Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Handle

Tak v první řadě je to o ničem. Mělo to vůbec zápletku? Ale tak, čert to vem. Ono kdyby to bylo alespoň vtipné, tak bych klidně dal víc. Ale tohle bylo hodně špatné herecky (většina hrajících jsou prostě neherci), ale i režijně (rozhodně zatím to nejhorší , co jsem od Poledňákové viděl - a těžko se tomu věří, protože má na svědomí TAK výborné rodinné filmy!). Avšak vůbec největší přeslap byl Nekonečný / Vojtek, což bylo opravdu praštěný a ty hudební vsuvky mě doslova iritovaly. A pár prvoplánovitých vtipů nebo sentiment s Davídkem to opravdu nezachrání... ()

Pepy

Slabé B a to jsem ještě zavíral obě oči. Tak je známo, že naše země nedělá zrovna libové a někdy až filmové snímky. Ale tohle je přesný příklad, filmu za pár šupů, co stejně vynese jen pár tisícovek. Čekal jsem aspoň trochu více od Jirky Mádla, protože sem si myslel, že by se mohl dostávat do lepších hereckých rolí, ale tenhle výkon ještě více utvrzuje můj názor, aby zůstal tam, kde je teď. Některé scény se sice vydařily, ale přesto jak jsem prve zmiňoval slabší průměr. ()

Gary

Přes tohle nejede vlak. Proplešatělý, nepřesvědčivý, trapný Etzler, odpudivá Holubová, nehrající Mádl a ztrapňující se (i když nejlepší) Postránecký. O šumsvistubrrrbrazzill Nekonečném a Náhlovském nemluvě. To, že Bára Štěpánová nám odjakživa dokázala ukazovat jenom svoje kozy, to jsem si zvykl. Ale Poledňáková ? Co to Marušku popadlo ? :) Asi stařecká demence... Její výborné filmy s Tomášem Holým jsem měl opravdu rád, tohle vzdávám. Slováci se stydí za Hostel. My se můžeme stydět za tohle. PS:Zvládnul jsem toho celé třičtvrtě hodiny. ()

Tommassi3 odpad!

"Tak jsem se vám vrátila !!" A přestože se jí o to nikdo neprosil, Polednice se skutečně vrátila.. A dokonce i po těch Krokodýlech z filmového pekla.. ()

Silence

Takže krátký výpočet: Za film jako takový dávám dvě hvězdičky, k tomu přičítám jednu hvězdičku za Tatry. Takže to máme tři... co to? Ano, já zapomněl. Za tu neuvěřitelně trapnou estrádní nováckou rodinku Nekonečný,Vojtek a spol., jako vystřiženou z Novy, odečítám minimálně hvězdy dvě. Rodina, ve které rodiče nejeví zájem o syna, se opravdu dala natočit jinak = normálně a netrapně(tohle nemělo s vtipem nic společného). Při scénách z jejich "moderního bytu" jsem si v kině připadal docela trapně. Marie, už to nehul. ()

Terva

Sice si zde Marie Poledňáková vybrala Jiřího Mádla, který již něco málo dokázal, ale ani to nepomohlo. ()

moviesfan

Tak nějak jsem si pustil tento film s tím, že se bude jednat o příjemnou zábavnou podívanou. Jenže jsem film dokoukal asi do poloviny a vypnul jsem ho. Tu zábavu jsem bohužel neobjevil. Hodnocení: 40% ()

svik

Strašně slaba rodinná komedie, nemůžeme absolutně srovnávat s komedií S tebou mě baví svět. Stylem natočení se film podobá Leonardo Code. Děti by měli rozesmát, ale já se nudil od začátku až do konce. Jitka Schneiderová absolutně jí role nesedla a zdálo se že svou roly až přehrává. ()

villon17 odpad!

Bože! Ještě teď se z toho nemůžu vzpamatovat. Taková ptákovina. Neuvěřitelně nudné, nezajímavé, stydím se, že naše republika kdy natočila něco tak odporného, co by se dalo přirovnat ke koprovce nebo olomouckým syrečkům. Korunu tomu nasadil Dan Nekonečný, pokud tam hrál a nepletu si to s něčím jiným:D ()

Falcor

Očekávané mírné zklamání se nekoná, tento slabý odvar (a výcuc) expedice Ydykseb a velryby s tatínkem v polepšovně je nečekaně ještě horší, tedy přehlídkou „nováckých“ (hlavně) herců a herek, což nezachrání ani průměrný a občas vtipný projev Postráneckého (jediné náznaky komedie), ani uklidňující záběry české krajiny a Vysokých Tater, které však svojí existencí otřesný scénář nezmění. Bohužel. ()

DDT

Není to zas taková tragédie. Viděl bych to spíš na lehký podprůměr, i když už dlouho nepamatuji film, kde by mi byla kompletní sestava herců (dětské role vyjímaje) tak extrémně nesympatická jako tady. Na to, že film je označen za komedii, je tu humoru velmi poskrovnu a navíc jde o humor, decentně řečeno, poněkud infantilní. Ale na druhou stranu mi v kině nebylo tak trapně jako třeba u "opusů" mistra Trošky. ()

sidzej

Toto že točila Poledňáková? Akosi tomu nemôžem uveriť. Teda pár dobrých scén sa našlo aj tu, ale na prvé 2 diely s Tomášom Holým sa to absolútne nechytá. Miroslav Etzler mi bol celý čas príšerne nesympatický, film bol častejšie drámou ako komédiou a nudných scén bolo viac než dosť. A duo Vojtek-Nekonečný? Wtf? ()

themic

No musím říct, že se mi to líbilo ikdyž to nebylo asi tak originální jako "Jak dostat tatínka do polepšovny" nebo "Jak vytrhnout verlybě stoličku"... Dobrá byla zápletka v tomto snímku, líbil se mi tu i Miroslav Etzler ten na tomto byl asi nejvtipnější a rozdával takovou dobrou atmosféru..! :) Naštěstí a i díky tomu přidávám hvězdičku, že se nespadá pod ty české propádáky rádoby komedie..! Dávám odváždně 5hvězdiček... ()

Květula

Asi po půl hodině jsem absolutně přestala chápat, o co v tom filmu jde a jaký smysl mají všechny ty vedlejší postavy. Jo, pani Poledňáková, už to dávno neni, co to bejvalo. ()

Adys-Aduna odpad!

Paní Poledňáková, jak hluboko jste klesla... Po výborných dvou dílech s Tomášem Holým je toto slátanina všeho možného. Nejhorší na tom je, že v celku to absolutně nedává nic dohromady. Žádnou myšlenku, nic... Ztráta času! ()

Rosana

Mé očekávání bylo prakticky nulové, co jsem o filmu slyšela, ale nakonec se mi film líbil. Šlo spíš o psychologické rodinné drama, ale znám mnoho horších českých filmů, takže toto vcelku OK. ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková