Temný obraz

Jak hluboko vidí snímač? Do vaší hlavy? Do vašeho srdce? Přichází Temný obraz, natočený podle románu legendárního autora žánru sci-fi Philipa K. Dicka, jehož podpis najdete na předlohách k filmům Blade Runner, Total Recall a Minority Report. Režisér Richard Linklater přenáší na plátno provokativní komiksovou formu. Čas: Blízká budoucnost. Místo: Předměstí. Příběh: Propletený, zábavný příběh o lidech závislých na látce D, příběh o vládě, která drze ničí své voliče – jejich občanská práva a osobní vztahy – jen aby je ochránila. Robert Downey Jr., Woody Harrelson, Winona Ryder a Rory Cochrane v rolích vyčerpaných přátel, ktěří se děsí špehů i jeden druhého. Keanu Reeves jako agent, který je zároveň jedním z přátel…až do chvíle, kdy se jeho osobnost rozdvojí. Vítejte ve světě paranoii. Buďte klidní, nikdo Vás nesleduje. Vážně! (oficiální text distributora)

MilkyA

chybal mi tam nejaky naboj, myslienka, nieco, co by ma zaujalo..ani ta animacia sa mi prilis nepacila a tiez nie som moc na tie drogove domky and so ()

Bobek15

Nevýrazná antidrogová agitka, ktorú robí zaujímavou jedine netradičné grafické prevedenie a známy autor knižnej predlohy a na ktorú po pár minútach úplne zabudnete. ()

SheenaStaley

Velmi zaujímavá, originálna myšlienka, ešte originalnejšie(aspoň pre mňa) spracovanie a výborné sci-fi ..... nemožem sa ubrániť piatim hviezdičkám... ()

iXtr3m3

Priznám sa, že tri hviezdy dávam len za formu a mená hercov, inak je ten film totálne nezaujímavý, aspoň pre mňa. ()

Milan25

Po vizuální stránce je to velmi vypečené, ale aby člověk pochopil pořádně ten příběh, musí to vidět vícekrát a zamyslet se. Příběh je náročný, a to je asi slabinou tohoto filmu. ()

Ripley

Více mě zaujala originální animace než děj filmu.Tudíž technické zpracování zde převálcovalo scénář.Ovšem některé dialogy mezi R.Downey,Woody Harrelsonem a Rory Cochranem byli velmi zábavné.Takže za vyzuální stránku klíďo 100%, za děj 60%. ()

dopita

Film má dva klady. Za prvé vypadá originálně a za druhé tam hraje Robert Downey jr, kterej si zase celej film ukradl pro sebe. Ale jinak je to celkem nuda a k závěrečným titulkům sem se doslova prozíval. ()

wosho

Zajímavé, halucinogení, psychedelické, přesto jsem se nedokázal dívat nedokázal víc jak 15minut v kuse. Ale těch 15 minut bylo dobře natočených i zahraných-to jen více pak mrzí fakt, že je to tak zbytečně zmršené tou snahou o vizuálně-originální bombu. Škoda, ale se 100%ohodnocením si musím počkat, až budu mýt tu správnou náladu i odvahu znovu k Temnému obrazu si sednout a skouknout jej celý, naráz. ()

farfalla

Tento film jsem viděla osm let po jeho vzniku. Nyní již žijeme v takové společnosti, o které tento snímek vypráví. Ve společnosti, která kontroluje jedince z důvodu bezpečnosti nebo obchodu. Díky sociálním sítím, ale i internetu celkově, díky platebním kartám, díky přijetí různých slev a poskytnutí informací za ně jsme sledování a vyhodnocování, kdykoli se to někomu hodí. Lidé, kteří se podílí na tomto sledování, dokáží profesionálně vysvetlit, proč je toto všechno dobré a důležité. Není ale možné stanovit mez, kdy je tento systém ještě užitečný a kdy už jde o špiclování. Kniha i film jaksi předběhli svou dobu. Jenom v nedaleké minulosti došlo k mezinárodním odhalením takovýchto sledovacích systému využívaných vládami a firmami. Je neuvěřitelné kolik informací je o nás někde uloženo. A my ani nevíme co, ani kde. Kromě zajímavého příběhu, film prezentuje také neobvyklý způsob animace. ()

Mafiapau

What the fuck? Jako co to má bejt sakra? :D *SPOILER WARNING* Koukám na Keanu Reevese jako detektiva svou vinou vyfetovanýho tabletkama s černou lebkou dělaný z modrý kytičky, který řeší případ sám o sobě,ale nevím jestli to ví nebo jestli to neví (ze začátku jsem si jen myslel že to hraje na obě strany a k něčemu se dojde,ale jak jsem se na konci dozvěděl,asi ne) Animace je dobrá (až na posouvání objektů ve scéně zoomu) Kalamita dialogů jako v Gilmore Girls jsem taky skousnul (tyhle dokonce dávali smysl). Ovšem co jsem nezkousnul,je dospění celého děje k ničemu,opravdu. (kouknul jsem se na to poprvé,říkám si co to má být,tak jsem hned po tom na to šel koukat ještě jednou jestli tam nejsou nějaký podprahovky říkající: miluj mě!) !NE! Opravdu nevím co se mi v tomto filmu má a nemá vysvětlit,opravdu jsem to nepochopil a že já pochopím hodně věcí. Asi že nemám začínat s drogami. No,myslím že to má opačný efekt,po shlédnutí tohoto filmu bych se raději zfetoval a nebo koukal na Herculese 3D. Ale jinak Výkony Keanu Reevese a Roberta Downeyho jako vždy na výbornou. Jedním slovem: Schíza. ()

Miller

Co na to říct, no. Všechny filmy na motivy povídek antiutopického mistra P.K. Dicka jsou skvělé,a  Temný obraz není výjimkou. Velkým plusem filmu je zajímavá animace a úžasně vyfetovaný Robert Downey Jr. ()

Arach.No

Úžasná vizuální podoba, fantastická předloha, skvěle vybudovaná atmosféra, přesto se film docela vleče a přišlo mi, že jsem o toho seděl dost přes 2 hodiny. Pár úžasných scén (třeba ta s předčítáním hříchů), dohromady poněkud rozvláčné. Jsem si ale celkem jistý, že po druhém shlédnutí budu muset hodnocení upravit o * nahoru. ()

melkor323

Extrémna psychadélia najhrubšieho zrna, podla mna perfektné prevedenie, tá animacia, to bola podívaná. Ked tí poliši mali na sebe tie neustále sa meniace obleky, to už bolo na oči aj psychiku fakt dosť.... užasné myšlienkové pochody šeckých tých feťákov boli neuveritelné. Jedna z najlepších podívaných za posledný čas. Neodporúčam ale koukat, estli ste na drochách. ()

CjKukis

Nepochybně další unikátní kousek do sbírky Keana. Parádní grafický spracování a příběh je na tom obdobně. ()

Mauric

Trochu se vlekoucí, místy více, místy méně záživný film, který nám opět předhazuje vidinu neblahé budoucnosti. Pomalejší běh filmu bych "dával za vinu" poctivě budované atmosféře, která, podporována výbornou animací, vytváří opojný háv okolo celého snímku. Hvězdné mužské trio je téměř dokonalé, a tak jediné, co bych vytkl, je konec, při kterém některé události běží příliš rychle a příběh se stále vleče. ()