Některé děti to nemají doma jednoduché. Zatímco osmiletý Vítek Koudelka má dva tatínky a dvě maminky, jeho spolužačka Amálka Rychmanová má tatínka jednoho a vidí ho jen jednou za měsíc, protože je záchranářem v Alpách. To vadí také její mamince, baletce Anně, která by chtěla, aby konečně byli normálně fungující rodina. Když Luboš přijede domů o čtrnáct dnů dřív, odmítne jet Amálka na školu v přírodě. Jenže když se táta vypraví do školy, aby ji omluvil, dopadne to tak, že s třídou pojede nejen Amálka, ale také on. Ještě předtím se rodina i s Vaškem vydá k dědovi Pepíkovi, který je k sobě vylákal pod falešnou záminkou, že se žení. Zatím je sice svobodný, ale o nápadnice nemá nouze. Snaží se ho totiž ulovit nejen sousedka Bobulová, ale také starostova sekretářka Julča. Luboš s Amálkou odjíždějí s tím, že se za tři dny vrátí a všichni se sejdou u dědy, který pro změnu odjíždí do Prahy na počítačový kurz. Jenže během výletu se vychovatelka Boženka zraní a Luboš musí zůstat déle. Děti ho sice zbožňují, ale věčně mrzutá učitelka Alice není s ničím spokojená. Naštvaná je také Anna, která po návratu třídy zahlédne Luboše s Alicí a je přesvědčená, že spolu něco mají. Pohádá se s ním a řekne mu, že se chce rozvést. Snadné to nemá ani Vítek, který má sice čtyři rodiče, ale ani jeden nevěnuje pozornost tomu, co by chtěl. A dědovi přibude ke dvojici nápadnic ještě svérázná učitelka Kája. Situace je stále zamotanější a šťastný konec v nedohlednu. (TV Nova)

predators

Jedna hvězdička...a tou je malý Koudelka. Díky němu nezatratím tento pasquil do propadliště dějin. Nechápu obsazení takového množství, řekl bych až zbytečných postav herců a zpěváků. To co mnohdy utáhnou jeden či dva schopní aktéři, tady jich nestačí ani deset. Když přičtu absolutně stupidní děj, nepochopitelné jednání lidí a trapné situace za každým rohem, nemůžu soudit jinak. :-( Zajímavosti: Snad jen Koudelkovy oči :-) 10% ()

Slartibarkfast odpad!

Nechtěl jsem dát rovnou odpad, protože Poledňáková stvořila úžasná díla. Bohužel, tohle je s prominutím maras ve srovnání s ostatními. Naprosto nesympatický Etzler, který vypadá jako by právě utekl z Borů. Ta jeho držka je navíc v celém příběhu na každém rohu, což mi bylo krajně nepříjemné. Mádl tu měl vyloženě špatný den. Ještě že to místy zachraňoval Postránecký, protože Nekonečný a podobný odpad, co se tu přiživil, už mi lezl totálně na nervy a měl jsem co dělat, abych se nepozvracel. Stupidní písnička, která provázela celý "film", už mi ke konci zněla jako skřípání na tabuli. O ději se prakticky nedá hovořit, jelikož jsem ho tam snad ani nezachytil; neexistuje. Zkrátka a jednoduše: Takhle NE, dámy a pánové! Takhle se to NEDĚLÁ! Tenhle snímek si už nikdy dobrovolně nepustím. 5% ()

Slarque

Je lepší k tomu přistupovat jako k filmu, kde hlavní hrdinové upomínají protagonisty dvou proslulých televizních filmů Marie Poledňákové, než jako k jejich pokračování. Film sice většinou balancuje někde na hranici mezi komedií rodinnou a bláznivou, ale je tu i pasáž jako ze seriálu Záchranáři, o množství nadbytečných motivů, ze kterých bych měl v hlavě zmatek, kdybych o nich začal přemýšlet, nemluvě. Ale celkově je to vlastně docela dobrý film. ()

