Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

Brouk

Jsem si vědom, že budu srovnávat nesrovnatelné - Holý x Mádl, Němec x Etzler atd., před pouštěním "krokodýlů" jsem měl ty nejhorší obavy o mou nervovou soustavu a zvýšenou kyselost v žaludku, hle já to přežil! A co víc párkrát se zasmál. Lze konstatovat, že v současné produkci českého filmu pro celou rodinu je to veledílo. Jen se nemohu poprat s tím, co je dobře... :-)) ()

StarsFan

Proboha, na co jsem to zašla do kina? Děj: skoro žádný, provoplánový a stokrát ohraný. Scénář: nudný, vtipy: trapné, herci: toporní, hudba: jedna písnička Daniela Nekonečného hrající každých pět minut + sbor dětiček zpívající jednu a tu samou píseň desetkrát dokola... Dodatek 22. března 2008 Po tom, co dnes dávali tento český "velkofilm" ve velké televizní premiéře, jsem se nemohla ubrátnit úsměvu při vzpomínce na zděšený pohled, který jsme si s kamarádkou vyměnili, když poprvé spustila píseň "o obludě". Ale jinak to napodruhý zas tak hrozný nebylo. Minimálně hrát poker online se přitom dalo celkem dobře. ()

Ainy

Tento film mě opravdu neoslovil ani dějem a ani herecké obsazení to moc nezachránilo ... Pana Jiřího Mádla já fakt nějak nemusím .... nevím jak víc popsat mou nechuť film shlédnout po druhé... ()

NinadeL

Vzhledem k tomu, že jsem se přesvědčila o tom, že krokodýlí pokračování blahodárně účinkuje přesně tam, kde má, dávám poměrně vysoké hodnocení. V tomto prostředí ale nemá smysl rozebírat, kde se stala chyba, případně, vůbec-li jaká ;) ()

sud

Popravdě řečeno, čekal jsem mnohem větší propadák. Sice to, co jsem viděl nebyl žádný zázrak, ale scházelo málo k tomu, abych mohl říci, že jde o slušný počin. Kdyby se zachovala pouze dějová linie s dětmi na táboře v Tatrách, tudíž by se jednalo o jiný film, neodkazující se na "Jak vytrhnou velrybě stoličku" a "Jak dostat tatínka do polepšovny" a nemuselo by to být špatné. Takhle se děti vrátí půl hodiny před koncem a to co nás čeká je marnost nad marnost. Pokud mě někdo z herců vyloženě sral, pak to byla Bára Štěpánová, Pepa Vojtek a Dan Nekonečný - naprosto jsem nechápal jejich přítomnost. Jirka Mádl v sobě má určitý herecký potenciál, ale ve filmu je zcela nevyužit a jeho postava je zde dějově zcela zbytečná. Ingrid Timková není zdaleka Jana Preissová, ale budiž. Miroslav Etzler není zdaleka František Němec, ale byl docela příjemný. Potěšili herci v dětských rolích (pořád silná stránka Marie Poledňákové) a Jitka Schneiderová, která je alespoň moc pěkná holka. Když to vezmu sem a tam, nečekal jsem zázraky a ani žádný zázrak jsem nedostal. Nedostal jsem ovšem ani úplnou hovadinu, jako třeba v případě "Účastníků zájezdu". Jak jsem již řekl, kdyby se film točil pouze a jen okolo dětského tábora (jezdím taky jako vedoucí na letní tábory, takže pro toto prostředí mám asi slabost), uvažoval bych s trochou dobré vůle a zavřenýma očima i o slabších čtyřech hvězdičkách. Takto to ty hloupé a prázdné scény s naprosto nadbytečnými a stupidními postavami degradovali na 40%. ()

