V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

venca163

Hodně zajímavý, málo uvěřitelný. Působilo to na mě jako takovej nízkorozpočťák, přitom tady někde píšou, že prej 54 miliónov...to mi zase příjde dost, tak nevim, jestli je všechny vyplácali na ty 2 výbuchy. Málo detailů, hodně doslovný. Málo akce, ale Natalie Portman. Celkově jen o trochu lepší než průměr, třeba i kvůli scénám s pohlavárama u oválnýho stolu. (70%) ()

Vercinix

Z řemeslného hlediska velmi dobré od hereckých výkonů až po masky, kulisy či scénář. Z obsahového hlediska, alespoň pro mě, velmi sporné co se týče posleství. Jsem zásadně proti revolucím, které se dějí krvavou cestou, vyvoláváním násilných střetů a teroristických útoků. Hájím myšlenky se kterými přišl kdysi Sokrates a v modernějších dějinách například Gandhi či Thoreau, kteří ukázali, že systém lze změnit i bez vyhazování cenných kulturních památek do vzduchu, bez prořezávání hrdel a šíření všeobecného chaosu a neklidu. V případě Sokrata se pak také ukázalo, že jsou i lidé, kteří jsou schopni obětovat raději svůj život, aby přispěli k lepším životům ostatních, než životy mnoha lidí, kteří vždy při takových převratech doplatí na na vyostřenost situace. Tedy...hvězdičkami hodnotím film, jeho zpracování a účinek na diváka, jelikož to je posláním této stránky, ale komentářem se doufám jasně vyjadřuji k tomu, že V jako Vendeta nám může z ideového hlediska ukázat cestu pouze potud, pokud naznačila, že ke změně je třeba soudržnosti a společného přispění každého z nás. ()

Masrii

Jako divák neovlivněný žádnou předlohou jsem byl tímto filmem nadšen. Maskovaný muž co se snaží bojovat proti zkaženému režimu založeném na lžích a vše mu vychází podle dokonale promyšleného plánu. Svými schopnostmi mi až připomíná nějakého superhrdinu. Ve filmu nechybí nějaké to napětí, ikdyž má trochu pomalejší rozjezd, ale jde vidět, že tento film dovedl řadu diváků ovlivnit, když se podívám třeba na hnutí Anonymous :) Z hereckého hlediska muži v masce ani pěkné Natalii Portman nic nedokážu vytknout, a proto můj verdikt zní - 90%. ()

DeathTheKid

Výjimečný počin a troufnu si říct, že je to v mnoha ohledech podobný a třeba i lepší než Fight Club či Temný rytíř. Jenže v tomto případě nešlo jen o převzetí konceptu, tady šlo o to, že koncept nebyl odpálen do luftu. Všechno postaveno na tajemném V, který byl napsán a zahrán bravurně. Smekám před Weavingem, bez mimiky, jen gesty a pohyby mu dal víc života, než herci dokážou bez masky, jakékoli postavě. Na něm stojí pointa a přesně tenhle typ pointy miluji - pojďme vymrdat systém, ať konečně vyhrají ti "zlí" - protože kus takového teroristy je i ve mně. A zbývá křoví...čímž jsem vlastně urazil super soundtrack (temný, stupňuje správně každou scénu), zbylé herce - Natalie a spol. (palec gore), střih, scénář atd atd. Možná jen...ty efekty v závěru ubraly trochu z vážné idey. Viděno podruhé, nepředstavoval jsem si Weavingovi tvář namísto V, viděno v ENG, shlédnuto jakožto "vyzrálejší filmový fajnšmekr", za TOP10 zaostává jen pramálo. ()

P1tr

Temná vize totalitního světa je prezentováná do puntíku přesně a vtáhne ihned od počátku. Ačkoliv se příběh odehrává především v uzavřených prostorách a na pár lokacích, díky výtečným dialogům dokáže i tak prezentovat celistvý obraz svého prostředí. Hltal jsem každou minutu a nemohl jsem se vynadívat, resp. vyposlouchat Huga Weavinga, který oplývá neskutečným charizmatem i s maskou na hlavě. V jako Vendetta je výtečným snímkem, který je méně akční, než jsem čekal, ale to není vůbec na škodu, neboť většinu času věnuje budování světa a příběhu, což ve zvoleném podání zaujme a pobaví více, než sebelepší akční scény. ()

Melios

Takto sa majú robiť komixové adaptácie! Wachovski vedia ,čo robia ajkeď je dej zmenený ,charakteristika a chovanie postáv taktiež. Dej pekne temný ,depresívny a smutný. O tomto je DC a nie o vtipoch a posraných CGI! Pozrite si toto a nie DCEU!... Film narozdiel od nových DC filmov má sympatických hercov a bojíte sa ,čo sa stane s postavami (film ma aj taktiež smutný koniec -za to palec hore). Inými slovami -konečne nejaká kvalitka. 90% ()

Ironfood

Antiutopie okořeněná superhrdinskými prvky. První půlka byla docela zajímavá, ale pak jakoby došel dech a změnilo se to v místy trochu otravné čekání na předvídatelný konec. Navíc tu dost skřípe logika, a to jak v samotném příběhu, tak ve fungování státní moci. Celkově mě popis státního systému i společenské atmosféry přišel hodně nedostatečný, obzvlášť vzhledem k více než dvouhodinové stopáži filmu. Jo a scéna s vězněním Portmanové mohla být alespoň o trochu méně průhledná... ()

