Underworld: Evolution

• USA Underworld: Evolution (více)

Markus je probuzen. Víme, že celý spor lykanů proti upírům má kořeny někde ve dvanáctém století, kdy byli potomci vojevůdce Corvina pokousáni upírem a vlkodlakem. Markus se proměnil v upíra a William zase ve vlkodlaka. První lykani ale neuměli krotit svou touhu zabíjet a vraždili a plenili vesnice jednu za druhou. Viktor, tehdy ještě člověk a majitel mnoha panství, si vraždění nenechal líbit a tak se spojil s Markusem, aby krvavou lázeň zastavili. Vitor ale Williama uvěznil, Markusovi se jeho rozhodnutí nelíbilo, ale nebyla jiná možnost. Vitkor se mu totiž na smrtelné posteli odevzdal a proměnil jej i jeho armádu v nesmrtelné. Selene teď prchá před hněvem Markuse, který se snaží zbavit všech kolem a osvobodit svého bratra. Michael se snaží Selene pomoci ale při jednom ze zápasů s Markusem je poražen a zdá se, že také přiraven o život. Selene proto vyhledá Markusova otce, jednoho z nejstarších upírů vůbec, vojevůdce Corvina. Ten ji poradí, jak Markuse polapit, ale až po té, co ho sám Markus smrtelně zraní. Selene se napije Corvinovy krve a stane se z ní super upír. Pak tedy najde místo, kde je vězněn William a tam se střetne s oběma bratry. Michael díky spojení upírské a lykanské krve zranění přežil a může tak pomoci. Společně tak oba bratry zprovodí ze světa. (TV Prima)

Malarkey

Neočekával jsem nic excelentního ani nic přehnaně inteligentního, ale že mě autoři do příběhu ve dvojce zamotají natolik, že se v tom sotva vyznám už svědčí o tom, že se to zas tak moc nepokazilo, pač jednička byla taky solidně zamotaná. Ze začátku při vcelku zajímavé bitvé jsem si řikal, že by to mohlo být slušné ale postupně jsem se nudil a nudil až byl konec a já s radostí dosledoval tenhle zbytečný film. Doufám, že nenatočí trojku. ()

Cervenak

Stále rovnako blbé a neoriginálne ako prvý diel, ale... niečo sa zmenilo. Kate už nie je taká studená, Speedman taký nesympatický (dokonca to medzi nimi konečne aspoň trošičku iskrí), Wiseman dokazuje, že predsa len vie natočiť obstojný adrenalín. Jednoducho som sa bavil a to ma po úbohej prvej časti nesmierne prekvapilo. ()

Djkoma

Ano konečně se dočkalo i mé druhé já. To, které chce krev. To co nemá rádo sluneční paprsky a rádo se podívá na Kate Beckinsale v její latexové verzi upíří Trinity, která je o hodně hezčí než originál. Mé já, které si čas od času pustí film a sleduje jak se mlátí dvě stvůry silné jako tank a rychlé jako kulka. Proč se na takový film rád podívám? Protože není pro malé dětičky a neběhají tam vojáčci s umělohmotnými meči a štíty. Možná i proto, že tu nejezdí Santa a nenabízí zbraně jako nějaký překupník a svět nemá milion barev,a le jen ty tmavé. Černou počínaje, červenou(tou krvavě červenou) konče. Nezajímá mě, že film je splácanina. Ani spojení uprů a vlkodlaků a jejich láska. Jde mi o krev, o akci, o trochu něco jiného než je dnešní pohádkově nudný mainstream a nespočet bloackbusterů, které za snahou vydělat hází rating pro 5 lété vstup povolen. Proč bych měl řešit nějaký průměr na čsfd? Tento film utekl rychleji než úvodní titulky ke King kongovi a měl jsem čas se zamyslet? Nudit se ? Ne jen se nechat unášet nemyslet a sledovat co se kde děje. Komu kape z krku krev a kdo práve skočil z vrtulníku a pří 100 metrovim letu ještě pozabíjel 10 vojáků. Film není úžasný ani krásný, ale je to pro mě svěží vítr do nudného pole dnešního hollywoodu, který mi dokazuje, že se Hollywood čas od času umí odvázat a pořádně rozjet reprosoustavu a zase přividělat nějaké nemocnici při odkupování trošky krve:). Nechodte na tento film do kina, budete zklamání pokud nechcete krev a nejste na tom jako já. Počkejte si na dvd a večer si puste tuhle matlanici spojenou krví a latexem a třeba pochopíte... ()

Isherwood

Len Wiseman není dobrý scénárista ani omylem (o tomto neblahém faktu jsem se přesvědčil už u prvního dílu) a rozhodně není dobrým režisérem (což jsem minule nějakým podivným způsobem skousnul). Underworld: Evolution je pouze snůškou trapných dialogů, jenž mají tvořit intermezza mezi zběsilou akcí, kterou protentokrát režisér opravdu nešetřil. Jenomže podle hesla „všeho moc škodí“ je Underworld přehnaně hlučnou, blikající a freneticky střiženou podívanou, která na sebe s přibývajícími minutami lepí nudný dějový balast, ze kterého byli jaksi podivně vystříhání vlkodlaci a celek se víceméně točí okolo podivné upíří „politiky“, která je k smíchu. Herecké duo Speedman – Beckinsale se rozjede maximálně v hezké erotické scéně, čímž jejich klady ve filmu končí. Dvojka Underworldu není ničím jiným než popcornovým řemeslem, které se snaží být něčím víc. Jenomže k tomu nestačí jenom dokonalá technická stránka (zvuk, kamera, CGI) a špinavě vyhlížející výprava, která má snímku přidat na syrovosti. Chybí tomu děj s větším smyslem a možná taky trošku té režijní invence. Možná právě proto vidím myšlenku trilogie dost skepticky. ()

Tosim

DOPORUČENÍ KE SLEDOVÁNÍ FILMU??? - O latexovém kostýmu hlavní hrdinky, který je narozdíl od prvního dílu ještě přiléhavější a bez vlajícího pláště, by mohl vyprávět herec Scott Speedman. Při milostných scénách s Kate ho tak vzrušoval, že míval pravidelnou erekci. "Jako ženu mě to pochopitelně těšilo, nicméně jsme netočili porno, a tak s tím produkce musela něco udělat," říká Kate Beckinsale a dodává, že nebohému Speedmanovi lidé z filmového štábu náplastí přilepili jeho mužství ke stehnu tak pevně, až mu vyhrkly slzy do očí. Je možné, že za poněkud drsným řešení stála žárlivost režiséra Lena Wisemana, za něhož se po natáčení prvního dílu herečka provdala. "Věřím, že když filmování skončilo, pocítil Scott obrovskou úlevu," dodala Kate škodolibě. (mgb, iDNES) ()

• Kate Beckinsale získala nominaci na filmové ceny MTV v kategorii Nejlepší hrdinka. (imro)
  • Na začiatku sa dozvedáme, že lykan po smrti naberie ľudskú podobu, avšak počas scény v kláštore sa toto pravidlo ignoruje. (johnsnow)
  • Stejně jako v předchozím díle se opět vše odehrává pouze v temnotě a v noci. Pouze dvakrát se tady mihne úsvit. (cariada)