Medzi regálmi bájneho obchodu Quick Stop, v ktorom dvaja flákači Randall a Dante zabíjajú deň táraním o sexe, preberaním Hviezdnych vojen, čítaním komiksov a zhúleným meditovaním nad podstatou bytia. Kevin Smith sa vracia na miesto svojho kultového debutu, kde jeho hlavní hrdinovia dospievajú do kristových rokov. Je čas si rozmyslieť, čo ďalej. Voľné pokračovanie úspešného filmu Jay a mlčanlivý Bob vracajú úder... (oficiální text distributora)

krypton22

Kevine, to není o tom, natočit si film s partou kámošů, řekli Smithovi v Miramaxu při castingu Chasing Amy a bezděky tím pojmenovali leitmotif jeho kariéry. Ze všech jeho filmů je zřejmé, že se všichni při natáčení ohromně bavili a měřítkem jejich kvality je hlavně to, zda tuto nespornou výhodu podrží taky scénář nebo zda se celý film rozpadne jako domeček z karet tak, jak se to (IMO) bohužel stalo Mallrats. Jak si tedy stojí Clerks II? Těžko říct. Víc něž u kteréhokoli ze Smithových filmů závisí jeho fungování na tom, jak moc mu půjdete naproti. Pokud ke snímku přistoupíte tak, že to určitě bude nudná pakárna, nejspíš z kina odejdete ještě před koncem s tím, že to byla nudná pakárna. Pokud ho ale vezmete jako dojemnou a pravdivou zpověď o krizi středního věku s bonusem v podobě hromady nechutných vtípků, dočkáte se něčeho, co si troufám nazvat perfektním rozloučením s askewniverse a závěrečná katarze paradoxně vyvolává pocit, že pokud by se KS ještě někdy rozhodl vrátit zpátky, udělal by velkou chybu. Takhle to totiž má být a ruku na srdce, film o kterém Mirka Spáčilová napsala, že je mrtvolnější a otravnější než český televizní silvestr, prostě nemůže být špatný. ()

kluk z Na

Neuvěřitelný!!!! tento film jsem si od uvedení do naší půjčovny půjčil 4x a stal se předmětem každodenní diskuze s přáteli....pro mne nejpovedenější Smithův film. ()

thunnus

Nevím, nějak mi to nesedlo. Dialogy byly vtipné, herci v rámci možností taky, jen mi vadí, že děj, i když to asi bylo schválně, byl prakticky nulový. Závěrečný happy end se taky moc nepovedl. Nevím, možná, kdybych se na to nedíval po osmi hodinách prosezených v práci u počítače, tak by mi dalo víc. ()

poet

Príklad toho že aj amíci vedia natočiť komédiu, ktorá dokáže byť nevtieravým spôsobom vtipná. Už to nie je len zmeska dialógov ako u Clerks. a ani taký úlet ako Jay a mlčanlivý bob vracia úder. Proste spávna dávka uletených dialógov šialeného konca a odkazov na iné filmy. ()

Kratoc

Neviděl jsem zatím první díl, což je asi z hlediska hodnocení (dle komentářů) velká chyba a ve dvojce si tak vychutná věci, které jsou dobře známy z jedničky. Na druhou stranu, tohle není žádné pokračování, ale samostatný film a tak si myslím, že ho klidně můžu zhodnotit a to hodnocení nebude valné. Resp. to bude pěkná bída. Humoru ve filmu, kterému bych se zasmál je pomálu. Když tak dobře vzpomínám, tak jedině snad mlčenlivý Bob (nebo jak se jmenoval) stál za to, ostatní hlášky proti černochům, židům, Pánovi prstenů, Transformerům, ženským, homosexuálům, oslům a já nevím čem všemu mi přišly jako hodně velká slabota. Ale abych jenom nehanil, tak tam bylo i pár scén, které byly celkem fajn, takže dávám sice podprůměrné hodnocení (mimochodem film má 82% - to se někdo zbláznil nebo jsem úplně mimo já), ale ne úplný propadák. Třeba až uvidím jedničku, tak se sem vrátím a hodnocení zvednu, ale pochybuji. ()

Rekpet

Nejlepší komedie, co jsem kdy viděl, snad jen Drž hubu! toto dílo částečně překonává. Co více dodat? ()

Jaroslaf

Velice slabý film. Skoro si ho už nepamatuju, nic mi tam neutkvělo v paměti. Kromě písně ABC. To bylo jediné pozitivum. Oproti jedničce taková ta stupidní americká komedie. Jeden z nejnadhodnocenějších filmů zde. ()

Nolanofil

V zásade to isté ak jednotka, len s lepšou technikou, pre mňa vtipnejšími a trefnejšími dialógmi, a s najvtipnejšou paródovacou scénou na LOTRa, aká bola kedy natočená. ()