Looser

Spíš než cokoliv jiného sociální drama o totalismu a všem špatném okolo něho, kdo by čekal cokoliv jiného bude zklamán (až na jednu cool scénu uplne na konci se totiž nic akčního neděje). Hugo má opět vynikající angličtinu tak známou už od dob agenta Smithe ale jinak nic moc. ()

Smileface

Spíše konverzačka o totalitě než akce, což by samozřejmě nevadilo kdyby ony dechberoucí projevy a flashbacky měly oporu v kvalitně prokresleném prostředí totality. To se bohužel nestalo a film V jako Vendeta zůstal na půli cesty za dokonalým komiksovým ztvárněním jímž mohl být. ()

svačinka

Anarchy in the UK! Pořádně jsem nevěděl, do čeho jdu...od první minuty jsem byl filmem zcela pohlcen...pár momentů sice nebylo košér, ale s klidem odpouštím...možná je ta pětka dána jen pofilmovým nadšením a chyb by se dalo vytknout více, ale řešit to nebudu... edit: druhé zhlédnutí a 5* zůstává ()

Niella

Chyb sa da najst, nie je to uplne "zradlo", obcas sa hodne tlaci na pilu... Sla som na to s tym, ze sa mi to az tak nebude pacit, ale clovek mieni a film meni. Aj tak na moj nazor nie je nikto zvedavy. PS: Fu*k the revolution. ()

NALBERTik

Jsem rád ze se film sám odkazuje na Hraběte Monte Christo....v podstate je to spojení jeho a Equilibria, ci jiného protitotalitního snímku...vcelku zdařilá kombinace...mozná trosku víc akce by neuskodilo...je totiz jako vzdy u bří Wachowských perfektní....výkony herců taky... ()

Chise

Mrazivé, ale někdy až příliš sci-fi. Přesto nonkonformní a zajímavé, trochu pop-art, ale vůbec ledňáček a kofola. (neberu drogy) ()

Hortenzia

možno bolo fajn,že som nemala príliš veľké očakávania alebo to,že som netušila,že ide o spracovanie komiksu,každopádne som rada,že som sa vyhla predsudkom,pretože tento film mal neuveriteľne silnú atmosféru,fantastických hercov (natalie portman ako vždy úžasná a hugo weaving,ktorý celú charizmu V zahral len hlasom) a strhujúcu hudbu daria marianelliho, o to by som nechcela prísť (jasné,že tá totalita ako aj akčné scény boli premrštené a 1984 bolo lepšie,ale aj tak nadočakávanie dobré) ()

sedm.1

Obrovské komiksové překvapení.Strašně dlouho jsem se tomuto snímku vyhýbal,neboť jsem mu zkrátka ani trochu nevěřil a ony popisky "politický komiks" apod. mě naprosto přesvědčivě odrazovali.Hloupě.V jako Vendeta je chytrý,přímočarý,propracovaný film se spoustou promyšlených postav a zajímavým dějem.Trochu mě na začátku zaskočilo,když hlavní postava V začala komunikovat ve verších,naštěstí to byl jen záblesk a naopak právě tato postava je jedna z nejzajímavějších z komiksového světa vůbec.Tento filmový komiks není postaven na megalomanských efektech,ultradrsných a neporazitelných hrdinech a kulervoucným ději,ale na chytrém scénáři,přemýšlejících postavách(kladných i záporných) a na skutečných citech a pocitech.Závěr je pak opravdu skvělé propracovaný a překvapující.V jako Vendeta je zkrátka naprosto originální komiks,kterému jsem se dlouho chybně bránil a ostatní by to dělat neměli. ()

nightevan

V poslední době ve filmech stále časteji potkávám Natalie Portman a jeví se mi jako lepší a lepší. Film je na comicsovou předlohu velice povedený a oproti všem supermanům, batmanům atd. originální. Jediné mínus, které bych mu vytknul, je to, že mi "Vé" až moc připománal Zorra... a toho já nerad. Ale opomenu-li tyto mé subjektivní asociace, je to ve svém žánru velmi, velmi, velmi dobrý film - 4* ()

dr.jacoby

Británia v blízkej budúcnosti. Krajinu ovláda skupina najvyšších, ostatní obyvatelia sú v postavení poddaných. Zvrat chce spôsobiť muž v maske, v ktorom zároveň prevažujú motívy pomsty. Na scénu nastupuje náhodná kráska, ktorá zostane mužovi v maske verná až do samotného konca. Z celkového pohľadu hodnotím film ako mierne nadpriemerný, ale očakávania boli určite vyššie. Obľúbená scéna - reportér pustí do celonárodnej televízie vynikajúcu paródiu v štýle Bennyho Hilla na samotného nedotknuteľného kancelára. Negatívne hodnotím scénu, keď maska vypráši v krvavom kúpeli celú skupinu vládnych ochrankárov. ()

Lukoboss

Byl to takovej mírnej nadprůměr. Odvařenej jsem z toho zrovna nebyl, to musím přiznat. Maska nepůsobí ani sympaticky, ani strašidelně spíš je taková parodická a to snímku ještě ubírá. Podobné téma je zpracováno v jiných filmech mnohel líp, proto je výsledný hodnocení okolo tří hvězdiček. ()

lskala

Originálně pojatý snímek. Tvář Hugo Weavinga se na plátně neobjeví ani na chvilku, ale přesto z něj sálá velké a nepřehlédnutelné charizma. Tomu já říkám herectví! Natalie Portman v jedné ze svých povedenějších rolí! 65% - 3*** ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)