Underworld: Evolution

Underworld: Boj v podsvetí 2

Akční / Fantasy / Thriller

USA, 2006, 105 min

• Hellblazer

Popravde som príbehu moc nechápal lebo tie intelektuálne sračky sa nedali počúvať, ale aj tak tu nejde o príbeh ale o čo najviac akcie. Tej je v porovnaní s prvým dielom viac a čo je dobré pritvrdilo sa aj v brutalite. Na rozdiel od ostatných nepovažujem CGI efekty za nejaké super a miestami treba povedať, že sú príšerné. Najväčším kladom filmu je však Kate Beckinsale, ktorá je v tom priliehavom latexovom oblečku taká sexi, že už len kvôli tomu sa dá film pozerať a tomu, že Speedman mal určité problémi sa nečudujem. Evolution je celkove lepší než jednotka aj keď nie o moc.(5.6.2006)

• CheGuevara

Bylo mi vysloveně trapně za tvůrce těchto pohyblivých obrázku. Nejhůř to však odskákaly samotné postavy, které měly tolik šarmu jako německý ovčák po transplantaci hlavy (c) Red Dwarf. Opravdu by mě to i bavilo, kdyby titulní dvojice byla aspoň nějak zajímavá nebo aspoň poutavě zahraná. Zde se sešla bída z nouzí a moc zábavné to věru nebylo. Kinematografie atrakcí v plné své síle(19.9.2007)

• Renton

Scénář: Danny McBride .. Prodloužená stopáž pro původní Underworld. Jen s přidáním více historie, mytologie, tmavějšího kamerového filtru (kamera se celkově povedla), latexu, lásky a sexu .. Jinak je to neinvenční (třeba nejen závěr kopírující Terminátor: Den Zúčtování, apod.), ničím překvapivá blbost a ani vzrušený výraz Kate Beckinsale tomu už více nepřidá.(1.3.2006)

• Morien

Tady se vyskytují náznaky docela zajímavé mytologie (a zrzavý záporák v sexy pánských sukňokalhotách) a tak mě silně mrzí, že další filmy už jsou jenom horší a horší do té míry, že už je nelze omluvat srdíčkem toužícím po upíro-vlkodlačí romantické sáze pro dospěláky. Jaké to asi je být upířím Starším, který jde do hibernace někdy v roce 1799 a najednou se probudí o dvě stě let později, nad jeho hrobkou se válí mrtvý vlkodlak, jinak nikde nikdo, jenom všude elektrika, auta a automatické zbraně.(6.10.2015)

• Adrian

Pokračovanie, na minútu presne začínajúce tam, kde prvý diel skončil. Inak ostáva všetko po starom - stupídne, oxymoronom vyjadrené "krásne utrpenie" rovnako ako u predchodcu. Najzaujímavejším artiklom tejto zlátaniny tak zostáva zvýšená animálnosť (sexuálna i krvilačná) úmerná prechodu od gotického špinavého urbanizmu smerom k vidieckym spustnutým lokáciam a jediný druh zábavy zas vychádza z vŕšiaceho sa počtu okatých citácii na Cameronov veľký flák, pričom záverečný monológ sa už ale inak, ako drzou vykrádačkou ani nazvať nedá... .(23.1.2006)

• - Když Tonnymu Curranovi (Marcus) potírali bradu umělou krví, další den mu na bradě vyskákaly boláky, proto museli další scénu odvolat, než se vyléčí. (Beckett51)

• - Len Wiseman začínal jako asistent na filmech Rolanda Emmericha Hvězdná brána (1994) a Den nezávislosti (1996). Jako režisér debutoval prvním dílem Underworldu v roce 2003. (imro)

• - V scéne, kde Selena (Kate Beckinsale) a vojaci skáču z vrtuľníka do vody je vidieť ako si vojaci nasadzujú na tváre masky, ktoré im zakryjú celú tvár a majú ich aj pri výskoku. No v následnom zábere pod vodou majú už potápačské okuliare a kyslíkové prístroje. (N0X.)