castor

Kouzlo je nenávratně pryč!! Možná až drzý krok nevyšel. Až komorní příběhy trojice Němec-Preissová-Holý se neotřesitelně usadily v diváckém zájmu tak vysoko, že o pokračování nemůže být řeč. Absolutně nevtipný a zoufale natahovaný spletenec bez špetky citu pro načasování gagu, plný otřepaných situací a křečovitých kreací á la duo Vojtek-Nekonečný. Splašený děj jen nekontrolovatelně poskakuje od jedné nejednoznačné postavy k druhé, ještě hůře je to se střídáním lokací (i když jejich výběr se povedl). Celou dobu hlavně neví, o čem chce vyprávět, jaké osudy chce upřednostnit před jinými a předkládá nám tak několik nesourodých linií. Neústrojně tak sledujeme děti, kterým „jde“ o život, vzápětí se díváme do výstřihu Báře Štěpánové. Potěší tak maximálně tým lidí, kterými se Marie Poledňáková obklopila (kameraman Martin Duba, střihač Alois Fišárek, zvukař Jiří Klenka nebo hudební skladatel Petr Malásek). Herci bohužel jen předvádějí jasně čitelná a otřepaná gesta (Mádl, Konvalinková), málokdo z nich má ale šanci svoji nahrubo předhozenou postavu výrazněji polidštit. Řada scén a rádoby dojemných zápletek mě nechala absolutně chladným. Abyste mě špatně nechápali, Krokodýli mě sice neuráželi jako všichni ti Panicové a Kameňáci, ale o to víc zklamali svou otřepaností žánrových variací, neambiciózností a vidinou jen shrábnout co největší množství diváků. Jen co vyběhly titulky, dostavila se hodně nepříjemná pachuť z právě viděného. Režisérka a scenáristka v jedné osobě bohužel po letech dokonale ztratila soudnost. Takové malé filmové týrání!! ()

MM_Ramone

Plytký, neškodný, nezáživný, zbytočne dlhý... asi tak by som charakterizoval film, režisérky Marie Poledňákové, "Jak se krotí krokodýli". Ešte by som dodal, že je to prehliadka druholigových českých hercov ako sú napríklad Postránecký, Štěpánová, Laurinová, Etzler, Topfer, Kretschmerová, Náhlovský... plus do toho abstinujúca alkoholička Eva Holubová, ktorá od vtedy, čo prestala nasávať, berie každú úlohu, ktorú jej ponuknú. Tiež je tam kopec usoplených, upišťaných detísk, ktorých herectvo je primerané ich veku, ale stále je to onmoho lepšie ako to, čo tam predviedli speváci Pepa Vojtek (Kabát) a Daniel Nekonečný (Šum Svistu). Tí boli viac ako trapní. Celkovo táto komédia nestojí takmer za nič. * ()

Wacoslav1 odpad!

Jak se blejou píčoviny... Ale žádnou obavu svoje diváky si i tyhle produkty najdou, ale já mezi ně nepatřím.0% ()

Happykubas

Naprosto úděsný film!Vtipy tam sice nějaké docela dobré byly, ale chvílemi mi to připadalo něco jako slušný kameňák.V tu dobu, co byly na scéně děti to připomínalo špičku v mateřské školce a jakoby to učitelé (režiséři a dospělí herci) totálně nezvládali!No prostě tohle se nepovedlo a proto 1* aspoň za ty vtipy. ()

Phobia

Mařko, co jste to provedla? 16 let si dáte pauzu od režírování filmů a pak z Vás vypadne TOHLE? Zmatený, upocený slepenec, spousta rolí, žádní herci (nebo bývalí, co zapomněli, jak se hraje), děj skáče od ničeho k ničemu, vtipnost nulová, zájem pod bodem mrazu... Nažrat se zelí, tabulky čokolády, zapít to mlíkem, přikousnout karbanátek, polknout lžíci sádla, spláchnout pivem, schroupat mrkev, usrknout půl litru kefíru a přidat omastek z pečené husy, to všechno do sebe narvat co nejrychleji za sebou a moc nekousat. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat - nevzhledný, páchnoucí grcanec plný různorodých hrudek, marně v něm budete hledat nějaký řád a smysl - nevím, jak lépe připodobnit "Jak se krotí krokodýli". Byla jsem předem varována, ale nechtělo se mi věřit... No, upřímnou soustrast všem, kdo za to v kině zaplatili. Hvězdička za exteriéry, hvězdička za pár ne až tak ubohých scén a z nostalgie. 30% ()

