V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

SG_ever

Zajímavý film s výborným námětem. Totalitní Anglie největší mocností světa si zasloužila možná trošku více rozvést, jinak ale téma splněno na výbornou. Snímek má ukazovat probuzenou národní hrdost a příběh jedné idei. (85%) ()

st.verka

Námět sice trochu "otřepaný" - novodobá diktatura se svou mašinérií, proti ní osamělý bojovník - mstitel a mezi nimi půvabná Natalie Portman, režimem pronásledovaná a oním tajemným panem V ochraňovaná. Ale je to příběh tak úžasně poutavý, citlivý a dojemný. Velmi kultivovaný film o věčném boji dobra se zlem, se zlem rozpínavých mocných. ()

Honzíno

Na svůj ohromný potenciál hodně plytké a prázdné. Navíc si Vendeta místy hraje na víc, než ve skutečnosti říká (film). Vlastně celá první půlka byla o dost slabší než druhá, ve které ale jako v první nechyběly logické chyby a dementní prostřihy. Stejně však V for Vendetta stojí za vidění, na vlasatou Natalii Portman se hezky dívá, příjemná dávka násilí zas přidává na intenzitě spolu s dobrým zvukem a hudbou. Lehký nadprůměr. ()

DivX

James McTeigue si vybral pořádný kus. Bohužel do filmu tlakoval hydraulickým lisem bezhlavě tolik energie a nápadů až vznikl tento docela průměrný film. Z mé strany je to veliké zklamáni. 55% ()

Lachtaan

Lákavé a poutavé, dokud film skutečně nezhlédnete, nepoznáte. Postapokalyptický svět je zde zajímavě (ne)vykreslen, myšlenka je houpavá, ale aspoň vskutku originální. Ačkoliv to se samotným filmem prakticky v hodnocení nemá co dělat, musím zrovna zde vyzdvihnout dabing, který u Huga Weavinga byl na špičkové úrovni. Jinak je to jeden z těch snímků, u kterých si můžete oddychnout, že jej máte splněný, více se k němu ale nevracíte. ()

TO

No dobré, ale příliš ukecané, zdlouhavé, chtělo by to trochu šťávy do toho umírání. Dopad na mé city nulový. Jako velkofilm je dosti malý, a příběh dosti obehraný, podobných filmů je již několik např. Equilibrium. Chci ještě lepší filmy s Portmanovou. ()

Lomy

Snímek s velikým potenciálem v podobě vyobrazení nepříliš růžové budoucnosti. Avšak tvůrci se na můj vkus prakticky vůbec nenamáhali s popisem reálií, či fungováním politického systému v totalitní Británii, což pravda, nebylo asi ani jejich cílem, ale kvůli čemu bych byl ochoten dát mnohem vyšší hodnocení. Takhle se pro mě film stal jen z další řady sériové vyráběných produktů alá Hoollywood, které nijak neohromí, ale ani nijak výrazně nezklame. Avšak za měsíc už si možná nevzpomenu, že jsem něco takového viděl. ()

uhlajz

Proč? ...protože tahle zem potřebuje naději. Všichni v dnešní době potřebujeme naději. Tento film je skutečný balzám pro mou duši. Téměř vyjadřuje můj názor. Je tu jasné srovnání s Matrixem. Ano, Matrix je prakticky po všech stránkách lepší, ale pouze o krok. A Hugo Weaving se svým nezapomenutelným hlasem opět exceluje. Film o naději, víře a lásce, naplněný spoustou dokonalých proslovů a ozdobených parádní akcí. Bravo. (Po přečtení komiksu musím nesouhlasit se všemi škarohlídy, kteří film odsuzují s tím, že se komiksu neyrovná ani omylem. K natočení filmu bylo potřeba udělat pár změn, pár jich možná bylo uděláno zbytečně, ale myšlenka zůstává, a ta je nejpodstatnější). ()

Chasm

Tenhle film mě hrozně bavil, před debutujícím Jamesem McTeiguem smekám... Akčních scén sice nebylo moc, ale vzhledem k tomu, že sem na to koukal spíš jako na sci-fi, tak mi to bohatě stačilo... Hugo Weaving je za maskou skvělý, ještě u žádného herce jsem nezaznamenal tak skvělý speech skill jako u něj... Takže největší plusy: Hugo, Nat, režie, hudba a střih! Docela mě potěšilo i to, že můj vkus odpovída spíše tomu světovému nežli českému... (Top200 IMDB) ENGLAND PREVAILS!!! ()

Beky

...převelice zajímavý filmeček!!!....tvůrci balancují na tenkém ledě otázky terorismu se zručnostní a přehledem, těch nejzkušenějších politiků, tzn. že odpovědi se nedočkáme!!!:)))..po nás chtějí abychom diskutovali a utvářeli vlástní teorie, názory...vnzikl politicky akční film, jehož přednosti máme zajména v hereckém obzasení ( nejvíce se mi líbil Stephen Rea ) a v zajímavých větách, které vyprodukoval tandem bratrů Wachowských ( píšu česky, vlastně nevim jestli to jde správně vůbec sklonit...)!!!...už se těšim na jejich další společný film!!!!...film je podle mě dokonalá ukázka perfektního castingu!!! ()

Raven0

Někdo tento film srovnával s potomky lidí. To je šílenost! Potomci byli mnohem kvalitnější film. Ne, že by tento snímek byl špatný ale... Z dobrého námětu se toho vydřelo vcelku málo. Vůbec mě to nenadchlo, spíše jsem se chvílemi nudil. Vše postrádalo jakousi hlubčí přesvědčivost a sílu. Za jedno shédnutí za deštivého odpoledne to stojí. ()

Endyis

Výjmečně dobře natočený komiksový příběh. Líbil se mi velice a Natalie Portman rovněž. Po Sin city další dobře zpracovaný komiks. ()

Tomasso001

Už je tu tolik komentářů, že snad nejde nic dodat. Kdo se zajímá o politologii, měl by vidět, kdo o komiksy, měl by vidět, kdo čeká jen akci, silnější než hloubka myšlenky, asi zas tak moc nadšen nebude. Já nadšen byl a moc ()

gjjm

Antiutopická vize fašistické budoucnosti Anglie. Dost mainstreamové, ale za to vizuálně i scénáristicky precizně zpracované (Wachowští, no). A ten výbuch Parlamentu se mi taky líbil ;) ()

Playman

Tímhle filmem jsem byl ohromen a ohromení ve mě nenadále zůstává. Totalitní budoucnost, propaganda, neo-fašismus, strach, zloba, násilí, utlačování, konspirace (a pedofílie v církvi). Úžasné herecké výkony, strhující děj, výborná hudba, skvělá kamera a co víc - skvělý scénář, decentní a chytré dialogy. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)