Gulde

Dospělejší verze jedničky, trochu mainstreamovější než právě jednička, ale furt jsem si přišel na svý. ()

ddf76

Vitej zpatky Kevine :). Skvela komedie, ktera je stejne dobra jako jednicka. Tuhle komedii by jste si nemeli nechat ujit :). Pro fanousky mezidruhoveho sexu nutnost :))))). ()

xkupka07

Totálni úchylárna s nesmírně hezkou Rosario. Ten film jsem žral od počátku do konce. U mně porazil (ale opravdu jen o chlup) Hledá se Amy, Jack and Silent Bob vracejí úder a hlavně Dogmu jen proto, že je novší a jsou v něm narážky na věci pár dnů staré. Miluji, jak Jack napodobuje Mlčení jehňátek. Mistr je zpět! ()

Ulrich

Nejde hodnotit jinak. Někdo může dát pět kvůli skvělým hláškám a gagům (a jsou vážně skvělé - např. LOTR v kostce, Kinky Kelly, Pillowpants), ale já osobně dávám pět kvůli tomu "NĚCO". Něco co mě při sledování nutilo říkat si: "jo vole, to je i o tobě". Jsem sice skoro o dekádu mladší než hlavní představitelé, ale přesto cítím, že ten pocit "nevědět co s životem" je prostě univerzální. Vážně, pokud bych měl shrnout emoce, které mnou při sledování Clerks 2 nejvíce cloumaly, byly by to: nostalgie, dojetí a radost... už od scény na motokárách, přes skvěle padnoucí "muzikálové" číslo až k nejhezčímu vyznání lásky, co jsem za poslední dobu viděl (a vůbec na tom nic nemění fakt, že se odehrává mezi dvěma chlapy - "In a totally heterosexual way" :)). V jedné scéně říká Jason Lee posměšně k Dantemu a Randallovi: "Je skvělé vědět, že některé věci se nikdy nezmění". - Ano, s tím nemůžu jinak než souhlasit. A díky Bohu za to! ()

strangercz

Geniální film pro mě komedie roku. Od začátku do konce sem se držel za břicho a smál se tak nahlas až sem rušil rodinu.Ale i smutné zároveň. Kevin Smith je bůh neni pochyb. Tohle musí vidět každý ()

Honza dAve

Je tohle poslední "velký film z Jersey"? Je tohle Smithovo, Jayovo a Bobovo "Pá, pá, poníci"? Snad není. Od posledního Smithova filmu z Jersey by to chtělo trošku větší koule, ale i tak jsou druzí "Clerks" výborní. A Smith v nich občas roztomile připomíná Clerks první (scéna na střeše, sypání kávy do filtru, atd., atd., a hlavně Dante zase lakuje nehty). I když mi přišlo, že tentokráte jsou vulgarity (které ve Smithových filmech byly vždy časté, ale dokonale mířené, dávkované a vtipné) trošku přehnané. Zejména úvodní scénky s "ass to mouth" vyšly podle mě trochu naprázdno a zbytečně. A pokud to měl být fakt poslední kousek, čekal bych, že se u pultu v Mooby's objeví trochu víc bývalých spolužáků Danta a Randala. Jinak ovšem druzí "Clerks" slibují špičkovou zábavu nejen pro "smithofily". Kevin Smith si patrně vzal na mušku amerického maloměšťáka a tak naše bránice masíruje fantastickými postavičkami, které brání mladým puritánským geekům začít sexuální život. Další, kdo to schytá, je politická korektnost a s ní všichni porchmonkeys. A do třetice největší kalibr si Kevin Smith nachystal na Pána Prstenů. Zde musím přiznat, jsem nadšeným tolkienofilem, ta kniha mi hodně dala, filmy obdivuji. Což ovšem neznamená, že by mi mělo vadit, když si z toho někdo dělá srandu. U Randallova vyrývání do Pána Prstenů a u Jayova "překvapení" jsem se řehtal asi nejvíc. Do vší téhle směsice nehorázných fórů Smith přimíchal ještě trochu oslího střiku získaného mezidruhovou erotikou. A nakonec ..... romantika a happy end a třeba budou jednou Dante a Randal makat na svým a s radostí. Někomu se nelíbí sprostý fóry, někomu zas ta romantika, ale pro mě je tenhle film prostě skvělej. A má dokonalou muziku, ty písničky tam úžasně sedí. Ještě navíc - je to taky film o kamarádství. Jít na něj s kámošema ze střední není blbej nápad. Jay a Bob si dávají pauzu. Zaslouženou. Ale taky se oba zaslouží vrátit se na stříbrný plátna a placky. ()

kowalski

Jestliže jsem dal "jedničce" pět* tak "dvojka" je na 6*! Dokonale namíchaný sprosťárny a úchylárny s nějakými těmi životními moudry. Na konci filmu jsem s nima v tom krámku chtěl prodávat a společně krafat o všem možným. ()

Malkovich vykrade Comic-Con

Malkovich vykrade Comic-Con

05.07.2016

John Malkovich už se objevil ve třech comicsových filmech (Red, Red 2, Jonah Hex) a teď se ke kresleným sešitům vrací. Výjimečně se ale neupsal klasické adaptaci, nýbrž komediálnímu heistu jménem… (více)

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

Natočil Kevin Smith opravdu porno?

28.07.2008