V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

O´Neill

Naprosto perfektní snímek, se skvělým námětem a úžasnými herci. Hugo Weaving hraje oscarově a Natálka ho krásně (doslova) doplňuje. K tomu perfektní scénář, vynikající hudba, skvělá kamera a výtečné provedení a ve finále dostáváme úžasný film. V jako Vendeta je jeden z těch filmů, kterým dávám bez většího přemýšlení plný počet, a nikdy se nebráním jeho reprojekci. ()

baaaja

V celém filmu mi mstitel v groteskní masce dodával pocit, že jde jen o nějakou frašku, komedii nebo jak by se to dalo říct, myslím že ta maska mi ubrala na celém významu filmu, protože celý ten děj byl mnohem vážnější a složitější a maska to jakoby znevažovala. Taky se mi to zdálo hodně urychlený, nedomyšlený a nedovysvětlený.. Nijak to na mě nezapůsobilo a myslim, ža ani nebudu mít chuť dívat se na to někdy znovu.. ()

Crawler-D

V jako Vendeta se ve své původní papírové podobě dostává na hranici filozofického díla, kde se řeší téma diktatury, způsoby boje proti ní a hloubá se o správnosti všech věcí. Ve své filmové podobě o něco zchudla, takže se nám dostává pouhého vzdoru jednoho jedince a jeho životního příběhu. Vše je okořeněno akcí, která ale kupodivu zůstává až na druhé koleji. Nebudete toho ani příliš litovat, protože samotná akce nemá osobitý styl, který by vás okouzlil. Kamera je většinou strnulá (čas od času ale nabídne zajímavý pohled) a například závěrečný souboj nepatrně odkazuje na sérii Matrix, s kterou mají producenti snímku mnohé společného. ()

ad

Pokus o revoluci pomocí senilní filmařiny? Pěkná kamera dobrý film neudělá, a kde není tempo, ani anarchista nebere... předlohu neznám, ale myslím, že ta s kontroverzními tématy obsaženými v příběhu zatočila trochu jinak... PS.: Sehnal jsem si knihu a přečetl jedním dechem, Moore umí jako málokdo a při pohledu na tenhle film chápu, proč nechce nechat svá díla zfilmovávat - tenhle film geniální předlohu totiž dočista zničil... ()

nithiel

Prostě průměr, koukat se dá, ale žádné radostné výskání na konci nepřišlo. Hlavně ve scénáři podle mě dost věcí drhlo. ()

DruidKarel

744. hodnocený film: Film působí hodně mysticky, což bylo jistě i záměrem a nutno dodat, že se to hodně také povedlo. Vynikající Natalie Portman, úžasná hudba a také nezapomenutelné hlášky "V". Vše se točí kolem muže s maskou, který se mstí za sebe, ale hlavně pak za ostatní. Hodně futuristický pohled do budoucnosti Londýna. 4* jsou možná podle mých superlativ až moc krutým hodnocením, ale už tak nějak mám zažité filmy, co na mě působí moc "britsky" a nedělá mi to dobře. Nebo, nedělá... Moc se neztotožňuji s tím, že Anglie by se měla dělat ponurejší a nostalgičtější, než je. Ten nádech beznaděje byl ale famózně zpracován a zaslouží si moje velké uznání. 4* ()

starbrejkr

Je mi vcelku fuk, že je to podle komiksáku, které zrovna nemusím, na filmu to totiž není prakticky znát. Jesli je na filmu něco znát, tak že Wachovští rádi četli 1984. Zfilmovaný jsem ho neviděl, ale docela podobnou atmosféru, jaká byla zobrazena ve Vendetě, bych si představoval i ve filmové podobě. Zajímavé je taky porovnání Vendety s o dva roky mladšími Potomky lidí, protože během sledován jsem si na ně taky často vzpomněl (mohla za to asi hlavně ta totalitní Británie). Kromě atmosféry a nastínění, pravda, ne příliš hluboké, absolutně totalitního systému Británie mě nejvíc samozřejmě dostávala nesmírně charismatická postava V. Přestože jsme tvář Hugo Weavinga neviděli ani chviličku, tak jeho hlas to udělal za něj (přirovnal bych to k roli Kiefera Sutherlanda v Telefonní budce). Hrozně se mi líbily, jak jeho monology, tak i dialogy mezi V. a Natálkou Portmanovou, tady byl rukopis Wachovských naprosto zřetelný a kdo má na Matrixu kromě vizuální stránky rád i mluvené slovo, rozhodně si přijde na své, protože je to často v podobném duchu. Hlavní myšlenka spočívající v neutuchajícím boji proti totalitě není nijak neotřelá, přesto mě svou sugestivností zaujala a John Hurt v roli Nejvyššího kancléře je vskutku působivý. ()

vykur!

Remember, remember, the Fifth of November, the Gunpowder Treason and Plot. I know of no reason why the Gunpowder Treason should ever be forgot... But what of the man? I know his name was Guy Fawkes and I know, in 1605, he attempted to blow up the Houses of Parliament. But who was he really? What was he like? We are told to remember the idea, not the man, because a man can fail. He can be caught, he can be killed and forgotten, but 400 years later, an idea can still change the world. I've witnessed first hand the power of ideas, I've seen people kill in the name of them, and die defending them... but you cannot kiss an idea, cannot touch it, or hold it... ideas do not bleed, they do not feel pain, they do not love... And it is not an idea that I miss, it is a man... A man that made me remember the Fifth of November. A man that I will never forget. ()

dubinak

Nikdy jsem o tomto filmu nic nevěděla a nijak extra mě nezajímal, až včera jsem zjistila, že scénář napsali Wachowští, tak jsem se rozhodla, že si vyplním rest. Ani jsem netušila, že to má být futuristický snímek, natož to, že je natočen podle komiksu. Zdejší hodnocení je dost rozporuplné a teď už se ani nedivím. I já jsem asi čekala majestátnější a intenzivnější příběh. Ani mě tak nezajímalo, co se děje ve vládě, jako co se děje v totalitním Londýně. Dbalo se jen na vyobrazení idejí pana Tajemného a nijak moc se neukazovalo, proč vlastně tolik bojuje, takže jsem neměla důvod sdílet jeho nenávist k vládnímu systému. Ne, že by mě to nudilo, ale žádné emoce to ve mně nevyvolalo. Citlivější část začíná teprve, když je Evey uvězněna a ani ta není moc dojemná. Mně osobně konečná scéna s Parlamentem nevadila, ale určitě mohl být takový slibný příběh zpracován s větší parádou. Nejvíc mi v paměti utkví asi výtečná hudba. ()

C0r0ner

Alan Moore nesnáší všechny adaptace svých komiksů. U Ligy výjimečných se není moc čemu divit, ale V jako Vendeta je podle mě natočená naprosto perfektně, syrově, drsně a realisticky. To, že se maska Guye Fawkese stala symbolem hnutí Anonymous je neuvěřitelným počinem jak předlohy, tak režiséra. 100% ()

BUD-SFIS

Libít se mi to líbilo ale postrádalo to nějaký náboj, který tam sice byl ale postupně se uvolňoval, spíše se neuvolňoval. Škoda špatně vykresleného totalitního Londýna, který by měl vést půlku filmu, která byla moc poklidná. Myšlenka, herecké výkony a průběh filmu hodně kvalitně ztvárněn. ()

Wormboy

Dalsia "orwellovska" antiutopia o spolocnosti bez slobody a predovsetkym so vsadepritomnym strachom. Film niekolkokrat priamo naraza na sucasnu situaciu nie len v USA a je zaujimave s akou bravurou sa tvorcovia dokazali vysporiadat s problemom, aby film nespadol do vod zbytocneho politikarcenia. "V" ako komiksovy hrdina vyhrava nad Spidermanom, Hulkom a dalsimi komiksakmi s obrovskym prehladom a pridava sa k Nolanovmu Batmanovi a Singerovym X-Menom, ktori v mojich ociach vladnu komiksovym adaptaciam. 4,5/5 Na druhy krat v podstate rovnaka spokojnost. ()

ic

Celkem dobrý, ale už to tady bylo. Každopádně tento film ve mě celkem nečekaně probudil touhu si koupit taky jednu masku Guy Fawkse. XD ()

Andre3000

Na 1000 film co budu hodnotit jsem si chtěl nechat něco opravdu výjimečného a opravdu se mi to povedlo. Podobné futuristické filmy, ale především knížky mě vždy strašně přitahovaly. Ano, je zde pár slabších chvilek, ale hodnotím celkový dojem a jak film na mě působil. Zaujal mě naprosto nevšedně, ale ne jeho hloubkou, ale spíše tím světem v kterém se zde žilo. Opravdu povedená podívaná se skvělou Natalie v hlavní roli, Hugo už to měl o trochu lehčí :-) ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)