Underworld: Evolution

Underworld: Evolution

Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

Sladká prechádzka atelierom Kate-iných kriviek okorenená cool vampire tematikou s tonami modrého filtru. Bola by to dokonalosť sama!!! - no neschopnosť americkej produkcie pochopiť, že pre použitie cudzích jazykov vo filmoch je potreba ludí s rodenou mluvou ma privádza do šialenstva. ...Nie, oni tam radšej natlačia američana, ktorému dajú text preložený zo slovníku, alebo najnovšie z google translater :D infinitive 4ever!(10.10.2010)

„Len ich zabíjam. Ich anatómia ma nezaujíma.“ Zabite ma, ale takmer rovnako dobré, ako „jednotka“ z roku 2003, ktorá ma nadchla na 80% a vôbec sa za to nehanbím. Mala vynikajúce akčné scény, futuristický „terminátorovský modrý nádych“, skvelé masky a výborné herecké obsadenie v čele s britskou dračicou Kate Beckinsaleovou, ktorá nebola smiešna v úlohe, v ktorej by bolo smiešnych 99% iných/ostatných herečiek. I divákom sa pôsobivý, príjemne tupý crossover dvoch najslávnejších hororových monštier páčil a tak nečudo, že takmer identický tím (vráti sa dokonca aj jedna minule usmrtená postava) do dvoch rokov zasa rozhýbal kamery. Vznikla poctivá dvojka, ktorá nás v lesnom prológu zavedie stovky rokov do minulosti. Následne dej skáče do súčasnosti a ostro nadväzuje na koniec originálu: Beckinsaleová so samopalom a upírovlkolak (!) Scott Speedman sú stále na úteku. Dej sa v druhej časti presunul z mesta do lesa a znova má skvelé masky, poctivú akciu a postavy, ktoré nás zaujímajú. Len ku koncu sa to už začína zbytočne komplikovať (množstvom postáv) a očakávané akčné vyvrcholenie už len akosi šumí do prázdna. P.S. Tentokrát je Kate Beckinsaleová NAHÁ (alebo je nahá len dablérka Kate Beckinsaleovej?).(1.4.2007)

VAN HELSING, BLADE 2, TERMINÁTOR. Při sledování druhého UNDERWORLDU máte občas pocit, že sledujete křížence všech těchle filmů. Nutno podoktonut, že dost zábavného křížence. Wisemanova režie se ani o píď od jedničky nevylepšila. Díky více penízkům se však dočkáme rozmáchlejšího příběhu a větších šíleností než před tím. Navíc je tam fešná Kate Beckinsale v latexovém oblečku, takže co od letní oddechovky chtít víc ;).(27.9.2006)

• Skejpr

Jako... bylo to trošičku lepš než jednička.í..první půlka určitě, a druhá byla tak nastejno... Film je 100%ím pokračováním prvního dílu (tj. začíná v podstatě tam, kde jednička skončila), hodně na něj odkazuje, což je doře, člověk si aspoň udělá jasno, a taky to působí dojmem, že to měli předem nějak vymyšlené. Herecky tentokrát trošku lepší,až na Kate Beckinsale, ta je pořád kus, ale hrát pořád neumí. Triky se zlepšily (až na transformace, ty sou furt strašný), ale masky Michaela, a Marcuse sou dost trapný. Kouká se na to hezky, zelenomodrej filtr svou úlohu splnil, ovšem dost to ubíjí střih, kterej je místy dost nevýraznej a jindy zase naopak rychlej, až zběsilej, ale těžko usledovatelnej... Narozdíl od jednotky je tu mnohem víc krve, což považuji za nesporné PLUS, víc romantiky, což si celkem mohli odpustit ale hororovost opět nefunguje, i díky tomu střihu. A lekl sem se zase jen jednou (blbej čokl) ...A nakonec drobná otázka na logiku, totiž, jak mohl 8 století vydržet jeden, byť PRAvlkodlak, zavřenej v malým sargofágu, kam se moh sotva vejít..? takže.vejsledek.zase 2 hvězdičky...(21.3.2006)

• Malarkey

Neočekával jsem nic excelentního ani nic přehnaně inteligentního, ale že mě autoři do příběhu ve dvojce zamotají natolik, že se v tom sotva vyznám už svědčí o tom, že se to zas tak moc nepokazilo, pač jednička byla taky solidně zamotaná. Ze začátku při vcelku zajímavé bitvé jsem si řikal, že by to mohlo být slušné ale postupně jsem se nudil a nudil až byl konec a já s radostí dosledoval tenhle zbytečný film. Doufám, že nenatočí trojku.(18.6.2006)

• - Tony Curran prohlásil, že si do smlouvy nechal zanést, že musí upíří zuby nosit po celou dobu, i když se nenatáčelo. (liquido26)

• - Při natáčení scény, kdy se na sebe Selena a Michael toužebně zadívají, pustil režisér Wiseman píseň Briana Adamse, „Everything I Do, I Do It For You“. Snažil se dosáhnout správné atmosféry, ale namísto toho se celý štáb rozesmál. (imro)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Vancouveru. (Epistemolog)