Hrabka

Vážně nechápu jak Poledňáková mohla natočit 3 výtečné komedie (Jak vytrhnout velrybě stoličku, Jak dostat tatínka do polepšovny, S tebou mě baví svět), když dnes režíruje jen samé trapné rádoby komedie (Jak se krotí krokodýli a teď i Líbáš jako bůh). Tenhle film je jeden velký zmatek, který nemá hlavu ani patu. Některé scény a herci jsou fajn, ale jako pokračování úspěšných komedií 70. let s Tomášem Holým? To prostě neberu. Vedle nulového děje je zde spousta tragických scén, při kterých je mi blbě a říkám si, jak to vůbec mohl někdo natočit. Opravdová stupidita. Na druhou stranu je to rodinný film, který se zřejmě dětem a jejich rodičům bude líbit. Ale povedlo se toho opravdu jen hodně málo. 35% ()

juta

Paní Poledňáková se snažila navázat na své dřívější úspěšné komedie, ale bohužel tato se jí moc nepodařila. Především tu bylo pomálu vtipných momentů, místo kterých se spíše řešily vztahy a jak už to tak bývá, tak vztahy se bortí a k siestě je tudíž hodně daleko. Proč se v dnešní době nemůže natočit rodinný film, kde by bylo jen opravdu málo toho špatného a převažovalo jen to dobré? ()

Hunt odpad!

Je mi z toho úplně smutno, nic originálního ani vtipného jsem v tomto filmu nenašel. Za to nelogických a trapných scén je tu nadmíru. ()

Pepinec

Dlouho, dlouho jsem se tomuto filmu úspěšně vyhýbal. Až jednoho mrazivého večera mě přepadl. Nepřipraveného, samozřejmě. Obsazení jako z třítisícího dílu Novot, chyběl už jen sám Petr Novotný. Koho by to ale překvapilo, když první, co divák po spuštění filmu uzří, je logo televize Nova. Z hereckých výkonů vycházejí jednoznačně nejlépe děti. Hned za nimi se umístil Václav Postránecký, který je sice infantilně poťouchlý, leč alespoň přirozený. Jen ten pupík, kdyby Pepík neměl. Výčet pozitivně ztvárněných rolí uzavírají Miroslav Etzler, který naštěstí nenaplnil mé obavy z toho, že bude hrát ve stylu Pojišťovny štěstí, Ingrid Tomková, na jejíž roli však nebylo nic zajímavého, a Jitka Schneiderová, na kterou se hezky dívalo. Ve všech ostatních případech to potom tedy byla pořádná síla! Především co se maminek a tatínků Koudelkových týče. Jak novácké, bravo! Pány Náhlovského a Srstku ponechám stranou, ti asi jen zrovna jeli kolem, když se natáčelo. Za zmínku naopak stojí Bobulová. V reakci na českou filmovou tvorbu v posledních letech bych rád spáchal nový bonmot. A sice; kam čert nemůže, nastrčí Holubovou. Tolik tedy k obsazení, co říci o filmu samotném? Nemá cenu snažit se cokoli srovnávat s díly, na které měl tento výplod domněle navazovat, či co. Vždyť i sama paní režisérka už není tou, co dřív. Ovšem, ani v případě, kdy se na krokodýly pokusím podívat jako na samostatný film, moc neboduje. A pakliže ano, tak jedině směrem dolů. Když jsem před pár dny psal pod film František je děvkař, že než průměrný je pro zapamatování lepší být totální looser, netušil jsem, že budu již tak brzo nepřímo vyslyšen. Poněvadž skutečně – na toto jen tak nezapomenu. Bohužel… ()

Big Bear

Šum svistu podle Poleďákové. Btw Ingrid Timková tímto ode mne dostává titul Miss suché tričko. Když chodila bez horního dílu svého spodního prádla prakticky v celém snímku Návrat ztraceného ráje (1999) - což bylo vlivem chladna velmi zřetelné, říkal jsem si, že to asi tak chtěl třeba rejža kvůli tý lásce co tam vznikala... Jelikož se to zde četně opakovalo a Poledňákovou z toho neviním je ocenění zcela na místě. Poledňákové dávám jednu spálenou jitrnici vřeštící Holubové za snahu vystoupit ze stínu svých slavnějších snímků. U některých scén některých snímků bohužel dojde k takovému otřesu diváka, že se mu ta hrůzná místa vpálí do paměti a tam jej straší a straší... Tady to byla očima koulející Naďa Konvalinková s majákem na hlavě... Brrrr * ()

Indiana

Z českých letošních bijáků typu Účastníci zájezdu, Experti nebo Rafťáci se mi tenhle film určitě líbil nejvíc. Film rychle ubíhá, takže se člověk nenudí, má solidní obsazení, odehrává se na moc pěkných místech a prostě je to celkem fajn zábava. Zatim nejlepší český biják roku 2006 (i když furt šedivý průměr). ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková