývá laciná romance o ženě, která neví co chce a musí na to přijít až když se vyspí s Kevinem Costnerem. Vše je pak doprovázeno hysterickými záchvaty a srdceryvnými rozhovory o tom, co je v životě vlastně důležité. ()

Arsenal83

Typická Anistonovka, typ filmu, kde sa ona presne hodí. Akože romanťárna s problémami, no na konci sa všetko vyvrbí dobre. A keďže Kostner hereckým výkonom nemohol prekvapiť, urobili z neho aspoň sekáča, čo pretiahne celé generácie jednej rodiny. V pohode film, hoci tá premisa je tak trochu uletená: idem za chlapom, o ktorom si myslím, že je môj otec. A keď zistím, že nie je, tak sa s ním ešte v ten istý večer vyspím? ()

heyda

Sázka na top herce se vyplatila jen tak napůl. Jennifer Aniston já osobně moc nemusím, Mark Ruffalo je zatím podle mě jen průměrný herec, ale Costner byl milým zpestřením. Celý příběh filmu se mi moc nezamlouval, nebavil mě, ale odpočinul jsem si, tak aspoň něco. :-) 40% ()

Mgb21

Pro mě příjenmé překvapení. Jednoznačnou hvězdou filmu je Shirley MacLaine a její stále mladá babička :-) I Jenifer Aniston není špatná, ale chtěl bych se jednou dožít toho, kdy bude hrát jiný typ ženy. Celkově příjemný film s několika opravdu vtipnými scénami. ()

Sawy

Dobrý nápad není vše a Co je šeptem o moc víc než originální myšlenku na volné pokračování Absolventa nenabízí.Ovšem překvapilo mě,že film sice na slávě kultovního bijáku parazituje,ale takovým způsobem,že mě to ani trochu neuráželo a dostal jsem příjemnou romantiku,přesně tak předvídatelnou a jednoduchou jak jsem čekal,ale také krátkou a s šarmantním Costnerem,sympatickým Ruffalem a solidní Jennifer.Nic víc jsem vlastně ani nechtěl. 65 % ()

Morholt

No znám pár chlapíků, kteří dokázali zvládnout matku s dcerou, ale někdo, kdo vyzkoušel tři generace, se mi životem nemihnul. Jinak film motající se kolem filmu. Pokud by nebyl natočen Absolovent, nejspíš by tenhle film ani nevznikl a nalejme si čistého vína, škoda by to nebyla. Co potěší je celkem mile vystupující Jennifer a nezvykle příjemně hrající Costner, ale to je tak vše. Vtipu málo, myšlenka plytká. Za pár minut zapomenu. 30% ()

Tommassi3

"Víš, o mé rodině taky natočili film !! Jmenovalo se to Titanic.." ;) Rob bless you, please, Mrs. Aniston !! Hey, hey, hey !! ;) Aneb kterak Muži nestárnou, respektive zrají, jak dokazuje třeba i právě Kevin Costner.. Fantastický nápad zas jednou padnul za oběť poněkud slabému bijáku.. ()

villon17

Rozhodně dobrá komedie s Costnerem, kterej se vyspal s babičkou, matkou a samotnou hlavní hrdinkou:) Jak jednoduchý se to všecko zdálo, bez složitýho děje, moc sem neočekávala, ale mile mě překvapilo, jak sme se postupně dozvídali všelijaký, často komický, souvislosti. ()

Defaultovna

Priznám sa, že Jennifer Aniston absolútne nemusím a Mark Ruffalo mi k takýmto typom postáv jednoducho nesedí. Napriek tomu tento kúsok vôbec nebol takou pohromou, akú som očakávala, naopak, dokonca sa vyskytlo aj vcelku dosť vtipných momentov. V rámci žánru "tradičná hollywoodska lepkavá romantická komédia" jednoznačný nadpriemer. Samozrejme, že na moje hodnotenie má vplyv aj "oživenie" môjho obľúbeného Absolventa. Napokon už len dodám že tohto roku som sa dočkala dvoch nezvyčajných filmových zážitkov: Anthony Hopkins, hrajúci černocha (Ľudská škvrna) a Kevin Costner, stvárňujúci Dustina Hoffmana! :-) ()

JJ.Gibson

Přiznávám, že Rumor Has It mě hodně pobavil. Řekl bych, že tento snímek, měl poměrně dosti originální příběh. Všechny tři v jednom životě :) lucky man. Kevin Costner měl vážně bezva roli... A třešničkou na dortu byla samozřejmě krásná Sarah, kterou ztvárnila Jennifer Aniston, velká kočka :) ()

Tentokrát bez koně Kevine!

Tentokrát bez koně Kevine!

12.02.2005