Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Wysch

Jedním slovem? Průser. Od odpadu film uchránil jen Mádl, všechno ostatní stálo za hovno a jestli někdo dbá na moje doporučení, pak: nedívejte se na to. Nikdy. [TV] ()

Karlas

Jemný a charakteristický humor Marie Poledňákové bych bránil proti všem, ale zde opravdu nemohu. Copak může někdo nahradit moji lásku Janu Drchalovou - Preissovou, copak může, i třeba talentovaný, Jiří Mádl nahradit Tomáše Holého... copak může nesympatie Miroslava Etzlera povzbudit tento výkřik do tmy? Ne, nemůže! Ještě jste se, páni tvůrci, vzkřišující po letech úspěšné filmy naší kinematografie nepoučili, že lejete peníze do záchodu? Štěstí, že to zachránily děti! ()

UncleG odpad!

Tento film je odporným hnisajícím vředem na žalostně zkroucené tváři české kinematografie. Víc k tomuhle zvratku vrženému do diváckého klína říct nemůžu. Pro mě nejžalostnější zážitek za posledních X let. ()

Mr. Filuta odpad!

Marie Poledňáková nemůže čekat, že se pokusí naroubovat takovouhle srágoru na svoje dva majstrštychy ze sedmdesátých let a nedostane za ni Odpad!... Scénář je otravně nezáživně zmatený a zde přítomní průměrní i nadprůměrní herci ze sebe nevymáčknou zhola nic, co by stálo za zmínku - s čestnou výjimkou Václava Postráneckého. Takhle zkrátka vypadá fúze současné divácké poptávky á la Zdeněk Troška a jedné stárnoucí rachejtle, co dokázala před třiceti lety zplodit tři výjimečné filmy. A navíc, co vůbec dělá ta hříčka přírody Daniel Nekonečník ve filmu? ()

Laxik

Kupodivu mě tahle nevkusná pitomost neuráží, a to ani na první tři ze čtyř zhlédnutí, kterých se mi dostalo. Napočtvrté už to bylo na zabití a znovu se na to nepodívám, ale i tak jsou to slabé tři hvězdy. ()

Pierre

Když Krokodýli beru jako pokračování Velryby a Tatínka jsou tedy naprostý propadák. Etzlerovi chybí vtip se kterým hrál František Neměc a Timkové půvab Jany Preissové, navíc talentovaný Mádl má málo prostoru. Scénky s Postráněckým jsou občas docela vtipné, ale do rodinného filmu se tak fekální humor nehodí. A postavy Nekonečného, Vojtka, Náhlovského, Srstky a dalších jsou naprosto mimo. Je to škoda paní Poledňáková, ale i já vidím Krokodýli jako nepovedennenou státaninu ve které je vše možné, ale nic z toho příliš nefunguje. Chybí tomu ona lehkost kterou já na filmech s Tomášem Holým, Preisovou a Němcem miluji. ()

numi

Marie Poledňáková měla kdysi úžasný nadhled, který její filmy jednoznačně odděloval od rodinných filmů například z Disneyho produkce. Její filmy byly sice po technické stránce nesrovnatelně horší, ale dokázala do nich dostat přirozenost a samozřejmost. A taky nevtíravý způsob humoru, který opravdu nemůže urazit ani sebevětšího ignoranta české kinematografie. A celé tohle kouzlo se v jejím nejnovějším filmovém dítěti naprosto ztratilo. Lehké náznaky vtipu přináší snad jen postava Václava Postráneckého a naopak vykrádání klasických fórků z obdobně laděné klasiky "S tebou mě baví svět" je místy až ostudné. A děj? Jedno velké klišé, které na svém konci směřuje k "velkému" vodnímu finále, které by bylo tragické i tehdy, pokud by se ho povedlo natočit. Ale to co se místo něj na plátně odehrálo, byla jedna velká filmová noční můra. [duben 2007] ()