WANDRWALL

Tohle nemělo vůbec navazovat na dva dobré filmy M. Poledňákové.***Určitě je zajímavé ale sledovat, jak i ona je bezradná v dnešní době, jak spadá do dnešního českého filmu, který už nedokáže natočit ani komedii za pár korun, kde by vše právě tak odsýpalo, jak to šlo i M.Poledňákové dříve.Není-li příběh, nejsou-li přesvědčivě napsány charaktery osob, pak nepomůže žádná kulisa, i kdyby se to točilo kdekoli na téhle planetě, ani hudba, i kdyby byla sebelepší, ani zvukové efekty, ani výtvarné pojetí...Není-li příběh, nepomůže nic.***(2.10.2010) ()

klerik

Najhoršie na filme je, že je v ňom všetko, z čoho mohlo vzniknúť solídne pokračovanie. Ale ako "bonus" je tam vopchatá minimálne polovica nejakého iného filmu v štýle Zdeňka Trošky. Príbehovo preplácané, zmatäné, režisérka nevie, ktorý príbeh vlastne rozpráva. Postupne sa z rodinného filmu stáva šialená nuda zaklincovaná snahou o drámou (topiace sa deti). VEĽRYBA aj POLEPŠOVŇA tiež nie sú geniálne, ale práve vďaka jednoduchosti deja a údernosti detských hlášok boli výbornou zábavou... Krokodíli sú zbytočne nevyužitou šancou... ()

marhoul

Jedna hvězdička... Snad jen z úcty ke starým dobrým filmům Marie Poledňákové. Tahle konina je fakt průser. Nedoporučuji nikomu ani ze zvědavosti. ()

triatlet

Naprosto zbytečný film - pro diváka. Na rozdíl od prvních dvou příběhů o Vaškovi se na toto pokračování rozhodně nebudu těšit, když ho budou vysílat v televizi. Škoda, že Poledňáková rozmělnila postavy do různých prostředí. A Koudelkova rodina, to byl fakt úlet. Přitom knižní předloha "Jak Anděla uviděla anděla" navazuje na Polepšovnu a Velkybu celkem zdařile. ()

heyda

Tězko hodnotit. Vcelku dobří herci, pěkné záběry ze Slovenských Tater. Ale přesto mi tam nějaké věci vadí. Například: Vojtek s Laurinovou a Nekonečný --- ty už nechci ve filmu vidět. Hanba by je měla lískat. ()

honajz

Tak zmatený a nevtipný film aby člověk pohledal. Smát se prdům dědy nebo rádoby vtipným hláškám tatínka nějak nelze, ani krásná krajina se nekoná, protože působí jako reklamní produkt, ale ne kulisa filmu, s vlastní atmosférou, postavy se tam motají naprosto chaoticky a často nelogicky, no jak tohle může mít jendu z největších návštěvností, tomu nerozumím. I když velkou návštěvnost měl i Román pro ženy. ()

Jinny

Pohybujeme se v imaginárním "vesmíru", kde postavy jsou a nejsou ty samé jako v dílech předchozích. A troufám si tvrdit, že tam nahoře by mohlo být o dvě hvězdy víc, kdyby film vznikl někdy před dvaceti let v původním obsazení. Už proto, že Mirek Etzler má vážně daleko do Františka Němce s jiskrou v oku... ()

Bauer

Překvapení!A to moc velký.Není to teda něco super ale na stravení příjemné zábavy to stačilo až až.Herecký výkony byly přijatelné a kdo byl teda nejlepší byl Václav Postránecký a Jíří Mádl , ještě že v tom nebyl debil Kotek. ()

duklak2

Viděno jednou a to mi stačilo, poněvadž vícekrát to opravdu vidět nechci, jelikož film se blíží k "odpadním vodám". Herecké výkony komentovat ani nemá cenu. Vrchol zmaru je herec Mádl, který se v tomto snímku podle mého názoru pěkně ztrapnil. Tu jednu hvězdu dávám za jakýsi pokus paní Poledňákové navázat na výborné komedie s Tomášem Holým. ()

Kimon

Nikde není napsáno, že se máme smát a že je to komedie. Je to prostě rodinný film, taková pohodovka z domácího českého prostředí. Nechápu kolegině a kolegové, co proti tomuto filmu máte. Asi je to tím, že někteří z nás podvědomně českým filmem opovrhují a nebo někteří naopak zase od českého filmu očekávají přehnaný filmový zážitek. Já jsem si natáhl nohy a pohodově jsem se nenáročně pobavil, protože jsem od tohoto filmu očekával právě a jen tu pohodu. Je to přece rodinný film! Proto tento film vznikl, alespoň se domnívám. Dávám čtyři hvězdy ne za umělecký výkon Nadi Konvalinkové, ale za tu pohodu a příjemný čas strávený nad tímto filmem. Nehledejme stále nějakého nového zázračného "Tomáše Holého" ......... ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková