V jako Vendeta

• USA V for Vendetta (více)

Kdo je muž skrývající svou zjizvenou tvář pod maskou? Hrdina nebo šílenec? Osvoboditel nebo tyran? Kdo je V? A kdo se k němu přidá ve snaze zlikvidovat totalitní režim, který ovládl jeho národ? Od tvůrců Matrixu přichází V jako Vendeta, napínavá a nekompromisní vize budoucnosti podle komiksu Alana Moorea. Natalie Portman v roli Evey, obyčejné dívky, která musí rozhodnout, jestli se její hrdina nestal vetší hrozbou, než jsou ti, proti kterým vede válku. Hugo Weaving jako V – silný, charismatický bojovník za svobodu, hnaný touhou po pomstě na těch, kteří ho znetvořili. Stephen Rea v roli detektiva, který se zoufale pokouší V dopadnout dřív než rozpoutá revoluci. Sázky na vítěze rostou. Napětí stoupá a doutnák byl zapálen. Kterou ze stran zvolíte? Ve světě V neexistují střední cesty. (Magic Box)

@nthr4X

Naprostá slátanina děj se přelévá z jedné strany na druhou no prostě hrůza s velkou nechutí sem se na to dodíval -NEVER MORE ()

old salt

Solidní komiks. Neakční. Užvaněný. Ale to k tomu patří. Weaving kouzlí s hlasem, jak jen on to umí. Fry + Rea jsou slušní. ()

Gerge

Úchvatné! Super stylizace, brilantní zápletka, dá se tu najít spousta prvků jenž je možné hodnotit kladně... Můžu pokračovat přes psychologii Natallie Portman, eleganci "V" (Huga Weavinga), umístění do Londýna (to sedí!), poutavé akce... Je 132 minut moc ? NENÍ! Film vtáhne a na konci vyplivne, jak po jízdě na horské dráze. ()

damdamh

Už dlouho mě žádný film nezasáhl jako tento a postupem času se stal jedním z mých nejoblíbenějších. Má spoustu filmařských chyb, ale pro mě osobně je to Film s velkým F... ()

kessi

Nenavidím filmy, ve kterém je násilí, spousta krve, zabijáci nebo nadpřirozené bytosti. Tehle se mi však moc líbí. Autor se sice nechává na můj vkus až moc inspirovat 1984, akorát s tím rozdílem, že tady to skončí daleko líp. Velice silná myšlenka toho, že násilí může sloužit i dobré věci. Moc se mi také líbí jak hlavní hrdina neustále mluví v rýmech, cituje slavné osobnosti a podobně. Tohle na mě vždycky zapůsobí:) Nemůžu však tento film příliš posuzovat, nečetla jsem komiks. Přesto 4* ()

Andre.w

Totalitní Británie?! Země co má nejdéle v historii existující parlament:)) No nic. Komiks sem nečetl, ale film je dobrej. ()

T.S.Garp

Pěkné. Sympat'ák-gentleman s maskou vzdoruje diktátorskému systému a snaží se lid probudit z umělého spánku. Jak už tady zaznělo, totalita mohla být lépe prokreslena, protože kdyby to hrdinu tolik nepálilo a neřešil to, asi by mi ta společnost až tak totalitní nepřišla. ()

Grim

Tento film som veľmi dlho obchádzal ale našťastie mi raz prišiel pod ruku a ja som si ho pozrel. Už od začiatku to vyzeralo veľmi dobre. Upútali a zatiahli ma do deja už prvé tiene a toto ma nepustilo až kým film neskončil. Zaujímavé, trochu abstraktné ale nie nereálne a dokonca teraz ma aj efekty zaujali. Nie ako u iných filmov kde vybuchne auto ktoré jednoducho vybuchlo. Tu vybuchne budova...ale nieje to obyčajný výbuch..V zvolil veľmi krásny doprovod a všetko čo povedal som hltal ako slovo Božie. ()

StrixCZ

Nemůžu říct, že by to byla vyložená blbost - tento film má rozhodně svoje klady (zpracování, atmosféra, Natalie Portman ;o) ). Problém je spíš v tom, že se tváří, jako že nese nějaké poselství... Inu, pár zajímavých momentů a myšlenek se tam objevilo. Bohužel mi ale u drtivé většiny z nich vyvstávala v hlavě otázka "Kde já už jsem to viděl?" - a v mnoha případech zněla odpověď "Matrix". Tudíž mě tento film sice neuspal, ale ani ničím příliš nepřekvapil, nezaujal. Na jedno shlédnutí docela fajn. K dalším ale nevidím důvod... ()

HAssAN

Remember, remember, The 5th of November, The gunpowder treason and plot. I know of no reason Why the gunpowder treason, Should ever be forgot. ()

mich4l.b

Z tohoto filmu jsem měl podobný pocit, jako při četbě románu G. Orwella "1984". Pojetí a ztvárnění snímku balancuje, ne zrovna zdařile, mezi několika žánry (akční scény jsou jak z Matrixu, jindy film připomíná odpolední kriminálku na Primě), ale nosná myšlenka, např. v podobě četných citací klasiků, je prostě velká (viz. také Farma zvířat). ()

AdamK.

Mám rád sci-fi filmy, které vyobrazují budoucnost v nějakém zvláštním (většinou diktítorském) režimu a život společnosti v této době. A tady je to přímo úžasně vykresleno. Byť je hlavní hrdina skoro jako superman, film působí velmi věrohodně a realisticky. Výborné herecké výkony navíc podtrhují skvělou atmosféru celého filmu. ()

jjjerry

souhlas s :Renton=) ten scénář je super propracovanej do detailů. V pár chvílích sem si vzpoměl na Matrix, déšť-kapky, a ta psychologie...bratři Wachovski se nezapřou. (update- sestry´=) ()

E.T.Martin

Nejlepší na tom všeb byly skvělí angličtí herci dosazení do většiny rolí. Jejich civilní a sympatické hraní táhlo film z průměru, kde by asi jinak skončil. Tvůrcům se každopádně podařilo poměrně věrně převést Mooreův komiks na plátna kin, jen ta totalita byla trochu nablýskaná a přerod konzumentů v revolucionáře tudíž poněkud nepravděpodobný. Ale bylo to docela napínavé a celou dobu mě to bavilo... ale asi to bylo opravdu hlavně kvůli těm hercům. ()

luke86

Přes dva roky jsem odkládal shlédnutí tohoto filmu až dnes jsem se na něj vrhl a musím řici, že velice lituju toho, že jsem se na něj nepodíval už před dvěma lety:-)) ()

lopja

Bo pozreti tohto filmu som bol velmi sklamany. Komiksove filmy mam rad ale tento mal aj o nicom de a pravdu povediac ma velmi sklamal aj cesky dabing. Myslim si ze rozpocet aj cena tohto filmu podla scen boli obrovske ale vysledny efekt slaby.Dal som mu 3 hviezdicky a aj tak rozmyslam ci som to neprehnal. ()

Trinculo

Říká se že konec dobrý, všechno dobré, ale tady se to nakonci zřítí někam do podivné marmeládově patetické sladkosti. Nakonec to tak všechno pěkně skončí !! Omyl - podívejte se do originálu, ten nekončí vůbec tak pěkně a jeho poselství je daleko temnější. Skoro v celém filmu se atmosféru podařilo udržet tak jak byla i v komiksu za cenu zjednodušení a překladů (přibližení dnešní realitě), které nevadily. Nakonec pak někdo přišel a vzal kýbl cukrovosti a šplíchl ho tam celej. Zapomínáme na jednu věc - svržení tyrana uvrhává zemi opět do chaosu a radostné veselí je jen chvilková událost. A aby to dobře dopadlo, tak "V" musí stále držet svojí hlídku. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

06.09.2014

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

Wachowští, sci-fi, Natalie Portman

07.01.2012

Lákavá kombinace. Andy a Lana Wachowští nedávno ve spolupráci s Tomem Tykwerem dotočili adaptaci objemného, cenami ověnčeného románu Cloud Atlas, a nechtějí ztrácet čas. Jejich čerstvá novinka má… (více)