Orlau32

Jsou filmy, které se povedou a pak filmy u kterých by bylo lepší, kdyby nevznikly. Je vidět, že i paní Marie POLEDŇÁKOVÁ může udělat krok vedle. Po Tomáši HOLÉM nemá žádnou děckou hvězdu a tak si znovu uvědomuji, jaký to byl talent od Pánaboha. Takže ? Není každý nahraditelný... ()

blackrain

Docela obstojné pokračování filmů Jak dostat tatínka do Polepšovny a Jak vytrhnout velrybě stoličku, i když už zde nehraje Tomáš Holý. Vesnická tancovačka se natáčela v obci Blažejovice, která se nachází pár kilometrů od Ledče nad Sázavou. Proto si v komparzu zahráli místní obyvatelé včetně mojí nevlastní tety, která se dvakrát objevila v záběru. ()

RAiken

Jenom díky Postráneckému jsem se vydržel dívat do konce (a možná taky díky přítelkyni, se kterou jsem na to musel jít). Jinak je to pouhá snaha o zopakování úspěchu dvou skvělých komedií s Tomášem Holým a ač se Maruška snažila seč mohla, tak jí tohle nevyšlo. Holt jim nemůže přičarovat ten nostalgický nádech, díky kterým se nám obě zmíněné komedie tolik líbili. A namísto obtěžující linie s klučinou, kterého zanedbávají rodiče, mohla režisérka vystřihnout celou jeho povedenou zpívající rodinku a dát ještě nějaký ten prostor Vaškovi Postráneckýmu. Ale zas tak špatný to není - vemte na to přítelkyně. :-) ()

jajinka

Pár dobrých scén z žádného "filmu" dobrou rodinnou komedii neudělá.. Velmi chabé navázání "po letech".. Člověk se v průběhu děje ani neubrání vnitřnímu srovnávání a jednoznačně vítězí Holý, Němec a spol. ()

K.I.N.G. odpad!

Tento film je přehlídkou mnoha známých, ale zároveň průměrných až těžce podprůměrných českých a slovenských herců. Herecky by tam za normálních okolností vynikala hlavně Holubová, ale ta se zde dokázala parádně znemožnit. Kromě průměrňáků, jako jsou Töpfer, Schneiderová nebo Harapes, jsou tu pak k vidění horší a horší herci a obecně to nejhorší tu předvedli neherci jako knedlíkový rocker Vojtek nebo potrhlý šoumen Nekonečný. Oni a Náhlovský zde předvedli roztodivné kreace nejhrubšího zrna. Na ty ani dětské výkony kolikrát nestačily. Celé to působí, jakože Poledňáková zhlédla před natáčením oba předešlé volné díly a snažila se plynule navázat, jenže tentokrát už s poněkud měkčím mozkem. Samozřejmě to není až tak trapné a hrozné jako mnoho jiných současných českých komedií, ale taky to těsně už není hodnotitelné hvězdami. ()

IllIlIlIIl

Další český výkřik do tmy. Film působí amatérsky a když se na scéně objeví Dan Nekonečný a jeho taneční kašpařiny (ani jeho pověstný ohňostroj nemohl ve filmu chybět - na konci scéna s dortem), tak bych nejradši hodnotil odpadem, ale když vezmu v potaz několik vtipných scén (opravdu jen pár), tak dám jednu hvězdičku. ()

rt12

S tak tragickým scénářem nešlo nic udělat. Všichni tlačili na pilu, úporně se snažili být vtipný a free až byli trapní.Hrozná hloupost ! ()

stration

Byl jsem vzteky bez sebe! Opravdu pokud bych měl srovnávat se Stoličkou a Polepšovnou, je to tragédie, nuda, hrůza, odpad a zločin. Pokud to beru jako minulostí nezatíženou novou českou komedii a rodinnou podívanou, je to jenom špatný a nepovedený film. ()

L_O_U_S

Zbytečný film. Se svými předchůdci má společná akorát jména hlavních postav. Nějaký děj zde snad ani neexistuje, popřípadě je tak roztříštěn, že jsem neměl ponětí, proč daná postava jedná zrovna tak a tak. (Možná je to dáno tím, že jsem film sledoval cestou na zájezd, a kdo jezdí s muzikanty, tak ví, že v autobuse bývají i lepší věci na práci než sledovat takovéhle filmy, takže mi spousta věcí unikla.) Holubová je tady trapná, stejně tak Štěpánová a Postránecký. Proti Nekonečnému nic nemám. A tak vlezlé umístění výrobku (Mentos) jsem snad ještě neviděl. Suma sumárum, KROKODÝLI jsou filmem o ničem. "Máme doma strašidlo..." (297.) ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková